Kim jest Allah?

Rozmowy na temat wyznawców islamu, których głównym prorokiem jest Muhammad a Bogiem Allah.
ODPOWIEDZ
Abraham45

Re: Kim jest Allah?

Post autor: Abraham45 » 2017-10-03, 18:35

Sorki, zapomniałem, przecież w Egipcie główną religią jest katolicyzm i z pewnością to sędziowie katolicy skazali 4 latka na dożywocie. Brawo chłopcy, macie jakiegoś hopla widzę i jeśli już to wrogością wy się wykazujecie. Proponuję od razu przejść na islam, skoro tak bardzo jesteście z nim związani.
Ta nazwa forum to chyba grube przegięcie. Lepiej nazwać forum np: Droga do allaha" albo jakoś tak, bardziej by do was pasowało.

Dominik

Re: Kim jest Allah?

Post autor: Dominik » 2017-10-04, 00:22

Znowu post bez argumentów, powielasz to co wcześniej napisałeś.

Trzeci raz się Ciebie spytam
Dlaczego uważasz że skazanie czterolatka było z pobudek religijnych a nie z powodu błędów?
To że sędziowie byli wyznawcami Allacha nie jest argumentem, który mylnie powtarzasz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Kim jest Allah?

Post autor: Andej » 2017-10-04, 08:47

Wydaje mi się, że troszkę za daleko się posuwacie. Może zamiast polemizować, przeanalizować.
Czterolatek - z tekstu, do którego link prowadzi, nie wynika nic, co świadczyłoby przeciw islamowi. Sądzę, że to przejaw jakiejś nadgorliwości i debilizmu. Ale pomawianie o (fundamentalizm) islamski generała Sisi troszkę koliduje z tym, że to on odsunął Bractwo Muzułmańskie od władzy.
Działanie na rzecz niedopuszczenia do rozprzestrzeniania się islamu w Europie, a zwłaszcza w Polsce nie musi być nacechowane nienawiścią do ludzi. A nawet nie może. Należy walczyć z objawami, postawami, a nie z ludźmi. Przede wszystkim należy pokazywać, że jest się chrześcijaninem. Na co dzień.
Weźcie pod uwagę, że oni gardzą chrześcijanami m.in. dlatego, że widzą ludzi mieniących się chrześcijanami a postępujących bez żadnych zasad. To widzą na Zachodzie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Abraham45

Re: Kim jest Allah?

Post autor: Abraham45 » 2017-10-05, 00:58

Dominik pisze:Znowu post bez argumentów, powielasz to co wcześniej napisałeś.

Trzeci raz się Ciebie spytam
Dlaczego uważasz że skazanie czterolatka było z pobudek religijnych a nie z powodu błędów?
To że sędziowie byli wyznawcami Allacha nie jest argumentem, który mylnie powtarzasz.
Wręcz przeciwnie - wyznawcy Allaha kierują się chorym prawem islamu a nie rozsądkiem i ludzkim dobrem. Nikt normalny nie skazałby czteroletniego dziecka o tak ogromną zbrodnię - trzeba być nienormalnym lub zdrowo opętanym aby coś takiego zafundować dziecku. Może jak masz islam we krwi to tak na to patrzysz, ale wystarczy poczytać sobie i być człowiekiem aby wiedzieć, że inne religie czy nawet ateizm nie prowadziłby do czegoś tak okrutnego. Poza tym nie wiem czy zauważyłeś - ale kara dotyczy czynów z okresu, kiedy to dziecko miało ok 2 lat. Która to grupa religijna, społeczna czyni takie zło wobec dziecka, i to tak małego? Trzeba być człowiekiem niemyślącym aby jasno nie uznać tym bardziej w kraju arabskim, gdzie podstawową religią jest islam, że ten wyrok jest oparty na prawie islamu, bez względu na to czy było to tło polityczne czy inne. To jest chore i nie mam żadnych wątpliwości, że kara jest oparta na prawie islamu a nie na żadnym innym.

Zacznij myśleć a nie strasz mnie ostrzeżeniami, bo ostrzeżenia niczego nie zmienią w tobie, w twoim myśleniu - pokażą jeszcze bardziej, że nie masz wiedzy i masz jakieś chore spojrzenie na sprawę islamu, jakbyś był jego ogromnym zwolennikiem a to by świadczyło, że chcesz aby to zło rządziło światem, Europą czy naszym krajem.

