Ważne informacje o islamie

Rozmowy na temat wyznawców islamu, których głównym prorokiem jest Muhammad a Bogiem Allah.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Ważne informacje o islamie

Post autor: Andej » 2017-10-03, 19:20

No cóż. Uważam się za chrześcijanina i mam zamiar postępować po chrześcijańsku. Rzecz jasna, że sprzeciwiam się importowi islamu i będę czynił to, co może powstrzymać muzułmanów. Ale czynić to będę po chrześcijańsku.
Na pewno nie przyjmę muzułmańskiego sposobu myślenia i nie będę ich nienawidzić.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Dominik

Re: Ważne informacje o islamie

Post autor: Dominik » 2017-10-03, 19:55

Musimy przestać być tolerancyjni, nie akceptować np. noszenia burki w basenie, gdzie normalnie nie można w takim stroju wchodzić.
To nie my mamy się dostosować do nich, a oni do nas. Niech będzie afera na cały świat że biednemu muzułmaninowi na coś nie pozwolono, bo dla niego nie zmieniono zasad.

Rozumiem że islamiści wykorzystują tolerancyjność zachodu, brak agresji chrześcijan, ale nienawiść jest czymś złym, nie rozwiąże ona problemu. Nienawiść spowoduje tylko że będziemy nerwowi.

Abraham45

Re: Ważne informacje o islamie

Post autor: Abraham45 » 2017-10-04, 00:11

Dominik pisze:Musimy przestać być tolerancyjni, nie akceptować np. noszenia burki w basenie, gdzie normalnie nie można w takim stroju wchodzić.
To nie my mamy się dostosować do nich, a oni do nas. Niech będzie afera na cały świat że biednemu muzułmaninowi na coś nie pozwolono, bo dla niego nie zmieniono zasad.

Rozumiem że islamiści wykorzystują tolerancyjność zachodu, brak agresji chrześcijan, ale nienawiść jest czymś złym, nie rozwiąże ona problemu. Nienawiść spowoduje tylko że będziemy nerwowi.
Nienawiść jest gorsza od raka, zabija człowieka zarówno fizycznie jak i duchowo. Nie pałam nienawiścią do muzułmanów, uważam ich za ludzi złych bo są opętani przez diabla, inaczej nie czynili by zła. Neguję działania islamu, bo to zagrożenie dla świata, szczególnie ten radykalny islam. Będę przeciwny wpuszczaniu tych ludzi do Polski, bo wiem czego się tutaj dopuszczą. Mają jakieś heretyczne wizje wprowadzenia szariatu do Polski.

Dominik

Re: Ważne informacje o islamie

Post autor: Dominik » 2017-10-04, 00:26

Jakie masz pomysły na przeciwdziałaniu wpuszczaniu muzułmanów do Polski związku z tym?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Ważne informacje o islamie

Post autor: Andej » 2017-10-04, 08:35

To stosunkowo proste. Wystarczy wziąć przykład np. z Arabii Saudyjskiej. Pogadać z nimi i na zasadzie wzajemności zezwalać na budowę świątyń. Przeanalizować ich prawo i wprowadzić je w Polsce. Tak jak oni traktują chrześcijan, tak u nas powinno traktować się mahometan.
Reakcja władz na głoszenie Koranu powinna być identyczna jak u nich na głoszenie Biblii. Bez zacietrzewienia. Na zasadzie wzajemności.

Piszesz też o zasłanianiu twarzy. Jestem zwolennikiem zakazu. Ale zakaz ten musi dotyczyć wszystkich. Nie tylko muzułmanek. Z wyjątkiem jednym. Miałyby do tego prawo służby specjalne w czasie akcji.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Abraham45

