Czy boicie się islamu?

Rozmowy na temat wyznawców islamu, których głównym prorokiem jest Muhammad a Bogiem Allah.
ODPOWIEDZ
Quinque
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 669
Rejestracja: 29 gru 2017
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 49 times

Czy boicie się islamu?

Post autor: Quinque » 2018-04-13, 10:19

Jak w tytule

Wolfi

Re: Czy boicie się islamu?

Post autor: Wolfi » 2018-04-13, 11:57

Nie

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Czy boicie się islamu?

Post autor: Andej » 2018-04-13, 12:26

Nie. Tak, jak nie boimy się godziny 17:45, ani animizmu. Nie boimy się też wielorybów (zwłaszcza, gdy nie ruszamy się nigdzie z miejsca zamieszkania).

Czy na myśli nie miałeś zupełnie innego pytania? Np. Czy nie boimy się inwazji wyznawców Allacha?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Quinque
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 669
Rejestracja: 29 gru 2017
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 49 times

Re: Czy boicie się islamu?

Post autor: Quinque » 2018-04-13, 13:02

Tak. Czy Islam stanowi zagrożenie? Dla nas. Popatrzcie na Iran co robią z apostatami /innowiercami

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Czy boicie się islamu?

Post autor: Andej » 2018-04-13, 13:21

Islam nic nie robi.
To nie islam robi. To nie Iran robi.
To robią fanatyczni wyznawcy. Nie czynią tego ludzie kochający Boga (zwanego przez nich Allachem), ale ludzie kierujący się najniższymi instynktami. A dawanie upustu swojemu zboczeniu uzasadniają religią. Fałszywym pojmowaniem Boga, wybierając z Koranu szatańskie motywy.

Ale to nie islam to czyni, ani jakieś państwo. To są dzieła ludzi. Winą ponoszą ludzie i to oni odpowiadają przed Bogiem. To na nich czeka piekła, a nie na islam lub Iran.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

konik

Re: Czy boicie się islamu?

Post autor: konik » 2018-04-13, 14:22

Nie. Wystarczy, ze zamiast isc za makaronem i makrela, pojdzie sie za Sobieskim.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Czy boicie się islamu?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-04-13, 21:42

Andej pisze: 2018-04-13, 13:21 Islam nic nie robi.
To nie islam robi. To nie Iran robi.
To robią fanatyczni wyznawcy.
Jaaasne.
Obozy koncentracyjnych to też nie wina nazizmu. Ani nazistowskich Niemiec.
To tylko wina fanatycznych wyznawców nazizmu.

Skoncentrowanej politycznej poprawności ciąg dalszy.
Ostatnio zmieniony 2018-04-13, 21:47 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Czy boicie się islamu?

Post autor: Andej » 2018-04-13, 22:21

Marek_Piotrowski pisze: 2018-04-13, 21:42 ...
Obozy koncentracyjnych to też nie wina nazizmu. Ani nazistowskich Niemiec.
To tylko wina fanatycznych wyznawców nazizmu.

Skoncentrowanej politycznej poprawności ciąg dalszy.
Miało być śmiesznie. Wyszło głupio.
Winę ponoszą Niemcy. Ludzie.
Na ławie oskarżonych nie zasiada nazizm. Bezsensowna "poprawność" zamiast obarczać winą ludzi, sprawców, obarcza zbrodniczą ideę. Można i tak. Ale w ten sposób wina nie zostaje nikomu przypisana. Skoro nie Niemcy, to kto?
Skoro nie fanatycy, to kto?
Religia? Idea? Nie! To uczynili ludzie. To czynią ludzie.
Wypieranie ludzkiej winy nie ma sensu. Tylko ludzie mogą być winni.

Nie podoba mi się takie rozmydlanie. Przerzucanie winy na coś nieokreślonego.
Nie podoba mi się uniewinnienie zbrodniarzy. Morderca jest mordercą, a nie jego religia. Religia może do tego popychać. Ale to nie religia, ani idea trzyma nóż w ręce. Albo karabin. Tymi narzędziami posługują się ludzie. Konkretni ludzie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

bander

Re: Czy boicie się islamu?

Post autor: bander » 2018-04-13, 22:34

Andej pisze: 2018-04-13, 22:21
Marek_Piotrowski pisze: 2018-04-13, 21:42 ...
Obozy koncentracyjnych to też nie wina nazizmu. Ani nazistowskich Niemiec.
To tylko wina fanatycznych wyznawców nazizmu.

