Czy boicie się islamu?

Rozmowy na temat wyznawców islamu, których głównym prorokiem jest Muhammad a Bogiem Allah.
ODPOWIEDZ
sylvi91

Re: Czy boicie się islamu?

Post autor: sylvi91 » 2018-10-04, 19:40

xxxxxxxxxx pisze: 2018-06-06, 19:16 Myślę, że nie aż tak bardzo. Jan Paweł II mówił, żeby się nie lękać. Ja mu wierzę.
Dokładnie. Nie powinniśmy się bać. Strach może być niebezpieczny bardziej niż gniew. Czasem wyzwala przemoc. Jeden ze strachu ucieknie, a drugi podejmie walkę... zaatakuje pierwszy.
Wydaje mi się, że problem leży w tym, iż przeciętny człowiek ze świata zachodniego (Europy, USA) na podane w mediach wieści o Islamskich terrorystach, przypisuje automatycznie takie zachowania całej Muzułmańskej społeczności gdyż to są najbardziej przez media nagłośnione sprawy. Negatywne sprawy.
Nie jestem jakim wielkim zwolennikiem multi-kulti, ale uważam, że migracje są dobre. Tylko nie takie masowe jak na przykład wyjazd naszych rodaków z kraju, albo napływ imigrantów z Bliskiego Wschodu.
To jest wynikiem polityki prowadzonej przez każde z państw. Ostatnimi laty świat Islamski przeszła fala rewolucji, dlatego te wieści rozniosły się szerokim echem po świecie. Ale nie zapominajmy o tym co dzieje się na naszych podwórkach, bo jak mówią słowa "zobaczysz źdzbło w oku bliźniego, a belki w swoim nie." Co robili wyznawcy religii Chrześcijańskiej na wyprawach Krzyżowych to lepiej już nie wspominać. To Papierze z Watykanu nawoływali do wojny przeciw Muzułmanom. Nie wiadomo jak bez tej ingerencji wyglądał by nasz świat.
Islamski odłam Ahmadiyyat nawołuje do pokoju i miłości. Znalazłem ulotkę w jednym Fast Foodzie, gdzie uwielbiam zamawiać specjalność Pakistańskiej kuchni "Biryani Chicken Tikka". (Kurczak z ryżem i dodatkami). Polecam jeśli ktoś nie próbował.

Jednak najbardziej się obawiam nie tyle ludzi innego wyznania, co różnej maści fanatyków, ludzkiej głupoty, która prowadzi do nieszczęść oraz może to zabrzmi dziwnie na forum religijnym, ale ekonomicznego ucisku serwowanego nam wszystkim przez elity rządzące systemem bankowym i pieniądzem.

agust
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 425
Rejestracja: 3 cze 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 56 times
Been thanked: 98 times

Re: Czy boicie się islamu?

Post autor: agust » 2018-10-21, 18:56

Polecilibyście jakieś książki pisane przez muzułmanów,a może raczej muzułmanki, o realiach panujących w ich krajach, albo nawet w muzułmańskich enklawach w Europie. Parę takich przeczytałem, ale nigdy za dużo. Nie chciałbym sobie wyrabiać opinii, tylko na przykładzie muzułmańskiej kuchni.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Czy boicie się islamu?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-10-23, 11:47

To jest jak pytanie, czy bać się wojny. Prawidłową odpowiedzią IMHO nie jest "nie, ponieważ JPII powiedział >>nie lękajcie się<<"
"Bać" w takim kontekście oznacza "czy widzicie zagrożenia" i "czy chcecie by było tu".
I tak, widzę zagrożenia i nie chcę by tu był Islam.

konik

Re: Czy boicie się islamu?

Post autor: konik » 2018-10-28, 07:48

Brawo dla konkretnych slow Marka.

agust
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 425
Rejestracja: 3 cze 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 56 times
Been thanked: 98 times

Re: Czy boicie się islamu?

