Przepowiednie proroka Muhammeda

Rozmowy na temat wyznawców islamu, których głównym prorokiem jest Muhammad a Bogiem Allah.
Awatar użytkownika
Poszukiwacz.wiedzy
Bywalec
Bywalec
Posty: 90
Rejestracja: 29 sie 2020
Wyznanie: Islam
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Przepowiednie proroka Muhammeda

Post autor: Poszukiwacz.wiedzy » 2020-12-19, 17:41

Podam kilka zaiste interesujących przepowiedni, które Bóg objawił swojemu ostatniemu wysłańcowi. Są naprawdę intrygujące, gdyż niektóre mogliśmy zaobserwować w przeszłości a inne widzimy teraz na własne oczy.

1. Rozprzestrzenienie się Islamu

„Ta sprawa (islam) z pewnością dotrze do każdego miejsca dotkniętego nocą i dniem. Bóg nie opuści domu ani mieszkania, ale wprowadzi do niego tę religię"
*(wprowadzi do każdego domu znaczy, że każdy o niej usłyszy)
(Musnad Ahmad, hadith 16957)

Prorok wypowiedział te słowa jeszcze podczas persekucji w Mekce w czasie ciężkich prześladowań pierwszysch muzułmanów. Sądzono że islam zgaśnie w zarodku, ale jak się okazało nie dość, że w kilkanaście lat objął cały płw. arabski to następnie (jak wiecie z historii) podporządkował sobie dwa największe imperia ówczesnego świata - imperium bizantysjkie i perskie.
Jedną z największych zagwostek historyków jest właśnie to jak grupka arabów, których nawet Aleksander Wielki uznał, że nie opłaca się podbijać ze względu na brak czegokolwiek do zaoferowania, bez cywilizacji, stała się jedną z największych potęg na świecie. Ale wiadomo, że przy pomocy Boga nic nie jest niemożliwe.

Zacytowałem jeden, ale hadisów o wzroście islamu jest jeszcze wiele np. Sunan An-Nasai 3176, Sahih Muslim 2543 b, Sahih Bukhāri 7118. Stanowią one przepowiednie proroka o zdobyciu m.in Jerozolimy, Egiptu, Etiopii i Persii. Wszystko to kiedy muzułmanie byli jeszcze małą grupką.
Tak dla wiadomości w 2070 islam ma stać się najliczniejszą religią na świecie.

2. Śmierć jednego z towarzyszy proroka - Ammara bin Yasira


"Jakie nieszczęście spotka Ammara! Zostanie zabity przez zbuntowaną stronę, on zaprosi ich do raju, a oni zapraszą go do ognia ”.
(Sahih Al-Bukhari 2812)

W czasie gdy społeczność muzułmańska była silnie zjednoczona prorok przewidział (od Boga oczywiście) przyszłe podziały i wojne. Tak też się stało i w czasach 4 kalifa nastąpił rozłam polityczny na dwie części. W jednej z bitew pomiędzy tymi stronami został zgodnie z przepowiednią zabity Ammar. Była to strona która odmowiła posłuszeństwa kalifowi i ogłosiła niezależność, tak samo jak czytamy w hadisie.
Dla dociekliwych jego date i miejsce śmierci znajdziecie tu https://en.m.wikipedia.org/wiki/Ammar_ibn_Yasir

3. Inwazja mongołów

"Godzina (Dnia Sądu) nie nadejdzie, zanim nie będziecie zmuszeni toczyć walk z ludem o czerwonych twarzach, małych, skośnych oczach i płaskich nosach. Będą oni nosić włochate skórzane buty."
(Sahih al-Bukhari 3587)

Werset jednoznacznie odnosi się do mongołów i ich inwazji na ziemie muzułmańskie w 13 wieku, która przyniosła steki tysięcy zabitych.

