Przyszłość Polski

Rozmowy na temat wyznawców islamu, których głównym prorokiem jest Muhammad a Bogiem Allah.
Abraham45

Re: Przyszłość Polski

Post autor: Abraham45 » 2018-01-08, 03:39

Larson pisze: 2018-01-06, 23:25 Widze ze islamofobia jest u was wszechobecna.
To nie jest żadna islamofobia tylko zwyczajny ludzki rozsądek oparty na konkretnych faktach. Jeśli ktoś ma dzieci to nie chce aby nie mogły wychodzić na ulice, bo szaleńcy wariują czy gwałcą. A to są fakty krajów europejskich, gdzie do tego zła dochodzi. We Francji walki na ulicach są częste, zamyka się Kościoły, stawia meczety. Dziękuję za takich imigrantów i za takie widoki. Chcę aby moja rodzina chodziła bezpiecznie po ulicach. I o dziwo, z tego co często podają media a przecież nie wszystkie kłamią to ok 80 % Polaków jest przeciwna wpuszczaniu imigrantów do Polski a uchodźcom chce pomagać na miejscu a nie w Polsce, chociaż tych którzy jeszcze stoją za przyjmowaniem uchodźców może być troszkę więcej.

Tak więc nie gadaj o jakieś islamofobii, bo jej po prostu nie ma - ani w Polsce ani tez na forum.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Przyszłość Polski

Post autor: Andej » 2018-01-08, 12:34

Islamofobię (zjawisko zdecydowanie negatywne) należy odróżnić od obaw związanych z ekspansją islamu.

Negatywny stosunek do islamizacji, zwłaszcza narzucania szariatu w enklawach opanowanych przez afrykańskich emigrantów, nie oznacza nienawiści, ani agresji.

Uważam, że każdy ma prawo do zachowania własnej tożsamości. Dla poprawności politycznej nie mam zamiaru zmieniać swojego systemu wartości. Chcę być sobą.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Abraham45

Re: Przyszłość Polski

Post autor: Abraham45 » 2018-01-08, 13:03

Dokładnie Andeju, zgadzam się z tobą. W tym działaniu zmierzającym do zablokowania napływu imigrantów jest właśnie taki stosunek i takie obawy przed ekspansją islamu. I to jest naturalne i słuszne postępowanie wobec własnego kraju. Nie chodzi o jakąś nienawiść w stosunku do muzułmanów, ale o bezpieczeństwo.

To co się dzieje w Europie - ta cała walka o zmuszenie Polski i innych krajów do przyjmowania imigrantów jest źle przedstawiana, trochę przekłamywana, aby kraje zdecydowały się na przyjmowanie tych ludzi. Mówi się o przyjmowaniu uchodźców z Europy, ale rzecz w tym, że tych uchodźców jest nie wielu i miejsca dla nich by się znalazło w krajach europejskich. Tylko tutaj nie chodzi o uchodźców a więc ludzi uciekających przed skutkami wojny, np w Syrii, ale o islamskich imigrantów, których ściąga się do Europy, najczęściej z Afryki aby opanowywali Europę swoją religią - radykalnym islamem, który ma zniszczyć chrześcijaństwo.

Chyba nie jest też wam obce nazwisko Sorosa, który to cały ten proces islamizacji zapoczątkował według swojej chorej wizji. Chorej dlatego, ze ten cały plan ma właśnie polegać na niszczeniu chrześcijaństwa, Kościoła w Europie, wartości chrześcijańskich. Temu człowiekowi nie jest też obce działanie wspierania środowiska aborcyjnego w Europie. To co mnie dziwi, to fakt dlaczego pan Komorowski wręczył temu człowiekowi medal - za co? Przecież ten człowiek to zagrożenie dla Europy a tym bardziej dla Polski.

