Poligiamia i wiek Ajszy (żony proroka)

Rozmowy na temat wyznawców islamu, których głównym prorokiem jest Muhammad a Bogiem Allah.
Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4385
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: Poligiamia i wiek Ajszy (żony proroka)

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2020-09-04, 13:59

Słuchałam kiedyś kazania, Ksiądz mówił, że Maryja miała około 12 lat, a Józef około 14 lat.
Nie wiem skąd wytrzasnąłes te 90. Przecież św Józef ciężko pracował fizycznie, a także pielgrzymowali na święto Paschy. Jak zagubili chwilowo Pana Jezusa to szli bardzo długo, szukając Go. Św. Józef musiał być bardzo sprawny, wszystko to wskazuje na młody wiek.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Poligiamia i wiek Ajszy (żony proroka)

Post autor: Jozek » 2020-09-04, 14:12

Maryja musiala byc juz w pelni dojzala kobieta i rozumiejaca role kobiety.
12 lat to rzadkosc by dziewczynka stala sie kobieta, wiec bardziej prawdopodpny wiek to 15-18 lat.
Poza tym Maryja sluzyla w Swiatyni, a kobieta majaca miesiaczke nie mogla przynajmniej przez czas miesiaczki sluzyc w Swiatyni.
To byl moment kiedy kaplani zdecydowali o jej zamazpojsciu.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4385
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: Poligiamia i wiek Ajszy (żony proroka)

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2020-09-04, 14:21

Co ma miesiączka do tego? Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę z tego faktu, ale miesiączkowanie nie zanika w wieku 18 lat... /:)
Z tego co wiem nie była jeszcze dojrzałą kobietą ale nie mam źródła na to, tylko wypowiedzi księży, więc nie będę się wymądrzac. Chodziło mi o to że św. Józef był tylko o kilka lat starszy.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Poligiamia i wiek Ajszy (żony proroka)

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-09-04, 14:26

Nie wiemy ile Maryja miała lat. Prawdopodobnie około 16 (choć prawdą jest, iż 14-latka była wówczas uznawana za w zasadzie dorosłą).
Niejak to się ma do 6-cio letniej Ajszy (czy 9-letniej w chwili rozpoczęcia współżycia), nie mówiąc już o skandalu z wcześniejszym "międzyudzeniem".

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Poligiamia i wiek Ajszy (żony proroka)

Post autor: Andej » 2020-09-04, 14:46

Lepiej nie, bo można dostać po łapkach.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Poligiamia i wiek Ajszy (żony proroka)

Post autor: Jozek » 2020-09-04, 15:12

miłośniczka Faustyny pisze: 2020-09-04, 14:21 Co ma miesiączka do tego? Nie wiem, czy zdajesz sobie sprawę z tego faktu, ale miesiączkowanie nie zanika w wieku 18 lat... /:)
Z tego co wiem nie była jeszcze dojrzałą kobietą ale nie mam źródła na to, tylko wypowiedzi księży, więc nie będę się wymądrzac. Chodziło mi o to że św. Józef był tylko o kilka lat starszy.
A kto tu mowi o jakims zanikaniu miesiaczki w wieku 18-tu lat. Sama to napisalas wiec sama sie z tego wytlumacz. Ja o czyms takim nigdzie nie pisalem.
Pisalem jedynie ze musiala byc dojzala kobieta, czyli plodna, a nie dzieckiem ktore nie ma pojecia co z nim robi maz. Jej oswiadczenie na objawienie swiadczy o tym ze wdzystko rozumiala odnosnie zony, matki, czy macierzynstwa, wiec nie byla dzieckiem, tylko dojzala kobieta.
Nie tak jak w Islamie, zwierze gospodarcze tez nie wie co z nim robi gospodarz i ono nie wraca z pola do gospodarza z milosci do niego, tylko z przyzwyczajenia, ktore gospodarz mu zaimplementowal od dziecinstwa.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Poligiamia i wiek Ajszy (żony proroka)

