Imam Nezar Charif z Muzułmańskiego Związku Religijnego w RP

Rozmowy na temat wyznawców islamu, których głównym prorokiem jest Muhammad a Bogiem Allah.
Awatar użytkownika
Czernin
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 424
Rejestracja: 23 sie 2015
Lokalizacja: Mazowieckie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Post autor: Czernin » 2016-01-22, 15:49

Benjaminie, troszeczkę spokojnie, tym bardziej jeśli masz już ostrzeżenie na koncie.
Piotrek pisze:Nigdy nie miałem dziewczyny czy żony. Nie zanosi się na to, abym miał.
Nie jest łatwo w kraju chrześcijańskim, a tym bardziej jeśli mieszkasz w Polsce.
Piotrek pisze:Judaizm doprowadził do wściekłości Niemców i przyczynił się do Zagłady niewinnego narodu.
Ciesz się, że nie jesteś na forum, które jest poświęcone judaizmowi, tam Twój wpis by nie przeszedł bez echa.

Hitler obwiniał Żydów za przegraną I wojnę światową i w ten sposób doszedł do władzy w 1935 roku, znalazł powód przegranej wojny, pałał przez to nienawiścią do Żydów i zostałe fuhrerem. Przyszły wódz nazistów wyrobił zdanie w kraju na temat Żydów, i tym sposobem rzesze za nim poszły. Zdanie na temat tego niewinnego narodu jak napisałeś pozwoliło mu wyjść z pod Traktatu Wersalskiego, który obciążał Niemców i później dokonywać wielkich mordów. Nastroje antysemickie po prostu ułatwiły zdobicie władzy.

Kiedy został kanclerzem, nie mógł powiedzieć przecież, że fałszywie obwiniał Żydów za przegraną wojnę, więc realizował dalsze zamierzenia i tym sposobem zostało wymordowanych około 6 mln Żydów.

W rzeczywistości Hitler przyjaźnił się z kilkoma żydami, więc wynika, że nie był antysemitą ale antysemityzm pozwolił mu zdobyć władzę.
Człowiek ten tak chorobliwie pragnął władzy, że był w stanie poświęcić temu celowi miliony ludzkich istnień. A przyczyna była tylko jedna ? chorobliwa ambicja jednego, żądnego władzy człowieka.

Jeśli dyskusja o Hitlerze się rozwinie to wydzielę posty.

Piotrku, powiedz mi, jak europejczycy mają się nie wtrącać w sprawy cywilizacji islamskiej, kiedy na Bliskim Wschodzie dokonuje się rzezi innowierców?

Czy Twój imam jest dla Ciebie autorytetem, jeśli więc to to musi być również i wzorcem do naśladowania, więc czy go naśladujesz? a jeśli tak, to jak?
Poznacie prawdę a prawda was wyzwoli (J 8, 32)

Piotrek

Post autor: Piotrek » 2016-01-22, 15:59

Czernin pisze:
Czy Twój imam jest dla Ciebie autorytetem, jeśli więc to to musi być również i wzorcem do naśladowania, więc czy go naśladujesz? a jeśli tak, to jak?
Jest dla mnie wzorem kompetentnego merytorycznie duchownego muzułmańskiego. Podobnie jak on, akceptuję szkołę Abu Hanbali. Do meczetu przy ulicy Wiertniczej w Warszawie jeździłem często kilka lat temu. My muzułmanie myślimy o sobie często i pomagamy sobie ;-).

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Post autor: Dezerter » 2016-01-22, 19:31

Piotrek pisze:My muzułmanie myślimy o sobie często i pomagamy sobie ;-) .
np w wyszukiwaniu "dziewczynek(dzieci) dojrzałych płciowo do współżycia seksualnego w małżeństwie z muzułmaninem"? :-P
Jest tylu uchodźców, że będziesz miał komu pomagać :idea:
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Piotrek

Post autor: Piotrek » 2016-01-22, 20:15

Tak, nie wnikam w cudze, prywatne sprawy. Nie zapowiada się, abym miał dziewczynę lub żonę ;-).

Piotrek

Re: Imam Nezar Charif z Muzułmańskiego Związku Religijnego w RP

Post autor: Piotrek » 2016-04-13, 06:26

Od czasu odwiedzenia meczetu w Warszawie na początku 2001 roku, jestem zwolennikiem imama Nezara Charifa. Osoby świeżo przyjęte do gminy muzułmańskiej, aby pogłębić własną wiarę często zakładają tematyczne fora i blogi. Piotrek.

Piotrek

Re: Imam Nezar Charif z Muzułmańskiego Związku Religijnego w RP

Post autor: Piotrek » 2016-04-13, 06:33

Zawsze fascynowali mnie chrześcijanie, którzy przeszli na islam. Spotkałem ich w Warszawie, w meczecie przy ulicy Wiertniczej. Pociąga ich czysty iman, wierność Koranowi i sunnie. Piotrek.

Aron II

Re: Imam Nezar Charif z Muzułmańskiego Związku Religijnego w RP

Post autor: Aron II » 2016-04-13, 09:09

Piotrek pisze:Zawsze fascynowali mnie chrześcijanie, którzy przeszli na islam.
Czy Cię fascynowali? Tylko tym, że przeszli na islam czy jeszcze coś wchodziło w grę?