Re: Ważne informacje o islamie

Post autor: Abraham45 » 2017-10-04, 09:15

Dominik pisze:Jakie masz pomysły na przeciwdziałaniu wpuszczaniu muzułmanów do Polski związku z tym?
Jak narazie Polska sobie radzi z tym dzięki obecnemu rządowi, który rozumie problem imigrantów islamskich. Pomyślmy jednak co byłoby, gdyby opozycja a więc PO dalej rządziła? Spodziewam się, że Polska byłaby w podobnej sytuacji co inne kraje i nie dlatego, że Polskę stać lub imigranci chcieliby w Polsce mieszkać - bo oni nie chcą być w Polsce. Oni przybywaliby do Polski aby wprowadzać islam, aby wprowadzać prawo szariatu także i u nas.
Dlatego jedynym sposobem aby ci ludzie nie wpakowali się do Polski jest utrzymanie obecnego rządu jak najdłużej, nie dopuszczać aby lewica mogła zrobić cokolwiek. Nie mam nic do postawienia jakiegoś meczetu w jednym mieście, bo wiem, że są muzułmanie, którzy żyją w pokoju i odcinają się od tych szaleńców islamskich, którzy terroryzują Europę czy świat, dlatego trzeba dać także im prawo do wyznawania ich religii, ale nie można doprowadzać aby ich prawo było wprowadzane w naszym kraju. Niech to ich prawo dotyczy tylko i wyłącznie ich.

Szacunek dla tych, którzy rzeczywiście chcą żyć w pokoju i stosować się do naszego prawa, które przecież nie jest restrykcyjne i pozwala żyć ludziom z różnych krajów na świecie. Na przemoc jednak nie pozwolimy i dlatego tych wszystkich, którzy przybywają tylko po to aby siać zamęt, aby doprowadzać do aktów przemocy wpuszczać nie będziemy. I tutaj ważna jest szczelność granic i szybkie działanie w stosunku do tych, którzy gdzieś jakimiś lukami przedostaną się do Polski - szybka deportacja do krajów z których ;pochodzą. Myślę, że ważnym, ale dosyć pracochłonnym i kosztownym okazałby się sposób ewidencji wszystkich takich imigrantów z odciskami palców włącznie, tak aby każdy kto przybywa nielegalnie był notowany ze szczególną dokładnością.

I takie działania nie mają żadnego przejawu nienawiści do wyznawców islamu, ale opiera się tylko na zapewnieniu bezpieczeństwa obywatelom Polski czy innych krajów, które nie chcą wpuszczać tych ludzi, widząc co robią w innych krajach. Jako chrześcijanie, katolicy i jako obywatele mamy się opierać na faktach, za konkretnych zachowaniach a nie na jakieś szczególnej relacji do muzułmanów. Nie można w sobie hodować nienawiści, ale nie można tez zamykać oczu na zło, które jest dokonywane przez wyznawców islamu a to jest fakt. Chore prawo islamu nie może być wprowadzane w krajach, które takiego prawa nie akceptują. Jak muzułmanie chca prawa szariatu to niech mieszkają w swoich krajach a nie będą na silę wprowadzać go w innych krajach. Takie działanie to dażenie do niewolnictwa a na takie działania pozwolić sobie nie możemy.

Jak dla mnie to wystarczy jeden meczet w mieście dla tych, którzy już mieszkają od lat w Polsce i stosują się do naszego prawa. Tam mogą sobie czytać koran. Żadnego prawa islamu nie ożna wprowadzać do naszego prawa, bo to mogłoby prowadzić do poważnych zagrożeń w przyszłości.

Katol

Re: Ważne informacje o islamie

Post autor: Katol » 2017-10-04, 21:51

Andej pisze:To stosunkowo proste.
To jest niewykonalne!
Wystarczy wziąć przykład np. z Arabii Saudyjskiej. Pogadać z nimi i na zasadzie wzajemności zezwalać na budowę świątyń.
OK. W Arabii Saudyjskiej jest zero kościołów. Żeby im dorównać, musielibyśmy zburzyć wszystkie meczety w Polsce, również zabytkowe.
Przeanalizować ich prawo i wprowadzić je w Polsce.
Szalony jesteś? Szariat w Polsce?
Tak jak oni traktują chrześcijan, tak u nas powinno traktować się mahometan.
Wg szariatu odstępca od islamu ma ponieść śmierć.
Czy my mamy karać śmiercią za odstępstwo od chrześcijaństwa?
Reakcja władz na głoszenie Koranu powinna być identyczna jak u nich na głoszenie Biblii. Bez zacietrzewienia. Na zasadzie wzajemności.
Czyli głoszenie islamu powinno być zakazane w Polsce. Na razie to jest sprzeczne z Konstytucją.
Czy chcesz zmienić Konstytucję?
Piszesz też o zasłanianiu twarzy. Jestem zwolennikiem zakazu. Ale zakaz ten musi dotyczyć wszystkich. Nie tylko muzułmanek. Z wyjątkiem jednym. Miałyby do tego prawo służby specjalne w czasie akcji.
To akurat żaden problem, choć przewiduję, że będzie łamany przez muzułmanki.