Post autor: Andej » 2020-09-04, 18:30

Chyba trzeba zaprosić ginekologa. Faktem jest, że okres dojrzewania który znamy z autopsji znacznie różni się od ówczesnego w tamtych rejonach. Średnia długość życia też się różni. Jednak różnica między kilkulatką a nastolatką jest zasadnicza.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Poligiamia i wiek Ajszy (żony proroka)

Post autor: Jozek » 2020-09-04, 18:46

Bo jak widac w Islamie nie chodzi o dojzalosc kobiety, tylko o jak najwczesniejszy wiek, by maz mogl zindoktrynowac takie dziecko by robilo to co on chce.
Czyli z samej intencji wynikaja wszelkie znamiona pedofili.
Ostatnio zmieniony 2020-09-04, 18:48 przez Jozek, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Poszukiwacz.wiedzy
Bywalec
Bywalec
Posty: 90
Rejestracja: 29 sie 2020
Wyznanie: Islam
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Poligiamia i wiek Ajszy (żony proroka)

Post autor: Poszukiwacz.wiedzy » 2020-09-05, 00:19

miłośniczka Faustyny pisze: 2020-09-04, 13:59 Słuchałam kiedyś kazania, Ksiądz mówił, że Maryja miała około 12 lat, a Józef około 14 lat.
Nie wiem skąd wytrzasnąłes te 90. Przecież św Józef ciężko pracował fizycznie, a także pielgrzymowali na święto Paschy. Jak zagubili chwilowo Pana Jezusa to szli bardzo długo, szukając Go. Św. Józef musiał być bardzo sprawny, wszystko to wskazuje na młody wiek.
To nie moja opinia, w waszych tekstach apokryficznych z 6 wieku jest o tym wzmianka.
Obrazek

W "Protoevangelii Jakuba" oraz w "Historia Józefa cieśli", (teksty są uważane za napisane nawet w 4/5 wieku n.e.) jest powiedziane iż ożenil się z Maryją mając lat 90 a umarł mając lat 111. Więc to co mówisz że był sprawny kondycyjnie jest bardzo możliwe skoro przeżył jeszcze 21 lat.
Poza tym stare malowidła kościelne oraz obrazy zawsze przedstawiają Józefa jako starego człowieka z siwą brodą a Maryję za młodą kobietę. Skądś musiało się to wziąć.
Marek_Piotrowski pisze: 2020-09-04, 14:26 Niejak to się ma do 6-cio letniej Ajszy (czy 9-letniej w chwili rozpoczęcia współżycia), nie mówiąc już o skandalu z wcześniejszym "międzyudzeniem".
A ten znowu o jakimś międzyudzeniu. Zaczynam mieć wrażenie że w jakimś stopniu cie to kręci (ale to moja prywatna opinia). Odpowiedziałem już na zarzuty o "9 letniej Ajszy" ale co do tego "międzyudzenia" to podaj mi uczonych którzy zezwalają na robienie tego np. z 5 letnią dziewczyną. Tylko nie dawaj mi znowu jakichś szyickich szarlatanów, ale podaj sunnickich uczonych głównego nurtu, ktorzy ukończyli jakieś legitne studia teologiczne. Podaj mi przynajmniej kilku bo jeden na tysiące uczonych nic nie udowadnia.

A co do ciebie Jozek to szczerze wcześniej cie ignorowałem bo myślałem że se jaja robisz, ale teraz mnie wkurzyłeś. Podaj argumenty na to co piszesz a nie rzucasz pomównienia.
Ostatnio zmieniony 2020-09-05, 00:58 przez Poszukiwacz.wiedzy, łącznie zmieniany 3 razy.
A kiedy się im mówi:
"Idźcie za tym, co zesłał Bóg!"
oni mówią:
"Nie! My postępujemy za tym,
przy czym zastaliśmy naszych ojców."
Nawet wówczas, gdy ich ojcowie niczego nie rozumieli i nie byli prowadzeni? (Koran 2:170)

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Poligiamia i wiek Ajszy (żony proroka)

Post autor: Jozek » 2020-09-05, 09:05

To nie pomowienia tylko stwierdzenie faktow.
Wedlug nie tylko polskiego prawa gdybys mial 9-cio letnia "zone", to mialbys sprawe i wyrok za pedofilie.

