Ważne informacje o islamie

Rozmowy na temat wyznawców islamu, których głównym prorokiem jest Muhammad a Bogiem Allah.
ODPOWIEDZ
Katol

Re: Ważne informacje o islamie

Post autor: Katol » 2017-10-18, 21:57

Andej pisze: Dlaczego miałbym na pałę zmieniać kraj? Przed każdą zmiana staram się do niej przygotować.
Szef każe Ci jechać w delegację. (A Tobie się wydaje, że tym Cię karze.)

Abraham45

Re: Ważne informacje o islamie

Post autor: Abraham45 » 2017-10-19, 13:29

Katol pisze:W Afryce? Pełno tam miejsc bez energii elektrycznej, więc tym bardziej bez internetu.
Tak, masz rację, tam jest pełno takich miejsc. Czy myślisz, że tych ludzi skoro nie stać na wygodę, żyją w prymitywnych warunkach stać ich na wyjazd do np Europy aby poznawać prawa krajów Europejskich? Część tych ludzi to typowo analfabeci. A jeśli niektórym udaje się uciekać to raczej tym, którzy mieszkają w Afryce Północnej i na siłę pakują się drogą morską do krajów Europy Południowej aby potem lądem iść w stronę Niemiec, Anglii - aby jak najdalej od Afryki.

Poza tym ci zwykli ludzie mieszkający w wioskach nie biorą się za takie rzeczy. Bardziej pakują się ci, którym płacą za emigrację do Europy aby u nas siali swój chory islam i czynią to bo jeden chory szaleniec nazwiskiem Soros chce opanować całą Europę - chce ją zniszczyć islamem.
Katol pisze:Ale znajdziesz wielu niewiernych, którzy nie wierzą w prawo islamu i chcą uciec. Takich można wyłuskać.
Oczywiście, że tacy się znajdą, ale takich wielu nie jest i jeśli nawet uda się takich dokształcić to jest sukces, jednak jak doskonale wiemy - nie w tym jest problem. Problem - tak jak już wyżej napisałem jest w chorym działaniu człowieka który chce islamizacji Europy i opłaca ten cały proces, dlatego do Europy złażą się jak szczury imigranci islamscy aby opanowywać Europę.
Na tylu imigrantów na ilu ich przybywa do Europy to ilu jest takich, którzy chcą się wyłamać z islamu? Jakaś mała garstka, reszta domaga się prawa szariatu, siłą krzywdzi mieszkańców którzy ich przyjmują. Jak takich wyłuskasz czy też dokształcisz?
Katol pisze:Czy chcesz zamknąć wszystkie szkoły i uniwersytety jako bezsensowne? Czy są objawem marzycielstwa?
Badania wskazują, że przy najlepszym nauczaniu zostaje uczącym się jakieś 16% przekazanej wiedzy.
A kto powiedział, że ja chcę cokolwiek zamykać. Jeśli jakaś grupa imigrantów podjęłaby się nauki w takich szkołach i chciałaby się uczyć, chciałaby normalnie żyć to wspaniale. Ale chyba nie w tym jest problem, ale skoro mowa o edukacji to powiedz ile uczniów z całej tej masy imigrantów przyjęto do szkół i na uniwersytety? Kto też za to wszystko będzie płacił? Państwa przyjmujące mają tym wszystkim imigrantom finansować wszystko a oni będą siać grozę? Ile osób z tych imigrantów chce normalnie uczciwie pracować? Słyszy się raczej zupełnie co innego - nie chcą pracować, chcą kasę a oni będą siłą szariat wprowadzać. Takiej chcesz Europy? Ja bynajmniej nie, bo chcę żyć w kraju bezpiecznym i bezpiecznie wyznawać swoją wiarę.
Chcę aby moje dzieci były bezpieczne. Tak więc JEŚLI znajdą się jacyś odstępcy od tej chorej religii islamu i będą chcieli się kształcić to już super, niech jak najwięcej takich będzie, którzy przyjmą też chrzest - niech Bóg nad takimi czuwa i im błogosławi. Ale tak na marginesie - tacy ludzie będą stanowili spore zagrożenie dla innych ludzi, gdyż ci islamscy szaleńcy nie znoszą odstępców i będą karali takich śmiercią, ale ważne aby tacy ludzie odeszli od zła a przyjęli dobro - Chrystusa.
Katol pisze:Nigdy nie mów nigdy!
Ok, w związku z tym, że jestem katolikiem i lubię ludzi pozytywnie myślących to przyjmę 1 % że jest to możliwe - w prezencie dla ciebie. :) Zadowolony :) Gdybym miał zakładać więcej to mógłbym nawet miliard procent przyznać dla możliwości Boga, bo On może wszystko, tylko biorąc pod uwagę fakty i to co zapisane jest w Biblii to wątpię aby Bóg zmienił swoje plany co do tych strasznych rzeczy jakie mają się jeszcze dziać, prześladowań. Wszystko musi się wypełnić aby nadszedł koniec tego chorego świata. Dlatego nie spodziewam się aby zbyt wielu muzułmanów się nawróciło na chrześcijaństwo, ale dobra nawet jedna zagubiona owca niż żadna.