Przyszłość Polski jest więc teraz zależna od tego kogo będziemy wybierać na rządzących. Obecny rząd stara się dbać o bezpieczeństwo Polski, także od tej strony związanej z imigrantami jak i sytuacją Kościoła i wartości chrześcijańskich. Jeśli ludzie wybiorą źle i oddadzą władzę lewicy - na Polskę ściągnie plaga imigrantów - to jest więcej niż pewne. Jeśli poważnie potraktują swój kraj i bezpieczeństwo wybierając prawicowy PiS - mamy szansę obronić Polskę przed tą falą islamu. Zagrożenie jest bardzo duże, więc i decyzje Polaków powinny być bardzo rozważne, odpowiedzialne.

Benjamin

Re: Przyszłość Polski

Post autor: Benjamin » 2018-01-08, 18:11

Larson - zanim zaczniesz przypalac nieswieze kotlety, to dowiedz sie najpierw , na czym polega i co to jest islamofobia ... wytlumacz to sobie i nam ... a wowczas zabierz glos, gdy juz bedziesz wiedzial, o czym mowisz.

Wolfi

Re: Przyszłość Polski

Post autor: Wolfi » 2018-01-08, 18:32

Benjamin pisze: 2018-01-08, 18:11 Larson - zanim zaczniesz przypalac nieswieze kotlety, to dowiedz sie najpierw , na czym polega i co to jest islamofobia ... wytlumacz to sobie i nam ... a wowczas zabierz glos, gdy juz bedziesz wiedzial, o czym mowisz.
Wiem co to i ja to tak odbieram z tego co piszecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Przyszłość Polski

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-01-08, 18:45

Islam - wiemy czym jest.
Fobia - strach albo wstręt.
Nie widzę jakoś powodu by być islamofilem. Przeciwnie, odczuwam wstręt do każdej fałszywej religii. Szczególnie, jeśli nawołuje do tego, do czego nawołuje Islam.

Myślę, że islamofobia jest niczym innym, jak objawem posiadania instynktu samozachowawczego. A także podstawowego zmysłu moralnego.

Abraham45

Re: Przyszłość Polski

Post autor: Abraham45 » 2018-01-08, 19:46

Larson pisze: 2018-01-08, 18:32
Benjamin pisze: 2018-01-08, 18:11 Larson - zanim zaczniesz przypalac nieswieze kotlety, to dowiedz sie najpierw , na czym polega i co to jest islamofobia ... wytlumacz to sobie i nam ... a wowczas zabierz glos, gdy juz bedziesz wiedzial, o czym mowisz.
Wiem co to i ja to tak odbieram z tego co piszecie.
Można to odbierać w różny sposób i masz prawo do własnego, ale być w błędzie to też fakt, który temu towarzyszy.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Przyszłość Polski

Post autor: Dezerter » 2018-01-08, 23:18

Marek_Piotrowski pisze: 2018-01-08, 18:45 Islam - wiemy czym jest.
Fobia - strach albo wstręt.
Nie widzę jakoś powodu by być islamofilem. Przeciwnie, odczuwam wstręt do każdej fałszywej religii. Szczególnie, jeśli nawołuje do tego, do czego nawołuje Islam.

Myślę, że islamofobia jest niczym innym, jak objawem posiadania instynktu samozachowawczego. A także podstawowego zmysłu moralnego.
Z etymologicznego punktu widzenia islamofobia oznacza irracjonalny (pozbawiony podstaw) strach lub awersję do islamu.
Jeśli Marku dobrze rozumiem - nie nazywasz tego co powyżej islamofobią, bo to jest racjonalne i niepozbawione podstaw.
Ale czy powinien chrześcijanin odczuwać wstręt do każdej fałszywej religii.?
To ja dziwny jestem, bo nie odczuwam, JP II też był jakiś inny, bo nie odczuwał i twój ulubiony Benedykt chyba też był w Asyżu, o Franciszku to nawet boję się wspominać i jeszcze SW II jakoś nie wspomniał o obowiązku odczuwania wstrętu i jeszcze na koniec prośba - wskaż mnie błądzącemu odpowiedni punkt KKK. Bym mógł znów poczuć się w pełni katolikiem i poczuć "wstręt" (uwaga sarkazm) :ymblushing: :-s :(
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Abraham45