4. Konstrukcja wysokich budynków i drążenie tuneli

"A jeśli ujrzycie bosych, nagich pasterzy wielbłądów rywalizujących w budowie wysoko sięgających budowli, to wiedzcie, iż jest to jeden spośród znaków (dnia sądu)"
(Sahih Bukhari, księga 2, hadith 43; Sahih Muslim, księga 1, hadith 8)

Wyobraźcie sobie teraz te słowa z perspektywy człowieka, który żył na pustyni gdzie nie budowano nawet dwu-kondygnacyjnych konstrukcji. Pierwsza część hadisu odnosi się do tych, których rodzice/dziadkowie byli jeszcze ubogimi pasterzami a przez odkrycie złóż ropy stali się z prawie dnia na dzień milionerami.
Jak wiadomo jedne z najwyższych budynków znajdują się właśnie na płw. arabskim i ciągle powstają nowe.
Obrazek

I kolejny
"Kiedy zobaczycie Mekke z wydrążonymi dziurami w jej górach i jej budynki sięgające szczytów gór, wiedzcie, że Godzina (Dnia Sądu) rzuciła swój cień."
(Al Musannaf, hadith 124)
Obrazek

Prawdziwość tych słów może zaobserwować każdy kto uda się do Mekki. Tunele te służą m.in do przejazdu samochodów i ruchu pieszych a także transportu wody.

5. Rozpowszechnienie się pożyczek na procent/rozwój banków

"Wysłannik Boga powiedział: „Nadejdzie czas, kiedy powszechne stanie się pobieranie oprocentowania (uprawianie lichwy)”. Zapytali go: "Czy dotyczy to wszsytkich ludzi?" Prorok odpowiedział: „Kto z niej nie weźmie, zostanie dotknięty przez jej kurz”.
(Musnad Ahmad, Hadith 10191)

Dla jasności w islamie każde oprocentowanie to lichwa, pomimo iż lichwa rozumiana jest bardziej jako "zbyt wysokie oprocentowanie". Sytuację przewidzianą w hadisie możemy zobaczyć na przykładzie funkcjonowania współczesnego świata gdzie główną siłę stanowią banki udzielające kredytów. Nawet jeśli dana osoba ich nie bierze to prawdopodobnie i tak ma konto w banku i kartę płatniczą. Dzisiaj niestety ciężko się bez tego obejść, tak jak określa to hadis - "kto z niej nie weźmie, zostanie dotknięty przez jej kurz".

6. Wzrost niemoralności

"Nigdy perwersja seksualna nie staje się powszechna i publicznie znana w niektórych ludziach, jak tylko przynosząc przez to choroby, niespotykane wcześniej u ich przodków."
(Sunan ibn Majah 4019)

Jak widzimy teraz wzrost pozamałżeńskich stosunków seksualnych spowodował pojawienie się wcześniej niespotykanych chorób takich jak np. AIDS i chlamydia.

W kolejnym hadisie prorok mówi o dwóch typach ludzi, którzy pojawią się po jego śmierci, jednym z nich są:
"Kobiety ubrane, lecz nagie, zachęcające do zła, samemu będąc do niego skłonnymi, z czymś na głowach, podobnym do garbu wielbłąda. Nigdy nie wejdą one do raju ani nie poczują jego zapachu".
(Sahih Muslim, księga 18, hadith 1633)

Za czasów proroka nie wiedziano o co chodzi z określeniem "ubrane, lecz nagie". Kobiety zakrywały prawie całe ciało i nie noszono ciasnych ubrań. Odnosi się to do prawie wszystkich starożytnych jak i średniowiecznych społeczeństw. Teraz jednak widzimy jak kobiety zakładają stroje niepozostawiające zbyt dużo do wyobraźni. Rozpowszechniły się m.in legginsy oddające kształt ciała czy inne skąpe okrycia. Określenie włosy "jak garb wielbłąda" może odnosić się do współczesnego "koku" bądź podobnych fryzur.

Kolejny hadis mówi o wzroście nieposłuszeństwa wobec własnych rodziców
"Jednym ze znaków Dnia Sądu będzie to, iż niewolnica urodzi swojego pana".
(Sahih Muslim, księga 1, hadith 8)
Jedna z interpretacji tego hadisu jest taka, iż dzieci będą nieposłuszne wobec własnych rodziców, będą traktować ich tak, jak pan traktuje swoich niewolników tj. z brakiem szacunku, używając obelg/przeklinając, i zmuszając ich do pracy na siebie. Ten smutny trend jak widzimy staje się powoli normą. Osobiście znam przypadki gdzie rosłe dzieci po prostu biły i drapały swoich rodziców. Kiedyś byłoby to nie do pomyślenia.

