Imam Nezar Charif z Muzułmańskiego Związku Religijnego w RP

Rozmowy na temat wyznawców islamu, których głównym prorokiem jest Muhammad a Bogiem Allah.
Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Imam Nezar Charif z Muzułmańskiego Związku Religijnego w RP

Post autor: Dezerter » 2016-01-19, 22:20

Piotr na szutboksie napisał kto go wprowadził do wiary islamu:
Piotrek: w 2001 roku po rozmowie z imamem Nezarem Charifem, przyjąłem islam sunnicki.
zagoglowałem tego człowieka, okazało się , że jest samym najwyższym Imamem
a oto jakie poglądy ów człowiek wyznaje - oceńcie sami :
? Fundamentaliści islamscy są wspaniali. (?) Wszyscy muzułmanie są fundamentalistami ? powiedział ostatnio w wywiadzie imam z warszawskiej gminy muzułmańskiej Nezar Chafir. I dodał, że chciałby wprowadzenia prawa szariatu w Polsce. Jego słowa wywołały paniczny strach przed islamskim ekstremizmem. Czy mamy się czego bać?

Wywiad imama Charifa dla "Dispatch International" wywołał prawdziwą burzę i panikę wśród polskich internautów. Artykuł wciąż jest bardzo popularny na Wykopie i gorąco dyskutowany. Nezar Charif mówi bowiem w rozmowie:
Fragment rozmowy z imamem Charifem dla "Dispatch International"
Przedruk i tłumaczenie z portalu racjonalista.pl
"DI": Co Pan sądzi o fundamentalistycznych sektach islamskich, takich jak salafici czy wahhabici?

Imam Nezar Charif: Fundamentaliści islamscy są wspaniali. Ani dom, ani religia nie są wystarczająco silne bez solidnych fundamentów. Wszyscy muzułmanie są fundamentalistami.

Czy chciałby Pan wprowadzenia prawa szariatu w Polsce?

Imam: Ależ oczywiście! Szariat jest taki sam dla wszystkich i dlatego jest lepszy niż polskie i europejskie prawo. Na tę chwilę w żadnym kraju na świecie nie obowiązuje prawdziwe prawo szariatu. Zostało ono wypaczone.

http://natemat.pl/63967,islamski-imam-c ... -nie-grozi
Zapytany o jego opinię nt. stosunków seksualnych z dziećmi Sharif odpowiedział, że wiek nie ma znaczenia. Jego zdaniem są trzy warunki, które musi spełnić kobieta: być dojrzała fizycznie i psychicznie, odczuwać pociąg seksualny w stosunku do mężczyzny, a póżniej dodał:
"Lepiej, jeśli dziecko doświadcza seksu w ramach małżeństwa niż z nieznanym mężczyzną poza małżeństwem".
Niech ten przykład uświadomi nam jak bardzo odmienną religią islam jest od naszej.
Tymczasem, w Puławach w lipcu ma się odbyć zjazd Ligi Muzułmańskiej, co do której wiadomo, że jest powiązana z Bractwem Muzułmańskim, potwierdzają to także Muzułmanie zamieszkali w Polsce. Sharif w wywiadzie ujawnia, że otrzymuje dotacje z Arabii Saudyjskiej.
http://www.fronda.pl/a/polski-imam-chce ... 28824.html

a Piotrka poproszę o komentarz
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Piotrek

Post autor: Piotrek » 2016-01-20, 06:31

Dziękuję za możliwość zabrania głosu. Moja opinia o tym imamie jest bardzo pozytywna. W meczecie na ulicy Wiertniczej prowadzi codziennie przepisane przez islam modlitwy muzułmańskie. Prowadzi również salat al-juma, co piątkowe spotkania dla wiernych. Każda osoba odwiedzająca meczet przy ul. Wiertniczej, nie musi czuć się zawiedziona. Imam Nezar Charif ma czas dla każdego, kto chce posłuchać o islamie. Osoba odwiedzająca meczet może napić się arabskiej herbaty, lub zjeść bakławę (ciastko).