Nigdy ich nie dogonimy w okrucieństwie!!!
Zasada wzajemności jest czystą abstrakcją.

Abraham45

Re: Ważne informacje o islamie

Post autor: Abraham45 » 2017-10-05, 00:25

Andej pisze:To stosunkowo proste. Wystarczy wziąć przykład np. z Arabii Saudyjskiej. Pogadać z nimi i na zasadzie wzajemności zezwalać na budowę świątyń. Przeanalizować ich prawo i wprowadzić je w Polsce. Tak jak oni traktują chrześcijan, tak u nas powinno traktować się mahometan.
Reakcja władz na głoszenie Koranu powinna być identyczna jak u nich na głoszenie Biblii. Bez zacietrzewienia. Na zasadzie wzajemności.

Piszesz też o zasłanianiu twarzy. Jestem zwolennikiem zakazu. Ale zakaz ten musi dotyczyć wszystkich. Nie tylko muzułmanek. Z wyjątkiem jednym. Miałyby do tego prawo służby specjalne w czasie akcji.
Niestety muszę zgodzić się w tej kwestii z przedmówcą Katolem, bo to co piszesz to jakiś absurd.

Podobnie jak w innych krajach, gdzie islam jest religią główną tak i w Arabii Saudyjskiej prawo do głoszenia innej religii niż islam jest zakazane a jesli ktoś się tego podejmuje to naraża się - tak jak napisał Katol - nawet na śmierć.

Trzeba być chyba chorym psychicznie aby wprowadzać takie prawo szariatu w Polsce. Jeśli ty chciałbyś takiego prawa w naszym kraju to powinieneś się zastanowić nad tym czego chcesz dla własnego kraju - okrucieństwa, traktowania kobiet jak śmieci, karania ludzi śmiercią za wyznawanie innej religii niż islam? Sorki, ale to pachnie jakąś chorobą. Nikt normalny nie chciałby czegoś tak okrutnego dla własnego kraju, no może poza samymi muzułmanami.
Chcesz im dorównać?

Nie wiem czy wiesz jak traktuje się chrześcijan w takich arabskich krajach? Albo fałszywie się ich oskarża o bluźnierstwo i pakuje się ich do pierdla albo się ich zabija. To dotyczy też świątyń - większość Kościołów w takich krajach jak Arabia, Iran, Irak, Afganistan Pakistan została zniszczona, bo nie dają prawa do istnienia innych świątyń niż meczety a zwłaszcza Kościołów katolickich. Poczytaj sobie o sytuacji chrześcijan w krajach muzułmańskich. Chrześcijanka Asia Bibi została fałszywie oskarżona o bluźnierstwo i skazana na karę śmierci, do tej pory siedzi chyba w pakistańskim pierdlu i czeka aż ją stracą. Nie będę umieszczał zdjęć ofiar wyznawców islamu, szczególnie tego radykalnego, bo to jest totalna makabra i nie chcę stwarzać ludziom horroru, z myślą aby mogli spać w nocy spokojnie.