Skoncentrowanej politycznej poprawności ciąg dalszy.
Miało być śmiesznie. Wyszło głupio.
Winę ponoszą Niemcy. Ludzie.
Na ławie oskarżonych nie zasiada nazizm. Bezsensowna "poprawność" zamiast obarczać winą ludzi, sprawców, obarcza zbrodniczą ideę. Można i tak. Ale w ten sposób wina nie zostaje nikomu przypisana. Skoro nie Niemcy, to kto?
Skoro nie fanatycy, to kto?
Religia? Idea? Nie! To uczynili ludzie. To czynią ludzie.
Wypieranie ludzkiej winy nie ma sensu. Tylko ludzie mogą być winni.

Nie podoba mi się takie rozmydlanie. Przerzucanie winy na coś nieokreślonego.
Nie podoba mi się uniewinnienie zbrodniarzy. Morderca jest mordercą, a nie jego religia. Religia może do tego popychać. Ale to nie religia, ani idea trzyma nóż w ręce. Albo karabin. Tymi narzędziami posługują się ludzie. Konkretni ludzie.
Nie Andej napisałeś że Islam nic nie robi. Islam a ściślej fundamentalizm islamski to ideologia zbrodnicza która popycha wyznawców do zbrodni. Tak sprawcami są ludzie ale kieruje nimi Islam.

Quinque
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 669
Rejestracja: 29 gru 2017
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 49 times

Re: Czy boicie się islamu?

Post autor: Quinque » 2018-04-14, 00:25

Dokładnie. A umiarkowany islamista to oksymoron. Radykałowie nie robią nic innego jak postępują w zgodzie ze swoją religią

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Czy boicie się islamu?

Post autor: Andej » 2018-04-14, 09:59

bander pisze: 2018-04-13, 22:34... Nie Andej napisałeś że Islam nic nie robi. Islam a ściślej fundamentalizm islamski to ideologia zbrodnicza która popycha wyznawców do zbrodni. Tak sprawcami są ludzie ale kieruje nimi Islam.
Jeśli Islam kieruje, to należy Islama (rozumiem, że jest to personizacja islamu) zaaresztować, oskarżyć i skazać.

Mylisz dwie sprawy. Religię z jej wyznawcami.
Islamistą nie jestem.Wiem, że są odłamy radykalnie agresywne i są odłamy spolegliwe. Ale nie boję się religii.

Natomiast boję się wyznawców. Wyznawców niektórych odłamów.
Boję się też ludzi, którzy uznając się za chrześcijan, dokonują zbrodni. My ich nie uważamy za chrześcijan. Ale oni siebie jak najbardziej.

Odwrócę kota ogonem. Zadaj analogiczne pytanie na muzułmańskim forum. Oni odpowiedzą, że boją się chrześcijan (lub nawet chrześcijaństwa - co jak twierdzę jest bez sensu). I wskażą, że to winni Amerykanie. I Europejczycy. I nie wytłumaczysz im, że to są zsekularyzowane społeczeństwa, które daleko odeszły od chrześcijaństwa. I często mu zaprzeczają.
Czy uważasz, że oni też mogą Chrześcijaństwo ( personizację chrześcijaństwa) posadzić na ławie oskarżonych? Powiedzieć, że się go boją? Że tenże Chrześcijan (nie wiem jak odmieniać) ich morduje, zrzuca na nich bomby?

Wracam do tezy. Zbrodnie popełniają ludzie, a nie religie. Odpowiedzialność przed Bogiem ponoszą ludzie, a nie religie. To twórcy religii zasługiwać mogą na karę. Penalizacji podlegają wyłącznie ludzie i ich czyny. A nie idee czy religie.

Pewien wyjątek stanowi nazizm i komunizm, gdzie wyroki wydawano na idee i ludzi. Palono książki, niszczono obrazy. Tak jak czynią to Talibowie. Ja osobiście nie zaliczam się do takowych fanatyków. Dlatego nie dążę do karania idei. Dlatego nie boję się religii. Boję się natomiast wielu jej wyznawców. Boję się ich postawy. Boję sie ich dominacji. I cały czas odnoszę się tu do ludzi, a nie do religii.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Czy boicie się islamu?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-04-14, 10:47

Andej pisze: 2018-04-13, 22:21
Marek_Piotrowski pisze: 2018-04-13, 21:42 ...
Obozy koncentracyjnych to też nie wina nazizmu. Ani nazistowskich Niemiec.
To tylko wina fanatycznych wyznawców nazizmu.

