Dlaczego Koran musi pochodzić od Boga

Rozmowy na temat wyznawców islamu, których głównym prorokiem jest Muhammad a Bogiem Allah.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1708
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 343 times

Re: Dlaczego Koran musi pochodzić od Boga

Post autor: Morkej » 2020-09-07, 15:15

Marek_Piotrowski pisze: 2020-09-07, 14:46 A mówić inaczej niż jako o dopuszczaniu pedofilii, jako o mordowaniu konwertytów, a nierzadko po prostu innowierców itd - po prostu nie sposób (proszę, zademonstruj, jak o tym mówić "delikatnie").
O wymienionych rzeczach z pewnością nie da się mówić, w sposób delikatny. Po prostu uważam, że lepiej jest powiedzieć coś w stylu: Słuchaj, co sądzisz o stosunkach płciowych z dziećmi w islamie? Czy nie uważasz, że na dzisiejsze normy kulturowe, takie zachowanie podchodzi pod pedofilię?
Zamiast: Islam gloryfikuje pedofilię, mordowanie konwertytów, bicie żony jako normalne zachowanie [...]
Z pewnością merytoryczne argumenty (z których Ty Marku słyniesz) są zdecydowanie właściwsze, niż nazywanie rzeczy po imieniu.

Jednak możesz mieć rację i takie czy inne podejście może być nieadekwatne do sytuacji.
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Dlaczego Koran musi pochodzić od Boga

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-09-07, 15:20

OK, tak uważasz, przyjmuję to do wiadomości. A ja uważam inaczej i proszę o przyjęcie tego do wiadomości.

A to co "nazywam po imieniu" jest jedynie odwołaniem do merytorycznych argumentów (tj. faktów, fragmentów z Koranu i nauczań przywódców islamskich) które przedstawiłem wcześniej, a które Poszukiwacz usiłuje przykryć bądź wielością postów, bądź zmianą wątku.

Jak mówiłem, prosiłem - tu na forum - aby Poszukiwacz wstrzymał swoje brnięcie w temat. Pamiętaj też, że jednak wielu nauczycieli Islamu z krajów islamskich jak najbardziej przyklasnęłoby temu, co tu piszę (cytowałem zresztą) - i dziwiliby się prawdopodobnie, że Poszukiwacz się oburza.

Jakby wiodącym kierunkiem w Islamie był islam w wydaniu ALbańskim czy Tatarów Polskich, nie byłoby problemu, bo oni takich rzeczy nie uczą. I mają swoje miejsce u mnie w sercu.

kundelek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 332
Rejestracja: 15 sie 2020
Has thanked: 3036 times
Been thanked: 50 times

Re: Dlaczego Koran musi pochodzić od Boga

Post autor: kundelek » 2020-09-07, 16:17

Morkej... jak chcesz, to sie nawet podloz pod noz islamiscie, ale tego nie zadaj od innych, bo nie masz takiego prawa ani acji. To tyle.

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1708
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 343 times

Re: Dlaczego Koran musi pochodzić od Boga

Post autor: Morkej » 2020-09-07, 16:35

kundelek pisze: 2020-09-07, 16:17 Morkej... jak chcesz, to sie nawet podloz pod noz islamiscie, ale tego nie zadaj od innych, bo nie masz takiego prawa ani acji.
Nie rozumiem. O co Ci chodzi? Czy ja komukolwiek każę iść prosto islamistom pod nóż? Jeżeli nie potrafisz uważnie czytać ze zrozumieniem, to proszę Cię przeczytaj jeszcze raz to, co napisałem.
Jest to tylko moja opinia i rada, do której wcale nie trzeba się stosować.
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

kundelek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 332
Rejestracja: 15 sie 2020
Has thanked: 3036 times
Been thanked: 50 times

Re: Dlaczego Koran musi pochodzić od Boga

Post autor: kundelek » 2020-09-07, 16:43

To dlaczego boli Cie nazywanie prawdy prawda?
A rada jest kapitulancka. I niedobra w tej sytuacji.