Post autor: agust » 2018-10-29, 18:33

Ja też zgadzam się z poglądem Marka i konika. Nie boje się osobiście, bo jestem za stary na to, by doczekać porządków muzułmańskich w naszym kraju. Pytanie będzie istotne, gdy zapytamy: co zrobiłem(am), by islam w Polsce nie zapanował? Gdy posłucha się kościelnych dostojników, to można usłyszeć: może musimy zmaleć, by potem wzrosnąć, może trzeba zejść do katakumb? Jan Paweł wołał: nie lękajcie się, brońcie krzyża, trzeba nam ludzi sumienia.
Mówią: przecież nie wszyscy muzułmanie to islamiści i terroryści, żyją sobie w swoich państwach, enklawach, wychowują dzieci i wierzą w tego samego Boga. Przecież właściwie to Stary Testament, cudzołóstwo nie do pomyślenia. Choć w torebkach są druki w celu zawarcia miedzy sobą chwilowego małżeństwa w hotelu.
Nikt mi nie poleca książek o muzułmańskiej rzeczywistości, a polscy Tatarzy, to Polacy od wieków, nie mający trudności z polskimi obyczajami i regulacjami prawnymi. Koranu studiował nie będę, ale właśnie skończyłem czytać książkę " Minaret" Lelia Abouleli. Sudan i Chartum, środowisko studentów i rodzina dostojnika państwowego, czyli powinno być delikatnie, kulturalnie i światowo. A jednak, jak pisze autorka, z Nilu wciąż wydobywane są ciała młodych dziewczyn, zabitych przez ojca, albo brata. Choć nie ma tam o obrzezaniu dziewczynek w muzułmańskich enklawach europejskich miast, wywożenia wychowanych od 3 pokoleń w Europie 16 latek do Azji, by poślubić 50 letniego męża, nie ma o policji obyczajowej, która nakazuje chłostę, albo gwałt za brak nadzoru nad samotną kobietą na ulicy. Bardzo polecam i inne książki;o rzeczywistości w islamie, choćby "Bagdad miasto kłamstw". Ja się islamu nie boję, ale nie chciałbym aby moją wnusię zgwałcono za to, że wyszła bez opieki na ulicę. Boję się o przyszłe pokolenia. Czy robimy coś, by to zagrożenie oddalić? Czy nie mamy grzechu zaniedbania, lenistwa, wygodnictwa?

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14809
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Czy boicie się islamu?

Post autor: Dezerter » 2018-10-29, 20:10

Ja obejrzałem dzisiaj przypadkowo film dokumentalny,
ISIS- nowe pokolenie
Przerażający i zdumiewający film, o tym co fundamentalny Islam robi z dzieci, jak je traktuje i jak wygląda prawo pod panowaniem państwa islamskiego. Nie ma w miejsca w naszym kraju na takie zachowanie, kulturę, obyczaje. Ja jestem tolerancyjny i postępowy, ale naszego papieża i kilku biskupów nie rozumiem.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Antagonista

Re: Czy boicie się islamu?

Post autor: Antagonista » 2018-10-29, 20:42

Europa od lat kopie swój własny grób. Nie tylko Islam jest zagrożeniem. Najcięższą chorobą, która toczy gnijącą tkankę umierającego Zachodu jest kulturowy marksizm i szeroko pojęte lewactwo. To nie wina lisa, że został wpuszczony do kurnika, tylko gospodarza, który do tego dopuścił. Gospodarza, który mimo rzezi niewinnych ludzi nie przyznaje się do błędu i nie wie jak go naprawić zasłaniając się prawami człowieka. Spójrzcie na Izrael - jedyne cywilizowane państwo na Bliskim Wschodzie - mimo sporego odsetka muzułmanów (blisko 17% wszystkich mieszkańców) jest tam o wiele bezpieczniej niż w dzisiejszej Francji (ok. 7%). Dlatego, że Izrael jest państwem prawa, a nie krzyczących mniejszości. Metody postępowania z muzułmanami w Izraelu pewnie znacie, jeśli nie, chętnie opowiem. Wracając do Europy - życzę protestantom zbiorowej konwersji na katolicyzm i powrotu do korzeni. Powrotu prawa, europejskiej tożsamości i kulturowego konserwatyzmu.
Z Bogiem
Tel Hai

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14809
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Czy boicie się islamu?