Skoncentrowanej politycznej poprawności ciąg dalszy.
Miało być śmiesznie. Wyszło głupio.
Fakt, głupio napisałeś.
Co gorsze, dalej brniesz w podobnym stylu dalej:
Winę ponoszą Niemcy. Ludzie.
Na ławie oskarżonych nie zasiada nazizm. Bezsensowna "poprawność" zamiast obarczać winą ludzi, sprawców, obarcza zbrodniczą ideę. Można i tak. Ale w ten sposób wina nie zostaje nikomu przypisana. Skoro nie Niemcy, to kto?
Nie twierdziłem że Niemcy NIE ponoszą winy - ale też nigdy nie będę sugerował, że nazizm "nic nie robi" (czyli nie ma nic do tego).
Myslę zresztą, że państwa ( w tym nasze) które zdelegalizowały nazizm dokładnie to zrozumiały.

Zresztą - nie myśl, że wykonawcami zbrodni nazistowskich byli głównie jacyś "fanatycy". Wręcz przeciwnie - większość z nich była na codzień zwykłymi, zdawałoby się porządnymi ludźmi.
Nie podoba mi się takie rozmydlanie. Przerzucanie winy na coś nieokreślonego.
Właśnie to robisz.
Odcinając sprawców od przyczyny, która ich do tego popchnęła, przypisujesz winę anonimowym "fanatykom" akceptując obłedną ideę, która z nich tych fanatyków zrobiła.

Mówienie o "fanatykach" obezwładnia kraje Europy, bo nie pozwala bronić się przed budowaniem islamskich przyczółków terroryzmu.
Ostatnio zmieniony 2018-04-14, 10:47 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Czy boicie się islamu?

Post autor: Andej » 2018-04-14, 11:02

Mylisz dwie sprawy.
Ludzi i wyznawaną religię wzgl. ideę.

Nie potrafisz odróżnić. Trudno. Niech tak zostanie. Obecna wymiana zdań staje się biciem piany. Nie prowadzi do niczego konstruktywnego.

Dla mnie sądowi podlega człowiek i tylko człowiek. Człowiek tworzący religię/ideę, jak też realizator tychże.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Czy boicie się islamu?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-04-14, 11:13

Andej pisze: 2018-04-14, 11:02 Mylisz dwie sprawy.
Ludzi i wyznawaną religię wzgl. ideę.
Nie mylę, tylko łączę.
A Ty usiłujesz oddzielać - oddzielanie czyni nas bezbronnymi wobec skutków ideologii (no bo skoro "winni są tylko ludzie" a nie nazizm czy Islam, to nie ma sensu przeciwstawiać się nazizmowi czy Islamowi, czyż nie?)

Łączę, bowiem to co robią, robią dlatego, że są wyznawcami Islamu, a nie pomimo tego.
Dla mnie sądowi podlega człowiek i tylko człowiek.

Nie rozmawiamy o "sądzeniu" gdyż nikt z nas ani tego robić nie będzie, ani nie ma po temu uprawnień.
Mam zresztą to osądzenie gdzieś w tej chwili.
Rozmawiamy o tym, jak się - a także naszych bliskich i nasz kraj - uchronić przed skutkami Islamu.
Osąd nie ma tu nic do rzeczy.

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 15 kwie 2017
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 238 times

Re: Czy boicie się islamu?

Post autor: Efezjan » 2018-04-15, 19:00

Quinque pisze: 2018-04-14, 00:25 Dokładnie. A umiarkowany islamista to oksymoron. Radykałowie nie robią nic innego jak postępują w zgodzie ze swoją religią
Przesadzasz. Już o tym pisałem: inny masz islam w Arabii Saudyjskiej, inny w Maroku, jeszcze inny w Jordanii itd. itp.

A ile zamachów przeprowadzili nasi Tatarzy? - muzułmanie w końcu
Wstąpienie do świeckiego Karmelu: 21.09.2019 /Tomasz od Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego OCDS/

Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Boga Zastępów 1Krl 19,10

ODPOWIEDZ