Piotra pisanie o islamie

Rozmowy na temat wyznawców islamu, których głównym prorokiem jest Muhammad a Bogiem Allah.
Aron II

Re: Chrzest - obrzezanie

Post autor: Aron II » 2016-08-11, 09:59

Piotrek pisze:W tradycji muzułmańskiej małżeństwo dwojga ludzi i potomstwo jest wynikiem miłości tych dwojga ludzi. Islam jest religią semicką, stąd obrzezanie u chłopców. Piotrek Grochowski z Warszawy.
Czy oby na pewno jesteś w temacie?

Piotrek

Re: Chrzest - obrzezanie

Post autor: Piotrek » 2016-08-11, 10:10

Aron, myślę że jestem w temacie.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4118 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Piotra pisanie o islamie

Post autor: Dezerter » 2016-09-17, 19:13

Mam nadzieję, że Piotrze zrozumiesz, że nie ma zgody na pisanie o islamie we wszystkich wątkach, bo to :
- nie na temat, a więc łamanie regulaminu
- indoktrynacja muzułmańska, a to forum chrześcijańskie
utworzyłem więc temat w odpowiednim dziale, gdzie będę przenosił twoje posty z innych wątków
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Piotrek

Re: Piotra pisanie o islamie

Post autor: Piotrek » 2016-09-17, 21:15

Dezerter dziękuję, dwóch wspaniałych :).
[ Proszę - ocenzurowany post Piotra z innego wątku:]
Re: Początki wielkiego odstępstwa
#12
Przed hidżrą (pielgrzymką do Mekki) Mahometa, opieka nad tym kamieniem była lokalnym kultem arabskim. Chętnie dowiem się czegoś o Saudyjczykach za czasów życia Mahometa. Do zwycięstwa islamu walnie przyczyniła się księga o nazwie koran, zesłana mu przez anioła Gabriela. Islam Algierczyka różni się nieco od podejścia do religii Araba z Arabii Saudyjskiej. Zawsze byłem zwolennikiem silnych ruchów narodowych w świecie arabskim. Ludność tą czeka własna Arabska Wiosna. Piotrek.

konik

Re: Sumienie - co to takiego? [ posty przeniesione z wątku o sumieniu jako nie na temat - Dezerter ]

Post autor: konik » 2016-09-25, 20:16

[ posty przeniesione z wątku o sumieniu jako nie na temat - Dezerter ]
ooo
Towarzyszu allahu - jestes ili nie jestes wyznawca religii wedlug omamow proroka, pozadasz raju ili nie pozadasz ... a moze jeszcze nie wiesz, kim jestes :?:
Piotrek ... czy mahomet to tez ateista?
Przepraszam za kasliwosc - kto ty jestes?

Piotrek

Re: Sumienie - co to takiego?

Post autor: Piotrek » 2016-09-25, 21:02

konik, aha, kto ja jestem: potomek mieszkańców wschodniej Polski, którzy przybyli na ziemie polskie z południa Armenii. miłośnik historii Tatarów polskich. szukacz "ludzkiej twarzy" w islamie i ruchów narodowych w świecie muzułmańskim. Piotrek.

konik

Re: Sumienie - co to takiego?

Post autor: konik » 2016-09-25, 21:18

Wiesz Piotrku, ja czyli kon - jesli chodzi o miejsce pochodzenia jako miejsce urodzenia ... to moge byc nawet potomkiem kazachow albo hazarow ... ludow wyznajacych w wiekszosci islam.
Tym niemniej kon na dlugiej drodze zycia wyznawal najpierw ateizm, a teraz chrzescijanstwo ... wpierw jako protestancki zielonoswiatkowiec, a obecnie katolik.

Pozdrawiam.
A pytalem w kwestii: w jaki sposob wyznawca proroka moze byc ateista? Toc wiekszego grzechu w islamie byc nie moze - nawet Zydzi i chrzescijanie sa o wiele wyzej ocenianii od ateistow. Nawet poganie sa ponad ateistami.

Piotrek

Re: Sumienie - co to takiego?

Post autor: Piotrek » 2016-09-25, 23:09

konik pisze:Wiesz Piotrku, ja czyli kon - jesli chodzi o miejsce pochodzenia jako miejsce urodzenia ... to moge byc nawet potomkiem kazachow albo hazarow ... ludow wyznajacych w wiekszosci islam.
konik, aha, to może Orda Nogajska nas połączy. którą bardzo lubię, podobnie jak Tatarów polskich.