Napisz moze jakie wedlug Koranu nagrody czekaja w raju?
Ostatnio zmieniony 2020-09-05, 09:07 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Poligiamia i wiek Ajszy (żony proroka)

Post autor: Andej » 2020-09-05, 09:12

Poszukiwacz.wiedzy pisze: 2020-09-05, 00:19 To nie moja opinia, w waszych tekstach apokryficznych z 6 wieku jest o tym wzmianka.
...
Poza tym stare malowidła kościelne oraz obrazy zawsze przedstawiają Józefa jako starego człowieka z siwą brodą a Maryję za młodą kobietę. Skądś musiało się to wziąć.
...
Zaczynam mieć wrażenie że w jakimś stopniu cie to kręci (ale to moja prywatna opinia).
...
Tylko nie dawaj mi znowu jakichś szyickich szarlatanów, ale podaj sunnickich uczonych głównego nurtu
...
Podaj argumenty na to co piszesz a nie rzucasz pomównienia.
Opinia. Niepodważalna dla Ciebie. Jeśli tak, to czemu cała treść tychże, jest już podważana? Dlaczego wybierasz jakieś krótkie fragmenty, zamiast interpretować całość? I dlaczego imputujesz, że apokryfy są podstawą naszej wiary?

Malowidła. Po pierwsze nie zawsze. Po drugie, skąd pewność, że im pozował on sam, a nie jakiś model? Po trzecie, to oczywiste, dlaczego tak malowali. Chcieli uzasadnić jego stosunek do Maryi i wydawało im się, że to najlepszy sposób.

Kręcenie. To uwaga odnosząca się wyłącznie do osoby i niczego nie wnosząca do dyskusji. Uważam, że jest tylko i wyłącznie złośliwością. Czyli przejawem bezsilności w dyskusji. Dowodem tego jest używanie, zamiast argumentów, obraźliwych uwag.

Szyiccy szarlatani. Mnie, stojącego z boku, śmieszy ta nienawiść między zwolennikami Abu Bakra i Alego ibn Taliba. W tym rzecz, że mówiąc muzułmanin, najczęściej zachowujemy się jak ignorancji, nie zadając sobie trudu odróżnienia sunnity od szyity.
Ale przyszła mi do głowy refleksja, czy pokojowe nastawienie potomków Tatarów nie wynika z tego, że są szyitami?
Uważam, że gdyby wszyscy muzułmanie brali przykład z polskich Tatarów, to nie dałoby się powiedzieć niczego złego o muzułmanach.

Pomówienie. Rzucając zarzut, należy: * podać, przytoczyć wypowiedź, do której się odnosi, * przedstawić powód, dla którego uważasz coś, za pomówienie. Wtedy dyskusja staje się zrozumiała.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Poligiamia i wiek Ajszy (żony proroka)

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-09-05, 12:06

Widzę, Poszukiwaczu, że słabo znasz pisma własnej religii.
Oto co można przeczytać na temat tego, że zanim się żonę wygna z domu, trzeba się upewnić że nie jest w ciąży:

65:4 A te spośród waszych żon, które już zwątpiły w okres miesięczny - jeśli macie wątpliwości - niech czekają trzy miesiące; podobnie te, które jeszcze się nie rozwinęły. Kobiety brzemienne zaś niech czekają, aż złożą swoje brzemię. Temu, kto się boi Boga, On przyniesie ułatwienie.

Jak widzisz sprawa jest jasna: w przypadku żon które JUŻ nie mają miesiączki oraz tych które JESZCZE jej nie miały i to o żonach z którymi nastąpiło współżycie (gdyż inaczej nie byłoby potrzeby czekania w celu sprawdzenia czy nie są w ciąży).

C.B.D.U.