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Post autor: Dezerter » 2016-01-20, 19:03

Piotrek pisze:Dziękuję za możliwość zabrania głosu. Moja opinia o tym imamie jest bardzo pozytywna.
Jeśli tak to spytam czy już się rozglądasz za jakąś 13-lataką na żonę ?
Zapytany o jego opinię nt. stosunków seksualnych z dziećmi Sharif odpowiedział, że wiek nie ma znaczenia. Jego zdaniem są trzy warunki, które musi spełnić kobieta: być dojrzała fizycznie i psychicznie, odczuwać pociąg seksualny w stosunku do mężczyzny, a póżniej dodał:
"Lepiej, jeśli dziecko doświadcza seksu w ramach małżeństwa niż z nieznanym mężczyzną poza małżeństwem".
I skoro taki on wspaniały to czy również zgadzasz się z tą jego wypowiedzią:
Czy chciałby Pan wprowadzenia prawa szariatu w Polsce?

Imam:Ależ oczywiście! Szariat jest taki sam dla wszystkich i dlatego jest lepszy niż polskie i europejskie prawo.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Piotrek

Post autor: Piotrek » 2016-01-20, 21:05

Nigdy nie miałem dziewczyny czy żony. Nie zanosi się na to, abym miał. Muzułmaninem nie jestem od urodzenia, chociaż moi czeczeńscy przodkowie w Armenii, byli wiejskimi mieszkańcami wyznającymi islam.

Benjamin

Post autor: Benjamin » 2016-01-20, 21:28

Prawo szarii jest lepsze od europejskiego? No tak, sprawnie morduje sie chrzescijan, sprzedaje kobiety na targu i obcina glowy. A potem prowadzi spokojna pogawedke przy arabskiej herbacie ... i baklavie. Acha - no i jeszcze trzeba przejechac taksowka paru przechodniow zydow, a potem w imie milosci wysadzic sie granatem.
No, macie czas do ramadanu, kochani admini - potem forum zmienia nazwe: bylo z Chrystusem , a bedzie z mahometem.
I jeszcze papiez nawolywac bedzie do meczetu.
Oj, slepcy, otumanieni ewropejcziki

Piotrek

Post autor: Piotrek » 2016-01-21, 06:03

Trudno wymagać od Tatarów polskich, aby wyznawali inną religię niż islam. Islam ma swoje piękno, w obrzędach religijnych, fadrowej (obowiązkowej) modlitwie i Koranie. Każda osoba, odwiedzająca meczet przy ulicy Wiertniczej w Warszawie, może liczyć na miłe przyjęcie i zapoznanie się z podstawowymi prawidłami w islamie.

konik

od konika

Post autor: konik » 2016-01-21, 09:53

Dolacze w moim sceptycyzmie co do intencji Twoich Piotrek nawiazujac do wpisu chocby benjamina - jak myslisz ( tylko odpowiedz na temat, a nie okraglymi zdaniami o wszystkim i o niczym ) ... kiedy chrzescijanin w krajach islamskich bedzie mogl zapraszac do Chrystusa, popijajac herbatke i czestujac baklava? No , kiedy?
Ja Tatarow lubie, z jednym pracowalem nawet - on mial akurat w nosie allaha. Ale nikt go nie przymuszal do wiary chrzescijanskiej. Potrafisz mi, chrzescijaninowi - w kraju islamskim rowniez takie warunki zapewnic, jakie ma imam w Polsce?

Piotrek

Post autor: Piotrek » 2016-01-21, 10:30

Nigdy nie byłem w kraju muzułmańskim, więc moja opinia o tego typu państwach jest nikła. Dobrym przykładem i odpowiedzią na twoje pytanie jest Armenia. Jest to kraj prawosławny, gdzie czeczeńskim wajnakom nikt nie broni wyznawania wiary muzułmańskiej. Z kolei Czeczenia jest prawie w całości muzułmańska i ciężko byłoby tam głosić wiarę chrześcijańską.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Post autor: Dezerter » 2016-01-21, 13:27

Piotrze, czy po przytoczonych przeze mnie wypowiedziach twojego imama
twoja opinia o nim jest nadal pozytywna?
A 2 pytanie czy masz jakieś zastrzeżenia do jego przytoczonych prze zemnie wypowiedzi i napisz do których i jakie?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Piotrek

Post autor: Piotrek » 2016-01-21, 14:46

Nie interesuje mnie medialna aktywność imama Nezara Charifa. W meczecie przy ulicy Wiertniczej w Warszawie, dał się poznać jako kompetentny muzułmański duchowny. Codziennie prowadzi modlitwę dla wiernych. Syryjczycy mają duże zdolności do sunny. On jest dla nas, muzułmanów, a my jesteśmy dla niego ;-).