Re: Przyszłość Polski

Post autor: Abraham45 » 2018-01-08, 23:44

W zasadzie uczucie wstrętu to nic dobrego i przyjemnego, tym bardziej, gdy odnosi się do religii a tym samym do ludzi je wyznających. To nigdy nie było nic dobrego.Jest jednak coś, co do tego wstrętu może prowadzić - przemoc, złe traktowanie, jakieś szczególne formy zła, krzywdy wobec ludzi. Gdy dochodzi do takich sytuacji to takie uczucie wstrętu pojawia się często samoczynnie, gdyż mało komu podoba się takie traktowanie. W takich sytuacjach nie pojawia się tylko wstręt, ale nawet nienawiść. To są naturalne odruchy człowieka, oczywiście negatywne, ale człowiek to istota przecież słaba, ulegająca emocjom.

Nauka papieży względem islamu jest oczywista - nie chcą konfliktów religijnych, zawsze stają po stronie porozumienia i szacunku. Niestety islam sam pokazuje, że trudno ich darzyć szacunkiem, mimo szczerych chęci wielu ludzi. Wielu będzie się sprzeciwiało takim zachowaniom, agresji, mordowaniu, gwałtom. To naturalny system obronny człowieka i trudno go za to winić. Taka natura.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Przyszłość Polski

Post autor: Andej » 2018-01-09, 09:02

Wstręt czy nienawiść do człowieka, który popełnił najbardziej obrzydliwe czyny, zaprzecza chrześcijaństwo. Nie można być jednocześnie katolikiem i nienawidzić innego człowieka. Tego nie da się pogodzić z nauką Chrystusa.

Tu mały wtręt: Nienawiść zwykle wynika ze strachu i bezsilności. A jeśli tak, to należy zwalczyć w sobie strach i zawierzyć wszystko Bogu. I wyrwać się z bezczynności i przeciwdziałać w takim zakresie, jakim ma się możliwość. Choćby przez umartwienie i modlitwę.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Abraham45

Re: Przyszłość Polski

Post autor: Abraham45 » 2018-01-09, 09:34

To prawda Andeju. Ja temu nie zaprzeczam, tylko napisałem, że takie niewłaściwe uczucia rodzą się w takich sytuacjach i chyba doskonale wiemy, kto jest ich twórcą. Dlatego przed takimi formami - NEGATYWNYMI RZECZ JASNA trzeba się bronić. One nie pozwalają na normalne chrześcijańskie funkcjonowanie człowieka. Są to jednak sytuacje, które sprawiają, że człowiek w obliczu strachu, przemocy, zagrożenia nie od razu myśli racjonalnie, po chrześcijańsku.
Człowiek, który chce postępować po chrześcijańsku powinien stale panować nad sobą, nad swoimi uczuciami, postępowaniem, stosunkiem do innych, ale człowiek ma też swoje strony naturalne, psychiczne które nie zawsze współgrają z właściwymi postawami. Nie zawsze więc panuje nad sobą i wyraża też negatywne emocje.
Takie jest niestety życie, nie zawsze takie wesołe jak mogłoby się wydawać - upadki się zdarzają.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Przyszłość Polski

Post autor: Andej » 2018-01-09, 14:15

Obrazek
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Abraham45

Re: Przyszłość Polski

Post autor: Abraham45 » 2018-01-09, 14:24

A co to ma wspólnego Andeju z tematem?

konik

Re: Przyszłość Polski

Post autor: konik » 2018-01-09, 21:06

Dobry zart tynfa wart.

Abraham45

Re: Przyszłość Polski

Post autor: Abraham45 » 2018-01-09, 21:44

Tynfa warto to plan Petru, zresztą wszystkie jego działania są tyle warte. To co może go łączyć z tematem to chęć wpuszczania imigrantów, bo przecież trzeba zniszczyć nasz kraj, chrześcijaństwo a przede wszystkim PiS.
Nic poza tym. On nie należy do tych wierzących, co było widać po jego 6 królach, którzy to podążali do Betlejem.
Tak więc wisi mu los imigrantów czy uchodźców, dla niego to tylko narzędzia polityczne do walki z obecnym rządem.

ODPOWIEDZ