Jeśli Koran jest prawdziwy, to islam jest fałszywy.

Rozmowy na temat wyznawców islamu, których głównym prorokiem jest Muhammad a Bogiem Allah.
tarczawiary

Jeśli Koran jest prawdziwy, to islam jest fałszywy.

Post autor: tarczawiary » 2016-07-01, 10:39

https://carm.org/if-the-quran-is-true-t ... m-is-false - co prawda strona jest po angielsku, ale polecam przetłumaczyć sobie ją na tłumaczu np. google.

O czym tam pisze (w skrócie):
Koran mówi, żeby ufać, polegać na ewangeliach, ale ewangelie zaprzeczają temu, co mówi Koran. Co to oznacza? To, że Koran nie może być prawdziwy, jeśli mówi, że przesłanie 4 ewangelii jest prawdziwe.

Co mówi Koran?:
1. nikt nie może zmienić słów Allaha (sury 6:34; 6:115; 18:27)
2. Ewangelia była dana Jezusowi przez Allaha (sura 57:27)
3. Koran potwierdza ewangelie ( sura 5:48)
4. Ewangelie zaprzeczają Koranowi.

Jeśli Koran potwierdza ewangelie, które mówią, że Jezus został ukrzyżowany, ale Koran mówi, że Jezus nie został ukrzyżowany (sura 4:157). Koran jest więc fałszywy. Ale jeśli mowi, że ewangelie są fałszywe, to Koran zaprzecza własnej nauce i islam jest fałszywy.

Taka ciekawostka :)
Pozdrawiam, tarczawiary :)

Piotrek

Re: Jeśli Koran jest prawdziwy, to islam jest fałszywy.

Post autor: Piotrek » 2016-07-01, 15:24

Bycie muzułmaninem umożliwia mi fakt, że mam czeczeńskich przodków z południa Armenii. Głęboko wierzę, że Koran jest księgą prawdziwą. Zbiorem luźnych apokryficznych i nestoriańskich przypowieści zebranych w całość przez Gabriela i przekazanych prorokowi Mahometowi. Piotrek z Warszawy.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5977
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 452 times
Been thanked: 910 times

Re: Jeśli Koran jest prawdziwy, to islam jest fałszywy.

Post autor: Albertus » 2016-07-01, 15:46

Piotrek pisze:Bycie muzułmaninem umożliwia mi fakt, że mam czeczeńskich przodków z południa Armenii. Głęboko wierzę, że Koran jest księgą prawdziwą. Zbiorem luźnych apokryficznych i nestoriańskich przypowieści zebranych w całość przez Gabriela i przekazanych prorokowi Mahometowi. Piotrek z Warszawy.

Czy chodzi ci o anioła Gabriela? Czy o jakiegoś innego?

To Anioł Gabriel zbierał jakieś luźne apokryficzne i nestoriańskie przypowieści? I z tego powstał Koran?

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14924
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4176 times
Been thanked: 2938 times
Kontakt:

Re: Jeśli Koran jest prawdziwy, to islam jest fałszywy.

Post autor: Dezerter » 2016-07-01, 19:16

Albertus pisze:
Piotrek pisze:Bycie muzułmaninem umożliwia mi fakt, że mam czeczeńskich przodków z południa Armenii. Głęboko wierzę, że Koran jest księgą prawdziwą. Zbiorem luźnych apokryficznych i nestoriańskich przypowieści zebranych w całość przez Gabriela i przekazanych prorokowi Mahometowi. Piotrek z Warszawy.

Czy chodzi ci o anioła Gabriela? Czy o jakiegoś innego?

To Anioł Gabriel zbierał jakieś luźne apokryficzne i nestoriańskie przypowieści? I z tego powstał Koran?
Obawiam się Albertusie, że to na pewno o tym wielkim aniele, powiem więcej obawiam się, że Piotrowi te niesamowite rewelacje przekazał jakiś inny anioł, czy duch .... bo samemu to czegoś takiego nie sposób wymyślić :roll:
Piotrze taka moja od serca rada dla ciebie - nie dziel się tymi rewelacjami w środowisku ortodoksyjnych muzułmanów, bo będziesz miał POWAŻNE kłopoty i nawet twoja krew czeczeńska ci nie pomoże!
Czytałem poważne naukowe (nie anty islamskie ) opracowanie o początkach islamu, czytałem również spore fragmenty Koranu - na chybił trafił.
Konkluzja - nie rozumiem jak wykształcony chrześcijanin, albo znający Biblię może zostać muzułmaninem :-?
Koran, to prosta księga, o bardzo prostych i przejrzystych zasadach, sprzeczna wewnętrznie (co tarcza wiary min pokazał), niewiarygodna. A przede wszystkim osoba założyciela jest, by nie urazić za mocno ... kontrowersyjna i nie krystaliczna jak Jezus, czy apostołowie.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Piotrek

Re: Jeśli Koran jest prawdziwy, to islam jest fałszywy.