7. Problem z otyłością, rozpowszechnienie się piśmiennictwa oraz wzrost zawodowej aktywności kobiet

Pierwszy hadis:
"Nadejdą po was ludzie, którzy będą nieuczciwi i niegodni zaufania, będą dawać świadectwo bez poproszenia o nie i będą objecywać, ale nie będą wypełniać swoich objetnic i pojawi się wśród nich otyłość".
(Sahih Al-Bukhari 2651)

Pierwsze podane cechy możemy przypisać teraz do wielu ludzi (np. polityków), ale bardziej interesujące są ostatnie słowa. Otyłość w VII wieku -kiedy przewidział to prorok- była rzadkością a jednak współcześnie w większości państw na świecie więcej osób jest otyłych niż cierpiących z głodu.

W ostatnim hadsie, który przytoczę jest wiele przepowiedni, ale szczególnie intrygujące są dwie-
"Przed Godziną (Dnia Sądu) ludzie będą witać tylko tych, których znają, handel stanie się tak rozpowszechniony, że kobieta będzie pomagać swojemu mężowi w zawodzie, więzy pokrewieństwa będą zrywane, ludzie będą składać fałszywe świadectwo i ukrywać prawdziwe a pisanie stanie się powszechne"
(Musnad Ahmad 1/407)

Kiedyś kobiety z oczywistych względów zajmowały się domem i dziećmi, to rolą mężczyzny była praca. Pisać i czytać w średniowieczu potrafiło 4-6% osób. Dla mnie zrobienie takiej przepowiedni -jak i wszystkich wcześniejszych- bez żadnej ingerencji "z góry" graniczy z cudem. Wniosek pozostawiam wam.
Ostatnio zmieniony 2020-12-20, 13:54 przez Dezerter, łącznie zmieniany 4 razy.
A kiedy się im mówi:
"Idźcie za tym, co zesłał Bóg!"
oni mówią:
"Nie! My postępujemy za tym,
przy czym zastaliśmy naszych ojców."
Nawet wówczas, gdy ich ojcowie niczego nie rozumieli i nie byli prowadzeni? (Koran 2:170)

Pompieri
Gaduła
Gaduła
Posty: 866
Rejestracja: 28 wrz 2020
Has thanked: 419 times
Been thanked: 146 times

Re: Przepowiednie proroka Muhammeda

Post autor: Pompieri » 2020-12-19, 20:04

A ja jestem czajnikiem.
Wyczailem, ze takie przepowiednie juz Horacy i Wergiliusz przepisywal jako madrosci i lekarstwo na ludzkie bolaczki egzystencjalne i oczekiwania, co tez sie wydarzy za lat nawet tysiace.
I nie tylko oni.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Przepowiednie proroka Muhammeda

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-12-20, 13:51

Mnie najbardziej wzruszyły dziury. Toż to cud! :)

Awatar użytkownika
Poszukiwacz.wiedzy
Bywalec
Bywalec
Posty: 90
Rejestracja: 29 sie 2020
Wyznanie: Islam
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Przepowiednie proroka Muhammeda

Post autor: Poszukiwacz.wiedzy » 2020-12-20, 14:33

Marek_Piotrowski pisze: 2020-12-20, 13:51 Mnie najbardziej wzruszyły dziury. Toż to cud! :)
No nie wiem czy wiesz, ale przewiercanie gór w 7 wieku jakby ci to powiedziec... nie było zbyt powszechne.

Dodano po 3 minutach 56 sekundach:
Pompieri pisze: 2020-12-19, 20:04 A ja jestem czajnikiem.
Wyczailem, ze takie przepowiednie juz Horacy i Wergiliusz przepisywal jako madrosci i lekarstwo na ludzkie bolaczki egzystencjalne i oczekiwania, co tez sie wydarzy za lat nawet tysiace.
I nie tylko oni.
To może podaj ich tak samo konkretne przepowiednie, które nie mogą być poddane tysiącu różnych interpretacji.
A kiedy się im mówi:
"Idźcie za tym, co zesłał Bóg!"
oni mówią:
"Nie! My postępujemy za tym,
przy czym zastaliśmy naszych ojców."
Nawet wówczas, gdy ich ojcowie niczego nie rozumieli i nie byli prowadzeni? (Koran 2:170)

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Przepowiednie proroka Muhammeda

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-12-20, 14:39

Poszukiwacz.wiedzy pisze: 2020-12-20, 14:33
Marek_Piotrowski pisze: 2020-12-20, 13:51 Mnie najbardziej wzruszyły dziury. Toż to cud! :)
No nie wiem czy wiesz, ale przewiercanie gór w 7 wieku jakby ci to powiedziec... nie było zbyt powszechne.
Przeciwnie. Już w starozytności Rzymianie to robili (budując akwedukty).
Nie mówiąc już o tym, że dziury pasują też do sztucznych wnęk i grot i parenastu innych rzeczy.