Piotrek

Re: Imam Nezar Charif z Muzułmańskiego Związku Religijnego w RP

Post autor: Piotrek » 2016-04-13, 12:58

Tak, że są najbliżsi pierwotnemu islamowi. Że pogłębiają swoją wiedzę i chcą żyć tak, jak żyli muzułmanie z czasów proroka Mahometa. Piotrek.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Imam Nezar Charif z Muzułmańskiego Związku Religijnego w RP

Post autor: Dezerter » 2016-04-13, 21:21

Piotrek pisze:Tak, że są najbliżsi pierwotnemu islamowi. Że pogłębiają swoją wiedzę i chcą żyć tak, jak żyli muzułmanie z czasów proroka Mahometa. Piotrek.
Wstydzić się więc powinni, a ty powinieneś zgłosić ich nazwiska policji, bo muzułmanie z czasów Mahometa:
mordowali całe plemiona żydów, arabów i prowadzili ciągłe walki zbrojne. Poślubiali dziewczynki w wieku kilku lat i współżyli z nimi seksualnie w wieku 10-13 lat
Jak dla ciebie i innych neofitów muzułmańskich - to jest wzór do naśladowania to wynieście się z Polski do kraju muzułmańskiego, bo polskie standardy , tradycja i kultura nie dopuszczają tego typu zachowań.
Wiem, że te słowa są mocne, ale proszę czytać ze zrozumieniem - jest to wypowiedź podsumowująca wypowiedź Piotra i odnosząca się tylko do tych muzułmanów a nie do wszystkich.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Piotrek

Re: Imam Nezar Charif z Muzułmańskiego Związku Religijnego w RP

Post autor: Piotrek » 2016-04-13, 23:06

Dezerter pisze: Jak dla ciebie i innych neofitów muzułmańskich - to jest wzór do naśladowania to wynieście się z Polski do kraju muzułmańskiego, bo polskie standardy , tradycja i kultura nie dopuszczają tego typu zachowań.
Wiem, że te słowa są mocne, ale proszę czytać ze zrozumieniem - jest to wypowiedź podsumowująca wypowiedź Piotra i odnosząca się tylko do tych muzułmanów a nie do wszystkich.
Najchętniej osiedliłbym się w stolicy Islandii, Reykjaviku. Z tego co wiem, tamtejsza wspólnota muzułmańska liczy 240 osób.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Imam Nezar Charif z Muzułmańskiego Związku Religijnego w RP

Post autor: Albertus » 2016-04-13, 23:39

Piotrek pisze:
Dezerter pisze: Jak dla ciebie i innych neofitów muzułmańskich - to jest wzór do naśladowania to wynieście się z Polski do kraju muzułmańskiego, bo polskie standardy , tradycja i kultura nie dopuszczają tego typu zachowań.
Wiem, że te słowa są mocne, ale proszę czytać ze zrozumieniem - jest to wypowiedź podsumowująca wypowiedź Piotra i odnosząca się tylko do tych muzułmanów a nie do wszystkich.
Najchętniej osiedliłbym się w stolicy Islandii, Reykjaviku. Z tego co wiem, tamtejsza wspólnota muzułmańska liczy 240 osób.
A dlaczego akurat tam a nie w jakimś kraju muzułmańskim?

Piotrek

Re: Imam Nezar Charif z Muzułmańskiego Związku Religijnego w RP

Post autor: Piotrek » 2016-04-14, 08:25

aha, bo tak wybrałem, ludy północne na głoszenie islamu, a nie kraje arabskie. Piotrek.

Aron II

Re: Imam Nezar Charif z Muzułmańskiego Związku Religijnego w RP

Post autor: Aron II » 2016-04-14, 08:34

Dezerter pisze:
Piotrek pisze:Tak, że są najbliżsi pierwotnemu islamowi. Że pogłębiają swoją wiedzę i chcą żyć tak, jak żyli muzułmanie z czasów proroka Mahometa. Piotrek.
Wstydzić się więc powinni, a ty powinieneś zgłosić ich nazwiska policji, bo muzułmanie z czasów Mahometa:
mordowali całe plemiona żydów, arabów i prowadzili ciągłe walki zbrojne. Poślubiali dziewczynki w wieku kilku lat i współżyli z nimi seksualnie w wieku 10-13 lat
Z tego, co napisał wcześniej Piotrek wynika, że to jest właśnie Jego cel. Ciekawe dlaczego nie odniósł się do twojej wypowiedzi, tylko ją po prostu olał. Ja domyślam się dlaczego ale chciałbym, żeby on sam napisał czy taki sposób życia jak muzułmanów z czasów Mahometa mu odpowiada.

Odpowiesz Piotrze?

Piotrek

Re: Imam Nezar Charif z Muzułmańskiego Związku Religijnego w RP

Post autor: Piotrek » 2016-04-14, 20:17

Dezerter pisze: Poślubiali dziewczynki w wieku kilku lat i współżyli z nimi seksualnie w wieku 10-13 lat
Jak dla ciebie i innych neofitów muzułmańskich - to jest wzór do naśladowania to wynieście się z Polski do kraju muzułmańskiego, bo polskie standardy , tradycja i kultura nie dopuszczają tego typu zachowań.
Ja nigdy nie miałem dziewczyny, jestem czysty. Trudno żebym wnikał w życie Arabów, skoro nie jestem Arabem.

ODPOWIEDZ