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1708
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 343 times

Re: Dlaczego Koran musi pochodzić od Boga

Post autor: Morkej » 2020-09-07, 16:53

Po prostu twierdzę, że można do tego podejść inaczej, aby nie urażać niepotrzebnie drugiej osoby. Rozmówca się zniechęci i nici z tego wszystkiego. Marek chce dyskutować z Poszukiwaczem w takiej formie, to również przyjmuję to do wiadomości.
kundelek pisze: 2020-09-07, 16:43 A rada jest kapitulancka. I niedobra w tej sytuacji.
Ja nie dyskutuję w tym temacie, więc nie ja obieram formę rozmowy. Jeżeli uważasz, że trzeba do tej sytuacji podejść w inny sposób, to w czym problem? Przecież nikt Ciebie do niczego nie zmusza.
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Dlaczego Koran musi pochodzić od Boga

Post autor: Dezerter » 2020-09-07, 21:09

Czytając Koran (więcej tam przepisów prawa niż duchowości) często trafiam na "Kobiety którymi zawładnęły wasze prawice" ten tekst skojarzył mi się z brankami, które stawały się własnością członków ISIS w Syrii i Iraku i z tym co robią bandyci z Boko Haram.
zgadzało by to się ich haniebne zachowanie z treścią jaką czytam w rozdziale o kobietach gdzie kobiety mają szereg praw i przywilejów, ale co chwila wyskakuje zdanie :
oprócz tych, którymi zawładnęły wasze prawice

Przykłady:
3 A jeśli się obawiacie,
iż nie będziecie sprawiedliwi
względem sierot...
Żeńcie się zatem z kobietami,
które są dla was przyjemne
- z dwoma, trzema lub czterema.
Lecz jeśli się obawiacie,
że nie będziecie sprawiedliwi,
to żeńcie się tylko z jedną
albo z tymi, którymi zawładnęły wasze prawice.
To jest dla was odpowiedniejsze,
abyście nie postępowali niesprawiedliwie.

24 - a także kobiety chronione muhsana,
oprócz tych, którymi zawładnęły wasze prawice.
(...)
25 A komu nie starcza majątku na to,
aby poślubić kobiety chronione wierzące,
to niech poślubia te dziewczęta wierzące,
którymi zawładnęły wasze prawice.


Poprosze naszego Poszukiwacza o wytłumaczenie tych fragmentów, bo brzmi to słabo :(

Dodano po 5 minutach 29 sekundach:
Poczytałem więcej i jednak moje zdegustowanie jakie pamiętam z przeszłości było zasadne i pojawia się i teraz
więc przekornie trochę dla tematu wątku
Argument dlaczego Koran nie może pochodzić od Boga - informują czytających - Koran nie jest tak jak nasza Biblia wynikiem współdziałania ludzkiego autora i Ducha Świętego
Koran to według Mahometan jest 100% czysty przekaz od Boga
więc poczytajcie sami :-\ :-o x_x i oceńcie

43 O wy, którzy wierzycie!
Nie zbliżajcie się do modlitwy,
kiedy jesteście pijani,
dopóki nie będziecie wiedzieć,
co mówicie,
ani też będąc nieczystymi
- chyba że jesteście
podróżnikami w drodze -
dopóki nie dokonacie ablucji.
A jeśli jesteście chorzy
albo jeśli jesteście w podróży,
albo jeśli któryś z was
przyszedł z miejsca ustronnego,
albo też gdy dotykaliście kobiet

i nie znaleźliście wody,
to posłużcie się czystym piaskiem
i obcierajcie sobie twarze i ręce.
Zaprawdę, Bóg jest pobłażliwy, przebaczający!
Ostatnio zmieniony 2020-09-07, 21:12 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Poszukiwacz.wiedzy
Bywalec
Bywalec
Posty: 90
Rejestracja: 29 sie 2020
Wyznanie: Islam
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Dlaczego Koran musi pochodzić od Boga

Post autor: Poszukiwacz.wiedzy » 2020-09-08, 01:57

Marek_Piotrowski pisze: 2020-09-07, 08:37 Czekamy zatem na wersety obowiązująca nas (tj. z Nowego Testamentu) o tym, że można współżyć z sześcioletnim dzieckiem, jak w Islamie.
W islamie nie można współżyć z 6 letnim dzeickiem to po pierwsze.
W chrześcijaństwie natomiast jak najbardziej. Proszisz i masz.
Najpierw jednak na wstępie spytam - dlaczego ciągle gadasz o "tych które obowiązuje nas". Nie wierzysz że Stary Testament też jest od Boga?
Jezus (wasz Jezus), aprobuje w nim m.in. zabijanie niewinnych ludzi a także definiowaną przez ciebie PEDOFILIE.