Pompieri pisze: 2020-12-19, 20:04 A ja jestem czajnikiem.
Wyczailem, ze takie przepowiednie juz Horacy i Wergiliusz przepisywal jako madrosci i lekarstwo na ludzkie bolaczki egzystencjalne i oczekiwania, co tez sie wydarzy za lat nawet tysiace.
I nie tylko oni.
To może podaj ich tak samo konkretne przepowiednie, które nie mogą być poddane tysiącu różnych interpretacji.
Jakie KONKRETNE? ;)
Napisanie, że ludzie będą otyli, to coś konkretnego?
Takich "dopasowań" są tysiące. Są nawet tacy, którzy usiłują wyprowadzać (z różnych ksiąg, od pism sumeryjskich, przez Biblię, starożytne dzieła literackie itd) wyprowdzać "informacje" na temat fizyki kwantowej.
To wszystko taka sama bzdura jak Twoje przykłady.

Awatar użytkownika
Poszukiwacz.wiedzy
Bywalec
Bywalec
Posty: 90
Rejestracja: 29 sie 2020
Wyznanie: Islam
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Przepowiednie proroka Muhammeda

Post autor: Poszukiwacz.wiedzy » 2020-12-20, 15:36

Marek_Piotrowski pisze: 2020-12-20, 14:39 Przeciwnie. Już w starozytności Rzymianie to robili (budując akwedukty).
Nie mówiąc już o tym, że dziury pasują też do sztucznych wnęk i grot i parenastu innych rzeczy.
Akwedukty szły pod ziemią bądź przez nadziemne budowle. Nie słyszałem nic o wierceniu gór w celu ich budowy.
Lekko wklęsłe wnęki to nie to samo co głeboko idące tunele. A co do grot to są pochodzenia naturalnego, skąd ty masz informacje że je kiedyś własnoręcznie drążono?
Marek_Piotrowski pisze: 2020-12-20, 14:39 Napisanie, że ludzie będą otyli, to coś konkretnego?
Takich "dopasowań" są tysiące. Są nawet tacy, którzy usiłują wyprowadzać (z różnych ksiąg, od pism sumeryjskich, przez Biblię, starożytne dzieła literackie itd) wyprowdzać "informacje" na temat fizyki kwantowej.
To wszystko taka sama bzdura jak Twoje przykłady.
Zważając że kiedyś dużo osób głodowało, a osobę otyłą mogłeś spotkać raz na milion to przepowiednia, iż kiedyś będzie to powszechne jest dla mnie dosyć interesująca. Poza tym reszta przykładów które podałem nie są jakimiś mistycznymi przepowiedniami które można rozumieć na tysiąc sposobów, jeśli chcesz to możesz mi napisać jak ty je inaczej interpretujesz.
Ostatnio zmieniony 2020-12-20, 15:37 przez Poszukiwacz.wiedzy, łącznie zmieniany 1 raz.
A kiedy się im mówi:
"Idźcie za tym, co zesłał Bóg!"
oni mówią:
"Nie! My postępujemy za tym,
przy czym zastaliśmy naszych ojców."
Nawet wówczas, gdy ich ojcowie niczego nie rozumieli i nie byli prowadzeni? (Koran 2:170)

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Przepowiednie proroka Muhammeda

