Ważne informacje o islamie

Rozmowy na temat wyznawców islamu, których głównym prorokiem jest Muhammad a Bogiem Allah.
ODPOWIEDZ
Katol

Ważne informacje o islamie

Post autor: Katol » 2017-09-18, 23:24

Niniejszym podaję link do posiedzenia w Senacie USA na temat islamu:


Zróbmy bazę wykładów/posiedzeń/programów opisujących czym islam jest. I jak sobie z nim radzić.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Ważne informacje o islamie

Post autor: Andej » 2017-09-19, 10:55

Róbcie, jeśli chcecie. Róbcie, jeśli widzicie w tym sens.
Sam dla siebie wybrałem inny sposób. Usiłuję świadczyć o Bogu swoim życiem. Nie chcę walczyć z islamem, chcę muzułmanom podać Chrystusa. Małymi drobnymi gestami. Bez przykładania brzytwy. Bez wywyższania się. Codziennym życiem.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Katol

Re: Ważne informacje o islamie

Post autor: Katol » 2017-09-19, 12:14

Andej:"Nie chcę walczyć z islamem, chcę muzułmanom podać Chrystusa"

Nie wiesz, co piszesz. Pokazywanie Chrystusa muzułmanom jest już walką z islamem.
W kraju islamskim za to byś został skazany.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Ważne informacje o islamie

Post autor: Andej » 2017-09-19, 12:29

Nie jest walką, gdyż nie wiąże się z agresją. Na namawiam do wywierania presji. A to, że byłbym skazany, w niektórych miejscach na śmierć, to oczywiste. I nie jest to przejaw walki z islamem, tylko przejaw nienawiści muzułmanów do chrześcijan.
Mam nadzieję, że nigdy mnie to nie spotka. Nie wiem, czy potrafiłbym naśladować Chrystusa w takiej sytuacji.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Katol

Re: Ważne informacje o islamie

Post autor: Katol » 2017-09-19, 13:30



Kolejny wykład Ayaan Hirsi Ali. Ona jest najlepsza!

Katol

Re: Ważne informacje o islamie

Post autor: Katol » 2017-09-20, 16:02



Kolejny wykład Ayaan! Można naprawdę zrozumieć islam z jej wypowiedzi.
Dawa to nawracanie na islam.

Benjamin

Re: Ważne informacje o islamie

Post autor: Benjamin » 2017-09-22, 21:01

A w jaki sposob Chrystus pokazywal sie niechrzescijanom :?:
Przemysl troche motywacje i zastanow sie, czy to co pokazujesz jest tym, o czym piszezsz, ze pokazujesz.

Co proponujesz dla siebie, dla swoich bliskich... aby moc powiedziec, ze idziesz pokazywac muzulmanom Chrystusa?

Ps: wielka prosba: na polskim forum uzywamy jezyka polskiego. Jesli wrzucasz cos z YT, to albo po polsku, albo przetlumacz na polski ... bo inaczej robisz duzo bezwartosciowej wrzawy.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Ważne informacje o islamie

Post autor: Dezerter » 2017-09-22, 23:56

Popieram - jako administrator znający słabo angielski nie jestem w stanie ocenić tych materiałów. Dlaczego wykluczasz połowę użytkowników nie znających angielskiego?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Katol

Re: Ważne informacje o islamie

Post autor: Katol » 2017-09-27, 21:52

Nikogo nie wykluczam. Ja udostępniam.
Każdy, kto zna angielski może skorzystać. A nieznający angielskiego niech poproszą znających o przetłumaczenie. Bo naprawdę warto.

Tu macie z tłumaczeniem:


Tu macie z napisami polskimi:

Katol

Re: Ważne informacje o islamie

Post autor: Katol » 2017-09-27, 22:28

Seria Islam, czy Chrześcijaństwo z polskimi napisami:
https://www.youtube.com/channel/UCQsLSq ... rym8EA46gg

Benjamin

Re: Ważne informacje o islamie

Post autor: Benjamin » 2017-09-29, 17:40

A jaki jest cel tych wrzutek?
Wyglada, ze sfrustrowany jestes ...
Ale to nie jest niesienie Dobrej Nowiny.

Ps: podobnego typu podobnie sfrustrowani muzulmanie wrzucaja setki do netu. I kazde maja obrzydzac chrzescijan. Na faktach prawdziwaych, nieprawdziwych czy tez tych nieprawidlowo zinterpretowanych.
Nie ma w tym chyba ani Boga, ani Allacha.

Jest za to ten, co krazy i patrzy, kogo by tu pozrec. I skloca.

Katol

Re: Ważne informacje o islamie

Post autor: Katol » 2017-09-29, 20:38

Chyba jasno nazwałem wątek: ważne informacje o islamie. Najpierw trzeba poznać zjawisko, żeby później na nie reagować.
Czy uważasz, że należy działać na podstawie złudzeń? :?:

Benjamin

Re: Ważne informacje o islamie

Post autor: Benjamin » 2017-09-29, 23:24

A masz praktyke?
I skad wiesz, kto jakie ma "zludzenia".

Katol

Re: Ważne informacje o islamie

Post autor: Katol » 2017-10-02, 21:05

Opieram się na świadectwach i przemyśleniach ludzi, którzy wychowali się w islamie i byli muzułmanami.
Także na naukowcach badających islam.

Literatura jest obszerna.

Abraham45

Re: Ważne informacje o islamie

Post autor: Abraham45 » 2017-10-02, 22:53

Andej pisze:Nie jest walką, gdyż nie wiąże się z agresją. Na namawiam do wywierania presji. A to, że byłbym skazany, w niektórych miejscach na śmierć, to oczywiste. I nie jest to przejaw walki z islamem, tylko przejaw nienawiści muzułmanów do chrześcijan.
Mam nadzieję, że nigdy mnie to nie spotka. Nie wiem, czy potrafiłbym naśladować Chrystusa w takiej sytuacji.
Nadzieję możesz mieć, ale jak nie będziemy bronić kraju przed napływem islamu to ten się wepcha na pewno. Już zapowiadali ci imamowie czy muzułmanie, że będą chcieli wprowadzić także w Polsce prawo szariatu. Wtedy wyskakiwanie z jakąś wrażliwością czy szacunkiem względem tych ludzi nie wiele ci da. Oni mają chrześcijan gdzieś i z pewnością nie litowaliby się nad tobą tylko siłą próbowaliby zmusić ciebie do przejścia na islam.
Co wtedy zrobisz? Opowiesz im historię biblijną o Jezusie? To ciebie od razu zabiją - będziesz mógł stać się męczennikiem, jeśli obronisz swoją wiarę i się jej nie wyrzekniesz.

ODPOWIEDZ