Nie jestem gołosłowny więc poprę to dowodami.
W Starym Testamencie Jezus rozkazuje wymordować wszystko co sie rusza i należy do amalekitów mówiąc
"Dlatego teraz idź, pobijesz Amaleka i obłożysz klątwą wszystko, co jest jego własnością; nie lituj się nad nim, lecz zabijaj tak mężczyzn, jak i kobiety, młodzież i dzieci, woły i owce, wielbłądy i osły".
Jestem ciekaw kto z was zabiłby małe dziecko. A co gdybyście nie chcieli? Jezus by was przeklnął:
"Jeśli nie usłuchasz głosu Pana, Boga swego, i nie wykonasz pilnie wszystkich poleceń i praw, które ja tobie daję, spadną na ciebie wszystkie te przekleństwa i dotkną cię." (KPP 28:15)
Kontynuując, spytacie się gdzie pedofilia? Otóż gdy Jezus nakazał zrobić to samo Mojżeszowi z midianitami tym razem nakazując mu jednak aby jego żołnierze wzięli sobie jeszcze małe dziewczynki za seks-niewolnice,-.
"Rzekł do nich: «Jakże mogliście zostawić przy życiu wszystkie kobiety? One to za radą Balaama spowodowały, że Izraelici ze względu na Peora dopuścili się niewierności wobec Pana. Sprowadziło to plagę na społeczność Pana. Zabijecie więc spośród dzieci wszystkich chłopców, a spośród kobiet te, które już obcowały z mężczyzną. Jedynie wszystkie dziewczęta, które jeszcze nie obcowały z mężczyzną, zostawicie DLA SIEBIE przy życiu."
(Ks. Liczb 31:15)
Jezus dozwolił pedofilie podczas prowadzenia wojny.

Myślicie że wasz Jezus (nie ten prawdziwy) się zmienił i teraz zamiast zabijać i gwałcic małe dziewczynki przyszedł z miłosierdziem? Otóż nic bardziej mylnego bo Bóg się nie zmienia -
"Ponieważ Ja, Pan, nie odmieniam się" (Malachiasz 3:6)

Myślicie że teraz prawo do gwałcenia i mordowania kobiet, dzeci a nawet zwierząt hodowlanych nie obowiązuje? Jezus na ten temat wypowiada się inaczej -
"Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić. Zaprawdę. bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni." (Mt 5:17-18)

Chciłbym zaznaczyć że nigdy nie przypisałbym prorkowi Jezusowi tych szpetnych czynów, Biblia natomiast kreśli go jako najgorszego kryminaliste i tylko to chciałem pokazać.

Dodano po 8 minutach 20 sekundach:
Dezerter pisze: 2020-09-07, 21:09 (Poruszanie wersetu mowiącego o "tych którymi zawładnęły wasze prawice")
Tu jest wszystko na ten temat -
Jeśli nadal miałbyś pytania to wal, ale wydaje mi się że wszystko jest przejrzyście wytłumaczone
Ostatnio zmieniony 2020-09-08, 03:04 przez Poszukiwacz.wiedzy, łącznie zmieniany 9 razy.
A kiedy się im mówi:
"Idźcie za tym, co zesłał Bóg!"
oni mówią:
"Nie! My postępujemy za tym,
przy czym zastaliśmy naszych ojców."
Nawet wówczas, gdy ich ojcowie niczego nie rozumieli i nie byli prowadzeni? (Koran 2:170)

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Dlaczego Koran musi pochodzić od Boga

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-09-08, 08:31

Jedno kłamstwo (jakoby w Islamie nie można było współzyć z 6 letnim dzieckiem - podawałem dowody) i jedno pudło - chrześcijanie nie powołują się w sprawie "co wolno, a co nie wolno" na zapisy starotestamentowe. Islamiści stosują je DZIŚ.
Owszem, Stary Testament jest od Boga, ale nie Prawo Mojżeszowe nie obowiązuje chrześcijan.