AnastazjaR.
Przybysz
Przybysz
Posty: 7
Rejestracja: 26 kwie 2021
Lokalizacja: Polska
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Poligiamia i wiek Ajszy (żony proroka)

Post autor: AnastazjaR. » 2021-04-26, 11:31

Mahomet ożenił się z Aishą, gdy ta miała 6 lat, a skonsumował małżeństwo 3 lata później. Aisha jeszcze nie miesiączkowała, gdyż bawiła się lalkami (w islamie wizerunek ludzi jest dozwolony tylko dla dzieci). Trzeba pamiętać, że wiek jest podany w latach lunarnych, czyli na nasze - była jeszcze młodsza. Kobiety przed islamem miały dużo więcej praw niż np we współczesnej wahabickiej Arabii Saudyjskiej, o czym pisałą dr al Fassi, Saudyjka nota bene. Według Koranu kobieta jest gorsza od mężczyzny (Koran 2:228), pozwala je bić (Koran 4:34), zezwala na poligamię, a jeśli mężczyzna nie chce traktować żon równo, może sypiać z niewolnicą (Koran 4:24), bo islam usankcjonował niewolnictwo (Koran 4:3, 23:5-6, 33:50, 70:22-30), stąd te słynne haremy. Koran też uprawomocnił pedoflię (Koran 65:4). Potwierdzenie tych wersetów jest mnóstwo w hadisach, zwłaszcza w najbardziej wiarygodnych kolekcjach Bukhari i Muslim.

Zapraszam na mojego bloga, gdzie dużo pisze o islamie i kobietach:

https://islamoczamichrzescijanki.blogsp ... dziej.html

https://islamoczamichrzescijanki.blogsp ... sie-z.html

https://islamoczamichrzescijanki.blogsp ... lamie.html

https://islamoczamichrzescijanki.blogsp ... -zona.html

https://islamoczamichrzescijanki.blogsp ... dz-na.html

https://islamoczamichrzescijanki.blogsp ... ometa.html

https://islamoczamichrzescijanki.blogsp ... swoja.html

Awatar użytkownika
Iga05
Bywalec
Bywalec
Posty: 171
Rejestracja: 12 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 10 times

Re: Poligiamia i wiek Ajszy (żony proroka)

Post autor: Iga05 » 2022-06-08, 12:50

Poszukiwacz.wiedzy pisze: 2020-09-03, 18:27
Co do konsumpcji małżeństwa, może być ono skonsumowane dopiero wtedy kiedy dziewczyna jest do tego fizycznie gotowa i jest tutaj konsensus pomiędzy założycielami 4 szkół sunnickich - Malik, al-Shaafa’i, Abu Haneefah i Ibn Hanbal.
JA:

Nie, wcale nie musi. Wykładania sury 65:4 Sayyid Abul Ala Maududi:

https://quranx.com/Tafsir/Maududi/65.4

They may not have menstruated as yet either because of young age, or delayed menstrual discharge as it happens in the case of some women, or because of no discharge at all throughout life which, though rare, may also be the case. In any case, the waiting-period of such a woman is the same as of the woman, who has stopped menstruation, that is three months from the time divorce was pronounced.
Here, one should bear in mind the fact that according to the explanations given in the Qur'an the question of the waiting period arises in respect of the women with whom marriage may have been consummated, for there is no waiting-period in case divorce is pronounced before the consummation of marriage. (Al-Ahzab: 49). Therefore, making mention of the waiting-period for the girls who have not yet menstruated, clearly proves that it is not only permissible to give away the girl in marriage at this age but it is also permissible for the husband to consummate marriage with her. Now, obviously no Muslim has the right to forbid a thing which the Qur'an has held as permissible.