Post autor: Dezerter » 2018-10-29, 21:44

Antagonisto nie wychwalaj państwa, które łatwo można posądzić o rasizm i łamanie podstawowych praw człowieka, praw międzynarodowych, uchwał ONZ itd. Ja wiem, że sąsiedzi go nie rozpieszczają i warunkują pewne zachowania kojarzące mi się jednak lekko z faszystowskimi.
Jeśli chcesz odpowiedzieć to możemy założyć wątek o Izraelu, czy jak tam chcesz nazwać - zapraszam.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Antagonista

Re: Czy boicie się islamu?

Post autor: Antagonista » 2018-10-30, 00:08

Odpiszę tutaj, a jeśli uznasz, że wątek zasłuży na własny temat, to się przeniesiemy. Chętnie poczytam.

Co do praw międzynarodowych i ustaw ONZ - Izrael ma takie samo prawo do istnienia jak Polska po I Wojnie Światowej. Nasze historie są bliźniacze. Kiedyś Polska była przedmurzem Zachodu, dziś jest nim Izrael. Jeśli masz na myśli, że Izrael jest okupantem tych terenów, to wspomnę, że nigdy w historii nie istniało takie państwo jak Palestyna. Prawdziwymi okupantami są arabowie w takich państwach jak Egipt, Tunezja, Maroko, Algieria, i jeśli Izrael prawa do istnienia nie ma, te państwa tym bardziej go nie mają.
Izrael powstał w Brytyjskim Mandacie Palestyny. Został on stworzony by zakończyć kolonializm i utworzyć "dom dla narodu Żydowskiego". 181 Rezolucja ZO ONZ uchwaliła podział tego mandatu na 2 państwa - żydowskie i arabskie, ponieważ Żydzi nie chcieli mieszkać z arabami w jednym państwie. Emirat Transjordanii na start dostał 80% mandatu. Dzień po proklamacji niepodległości Izraela prawie wszyscy członkowie Ligii Państw Arabskiej wypowiedziały mu wojnę. Nie ostatnią, jak uczy historia. Syria do dnia dzisiejszego nie podpisała zawieszenia broni i oficjalnie wciąż jest w stanie wojny.
To tak w ogromnym skrócie. Polecam materiał tego pana:


Co do rasizmu i zachowań faszystowskich - zapewniam, że przeciętny i ułożony arab chciałby mieszkać i zarabiać w Izraelu ;) Co innego dzicz, która przy granicy rzuca w żołnierzy kamieniami, pali opony i wymachuje flagami III Rzeszy...
Prawa człowieka - Izrael wypada pod tym względem nieporównywalnie lepiej od państw sąsiednich gdzie obowiązuje szariat. Przychodzi mi na myśl porwanie, proces sądowy i kara śmierci dla Eichmanna, ale raczej zgodzisz się ze mną, że było to sprawiedliwe :)

Mógłbyś podać konkretne prawa i ustawy, które Izrael łamie? Albo przykłady rasizmu i zachowań które kojarzą Ci się z faszyzmem? Nie twierdzę, że to państwo idealne. Jednak na pewno bardziej proludzkie i zbliżone do nas kulturowo niż cały Bliski Wschód, dlatego należy mu się wsparcie.

agust
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 425
Rejestracja: 3 cze 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 56 times
Been thanked: 98 times

Re: Czy boicie się islamu?