Nawet jednak, gdybyśmy przyjęli Stary Testament w tej sprawie, to zobaczmy, co przytoczyłeś na ten temat:
Jedynie wszystkie dziewczęta, które jeszcze nie obcowały z mężczyzną, zostawicie dla siebie przy życiu.
Gdzie tu widzisz zgodę na cudzołóstwo?!
Wynika ona tylko z Twojej chorej wyobraźni.
Normalna (nie dla nas, w XXI wieku - no, chyba że ktoś jest Mahometaninem... ) praktyka była taka, że po bitwie uprowadzano kobiety (a często i małych chłopców) i "naturalizowano" dzieci (oczywiście to określenie współczesne). Owszem, chodziło o żony dla Izraelitów, ale przecież nie gdy były małymi dziewczynkami.
Tak więc szukaj dalej ;)

Natomiast napisałeś coś, co zgłaszam do moderacji - jakoby Jezus gwałcił dzieci. Tego - nawet w Twojej chorej interpretacji Księgi Liczb - nie ma. Po prostu jesteś zdołowany przytoczonymi dowodami na pedofilię w Islamie (w tym samego założyciela) i walisz na oślep, nie mając po temu żadnych, nawet najmniejszych przesłanek, a koniecznie chcąc się odpłacić tym samym. Otóż nie ma "tego samego".


W przeciwieństwie do DZISIEJSZYCH Islamistów (nie składam pretensji do tych w VI wieku), chrześcijanie:
  • nie mordują konwertytów
  • nie robią zamachów na samoloty, by potem wbić je w budynki
  • nie nauczają, że można współżyć z dziećmi
  • nie nauczają, że można kobiety traktować jak własność
    itd itp
I żadne wykręty tego nie zmienią.

To co robią Islamiści DZIŚ (nie w VI wieku, kiedy wymyślono tę religię) z dziewczynkami (BEZ potępienia, a na pewno bez sprzeciwu większości wyznawców) :

Powiesz zapewne, że to jacyś przestępcy, margines.
No, to zobaczmy jakie są nauki współczesnych nauczycieli i autorytetów moralnych Islamu. Oddajmy głos im samym:

Ostatnio zmieniony 2020-09-08, 08:42 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 4 razy.

Magnolia

Re: Dlaczego Koran musi pochodzić od Boga

Post autor: Magnolia » 2020-09-08, 08:41

Ale zauważyłeś Poszukiwaczu, że Jezusa nie ma w ST? o tym jak przyszedł na ziemię i zawarł nowe przymierze jest NT. Wypełnić prawo, czyli wypełnić zapowiedzi dotyczące Mesjasza, które znajdujemy w ST.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Dlaczego Koran musi pochodzić od Boga

Post autor: Andej » 2020-09-08, 10:59

Zastanawiam się, dlaczego tytuł wątku jest tak prowokacyjny: Dlaczego Koran musi pochodzić od Boga?

Wydaje mi się, że właściwszym byłby: Dlaczego Koran nie może pochodzić od Boga? Albo krócej: Dlaczego Koran nie pochodzi od Boga?

Zaważmy, że chrześcijanie przejęli ST jak fundament dla NT. A Jezus wypowiedział sie jednoznacznie. Mt 5,17-19 Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić. Zaprawdę. bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni. Ktokolwiek więc zniósłby jedno z tych przykazań, choćby najmniejszych, i uczyłby tak ludzi, ten będzie najmniejszy w królestwie niebieskim. A kto je wypełnia i uczy wypełniać, ten będzie wielki w królestwie niebieskim. Wiara katolicka stanowi jedność. Kanon obejmuje ST i NT. NT nie przeczy ST.