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-12-20, 16:12

Poszukiwacz.wiedzy pisze: 2020-12-20, 15:36
Marek_Piotrowski pisze: 2020-12-20, 14:39 Przeciwnie. Już w starozytności Rzymianie to robili (budując akwedukty).
Nie mówiąc już o tym, że dziury pasują też do sztucznych wnęk i grot i parenastu innych rzeczy.
Akwedukty szły pod ziemią bądź przez nadziemne budowle. Nie słyszałem nic o wierceniu gór w celu ich budowy.
To trudno, że nie słyszałeś.
Mają na swoim koncie nawet wyczyny w rodzaju drążenia góry z dwu różnych stron, ze spotkaniem w środku.
Lekko wklęsłe wnęki to nie to samo co głeboko idące tunele. A co do grot to są pochodzenia naturalnego, skąd ty masz informacje że je kiedyś własnoręcznie drążono?
Z takiej nauki, która nazywa się "historia" ;)
Marek_Piotrowski pisze: 2020-12-20, 14:39 Napisanie, że ludzie będą otyli, to coś konkretnego?
Takich "dopasowań" są tysiące. Są nawet tacy, którzy usiłują wyprowadzać (z różnych ksiąg, od pism sumeryjskich, przez Biblię, starożytne dzieła literackie itd) wyprowdzać "informacje" na temat fizyki kwantowej.
To wszystko taka sama bzdura jak Twoje przykłady.
Zważając że kiedyś dużo osób głodowało, a osobę otyłą mogłeś spotkać raz na milion to przepowiednia, iż kiedyś będzie to powszechne jest dla mnie dosyć interesująca. Poza tym reszta przykładów które podałem nie są jakimiś mistycznymi przepowiedniami które można rozumieć na tysiąc sposobów, jeśli chcesz to możesz mi napisać jak ty je inaczej interpretujesz.
Właśnie dokładnie takie są. Wśród dziesiątek tysięcy twierdzeń wybiera się kilka, które po pewnej interpretacji można dopasować do rzeczywistości i prosze - już jest "proroctwo" ;)

Pompieri
Gaduła
Gaduła
Posty: 866
Rejestracja: 28 wrz 2020
Has thanked: 419 times
Been thanked: 146 times

Re: Przepowiednie proroka Muhammeda

Post autor: Pompieri » 2020-12-20, 16:32

Oj, poszukiwaczu wiedzy ... to co odnalazles to zwykle banialuki. Zadna wiedza.
Z calym szacunkiem.

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1598
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 200 times
Been thanked: 633 times
Kontakt:

Re: Przepowiednie proroka Muhammeda

Post autor: Tek de Cart » 2020-12-21, 12:29

a proroctwa Nostradamusa nie są lepsze? ;)
Zdaniem internautów Nostradamus mógł przewidzieć także pandemię koronawirusa . Kilka tygodni temu w sieci wybuchła dyskusja na temat jednej z przepowiedni Francuza. Chodzi o sporządzony przez niego 75 czterowiersz z III centurii.

Pau, Werona, Vincennes, Saragossa
Z dalekich mieczy ziemia będzie mokra od krwi
Olbrzymia plaga dotrze do wielkiej skorupy
Bliskie zbawienie, ale lekarstwo jest daleko" - brzmi część przypowieści

W dalszej części Nostradamus miał wskazać także inne miasta , które będą zmagać się z pandemią koronawirusa.

"Montauban, Nîmes, Avignon i Béziers,
Plaga, grzmoty i grad po Marsie:
Mostu paryskiego, ściany Lyonu, Montpellier,
Po sześciuset siedmiu trafiają trzy pary"
https://tech.wp.pl/przepowiednie-nostra ... 505a?amp=1
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Przepowiednie proroka Muhammeda

Post autor: Jozek » 2020-12-21, 13:40

Nawet ja moge cos przepowiedziec. Jak bedziesz Poszukiwaczu pisal dziwne banialuki, to dostaniesz kolejne ostrzezenie. ;)
Mysle ze na spelnienie tej mojej przepowiedni nie bedziemy dlugo czekali. ;)
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Pompieri
Gaduła
Gaduła
Posty: 866
Rejestracja: 28 wrz 2020
Has thanked: 419 times
Been thanked: 146 times

Re: Przepowiednie proroka Muhammeda

Post autor: Pompieri » 2020-12-21, 19:49

:) :) :) :) :) :)

krystian.zawistowski
Gaduła
Gaduła
Posty: 833
Rejestracja: 5 gru 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 145 times
Been thanked: 197 times