Post autor: Piotrek » 2016-07-01, 22:01

Albertus, tak i przypominam że Mahomet i jego otoczenie nie byli od urodzenia muzułmanami. Zawsze byłem zwolennikiem ruchów narodowych w świecie muzułmańskim. Pracę magisterską napisałem o Tatarach województwa nowogródzkiego w II RP.

konik

Re: Jeśli Koran jest prawdziwy, to islam jest fałszywy.

Post autor: konik » 2016-07-01, 22:38

A ktory Apostol byl od urodzenia chrzescijaninem?
Jezus dla nam wiare, a wyznawcy Chrystusa zostali nazwani chrzescijanami.
Mahomet musial najpierw wymyslec swoja wiare ( bo nie umarl na krzyzu i nie zmartwychwstal). A pozniej dazyl do eliminacji swoich przeciwnikow. To jest korzen islamu - zabic inaczej wierzacego.
I co tu maja do rzeczy korzenie czeczenskie? Tylko kulturowe, a nie tyczace uwierzenia Bogu.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14924
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4176 times
Been thanked: 2938 times
Kontakt:

Re: Jeśli Koran jest prawdziwy, to islam jest fałszywy.

Post autor: Dezerter » 2016-07-01, 23:20

Piotrek pisze:Albertus, tak i przypominam że Mahomet i jego otoczenie nie byli od urodzenia muzułmanami. Zawsze byłem zwolennikiem ruchów narodowych w świecie muzułmańskim. Pracę magisterską napisałem o Tatarach województwa nowogródzkiego w II RP.
a możesz wskazać chociaż dwie z tych "apokryficznych i nestoriańskich przypowieści" ?
Faktem jest natomiast, że Mahomet - ziemski autor Koranu - znał i czerpał zarówno z chrześcijaństwa i judaizmu.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5977
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 452 times
Been thanked: 910 times

Re: Jeśli Koran jest prawdziwy, to islam jest fałszywy.

Post autor: Albertus » 2016-07-01, 23:37

[quote="Dezerter"- nie rozumiem jak wykształcony chrześcijanin, albo znający Biblię może zostać muzułmaninem :-?
[/quote]

Myślę że dlatego w krajach muzułmańskich takich jak na przykład Arabia Saudyjska Biblia jest zakazana.

Oni się jej po prostu panicznie boją.

Piotrek

Re: Jeśli Koran jest prawdziwy, to islam jest fałszywy.

Post autor: Piotrek » 2016-07-02, 09:38

Albertus, jestem zwolennikiem porozumienia światów a nie dzielenia: "moje jest dobre i prawdziwe, twoje złe i nieprawdziwe". Pamiętam pobyt w Londynie w 1990 roku i to, że Turcy oraz Hindusi muzułmanie byli dobrze wkomponowani w angielski pejzaż społeczny. Islam to własna kultura religijna, oprócz Koranu sunna i sira (postępowanie zgodnie z przykładami z życia proroka Mahometa). Piotrek z Warszawy.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5977
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 452 times
Been thanked: 910 times

Re: Jeśli Koran jest prawdziwy, to islam jest fałszywy.

Post autor: Albertus » 2016-07-02, 10:00

Piotrek pisze:Albertus, jestem zwolennikiem porozumienia światów a nie dzielenia: "moje jest dobre i prawdziwe, twoje złe i nieprawdziwe". Pamiętam pobyt w Londynie w 1990 roku i to, że Turcy oraz Hindusi muzułmanie byli dobrze wkomponowani w angielski pejzaż społeczny. Islam to własna kultura religijna, oprócz Koranu sunna i sira (postępowanie zgodnie z przykładami z życia proroka Mahometa). Piotrek z Warszawy.
Piotrze!