Gdyby Koran pochodził od Boga, to by przyjął to, co zawarte zarówno w ST jak i w NT. Bóg Stworzyciel nie przeczyłby sobie zaprzeczając w kolejnych Księgach, księgom poprzednim. Wydaje mi się, że twierdzenie, iż Koran pochodzi od Boga, jest obraźliwe dla Boga.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

kundelek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 332
Rejestracja: 15 sie 2020
Has thanked: 3036 times
Been thanked: 50 times

Re: Dlaczego Koran musi pochodzić od Boga

Post autor: kundelek » 2020-09-08, 12:41

Poszukiwaczu - dlaczego klamiesz?

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Dlaczego Koran musi pochodzić od Boga

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-09-08, 12:43

To nie kłamstwo. To dopuszczalny fortel wojenny.

Awatar użytkownika
Poszukiwacz.wiedzy
Bywalec
Bywalec
Posty: 90
Rejestracja: 29 sie 2020
Wyznanie: Islam
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Dlaczego Koran musi pochodzić od Boga

Post autor: Poszukiwacz.wiedzy » 2020-09-09, 02:04

Marek_Piotrowski pisze: 2020-09-08, 08:31 Jedno kłamstwo (jakoby w Islamie nie można było współzyć z 6 letnim dzieckiem - podawałem dowody) i jedno pudło - chrześcijanie nie powołują się w sprawie "co wolno, a co nie wolno" na zapisy starotestamentowe. Islamiści stosują je DZIŚ.
Najpierw piszesz że od 9, teraz zmniejszasz do 6 więc się w końcu zdecyduj. Prawo w Islamie nie podaje jednego konkretnego wieku od którego można zawrzeć małżeństwo. Może ono zostać zawarte dopiero gdy dziewczyna/chłopak jest odpowiednio dojrzała/y mentalnie (Koran 4:6). Współżycie zaś jest dozwolone dopiero gdy dziewczyna jest do tego gotowa fizycznie (jest to zdanie 4 głównych szkół sunnickich). Nie szerz więc kłamstwa i dezinformacji.
Nie podałes na to żadnych dowodów jak tylko wypowiedź jakiegoś szyickiego pseudo-uczonego. Gdy zapytałem abyś podał mi na ten temat opinie kilku sunnickich uczonych którzy ukończyli jakieś legitne studia teologiczne (co łatwo zweryfikować) to już nic nie napisałeś.
Marek_Piotrowski pisze: 2020-09-08, 08:31 Gdzie tu widzisz zgodę na cudzołóstwo?!
Wynika ona tylko z Twojej chorej wyobraźni.
Normalna (nie dla nas, w XXI wieku - no, chyba że ktoś jest Mahometaninem... ) praktyka była taka, że po bitwie uprowadzano kobiety (a często i małych chłopców) i "naturalizowano" dzieci (oczywiście to określenie współczesne). Owszem, chodziło o żony dla Izraelitów, ale przecież nie gdy były małymi dziewczynkami.
Tak więc szukaj dalej
Jak mogły nie być małymi dziewczynkami skoro "nie obcowały jeszcze z mężczyzną"? Nie ma tam podane - weźcie je i zaczekajcie aż dorosną, wtedy możecie uprawiać z nimi seks. Nie wiem dlaczego dopatrujesz się czegoś czego w tym fragmencie nie ma.
Marek_Piotrowski pisze: 2020-09-08, 08:31 Natomiast napisałeś coś, co zgłaszam do moderacji - jakoby Jezus gwałcił dzieci. Tego - nawet w Twojej chorej interpretacji Księgi Liczb - nie ma. Po prostu jesteś zdołowany przytoczonymi dowodami na pedofilię w Islamie (w tym samego założyciela) i walisz na oślep, nie mając po temu żadnych, nawet najmniejszych przesłanek, a koniecznie chcąc się odpłacić tym samym. Otóż nie ma "tego samego".
Chodziło mi o "zamiast kazać zabijać i gwałcić". Chociaż bez słowa "kazać" też jest poprawnie. Jeśli jakiś przywódca np. Kim Dzong Un rozkazuje swojej armii np. mordować ludzi to mówisz "Kim Dzong Un morduje ludzi" pomimo iż własnoręcznie tego nie robi.
Marek_Piotrowski pisze: 2020-09-08, 08:31 To co robią Islamiści DZIŚ (nie w VI wieku, kiedy wymyślono tę religię) z dziewczynkami (BEZ potępienia, a na pewno bez sprzeciwu większości wyznawców) :
Wiesz co masz wspólnego z tymi "islamistami" i "terrorystami"? To że interpretujesz Koran i hadisy tak samo jak oni, czyli bez żadnego zrozumienia.
A kiedy się im mówi:
"Idźcie za tym, co zesłał Bóg!"
oni mówią:
"Nie! My postępujemy za tym,
przy czym zastaliśmy naszych ojców."
Nawet wówczas, gdy ich ojcowie niczego nie rozumieli i nie byli prowadzeni? (Koran 2:170)