Post autor: agust » 2018-10-31, 08:50

Antagonista pisze: 2018-10-29, 20:42 Europa od lat kopie swój własny grób. Nie tylko Islam jest zagrożeniem. Najcięższą chorobą, która toczy gnijącą tkankę umierającego Zachodu jest kulturowy marksizm i szeroko pojęte lewactwo.
Tak, zgadzam się, że Europa sama kopie własny grób. Zdrowe organizmy rozmnażają się, a chore wymierają. Obowiązująca prawidłowość jest taka, że wmówiono nie tylko młodym, ale i tym, którzy mają już własne dzieci, że obowiązków nie mamy żadnych, mamy natomiast same prawa. Dzieci oczywiście nie rodzimy dla siebie i nie są naszą własnością, dlatego możemy je posiadać w ilości minimalnej, byśmy mogli się z nimi kilkanaście minut dziennie pobawić i wystroić jak maskotkę do pokazania. Od maleńkości mają wszystko co im dusza zapragnie i same nie wiedzą co by chciały zjeść - bo reagują odruchem wymiotnym na jakieś typowe jedzenie. Kalectwo, niepełnosprawność, starość, samotność bieda, są izolowane w świadomości tych zdrowych, pięknych i wykształconych, w większości przynajmniej magistrów z przymusu.
U muzułmanów, którzy nie mają problemu z demografią, osoba starsza, matka, ojciec, jest świętością, którego wola jest ważniejsza niż rozkaz przełożonych, choćby się było generałem rosyjskiej armii. Poczytajcie "Wieże z kamienia"
U Żydów, którzy też rozmnażają się jak gwiazdy na niebie, nawet nie mając wiele terytorialnej przestrzeni, poszanowanie rodziców i opieka nad rodzicami jest świętością, choćby miało się taką postawę przypłacić życiem. Wielu młodych Żydów mogło się w czasie okupacji uratować, ale opuszczenie starych rodziców było nie do pomyślenia. Poczytajcie "Miejsce" Kłaczyńskiego. Jak nie rodzice, to incydent z kibucem, gdzie został doskonale wymodelowany. "Byliśmy przyszłością"
"Szeroko pojęte lewactwo" - nie uznaje ani praw rodziców, ani żadnych obowiązków, żadnych autorytetów, narodu, państwa...Utracili instynkt macierzyński i ojcowski, a nawet samozachowawczy i nawet nie wiedzą, że toną. Jak pouczył mnie ksiądz: "Mogą żyć gdzie chcą i jak chcą". Jeżeli mieli by się kogoś doradzić, to w żadnym wypadku nie rodziców. Orkiestra gra do samego końca...

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1705
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 552 times
Been thanked: 419 times

Re: Czy boicie się islamu?

Post autor: Viridiana » 2018-10-31, 12:49

agust pisze: 2018-10-31, 08:50 Tak, zgadzam się, że Europa sama kopie własny grób.
Największą ironią w tym jest to, że normalnie w przyrodzie zwierzęta żyjące w dobrych warunkach właśnie spokojnie się rozmnażają, a te, co żyją w słabych, wymierają. U ludzi w np. Afryce gdzie głód i bieda w rodzinach rodzi się kilkanaścioro dzieci, a w Europie tymczasem społeczeństwo się starzeje. Czyli teoretycznie jeżeli ktoś chce argumentować, że coś jest słuszne, bo występuje w przyrodzie (np. zachowania homoseksualne u zwierząt), to powinien być za tym, żeby ludzie żyjący w dobrych warunkach mieli więcej dzieci. ;) (mam nadzieję, że moderacja mi wybaczy, że trochę nie na temat islamu). :)
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Antagonista

Re: Czy boicie się islamu?

Post autor: Antagonista » 2018-10-31, 14:13

Viridiana pisze: 2018-10-31, 12:49 Największą ironią w tym jest to, że normalnie w przyrodzie zwierzęta żyjące w dobrych warunkach właśnie spokojnie się rozmnażają, a te, co żyją w słabych, wymierają. U ludzi w np. Afryce gdzie głód i bieda w rodzinach rodzi się kilkanaścioro dzieci, a w Europie tymczasem społeczeństwo się starzeje.
Właśnie tutaj cała zasługa lewactwa. Rodzina jest maksymalnie spłycana do "związku", który służy jedynie własnemu lepszemu samopoczuciu i zaspokajaniu najbardziej podstawowych potrzeb. Macierzyństwo jest obrzydzane, bo dzieci są straszne, poród boli, a tak w ogóle to uprzedmiotowienie kobiety. Społeczeństwo się starzeje, bo ludzie nie czują, że żyją w społeczności. Prowadzą hedonistyczne, bezsensowne życie, gdzie dzieci to jedynie efekt uboczny, nieuwaga.

konik

Re: Czy boicie się islamu?