Re: Przepowiednie proroka Muhammeda

Post autor: krystian.zawistowski » 2020-12-26, 23:57

Poszukiwacz wiedzy. Tak przeczytałem powoli te twoje Przepowiednie i mam następujące uwagi
1. "każdego miejsca objętego nocą i dniem" - no jak na razie nic takiego się nie stało
2. No a jak twoim zdaniem powinien umrzeć ktoś taki, bo chyba nie śmiercią naturalną. Albo mógł zginąć w jakiejś potyczce (mniej prawdopodobne, bo on dowodził a ludzie walczyli za niego), albo swoi go mogli zaszlachtować w sporze o podział łupu czy o to kto jest szefem.
3. I co Mongołowie to jedyny skośnooki wróg Arabów w historii? Albo było trudno zgadnąć że taki lud przyjdzie, skoro Hunowie najechali Europę 200 lat wcześniej. No i gdzie ten dzień sądu?
4. Może ktoś mu powiedział, że w Rzymie czy Konstantynopolu już dawno takie coś wtedy zbudowano, na 50 metrów i wyżej. Tunele również. Znowu pytanie co z tym dniem sądu.
5. Oprocentowane pożyczki były powszechne w basenie morza śródziemnego w straożytności, więc znowu prorok z niego mocno.
6. Chorób wenerycznych jest mniej akurat bo są leki i inne środki zaradcze. Reinterpretacja czegoś co jak sam twierdzisz nie wiadomo co znaczy pod znane fakty.
7. Jak na standardy niepiśmiennego przywódcy koczowników to zarówno handel jak i piśmiennictwo było powszechne w miastach Starozytnego Rzymu i Grecji. Oczywiście to nie znaczy że każdy tam pisał i czytał, ale obecnie na Bliskim Wschodzie również nic podobnego nie zachodzi. Otyłość też się mogła pojawić tu i ówdzie była powszechna np wśród eunuchów pałacowych.

Jeśli chcesz zbadać jakieś predykcje obiektywnie to polecam zasadę falsyfikowalności poczytaj np "Understanding Philosophy of Science" Ladymana. Predykcja musi być dokładna, musi przewidywać coś co nie jest oczywiste lub prawdopodobne bez niej i no musi być potwierdzona, udokumentowana. Na przykład jak Łucja, Franciszek i Hiacynta 13 października 1917 w południe w Cova da Iria przewidzieli wielki cud i wielotysięczny tłum który się zgromadził zobaczył podskakujące słońce a niektórzy nawet twarz Najświętszej Marii Panny - to to jest przykład dobrej przepowiedni. Tu masz nawet świadectwa różnych ateistów i marksistów.

Usunąłem link do książki. Proszę nie wrzucać linków do książek. Efezjan.
Ostatnio zmieniony 2021-09-20, 23:03 przez Efezjan, łącznie zmieniany 9 razy.

krystian.zawistowski
Gaduła
Gaduła
Posty: 833
Rejestracja: 5 gru 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 145 times
Been thanked: 197 times

Re: Przepowiednie proroka Muhammeda

Post autor: krystian.zawistowski » 2020-12-28, 12:33

Poszukiwacz.wiedzy pisze: 2020-12-19, 17:41 Podam kilka zaiste interesujących przepowiedni, które Bóg objawił swojemu ostatniemu wysłańcowi. Są naprawdę intrygujące, gdyż niektóre mogliśmy zaobserwować w przeszłości a inne widzimy teraz na własne oczy.
...

Pompieri
Gaduła
Gaduła
Posty: 866
Rejestracja: 28 wrz 2020
Has thanked: 419 times
Been thanked: 146 times

Re: Przepowiednie proroka Muhammeda

Post autor: Pompieri » 2020-12-28, 18:19

:arrow: :?: :ymblushing:
Nie rozumiem .

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Przepowiednie proroka Muhammeda

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-12-28, 19:02

Nie ma się co znęcać nad Poszukiwaczem. Sam znam wielu, którzy usiłują na siłę znaleźć odniesienia biblijne do różnych współczesnych zdarzeń (nie piszę tu o faktycznych spełnionych przepowiedniach biblijnych, tylko o np. szukaniu w Księdze Rodzaju kształtu Ziemi albo budowy atomu).
Często gorliwi wpadają w tę pułapkę, zapominając po co są księgi święte.

ODPOWIEDZ