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Dlaczego Koran musi pochodzić od Boga

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-09-09, 15:38

Poszukiwacz.wiedzy pisze: 2020-09-09, 02:04
Marek_Piotrowski pisze: 2020-09-08, 08:31 Jedno kłamstwo (jakoby w Islamie nie można było współzyć z 6 letnim dzieckiem - podawałem dowody) i jedno pudło - chrześcijanie nie powołują się w sprawie "co wolno, a co nie wolno" na zapisy starotestamentowe. Islamiści stosują je DZIŚ.
Najpierw piszesz że od 9, teraz zmniejszasz do 6 więc się w końcu zdecyduj.
Nie. Od 9 roku życia to współżył Mahomet z Ajszą, bo,jak to jest napisane, była wcześniej chora. 6 jest dozwolone, 9 zalecane. Ale wcześniej (nawet z niemowlakiem) można "międzyudzić" (brrrr)
Prawo w Islamie nie podaje jednego konkretnego wieku od którego można zawrzeć małżeństwo. Może ono zostać zawarte dopiero gdy dziewczyna/chłopak jest odpowiednio dojrzała/y mentalnie (Koran 4:6). Współżycie zaś jest dozwolone dopiero gdy dziewczyna jest do tego gotowa fizycznie (jest to zdanie 4 głównych szkół sunnickich). Nie szerz więc kłamstwa i dezinformacji.
To nieprawda - i przytaczałem Ci tu już nauczanie nauczycieli islamskich o znacznie większym wśród wiernych autorytecie niż Ty. Więc zarzut kłamstwa odbił się i walnął Cię po oczach :)
Nie podałes na to żadnych dowodów jak tylko wypowiedź jakiegoś szyickiego pseudo-uczonego. Gdy zapytałem abyś podał mi na ten temat opinie kilku sunnickich uczonych którzy ukończyli jakieś legitne studia teologiczne (co łatwo zweryfikować) to już nic nie napisałeś.
Nie "jakiegoś" tylko niezwykle wpływowego. A o praktyce Islamu nie decydują amerykańscy intelektualiści mahometańscy, tylko nauczyciele wiary w krajach Islamu.
Ale dobrze - masz i "kogoś kto ukończył legitne studia teologiczne" (naprawdę tak trudno użyć google, zanim się rzuci podobne "wyzwanie"? A teraz wstyd...). Islamska profesor, Suad Saleh z prestiżowego egipskiego Uniwersytetu Al-Azhar w Kairze: "Allah zezwala gwałcić niemuzułmańskie kobiety w celu ich upokorzenia”.