W islamie i wśród muzułmanów można znaleźć pozytywne elementy podobnie jak w chrześcijaństwie i wśród chrześcijan negatywne.

Jest też wiele elementów wspólnych o których nie powinniśmy zapominać.

Powinniśmy też starać się żyć ze sobą w zgodzie i nie walczyć zbrojnie ze sobą.

Jednak jeśli chodzi o konkrety to niektóre muszą być fałszywe.

Nie może być równocześnie prawdziwe to że Jezus Chrystus dał się przybić do krzyża z miłości do ludzi, umarł i zmartwychwstał i to że uniknął ukrzyżowania. To zupełnie inny obraz Chrystusa. Musisz wybierać - albo jedno jest prawdą a drugie kłamstwem albo odwrotnie

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14924
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4176 times
Been thanked: 2938 times
Kontakt:

Re: Jeśli Koran jest prawdziwy, to islam jest fałszywy.

Post autor: Dezerter » 2016-07-02, 10:09

Piotrek pisze:Albertus, jestem zwolennikiem porozumienia światów a nie dzielenia: "moje jest dobre i prawdziwe, twoje złe i nieprawdziwe". Pamiętam pobyt w Londynie w 1990 roku i to, że Turcy oraz Hindusi muzułmanie byli dobrze wkomponowani w angielski pejzaż społeczny. Islam to własna kultura religijna, oprócz Koranu sunna i sira (postępowanie zgodnie z przykładami z życia proroka Mahometa). Piotrek z Warszawy.
Piotrku czytaj sobie Koran i sunny, ale broń cię Panie Boże przed naśladowaniem życia Proroka - przypominam, że w Polsce współżycie z nieletnimi jest karalne, tak samo i mordowanie ludzi, a tym bardziej całych plemion innowierców! :idea:
To nie jest dobry człowiek do naśladowania :idea:
Polecam zdecydowanie Jezusa
oceń sam, porównaj, ....
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5977
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 452 times
Been thanked: 910 times

Re: Jeśli Koran jest prawdziwy, to islam jest fałszywy.

Post autor: Albertus » 2016-07-02, 10:43

Piotrek pisze: Islam to własna kultura religijna, oprócz Koranu sunna i sira (postępowanie zgodnie z przykładami z życia proroka Mahometa). Piotrek z Warszawy.
No właśnie!

Czy naprawdę uważasz że muzułmanie powinni we wszystkim naśladować życie proroka?

A ty też zamierzasz naśladować proroka we wszystkim?

Piotrek

Re: Jeśli Koran jest prawdziwy, to islam jest fałszywy.

Post autor: Piotrek » 2016-07-02, 15:59

Odpowiadam na pytanie, czy staram się naśladować proroka we wszystkim: islam przyjąłem już jako dorosły człowiek i nie staram się na siłę stosować rozwiązań, które byłyby sprzeczne z dotychczasowym życiem. W warszawskim meczecie spotkałem młodych Polaków muzułmanów znających dobrze sirę i poznałem się z podstawowymi zasadami jej objaśniania. Islam to umma (wspólnota muzułmańska), gdzie nie ma miejsca na fałsz. Islam, który powstał na bazie wcześniejszych objawień, jest dla mnie religią prawdziwą. Piotrek z Warszawy.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5977
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 452 times
Been thanked: 910 times

Re: Jeśli Koran jest prawdziwy, to islam jest fałszywy.

Post autor: Albertus » 2016-07-02, 16:21

Piotrek pisze:Islam to umma (wspólnota muzułmańska), gdzie nie ma miejsca na fałsz.
Co to znaczy że nie ma miejsca na fałsz?

Wiemy przecież że muzułmanie kłamią i wolno im kłamać i zwodzić ludzi, w zgodzie ze swoją wiarą, w obronie islamu i muzułmanów. Czyż nie?

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18854
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2600 times
Been thanked: 4595 times
Kontakt:

Re: Jeśli Koran jest prawdziwy, to islam jest fałszywy.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2016-07-02, 17:11

Piotrze, Islam zakłada karę śmierci dla osoby, która przechodzi z Islamu np. na chrześcijaństwo. Dzieje się tak w wielu krajach - spotkałem też na forum polskiego wyznawcę Islamu, który uważał to za słuszne.
Jak Ty do tego podchodzisz (trzymam za słowo że w Twoim sercu "nie ma miejsca na fałsz" i odpowiesz szczerze).

ODPOWIEDZ