Jak pisałem wcześniej - meczety w Polsce mogą być, ale nie powinno się ich budować dużo, myślę, że jeden na jedno miasto wystarczy. Nie można pozwalać na ekspansję islamu w naszym kraju bo skończy się to najpierw narzucaniem prawa szariatu w naszym kraju a potem jego wprowadzeniem a na to pozwolić nie możemy, BO NIE CHCEMY OKRUCIEŃSTWA W NASZYM KRAJU. Jako kraj katolicki i znacznie różniący się od tych chorych krajów muzułmańskich choćby normalnością nie jesteśmy nastawieni na jakieś zabijanie wyznawców innych religii niż katolicyzm, nie pałamy nienawiścią do tych ludzi, ale jako normalni ludzie chcemy bronić naszego kraju przed islamskim złem.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Ważne informacje o islamie

Post autor: Andej » 2017-10-05, 09:11

Proszę,
przeczytaj jeszcze raz. I zastanów się, czy chrześcijanie nie powinni być traktowani w krajach muzułmańskich tak jak muzułmanie w krajach chrześcijańskich?
Czy nie na równym traktowaniu ludzi polega pokojowe współistnienie?

Dlaczego mieszasz prawo krajowe z religijnym? Czy nie jest oczywistym, że imigrant przybywający do Polski podlega takim samym prawom jak każdy inny mieszkaniec (nie obywatel, ale mieszkaniec, gdyż prawo jest tworzone dla obywateli, ale jego rygorom podlega każdy, kto znajduje się na terenie działanie prawa). I oczywistym jest dla mnie, że naruszający prawo powinni być natychmiast deportowani do kraju, z którego przybyli.

A z innej beczki: Z czego finansowane są otwarte okrągłą dobę kebaby, choć prawie nikogo tam nie ma?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Abraham45

Re: Ważne informacje o islamie

Post autor: Abraham45 » 2017-10-05, 20:14

Może chrześcijanie powinni być traktowani w krajach muzułmańskich tak jak muzułmanie sa traktowani w krajach chrześcijańskich, ale tak nie jest, bo muzułmanie, głównie ci radykalni są opętani lub mają kłopoty z głowami i zabijają chrześcijan, gwałcą kobiety,
Jak chcesz mówić o równym traktowaniu to najpierw naucz muzułmanów szacunku do ludzi z innych wyznań a dopiero wtedy pogadamy o równym traktowaniu. Na razie to islamskie zło nie zna szacunku i pokazuje to w Europie i wszędzie gdzie się tylko pojawia. Pokój może być wtedy, gdy oni nie będą krzywdzili innych ludzi, bo chrześcijanie jak jad a do krajów gdzie islam jest główną religią to nie jadą tam mordować czy gwałcić, nie niszczą też meczetów w swoich krajach, a co robią muzułmanie? Ile Kościołów zostało zniszczonych w krajach islamu a teraz też w Europie przez to, że się pojawili?
Ilu ludzi zginęło przez nich, ile kobiet zostało zgwałconych i to poszli jeszcze dalej i publikowali to w sieci?

To nie ja mieszam prawo krajowe z religijnym i w ogóle nie powinno się tego czynić, ale co zapowiadają muzułmanie - ci wszyscy przywódcy islamu?
Zapowiadają, że także w Polsce wprowadzą szariat. Kto im daje takie prawo? Kto im w ogóle pozwala na narzucanie jakiegokolwiek prawa w Polsce, nawet religijnego? Chcą szariatu? Niech spadają do swoich krajów i tam mogą sobie według tego chorego prawa żyć.

A ty kolego jak ci tak bardzo zależy na muzułmanach to jedź do ich krajów i tam weź sobie jakąś muzułmankę za żonę, zmajstruj nawet kilkanaścioro dzieci i żyj tam ile chcesz, będę ci życzył wtedy wszystkiego najlepszego. Tylko naucz swoje dzieci, aby jadąc do innych krajów okazywały szacunek wszystkim.

Katol

Re: Ważne informacje o islamie

Post autor: Katol » 2017-10-05, 21:19

No to teraz zagadka: jeden wyraz, dziesięć liter, które rozjaśnią oblicze Abrahama45.
Co to jest?


@A45
To nie jest tak, że ktoś tu jest za islamem. Przesadzasz. Dyskutuj racjonalnie. Staraj się nie pomawiać innych.