A tu tłumaczenie:

[Kobiety te] mogły nie mieć jeszcze miesiączki albo ze względu na młody wiek, albo opóźnione miesiączkowanie, co się zdarza u niektórych kobiet, albo ze względu na brak jakiejkolwiek miesiączki przez całe życie, co – nawet jeśli jest to rzadko spotykane – może się również zdarzyć.
W każdym takim przypadku czas oczekiwania [iddat] takich kobiet jest taki sam, jak w przypadku kobiety, która już nie miesiączkuje, czyli trzy miesiące od udzielenia rozwodu. Tutaj powinniśmy pamiętać o tym, że według wyjaśnień podanych w Koranie pojawia się pytanie co do czasu oczekiwania dla kobiet, z którymi małżeństwo mogło już zostać skonsumowane, ponieważ nie ma czasu oczekiwania w przypadku, gdy rozwód został udzielony, zanim małżeństwo zostało skonsumowane. (Sura Al-Ahzab: 49). Dlatego też wzmianka o czasie oczekiwania dla dziewczyn(ek), które nie miały jeszcze miesiączki, wyraźnie dowodzi, że nie tylko wolno wydawać taką dziewczynkę za mąż w tym wieku, ale i wolno mężowi skonsumować z nią małżeństwo. Rzeczą oczywistą jest to, że żaden muzułmanin nie ma prawa zabronić czegoś, co Koran uznał za dozwolone.

W podręczniku szariatu (Reliance of the Traveller) też jest o tym wzmianka na stronie 567

n9.1 There is no waiting period for a woman divorced before having had sexual intercourse with her husband.
TŁUMACZENIE: n9.1 Nie ma czasu oczekiwania dla rozwiedzionej kobiety, jeśli nie odbyła stosunku seksualnego z mężem.

n9.2 A waiting period is obligatory for a woman divorced after intercourse, whether the husband and wife are prepubescent, have reached puberty, or one has and the other has not. Intercourse means copulation (def: n7.7). If the husband was alone with her but did not copulate with her, and then divorced her, there is no waiting period.


TŁUMACZENIE: n9.2 Czas oczekiwania jest obowiązkowy dla rozwiedzionej kobiety po odbyciu stosunku seksualnego, niezależnie od tego czy mąż i żona nie osiągnęli jeszcze wieku dojrzewania, osiągnęli już wiek dojrzewania, lub jedna z tych osób ten wiek osiągnęła a druga nie. Stosunek seksualny to kopulacja (definicja n7.7). Jeśli mąż był z żoną sam na sam ale nie kopulował z nią a następnie udzielił jej rozwodu, wtedy nie ma żadnego czasu oczekiwania.

Dodano po 5 minutach 17 sekundach:
Jozek pisze: 2020-09-04, 14:12 Maryja musiala byc juz w pelni dojzala kobieta i rozumiejaca role kobiety.
12 lat to rzadkosc by dziewczynka stala sie kobieta, wiec bardziej prawdopodpny wiek to 15-18 lat.
Poza tym Maryja sluzyla w Swiatyni, a kobieta majaca miesiaczke nie mogla przynajmniej przez czas miesiaczki sluzyc w Swiatyni.
To byl moment kiedy kaplani zdecydowali o jej zamazpojsciu.
No przecież anioł zwrócił się do Niej słowami: Bądź pozdrowiona, łaską obdarzona, Pan z tobą, błogosławionaś ty między niewiastami. (Łk 1,28)
Skoro między "niewiastami" to nie między dziećmi.
Ostatnio zmieniony 2022-06-08, 12:50 przez Iga05, łącznie zmieniany 1 raz.

Anka16
Przybysz
Przybysz
Posty: 1
Rejestracja: 17 lis 2023
Been thanked: 2 times

Re: Poligiamia i wiek Ajszy (żony proroka)