Pani profesor mówi, że:
  • gwałty są dozwolone w czasie wojny między muzułmanami, a ich wrogami
  • zniechęca muzułmańskich mężczyzn do zakupu niewolnic z krajów azjatyckich (najwidoczniej istnieje taka praktyka). Namawia ich za to do kontaktów seksualnych z niewolnicami zdobytymi podczas wojny z wrogami islamu, np. z Izraelem (sugeruje, że zniewolenie ich i zgwałcenie jest całkowicie dopuszczalne)
  • mówi, że niewolnictwo istniało jeszcze przed islamem i wtedy każdy mógł handlować zniewolonymi kobietami i mężczyznami, jednak to dopiero islam określił, kto dokładnie jest niewolnikiem, a kto nie i kim można, a kim nie można handlować
Zresztą całe spory są zbędne - liczy się RZECZYWISTOŚĆ NAUCZANIA I PRAKTYKOWANIA W KRAJACH ISLAMSKICH (czyli takich, gdzie Islam ma swobodę działania). I to kryterium jest dla Islamu zabójcze.
Badania wykazują, że 91 % spośród 7-20 tysięcy tzw. ‘mordów honorowych’ jest dokonywanych przez muzułmanów. Ponadto dochodzi do niezliczonej ilości ‘honorowych’ przestępstw, które nie kończą się zabójstwami. W samej Wielkiej Brytanii według danych policji odnotowano około 17 tysięcy motywowanych honorem „małżeństw wbrew woli, porwań, ataków seksualnych, bicia oraz morderstw każdego roku”.
Aż 42 % kobiet w Turcji padło ofiarą przemocy fizycznej lub seksualnej, natomiast w Maroku odsetek ten sięga 82 %. W Egipcie 99,3 % kobiet spotkało się z molestowaniem seksualnym.
Warto poczytać: https://pl.gatestoneinstitute.org/9069/ ... h-mezczyzn
Marek_Piotrowski pisze: 2020-09-08, 08:31 Gdzie tu widzisz zgodę na cudzołóstwo?!
Wynika ona tylko z Twojej chorej wyobraźni.
Normalna (nie dla nas, w XXI wieku - no, chyba że ktoś jest Mahometaninem... ) praktyka była taka, że po bitwie uprowadzano kobiety (a często i małych chłopców) i "naturalizowano" dzieci (oczywiście to określenie współczesne). Owszem, chodziło o żony dla Izraelitów, ale przecież nie gdy były małymi dziewczynkami.
Tak więc szukaj dalej
Jak mogły nie być małymi dziewczynkami skoro "nie obcowały jeszcze z mężczyzną"?
Nie napisałem, że nie były małymi dziewczynkami.
Nie ma tam podane - weźcie je i zaczekajcie aż dorosną, wtedy możecie uprawiać z nimi seks. Nie wiem dlaczego dopatrujesz się czegoś czego w tym fragmencie nie ma.
W ogóle nie ma tam nic o seksie. WIęc, że zacytuję "Nie wiem dlaczego dopatrujesz się czegoś czego w tym fragmencie nie ma" ;)
Być może już powoli Twoja mentalność zmienia się w tym kierunku. We fragmencie biblijnych nie ma nic z Twoich wyobrażeń...
Marek_Piotrowski pisze: 2020-09-08, 08:31 Natomiast napisałeś coś, co zgłaszam do moderacji - jakoby Jezus gwałcił dzieci. Tego - nawet w Twojej chorej interpretacji Księgi Liczb - nie ma. Po prostu jesteś zdołowany przytoczonymi dowodami na pedofilię w Islamie (w tym samego założyciela) i walisz na oślep, nie mając po temu żadnych, nawet najmniejszych przesłanek, a koniecznie chcąc się odpłacić tym samym. Otóż nie ma "tego samego".
Chodziło mi o "zamiast kazać zabijać i gwałcić". Chociaż bez słowa "kazać" też jest poprawnie. Jeśli jakiś przywódca np. Kim Dzong Un rozkazuje swojej armii np. mordować ludzi to mówisz "Kim Dzong Un morduje ludzi" pomimo iż własnoręcznie tego nie robi.
Nie ma w Biblii ani słowa o tym, jakoby Jezus pozwalał KOGOKOLWIEK (nawet nie dzieci) gwałcić.
Zatem ponownie kłamiesz.
Wiesz co masz wspólnego z tymi "islamistami" i "terrorystami"? To że interpretujesz Koran i hadisy tak samo jak oni, czyli bez żadnego zrozumienia.
Nie ja. To nauczyciele Twojej wiary, w przytłaczającej większości, w krajach gdzie mają swobodę działania, tak interpretują. I do nich miej pretensje - ja tylko ich przytaczam. I jakoś nie widzę by spotkał ich jakiś ostracyzm w świecie muzułmańskim za takie wypowiedzi.
Koran nawołuje do mordowania (tu i teraz). Nie wydaje mi się, by nawoływał do gwałcenia dzieci (przynajmniej nie pamiętam takiego zapisu), jednak nauczają tak uczeni islamscy ku ogólnej aprobacie.
Ostatnio zmieniony 2020-09-09, 15:41 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 3 razy.

ODPOWIEDZ