Witam serdecznie

Rozmowy na temat wyznawców islamu, których głównym prorokiem jest Muhammad a Bogiem Allah.
ODPOWIEDZ
Budyn122

Witam serdecznie

Post autor: Budyn122 » 2017-08-13, 11:56

Co myślicie o Islamie czy Islam to wiara godna boga bo moim zdaniem nie :)

Dominik

Re: Witam serdecznie

Post autor: Dominik » 2017-08-13, 12:27

Dlaczego napisałeś "boga" z małej litery?
Jeśli masz na myśli naszego Boga, w którego wierzą chrześcijanie to piszemy Bóg z dużej litery, innych bogów piszemy z małej litery.

Piotrek

Re: Witam serdecznie

Post autor: Piotrek » 2017-08-13, 13:36

Dominik wiesz, jestem zwolennikiem społecznej funkcji religii. Jako czynnika integrującego grupę, bez wnikania w teologiczną treść. Moim zdaniem syryjscy uchodźcy powinni znaleźć w Polsce opiekę, z ogarniętego ich wojną kraju. To nowi ludzie, nowe przyjaźnie, mariaże małżeńskie itp. To zgodne z ideą jagiellońską skierowanie Polski na wschód. Piotrek.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Witam serdecznie

Post autor: Dezerter » 2017-08-13, 16:44

Budyn122 pisze:Co myślicie o Islamie czy Islam to wiara godna boga bo moim zdaniem nie :)
Uwaga Dominika bardzo słuszna.
Poznałem nieco Islam, a właściwie ich świętą księgę Koran i proroka Mahometa - bo to jest źródło Islamu - przy bliższym poznaniu traci i jasne dla mnie się stało, że nasza Biblii to skarb, a Mahomet nawet do pięt nie dorasta Jezusowi.
Ale jako chrześcijanie powinniśmy pamiętać, że muzułmanie wierzą w Boga Jedynego, Boga Adama, Abrahama, Mojżesza, Jezusa i że zgodnie z nauczaniem SWII należą do grupy wybranych po chrześcijanach i żydach potencjalnie zbawionych, gdyż należą do ludów Księgi/Biblii
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Witam serdecznie

Post autor: Andej » 2017-08-13, 22:44

Problem w tym, że wierząc w Jedynego, przeciwstawiają Go Temu Który Jest. I to pomimo tego, że uznają, że jest to Bóg Stworzyciel, Bóg Adama itd.
To troszkę jak ŚJ. Ważniejsze dla nich to, jak Go nazywają, od tego, Kim jest.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Witam serdecznie

Post autor: Dezerter » 2017-08-13, 23:15

Andej pisze:Problem w tym, że wierząc w Jedynego, przeciwstawiają Go Temu Który Jest. I to pomimo tego, że uznają, że jest to Bóg Stworzyciel, Bóg Adama itd.
To troszkę jak ŚJ. Ważniejsze dla nich to, jak Go nazywają, od tego, Kim jest.
Z całym szacunkiem Andeju
ale i jedni i drudzy uznają w tego samego Boga co my.
różnica miedzy nami i muzułmanami jest taka, że oni poprawili Stare i Nowe Przymierze i do tego zawarli Najnowsze
SJ natomiast nie uznali Boskości Jezusa w sensie równości z Ojcem i nie uznali Ducha Św za osobę,
co do Ojca/JHWH zgadzają się z nami w 100%
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Witam serdecznie

Post autor: Andej » 2017-08-14, 21:18

To my (w tym ja) uważamy, że to jest ten sam Bóg. Lecz spytaj muzułmanina, on zaprzeczy. Żyda spytaj, też zaprzeczy.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Abraham45

Re: Witam serdecznie

Post autor: Abraham45 » 2017-10-05, 21:11

Dezerter pisze:
Budyn122 pisze:Co myślicie o Islamie czy Islam to wiara godna boga bo moim zdaniem nie :)
Uwaga Dominika bardzo słuszna.
Poznałem nieco Islam, a właściwie ich świętą księgę Koran i proroka Mahometa - bo to jest źródło Islamu - przy bliższym poznaniu traci i jasne dla mnie się stało, że nasza Biblii to skarb, a Mahomet nawet do pięt nie dorasta Jezusowi.
Ale jako chrześcijanie powinniśmy pamiętać, że muzułmanie wierzą w Boga Jedynego, Boga Adama, Abrahama, Mojżesza, Jezusa i że zgodnie z nauczaniem SWII należą do grupy wybranych po chrześcijanach i żydach potencjalnie zbawionych, gdyż należą do ludów Księgi/Biblii
Już pisałem, że Mahomet był zwyczajnym bandytą za nim stał się prorokiem i muzułmanie poszli ślepo za nim. Teraz czynią zło, ale oczywiście mówię o tych chorych radykalnych muzułmanach, bo są tez tacy, którzy się odcinają od tego co robi ta banda islamskich szaleńców.

Obecnie islam jest zagrożeniem dla świata a w tym dla Europy i Polski. Narzucają swoje prawa siłą a niewiernych krzywdzą śmiercią lub innymi karami - chyba co do tego to nie ma wątpliwości. Wystarczy przypomnieć jak fałszywie oskarżyli pakistańską chrześcijankę Asię Bibi skazując ją za bluźnierstwo na karę śmierci.

Myślę, że to zbawienie nie dotyczy tych radykalnych wyznawców islamu, którzy krzywdzą innych. Chyba nie uważacie, że ci, którzy gwałcą, mordują i siłą zmuszają do wyrzekania się wiary, fałszywie oskarżają o bluźnierstwa dostąpią zbawienia? Musieliby się chyba nawrócić. Na razie służą diabłu a nie Bogu.
Dobrze wiemy, że Bóg nie skłania nikogo do krzywdzenia innych, do zabijania, tak czyni tylko szatan. A ich chore okrzyki "Allah akbar" (Bóg jest wielki) to czysty fałsz, oni się fałszem posługują cały czas aby tylko swoją religię wprowadzać wszędzie gdzie się tylko da.

https://www.youtube.com/watch?v=mpwHhRgFzes Jak dla mnie jest to chore i podłe działanie - narzucanie swoich praw innych.

https://www.youtube.com/watch?v=iJs6EBtxisI

https://www.youtube.com/watch?v=KbRrfaxVkRY

Tak postępują muzułmanie i niech się nie dziwią, że wielu zaczyna już z nimi walczyć, bo ich agresja i zamiary przejmowania miast są perfidne i podłe. Mają swoje kraje, niech tam mieszkają a jak przyjeżdżają do obcych krajów to powinni uznać ich prawo i się do niego dostosować. Oni tym czasem stosują przemoc i siłą chcą wprowadzać swoje chore prawo szariatu.

ODPOWIEDZ