Post autor: Anka16 » 2023-11-17, 16:22

Nie wierzę , co za bzdury..
Nie wiem skąd wziąłeś te bzdury o wieku Maryji i Józefa bo Biblia nic o tym nie mówi, a jednych informacji możemy szukać w Apokryfach. Maryja urodziła Jezusa w wieku 15-18 lat, a gdy okazało się że jest w ciąży, była jeszcze z Józefem na etapie narzeczeństwa. Poza tym Maryja była dziewicom więc nigdy nie współżyła z Józefem, co się tyczy samego niego, to jak podają apokryfy miał 33 lata. Był zdrowym, silnym mężczyzną, nadal pracującym. W tamtych czasach człowiek w wieku 30-40 lat, był już "starcem". Analizując dalej Twoją wypowiedź , co się ma że niby Biblia również popiera poligamie... Jezus wyraźnie powiedział, że można mieć tylko jedną żonę.
„Czyż nie czytaliście, że Stwórca od początku stworzył mężczyznę i kobietę? I rzekł: Dlatego opuści człowiek ojca i matkę i połączy się z żoną swoją i będą ci dwoje jednym ciałem. A tak już nie są dwoje, ale jedno ciało. Co tedy Bóg złączył, człowiek niech nie rozłącza” (Mat. 19,4-6).

I pokrywa się to również ze starym Testamentem

Patrząc na swą piękną oblubienicę Adam rzekł: „Ta dopiero jest kością z kości moich i ciałem z ciała mojego”, a natchnione Słowo stwierdza: „Dlatego opuści mąż ojca swego i matkę swoją i złączy się z żoną swoją i staną się jednym ciałem” (1 Mojż. 2,23,24).

Nie wiem gdzie tu masz coś o większej ilości żon? Jedno ciało, jeden mężczyzna - jedna kobieta = jedno ciało

Czy może Twoim zdaniem mężczyzna miał oddzielić się od jednego ciała jakie Tworzył z żoną i połączyć z inną, by potem znowu z inną, a potem wrócić do pierwszej i tak w kółko? Może 1 mężczyzna tworzy 1 ciało z 4 kobietami ?

Przytaczając dalej nawet Stary Testament skąd Ci się ubzdurało to, że Abraham miał dwie żony? Miał JEDNĄ i długo starali się o potomstwo. Gdy jego żona była już w bardzo sędziwym wieku, sama wyraziła zgodę na konkubinę z nadzieją że ta podaruje mu potomstwo, gdy to się stało, wziął konkubinę za żonę, a nie tak że żył sobie całe życie z dwoma kobietami. Większość swojego życia, miał jedną żonę

Salomon był królem i miał harem. Tak jak większość królów, władców itd. To że posiadał liczny harem, nie wiele ma wspólnego ze słowem Bożym Biblii.

Mojżesz miał tylko jedną żonę Seforę.