Post autor: konik » 2018-10-31, 21:18

W rzeczy samej sprawa jest duzo bardziej zlozona. Trzba zdac sobie sprawe, ze ziemie, na ktorych lezy obecny Izrael. przez dwa tysiaclecia byly pozbawione panstwowosci ...i w iekszosci byly zasiedlane przez element naplywpwy w sposob naturalny i pokojowy. To tak, jakby dzisiaj Polakom powiedziec, ze maja sie wynosic, bo na tysiac lat przed Mieszkiem te tereny zamieszkiwali pre … ( i tutaj niekoniecznie byli to przodkowie Slowian).

Inna rzecz, to wielka rzesza palestynczykow pochodzi z Kultur Wyzyny Iranskiej i jest chrzescijanam. A prawo Izraela jest restrykcyjne dla chrzescijan , bedacych obywatelami Izraela.

Bardzo skomploikowana sytuacja panuje obecnie chocby w Hebronie … tam nakazuje sie ( nieoficjalnie, poprzez zaniechanie dzialan zapobiegawczych ) rekoma izraelskich obywateli, w wiekszosci nowoosiedlonych - opuszczenie domow przez od kilkunastu pokolen zamieszkujacych te tereny ludzi, w wiekszosci muzulmanow. Przypomina to rugi Polakow za Bismarcka, czy proogram wysiedlenczy dla ludnosci polskiej czy zydowskiej na terenach okupowanych przez Hitlera.
Tak ze ocena wlasciwie jest trudna … bo z ktorej by strony nie dotknac, tam zawsze jakas krzywda sie dzieje.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Czy boicie się islamu?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-11-03, 15:54

A propos manipulacyjnego tytułu tego wątku:
W Genui muzułmanie za pośrednictwem swojego muzułmańskiego prawnika zażądali zaprzestania bicia w dzwony w tamtejszym kościele – podaje włoski portal VoxNews. Kuria biskupia zareagowała natychmiast – kazała proboszczowi przestać używać dzwonów.

“Przed Bożym Narodzeniem dostaliśmy pismo od prawnika, który w imieniu swojego klienta domagał się uciszenia dzwonów kościoła Najświętszego Sakramentu w dzielnicy Sampierdarena. Poleciliśmy więc tamtejszemu proboszczowi, żeby przestano w nie bić” – poinformował Kanclerz tamtejszej Kurii ks. Michele De Santis.

Okazuje się jednak, że to nie hałas dzwonów tak bardzo przeszkadza muzułmańskim imigrantom, choć jest on doskonałym pretekstem. Na dzwonnicy jest bowiem tylko pięć małych dzwonów, które bardzo delikatnie grają pierwsze takty pieśni Adoracji Eucharystycznej. I to właśnie ta melodia tak bardzo działa na nerwy wyznawcom Allaha.
za https://www.koniec-swiata.org/muzulmani ... VsEBr1ih5k

Klaudia1205

Re: Czy boicie się islamu?

Post autor: Klaudia1205 » 2018-12-02, 11:54

Hej,
Właśnie piszę swoją pracę licencjacką i proszę Was o pomoc. Przesyłam ankietę, która składa się z 13 krótkich pytań dotyczących stosunku do islamu i jego wyznawców. Byłabym bardzo wdzięczna gdybyście podzielili się ze mną swoją opinią. Ankieta jest krótka i pozbawiona jakichkolwiek skomplikowanych pytań, dlatego bez obaw ;) Bardzo dziękuję za pomoc i remember about instant KARMA :DDD Dzięki Klaudia

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIp ... w/viewform

ODPOWIEDZ