Konwersje wyznawców Islamu na Chrześcijaństwo

Rozmowy na temat wyznawców islamu, których głównym prorokiem jest Muhammad a Bogiem Allah.
Benjamin

Re: Konwersje wyznawców Islamu na Chrześcijaństwo

Post autor: Benjamin » 2017-09-29, 17:39

Szukasz pomsty katolu?
A czyz to nie o tym mowil Jezus, ze bedzie wieksza radosc w niebie z jednego nawroconego (nowonarodzonego) niz z pozostalych, ktorzy sa wierzacy?
Kosciol tak sie ksztaltowal - wsrod przesladowan wydawal najbardziej czyste owoce ...
I zaczal od kilku , ktorzy uwierzyli w Jezusa.
A teraz zaczyna od tysiecy muzulmanow, ktorzy uwierzyli w Jezusa.
Ale to nie sa sciezki ziemskie, ani ludzkie - to sa sciezki Boze.
Trzymaj sie.

Ps: masz wlasny plan dla Kosciola? jestem pewien, ze Bozy plan jest tym wlasciwym. A nasze ludzkie, chocby najbardziej gorliwe, moga Bogu stac w poprzek.

No, glowa do gory.

Katol

Re: Konwersje wyznawców Islamu na Chrześcijaństwo

Post autor: Katol » 2017-09-29, 20:51

Benjamin pisze:Szukasz pomsty katolu?
Szukam Prawdy. Nie umiesz tego zrozumieć?
A czyz to nie o tym mowil Jezus, ze bedzie wieksza radosc w niebie z jednego nawroconego (nowonarodzonego) niz z pozostalych, ktorzy sa wierzacy?
Kosciol tak sie ksztaltowal - wsrod przesladowan wydawal najbardziej czyste owoce ...
Radość jest z nawróconego, a nie z hord nienawróconych, którzy przyjechali podbić Europę.
I zaczal od kilku , ktorzy uwierzyli w Jezusa.
A teraz zaczyna od tysiecy muzulmanow, ktorzy uwierzyli w Jezusa.
Stawiasz tezę, że jeżeli ktoś (jeden na tysiąc) się nawrócił, to i reszta się nawróci. Jest to teza wielce naiwna.

Równie dobrze mógłbyś kazać polskim żołnierzom w 1939 roku nie strzelać do hitlerowców. Na pewno możnaby znaleźć jednego żołnierza niemieckiego, który się nawrócił.
No więc miejmy nadzieję, że wszyscy się nawrócą. Nie strzelajmy do Niemców. Przecież na pewno sumienie ich ruszy...
No i co ruszyło ich sumienie? :?: :?: :?:

Nie myślisz kategoriami państwowymi. Władza państwowa musi zagwarantować bezpieczeństwo swoim obywatelom,
a nie marzyć o bezpieczeństwie. Jeśli tego nie zrobi, to wrogowie na pewno to wykorzystają.

Benjamin

Re: Konwersje wyznawców Islamu na Chrześcijaństwo

Post autor: Benjamin » 2017-09-29, 23:22

Teraz tos napisal same pierdoly, Katolu. I to do goscia, ktory co nieco ostatnio z Navy - Seal ma do czynienia.
a wiec jak to jest? Postrzelaloby sie?

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Konwersje wyznawców Islamu na Chrześcijaństwo

Post autor: Dezerter » 2017-09-30, 00:20

Mówisz, że jestem śmieszny a to ty każesz mi się pytać... Mahometa ;))
Ty naprawdę nie widzisz różnicy między "krytykowaniem wyznawców islamu" a krytykowaniem Boga?! i życzeniem mu śmierci ?
Potępiaj grzech nie grzeszników, a na pewno nie Boga - tak trudno zrozumieć co ja piszę?
Czemu wkładasz w moje usta słów i do głowy poglądy , których nie wyznaje?
Nazwałeś mnie zdrajcą, tchórzem i do tego śmiesznym, więc nie będę więcej sprawiał ci przykrości rozmowa z tobą.
Miłego pisania na forum.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Katol

Re: Konwersje wyznawców Islamu na Chrześcijaństwo

Post autor: Katol » 2017-10-02, 20:55

Drogi Dezerterze:

Niestety wydaje mi się, że nie rozumiesz moich wypowiedzi w kontekście.
Widzę różnice. A śmierci życzę Allahowi, niebędącemu Bogiem, tylko Największym Gangsterem.
Potępiam grzech i zauważam, że pewna religia nakłania ze swej istoty ludzi do grzechu.