Benjamin

Re: Chrzest - obrzezanie

Post autor: Benjamin » 2016-10-15, 22:29

[posty nie na temat przeniesione]
No nie wiem, bo stworzyles Piotrku nowy temat. Moze Dezerter to uporzadkuje.
A co do tradycji zydowskiej - malzenstwo dwojga ludzi i potomstwo sa wynikiem milosci ( choc bywaja wypaczenia). A jak ma sie do tego w islamie przymus zostania mlodych dziewczat zonami nieznanych sobie mezczyzn, czesto starcow?
A co do tradycji chrzescijanskiej - malzenstwo dwojga ludzi i potomstwo sa wynikiem milosci ( choc bywaja wypaczenia)

Piotrek

Re: Chrzest - obrzezanie

Post autor: Piotrek » 2016-10-16, 04:23

Przypominam dobry wpływ na religię muzułmańską Tatarów polskich. Ta grupa etnograficzna, która przechowała tradycję islamską, opiera swe życie na monogamiźmie i stałych związkach małżeńskich. Ja mam 38 lat, ale nigdy nie spałem z dziewczyną. Piotrek.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Chrzest - obrzezanie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2016-10-16, 14:07

Nikt mnie nie prześcignie w chwaleniu Tatarów Polskich, którzy żyją tu tyle lat i są znakomitymi obywatelami.
Ale... wydaje mi się Piotrze, że raczej przybysze z południa mają wpływ na Tatarów, niż Tatarzy na nich...

Piotrek

Re: Chrzest - obrzezanie

Post autor: Piotrek » 2016-10-16, 15:44

Zgadza się, Marek. Przykładowo, część mojej rodziny pochodzi z Jordanii. W 2005 roku na Wydziale Historii UW obroniłem pracę magisterską pod tytułem "Tatarzy województwa nowogródzkiego w II RP". Wielokrotnie spotykałem się z Tatarami polskimi w Białymstoku. Piotrek z Warszawy.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Piotra pisanie o islamie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2016-10-16, 21:05

No, w Twoim wypadku to jest wpływ pozytywny. Jednak w planie ogólnym napływ "nowej imigracji muzułmańskiej" z Krajów Wrzenia chyba jednak radykalizuje tych, którzy tu są od wieków. A przynajmniej próbuje to robić (w rezultacie powodując wewnętrzne konflikty).
W dodatku "nowi" przybysze psują (niezasłużenie, ale nie każdy się wgłębia) Tatarom znakomitą opinię i powodują brak akceptacji. Takie http://www.fronda.pl/a/atak-i-profanacj ... 39007.html rzeczy jednak się wcześniej raczej nie zdarzały...
Oczywiście winna jest ciemnota sprawców, ale obawiam się, że realnie sytuacja Tatarów chyba się pogarsza...

Piotrek

Re: Piotra pisanie o islamie

Post autor: Piotrek » 2016-10-17, 01:53

Marek, mamy meczety w Gdańsku, Warszawie, Kruszynianach, Bohonikach i Białymstoku. Muzułmański Związek Religijny współpracuje z MSWiA. W Białymstoku, gdzie są dwa meczety, studenci arabscy udanie współpracują ze społecznością tatarską. Pamiętam jak w październiku 2004 w tej stolicy Podlasia byłem na spotkaniu młodzieży tatarskiej w szkole podstawowej przy ul. Warmińskiej. Ja, zwolennik partii Baas w Iraku i Syrii i oni, młodzi Tatarzy spokojnie kultywujący od XV wieku na ziemiach polski swój islam. Przypominam, że w Kruszynianach jest meczet, gdzie co piątek spotykają się Tatarzy. Za meczetem jest mizar-cmentarz muzułmański. Od lat dba o niego tatarska rodzina Bogdanowiczów. Na imprezach w Kruszynianach pojawiał się minister rolnictwa Marek Sawicki. W autobusie z drogi powrotnej z obozu letniego dla muzułmanów w 2002 roku poznałem pana Jana Sobolewskiego. Przyjął mnie w swoim domu w Białymstoku. Tak poznałem również pana Alego Miśkiewicza, profesora na Uniwersytecie w Białymstoku, autora książek o Tatarach polskich. Swego czasu w internecie istniało forum tatarskie prowadzone przez kolegę Michała Adamowicza. Prowadziłem tam dział "Historia". Z postów powstała praca magisterska. Michał co najmniej od 2003 roku jest działaczem społecznym, dbającym o integrację młodzieży tatarskiej. Działacze Związku Kulturalno- Oświatowego Tatarów Polskich w RP współpracują ze swoimi rodzianami na Białorusi i Litwie. Przed 1939 rokiem, ziemie te należały do Polski. Najliczniej Tatarzy byli wówczas reprezentowani w województwie nowogródzkim. W Nowogródku na Białorusi do dzisiaj jest meczet, który w 1929 roku odwiedził prezydent RP Ignacy Mościcki.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Piotra pisanie o islamie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2016-10-17, 17:25

W Oliwie też ostatnio ktoś pomazał grafitti, zdaje się?

ODPOWIEDZ