A teraz w temacie Islamu i tego co wzbudza kontrowersje. Tam kontrowersji wzbudza dużo więcej niż tylko to co wymienione przez Ciebie, ale skupiając się na tym.
Ajsza miała 6 lat, gdy "wpadła Mahometowi w oko" i uznał ze chce ją poślubić. Nie wmawiaj bzdur, że teolodzy to podważają bo hadisy.. jest wiele Hadisów uznanych za autentyczne, które to potwierdzają. Chcesz mi wmówić, że nastoletnia już kobieta, bierze do domu męża zabawki, a ten się z nią nimi bawi ? To było dziecko. Jest też mnóstwo obleśnych Hadisów , które mówią co Mahomet z nią robił i to nawet w obecności teścia, który był 1 kalifem.
Odpowiedz mi na proste pytanie. Czy Twoim zdaniem w dzisiejszych czasach Bóg pozwala na pedofile? Czy Twoim zdaniem wspolzycie 9 latki z 54 letnim mężczyzną jest ok ? Co byś dziś zrobił z facetem o którym byś wiedział że mając 54 lata sypia z 9 latką? Więc teraz Odpowiedz mi najlogiczniej jak się da. Jeśli Bóg uważał że malzenstwo Mahometa z Ajszą jest ok, to dlaczego niby teraz miałoby to być złe? Bo na moją logikę wychodzi to tak, że to my kierujemy Bogiem, a nie on nami. Skoro kiedyś takie coś było normalne i Bóg to akceptował, to znaczy że teraz tego nie akceptuje bo my tego nie akceptujemy tak? Może jako społeczeństwo źle robimy potępiając pedofilie? Wbrew Bogu najwyraźniej. Każdy kto uważa, że Bóg nie miał nic przeciwko takiemu małżeństwu, mówi też że Bóg nie ma nic przeciwko pedofilom. Ponieważ to Bóg wyznacza co jest dla nas dobre a co złe, a nie na odwrót!
Może porozmawiajmy jeszcze o małżeństwie którego w koranie sam Bóg chciał? Czyli z Zejnap ? Która pierwotnie była żoną jego adoptowanego syna? Ale uwaga - Bóg objawił że ma być żoną Mahometa ( ciężko się tu nie zaśmiać ), ale teraz najlepsze... to nie najpierw Bóg to objawił, najpierw była to decyzja Mahometa. Dopiero gdy Mahomet tak sobie zażyczył, okazało się że Bóg tak chce. Czyli znowu wracamy do wyjścia, że to nie Mahomet podążał za wolą Boga, tylko Bóg za wolą Mahometa. Fascynujące, że nigdy nie ma takiej sytuacji z Biblii, aby to prorok decydował co chce, a Bóg uznawał że okej, skoro tak chcesz to ja tak zrobię dla Ciebie. Tylko w koranie nawet w surach mówiących o Jezusie to Bóg podąża za wolą swoich proroków, a nie prorocy za Bogiem.
Mojżesz wyprowadzając Izraelitów z niewoli nie wiedział dokąd zmierza i co ma robić, zanim Bóg mu pokolei nie objaśniał swojego planu, ale w Islamie Bóg jest jako spełniający życzenia i fantazje proroka. Z naciskiem na to drugie, bo przecież Mahomet był tak szczególnie wyróżniony przez Boga , że Ten ustanowił mu prawo do posiadania ogromnej ilości żon i niewolnic, a reszcie skromnie max 4.

„O proroku! My uznaliśmy za dozwolone dla ciebie żony, którym dałeś wiana, i niewolnice, które ci darował Bóg jako zdobycz, i córki twojego stryja, i córki twoich ciotek ze strony ojca, i córki twojego wuja ze strony matki, i córki twoich ciotek ze strony matki, które wywędrowały razem z tobą (z Mekki); i kobietę wierzącą, jeśli ona sama ofiaruje się Prorokowi, o ile Prorok zechce ją pojąć za żonę. To jest dozwolone tylko dla ciebie z wyłączeniem innych wiernych” (sura 33,50).

Bo przecież Bóg sprawiedliwy jest. Rozumiał że jego prorok ma potrzeby i że musi mieć niezliczoną ilość kobiet... a kobiety jak to między sobą, gdy okazały złość na to, że Mahomet upatrzył sobie czarną niewolnice i poświęcił 2 miesiące na igraszki z nią, to nagle z nieba spada kolejne objawienie Boga które brzmi

- jeśli on was odprawi -
da mu w zamian żony lepsze od was,
całkowicie poddane Bogu, wierzące,
gorliwe w modlitwie, okazujące skruchę,
pobożne, przestrzegające postu,
czy to zamężne, czy dziewice..
(66.5)

W ten sposób Bóg pomógł Mahometowi uporać się z zazdrosnymi żonami, upominając je, że jeśli będą tak robić to Mahomet je odprawi i da mu lepsze żony 🤣

Ja tak myślę czy my nadal mówimy o religii czy o jakieś sekcie? Mogłabym w nieskończoność podawać przykłady tego jak nielogiczna, dyskryminująca i pełna nienawiści jest ta religia. Przytoczę choćby hadis samej Ajszy która napisała tak o to

»Modlitwa jest unieważniana przez psa, osła i kobietę«. Powiedziałam: »Uczyniłeś nas [kobiety – przyp. B.G.] psami« […]”.

Reasumując , nie ma idealnej religii która dotrze i zadowoli każdego.. Ale w każdej z 3 religii wyznających Boga Abrahamowskiego jest tylko jedno dobro i na imię mu Jezus I tylko jego naukami warto się kierować.

ODPOWIEDZ