Abraham45

Re: Ważne informacje o islamie

Post autor: Abraham45 » 2017-10-05, 22:56

Niestety mam takowe wrażenie, że kolega Andej ma jakieś spojrzenie na islam, jakby chciał aby to zło było akceptowane i przyjmowane wszędzie gdzie tylko możliwe. Być może się mylę a jeśli tak to sorki, ale takie odniosłem wrażenie po postach Andeja. Mnie tez nie chodzi o pałanie do muzułmanów nienawiścią, ale aby zrozumieć, że islam nie jest religią którą można akceptować. To religia bardzo skomplikowana i są też różni muzułmanie - jedni potrafią się dostosować do praw w danym kraju a drudzy - ci radykalni chcą aby islam rządził wszędzie, chcą opanować nim cały świat. Dlatego trzeba rozróżniać tych którzy potrafią się dostosować od tych którzy atakują. To jest bardzo trudne, ale innego wyjścia nie ma i wszelkie formy agresji trzeba od razu eliminować. U nas jest na tyle dobrze że nasz nowy rozsądny rząd nie wpuszcza tej bandy do Polski, bo wie czym to by się skończyło - taką samą sytuacją jak we Francji Anglii, Szwecji czy Niemczech. Dlatego trzeba dbać o to aby ten rząd kierował krajem jak najdłużej i do tego potrzeba wielu ludzi, inaczej lewica zniszczy nasz kraj tak głupią decyzją jaką miała Pani Kopacz i Donald Tusk.

Można przebaczać, można się modlić za muzułmanów, ale nie można traktować tej religii jako dobrej, bezpiecznej czy pokojowej.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Ważne informacje o islamie

Post autor: Andej » 2017-10-06, 19:38

Deklarowałem. Jestem chrześcijaninem i będę postępował jak chrześcijanin. Wobec innowierców też. Odpowiadam za swoje czyny, a nie za czyny innych osób.
Dla mnie moja wiara jest zobowiązaniem.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Abraham45

Re: Ważne informacje o islamie

Post autor: Abraham45 » 2017-10-06, 21:57

Nie wiem co deklarowałeś i do nienawiści też ciebie nie skłaniam, bo sam jej nie znoszę, ale mówię o tym, że nie można ich przyjmować do Polski, także do Europy, ponieważ są bandytami. Tutaj nie odnoszę się tylko do samej religii, która jest chora, ale przede wszystkim do czynów, które są bardzo dobrze widoczne w Europie. Nie możemy ich traktować jako przyjaciół ale jako wrogów. Oczywiście można się za nich modlić, a nawet trzeba, ale biorąc fakty pod uwagę należy się od nich izolować a dokładniej ich należałoby deportować do krajów z których pochodzą. Tak byłoby najlepiej i najbezpieczniej dla Europy. Problem polega na tym, że chorzy lewacy mają klapki na oczach, problemy z głową i idą za tym co im truje Soros - wspólnie realizują niszczenie Europy. Niestety zarazili także naszych polskich lewaków co było widać po chorych pomysłach Tuska i Kopacz, gdy chcieli ściągnąć do Polski imigrantów nawet nie zastanawiając się nad tym jakie piekło chcą zgotować Polakom. Mieli to gdzieś. Ratunek przyszedł w wyborach i w tym, że wygrał PiS, który nie zgodził się na wpuszczanie tych ludzi do Polski.

Dominik

Re: Ważne informacje o islamie

Post autor: Dominik » 2017-10-08, 16:00

Katol pisze:
Andej pisze: Wystarczy wziąć przykład np. z Arabii Saudyjskiej. Pogadać z nimi i na zasadzie wzajemności zezwalać na budowę świątyń.
OK. W Arabii Saudyjskiej jest zero kościołów. Żeby im dorównać, musielibyśmy zburzyć wszystkie meczety w Polsce, również zabytkowe.
Jestem jak najbardziej za Andej, tylko obawiam się że pierw musimy wyjść z Unii, bo nam raczej nie pozwolą na to.

Katol, i co z tego że trzeba by zabytki zniszczyć, czy oni patrzyli jak niszczyli zabytki z przed tysięcy lat nie tak dawno?
Zło trzeba niszczyć, nawet jak jest to zabytek.

ODPOWIEDZ