Katol pisze:Istnieją europejczycy żyjący w Arabii Saudyjskiej, czy ZEA lub Katarze.
Oczywiście, że istnieją. Tylko zastanów się którzy mogą tam bezpiecznie modlić się i wyznawać swoją wiarę? Chyba tylko ateiści. Może jeszcze Z.E.A czy Katar nie są tak agresywnie nastawione do chrześcijaństwa jak Arabia Saudyjska, Pakistan, Afganistan czy inne, w których zniszczono większość Kościołów, gdzie za noszenie krzyżyka czy Biblii można trafić do pierdla na długie lata lub dostać nawet karę śmierci.

Ilu chrześcijan zostało zamordowanych w krajach muzułmańskich, nie tylko tych azjatyckich, ale też afrykańskich? Tam jeśli ktoś jest z Europejczyków to albo nie wierzy w Boga albo boi się o własne życie wyznając swoją wiarę.

Katol pisze:Nie. Strata czasu to nie jest.
Mój drogi bracie Katolu, abyś nie pomyślał, że jako katolik nie wiem co to kompromis i aby nie gasić twojego wspaniałego ducha pozytywnego myślenia niech ci będzie że nie jest to strata czasu. :)

Katol pisze:Są też takie próby.
To życzę ci z serca powodzenia i Bożego błogosławieństwa - aby te próby się powiodły i dały wspaniałe owoce.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Ważne informacje o islamie

Post autor: Andej » 2017-10-19, 13:56

Katol pisze:
Andej pisze: Dlaczego miałbym na pałę zmieniać kraj? Przed każdą zmiana staram się do niej przygotować.
Szef każe Ci jechać w delegację. (A Tobie się wydaje, że tym Cię karze.)
Dobre, śmieszne.
A może by tak na poważnie?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Katol

Re: Ważne informacje o islamie

Post autor: Katol » 2017-10-19, 17:45

Nie męczennicy, a apostaci,
Ten strumyk ludzi Polskę wzbogaci.

Abraham45

Re: Ważne informacje o islamie

Post autor: Abraham45 » 2017-10-19, 22:54

Jaki strumyk ludzi wzbogaci Polskę?

Katol

Re: Ważne informacje o islamie

Post autor: Katol » 2017-10-20, 15:54

Hahaha... tak mi się napisało. :ymparty:
Strumyk apostatów może wzbogaci Polskę?
Chodzi oczywiście o apostatów z wiadomej religii, prawda? :-s

Abraham45

Re: Ważne informacje o islamie

Post autor: Abraham45 » 2018-01-06, 01:02

A jak odbierzemy ten tekst:

http://www.fronda.pl/a/druga-bestia-z-a ... 04780.html

Czy można to uznać za prawdę czy za jakąś spekulację, wymysł?

Katol

Re: Ważne informacje o islamie

Post autor: Katol » 2018-01-06, 08:49

Islam jest na pewno religią antychrześcijańską. Ale na razie brak dowodów, by wypełniał akurat to proroctwo.

Magnolia

Re: Ważne informacje o islamie

Post autor: Magnolia » 2018-01-06, 13:32

Abraham45 pisze: 2018-01-06, 01:02 A jak odbierzemy ten tekst:

http://www.fronda.pl/a/druga-bestia-z-a ... 04780.html

Czy można to uznać za prawdę czy za jakąś spekulację, wymysł?
JA myślę że to jakaś teza, teoria, którą czas obali lub potwierdzi...