Nie Ciebie osobiście brzydko nazwałem, tylko zwalczam zjawisko niewłaściwej wagi przy krytykowaniu np. świadków Jehowy.
Czy zauważyłeś moje "jeśli"?
@};- ~o)

Abraham45

Re: Konwersje wyznawców Islamu na Chrześcijaństwo

Post autor: Abraham45 » 2017-11-08, 20:45

Ja polecam bardzo ciekawy wywiad na ten temat. Naprawdę warto się z nim zapoznać, bo tam są bardzo cenne wskazówki na omawiany temat.

http://www.fronda.pl/a/islam-nie-jest-r ... 02172.html

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Konwersje wyznawców Islamu na Chrześcijaństwo

Post autor: Dezerter » 2017-11-11, 22:29

Ale ten człowiek nie mówi prawdy:
? To jest ciekawe pytanie. Historycznie szariat powstał później niż sam islam. Trzeba powiedzieć, że wymyślili go ludzie, a nie objawił Bóg. Do islamu bez szariatu musimy dojść w Europie, dlatego chrześcijanie i ateiści muszą aktywnie zwalczać szariat. Moi algierscy przodkowie zaakceptowali islam, ale nie szariat. Oni żyli zgodnie z własnymi tradycjami. Stworzyli własne prawo. Pamiętajmy, że prawo szariatu nie może istnieć bez politycznej władzy kalifatu, o który dziś walczy Państwo Islamskie.
Szariat podobnie jak i islam wynikaj a z Koranu więc co on gada?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Abraham45

Re: Konwersje wyznawców Islamu na Chrześcijaństwo

Post autor: Abraham45 » 2017-11-12, 01:05

Przede wszystkim chodziło mi o to, że on jako muzułmanin neguje szariat jako coś co niszczy prawdziwy islam. Dobrze wiemy że to prawo szariatu jest chore i powoduje nienawiść radykalnych islamistów wobec innych wyznań. Prawdę mówi w tym, że do islamu trzeba dojść bez szariatu w Europie i to jest prawda to jest właściwa droga do jedności między islamem a innymi wyznaniami, szczególnie między islamem a chrześcijaństwem.

Quinque
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 669
Rejestracja: 29 gru 2017
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 49 times

Re: Konwersje wyznawców Islamu na Chrześcijaństwo

Post autor: Quinque » 2018-04-20, 11:12

Co roku w Afryce 6mln islamistów przechodzi na chrześcijaństwo

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Konwersje wyznawców Islamu na Chrześcijaństwo

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-04-20, 11:16

Obawiam się, że to, jaki jest "prawdziwy Islam" (pomijając nawet to, ze Islam z natury jest fałszywą religią) niczego nie zmienia w kontekście niebezpieczeństw, jakie powodują "realni islamiści".

Katol

Re: Konwersje wyznawców Islamu na Chrześcijaństwo

Post autor: Katol » 2018-04-20, 14:13

A ile chrześcijan przechodzi na islam rocznie?? Chyba więcej.
Dobrowolnie, czy pod przymusem, nie ma znaczenia.

A jak to się stało, że islam się rozprzestrzenił tak łatwo na Bliskim Wschodzie, w krajach wcześniej chrześcijańskich?
Bo po zapłaceniu dżizji mogli chrześcijanie żyć w miarę normalnie. A Bizancjum wprowadziło podatki większe niż dżizja?
Więc w kraju islamskim żyło się taniej? I to akurat wstyd.
Ostatnio zmieniony 2018-04-20, 14:14 przez Katol, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Konwersje wyznawców Islamu na Chrześcijaństwo

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-04-20, 15:01

Cos Cię logika zawodzi, Katolu. Skoro chrześcijanie mogliby żyć w miarę normalnie, to byłaby to raczej przeszkoda dla ich przechodzenia na islam ;)

Quinque
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 669
Rejestracja: 29 gru 2017
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 49 times

Re: Konwersje wyznawców Islamu na Chrześcijaństwo

Post autor: Quinque » 2018-04-22, 20:55

Katol pisze: 2018-04-20, 14:13 A ile chrześcijan przechodzi na islam rocznie?? Chyba więcej.
Dobrowolnie, czy pod przymusem, nie ma znaczenia.
.
Mało

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Konwersje wyznawców Islamu na Chrześcijaństwo

Post autor: Dezerter » 2018-05-06, 15:54

Masz rację, że za mało, ale są inicjatywy ewangeliczne, charyzmatyczne nawracania wszystkich ludów "w kierunku Jerozolimy" - krucjata ewangelizacyjna już się zaczęła - kiedyś napisze o niej więcej. jak usłyszałem, to pomyślałem " z motyką na Słońce", ale jak Bóg z nami, to któż przeciwko nam"?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Konwersje wyznawców Islamu na Chrześcijaństwo

Post autor: Dezerter » 2019-05-25, 22:04

W czwartek na naszej wspólnocie, na spotkaniu modlitewnym był Issa z Turcji, młody chłopak, który do 18 roku życia był muzułmaninem w muzułmańskiej rodzinie. Spotkał Jezusa, który go powołał i teraz przyjechał do Polski, by uniknąć służby wojskowej. Był obecny na naszym spotkaniu, a tłumacz (brat z naszej wspólnoty, który właśnie wrócił z Anglii) objaśniał mu co się dzieję i jak i o co się modlimy - widać był, że w duchu dołączał do nas. Gdy modliliśmy się litanijnie (spontanicznie, ale pojedynczo, każdy prosił Boga o różne rzeczy) Issa włączył się i po turecku, długo i żarliwie modlił się - modlitwę zakończył łamaną polszczyzną
"Ciebie prosimy"
Wysłuchaj nas Panie - odpowiedzieliśmy głośno.
Dziękując mu za wspólną modlitwę na koniec powiedziałem, ze dzięki niemu prawdziwie modliliśmy się w językach ;)
Konwersje więc nie są jakimś mitem - teraz wiem i jak poznam jego historię nawrócenia to opiszę.
Ostatnio zmieniony 2019-05-25, 22:11 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