Benjamin

Post autor: Benjamin » 2016-01-21, 20:34

Hitler dal sie poznac jako milosnik zwierzat, a szczegolnie psow. Himmler dal sie poznac jak kochajacy maz i ojciec dla swoich dzieci.
A Piotrek jak zwykle [(...)że co? - co to za odzywki? - piszesz na publicznym forum więc trochę kultury i bez obrażania innych - Dezerter]
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Benjamin, łącznie zmieniany 4 razy.

Piotrek

Post autor: Piotrek » 2016-01-21, 21:27

Chciałbym nadmienić, że w judaiźmie nie ma nic wielkiego dla osób nie będących Żydami. Judaizm doprowadził do wściekłości Niemców i przyczynił się do Zagłady niewinnego narodu. Żydów zawsze lubiłem. Zawsze ich widziałem we wspólnych spotkaniach, w klubo kawiarniach i na spotkaniach fundacji "Mamele", organizowanych w Teatrze Żydowskim w Warszawie.

Benjamin

Post autor: Benjamin » 2016-01-22, 08:29

Piotrek - imam Nazar modli sie i czestuje herbata. Hitler kochal psy, Himmler kochal swoje dzieci.
Wiemy co zrobili i co glosili wzgledem innych ras i narodow.
A Dezerter slusznie pyta - czy imam Nazar pijac herbatke i modlac sie ma zamiar w imie szariatu mordowac chrzescijan. I odpowiedz na pytanie Dezertera, czy jest imam takim dobrym przykladem dla Ciebie, kiedy glosi antz obywatelskie poglady.
Odpowiedz!!!!!

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Post autor: Dezerter » 2016-01-22, 11:10

Benjamin pisze:A Dezerter slusznie pyta - czy imam Nazar pijac herbatke i modlac sie ma zamiar w imie szariatu mordowac chrzescijan.
Ja o nic takiego nie pytam- nie manipuluj moją wypowiedzią :evil:
Piotrek pisze:Judaizm doprowadził do wściekłości Niemców i przyczynił się do Zagłady niewinnego narodu.
bardzo głupia i nieprawdziwa teza - gdybyś napisał taką durnotę w Więzi, to by cię zawiesili ...
w jednym zdaniu oskarżasz judaizm i przez to usprawiedliwiasz Niemców :evil:
Równie prawdziwe jest takie zdanie:
"Islam doprowadził do wściekłości Żydów i przyczynił się do Zagłady niewinnego narodu palestyńskiego."
- mam nadzieję, że unaoczniłem ci nieprawdziwość takiego zdania jakie napisałeś :-?
drugie zdanie jest też mało mądre i nieprawdziwe:
Chciałbym nadmienić, że w judaiźmie nie ma nic wielkiego dla osób nie będących Żydami.
Judaizm opiera się na ST - jest to najpopularniejsza książka na świecie - częściej wydawana niż Koran i zalicza się do dziedzictwa duchowego ludzkości - tak twierdzą nie tylko żydzi, ale i chrześcijanie, niewierzący, naukowcy, filozofowie itd - jeśli tego nie rozumiesz i nie wiesz - to sam sobie wydałeś świadectwo :oops:
... podobnie jak twój Imam :roll:
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Piotrek

Post autor: Piotrek » 2016-01-22, 12:12

Jestem zwolennikiem niewtrącania się muzułmanów w sprawy chrześcijańskie. Europa to kultura chrześcijańska i u nas prawo stanowione ma przewagę decydującą. Z kolei trudno byłoby prowadzić misję chrześcijańską na przykład w Tunezji czy w Maroku, gdzie prawie wszyscy to muzułmanie.

ODPOWIEDZ