Abraham45

Re: Ważne informacje o islamie

Post autor: Abraham45 » 2018-01-06, 15:05

Może i teoria i też wiele teorii może być odrzucanych lub przyjmowanych za prawdę. Tutaj jednak patrząc na to od strony biblijnej a dokładniej na wydarzenia opisane w Apokalipsie i też na to co obecnie przdstawia islam szczególnie radykalny to odnoszę wrażenie, że islam stał się taką bronią w ręku szatana, który posługuje się islamem aby zniszczyć Kościół i chrześcijaństwo.
Warto też zwrócić uwagę na zagrożenie jakie niesie islam nie tylko dla innych wyznań, sle także dla samych muzułmanów nie popierających tego radykalnego islamu.

I w odniesieniu do obecnej sytuacji biorąc pod uwagę zapowiedzi biblijne z Apokalipsy mam takie wrażenie, że islam jest taką bestią zagrażającą światu. Islamiści bowiem są szczególnie bezwzględni i okrutni w swoich mordach - są to często zbrodnie wręcz makabryczne.

Oczywiście nie lubię odnosić się do niepewnych teorii, ale w tym tekście widzę wiele faktów opartych na prawdzie. I próbuję wyciągnąć jakieś istotne wnioski.

Katol

Re: Ważne informacje o islamie

Post autor: Katol » 2018-01-13, 12:30

Na pewno nikt nie zmusi nas do bałwochwalstwa. W Dekalogu czytamy, co JHWH mówi:

3 Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie! 4 Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! 5 Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. 6 Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań.

Jak ktoś chce czcić obcego boga, to jest odstępcą od wiary.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Ważne informacje o islamie

Post autor: Dezerter » 2018-01-13, 17:53

Katol pisze: 2018-01-13, 12:30 Na pewno nikt nie zmusi nas do bałwochwalstwa. W Dekalogu czytamy, co JHWH mówi:

3 Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie! 4 Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! 5 Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. 6 Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań.

Jak ktoś chce czcić obcego boga, to jest odstępcą od wiary.
Wyznawcy Allaha - w przeciwieństwie do chrześcijan - przestrzegają tego przykazania literalnie (waga czytamy ze zrozumieniem), stąd brak rzeźb, obrazów, figurek, - potwierdziłeś właśnie Katolu, że Muzułmanie przestrzegają tego co mówi Jahwe Bóg Jedyny.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Katol

Re: Ważne informacje o islamie

Post autor: Katol » 2018-01-13, 18:50

Wyznawcy Allaha przestrzegają części starotestamentalnego przykazania, czyli tego co JHWH mówił kiedyś do Żydów.
A Przykazanie Dekalogu mówi o nieczczeniu każdego obcego boga. Czy to za pomocą podobizn, czy nie.
To, że nie robią tego za pomocą podobizn, tylko w inny sposób (przez zaprzeczanie prawdom biblijnym) nie ma znaczenia.
Grzech bałwochwalstwa pozostaje ich udziałem.

Awatar użytkownika
Iga05
Bywalec
Bywalec
Posty: 171
Rejestracja: 12 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 10 times

Re: Ważne informacje o islamie

Post autor: Iga05 » 2022-05-17, 12:16

Dezerter pisze: 2018-01-13, 17:53
Katol pisze: 2018-01-13, 12:30 Na pewno nikt nie zmusi nas do bałwochwalstwa. W Dekalogu czytamy, co JHWH mówi:

3 Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie! 4 Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! 5 Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. 6 Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań.

Jak ktoś chce czcić obcego boga, to jest odstępcą od wiary.
Wyznawcy Allaha - w przeciwieństwie do chrześcijan - przestrzegają tego przykazania literalnie (waga czytamy ze zrozumieniem), stąd brak rzeźb, obrazów, figurek, - potwierdziłeś właśnie Katolu, że Muzułmanie przestrzegają tego co mówi Jahwe Bóg Jedyny.
Witaj, niestety, ale nie jest to prawda. Muzułmanie nie przestrzegają tego, co mówi Jahwe. W Koranie też jest nakaz zrobienia figurek w surze 34.13. Tam dżiny uczyniły posągi według instrukcji Allaha: https://quranx.com/tafsirs/34.13

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Ważne informacje o islamie

Post autor: Marek_Piotrowski » 2022-05-17, 14:26

E tam, Żydzi też miewali nakaz czynienia figur (np. na Arce Przymierza)

ODPOWIEDZ