Nie pałam nienawiścią do muzułmanów, ale jako Polak i chrześcijanin jestem przeciwny sianiu zła, przemocy, zabijaniu ludzi, gwałceniu kobiet a nawet dzieci a tego dopuszczają się ci ludzie. Ta kara świadczy tylko o tym, że prawo islamu jest chore, nienormalne i zdania nie zmienię, nawet gdybyś mi setki banów wlepiał. Twoje działanie może pokazać tylko przykrą prawdę o tobie, więc jak chcesz to sobie wal ostrzeżenia - na kogo wtedy wyjdziesz? Ja nie będę pisał, sam się domyśl. Jedno tylko potwierdzam: jestem Polakiem i jestem chrześcijaninem, a ty kim jesteś skoro tak mnie atakujesz i bronisz islamu?

Katol

Re: Kim jest Allah?

Post autor: Katol » 2017-10-06, 21:17

Argument z artykułu jest nietrafiony. Abraham45 wyciąga wnioski niewynikające z treści artykułu.

Ale wracając do tematu: Bóg islamu to Gangster wymyślony przez Mahometa. Niestety w czasach Mahometa prawo nie działało, więc on mógł sobie na zbyt wiele pozwolić. W praworządnym państwie Mahomet byłby skazany za przestępstwa.





Cały problem jest w "Bogu" islamskim. Każdy muzułmanin jest lepszy od swojego "Boga".

Abraham45

Re: Kim jest Allah?

Post autor: Abraham45 » 2017-10-06, 21:38

Katol pisze:Argument z artykułu jest nietrafiony. Abraham45 wyciąga wnioski niewynikające z treści artykułu.

Ale wracając do tematu: Bóg islamu to Gangster wymyślony przez Mahometa. Niestety w czasach Mahometa prawo nie działało, więc on mógł sobie na zbyt wiele pozwolić. W praworządnym państwie Mahomet byłby skazany za przestępstwa.
Argument trafiony tylko mac.ie klapki na oczach, ale mniejsza z tym.

Mahomet był zwyczajnym bandytą. Widać nie wiedział jak przyciągnąć do siebie wielu ludzi więc wymyślił jakieś brednie na podstawie których napisał Koran. Ludzie ślepo poszli za nim uznając go za proroka. Wtedy mógł nimi manipulować realizując swoje bandyckie, diabelskie pomysły.On był nienormalny lub wręcz więcej - opętany a ludzie którzy mu służyli stali się również opętani złem. Coś na zasadzie : z kim przystajesz takim się stajesz" - stali się opętani co widać do dzisiaj. Smutne, ale prawdziwe. Mamy zwyczajnych bandytów w Europie. A dlaczego? Ponieważ jeden diabelski szarlatan Soros wpadł na diabelski pomysł aby niszczyć kraje a teraz Europę, swoimi diabelskimi wymysłami posługuje się wręcz perfekcyjnie i ogłupia ludzi aby zniszczyć wszystko co chrześcijańskie. Czym najlepiej się posłużyć do niszczenia chrześcijaństwa? Opętanymi islamem ludźmi, którzy siła zniszczą wszystko, wprowadzą swoją chorą religię. Tak się teraz dzieje we Francji i innych krajach. Popatrzmy ile już we Francji zniszczono Kościołów, niektóre to zabytki. Nie ma w tym co piszę nienawiści, są konkretne fakty widoczne dla wszystkich i nie wszystkie media kłamią.

Katol

Re: Kim jest Allah?

Post autor: Katol » 2017-10-07, 20:06

Dobra, ale Pismo Święte mówi:

12 Nie toczymy bowiem walki przeciw krwi i ciału, lecz przeciw Zwierzchnościom, przeciw Władzom, przeciw rządcom świata tych ciemności, przeciw pierwiastkom duchowym zła na wyżynach niebieskich.

Nie walczymy z ludźmi. Chcemy ludzi pozyskać. W tym kontekście można to rozumieć "chcemy muzułmanów przeprogramować".

Walczymy przeciwko temu obrazowi Boga wymyślonemu przez Mahometa. Przeciw Gangsterowi (czyli Allahowi znanemu z Koranu).
Chcemy zabić Allaha, niekoniecznie jego wyznawców.

Abraham45

Re: Kim jest Allah?

Post autor: Abraham45 » 2017-10-07, 22:22

Przepraszam, a czy ja gdzieś napisałem, że mamy zabijać muzułmanów? Nie. Pisałem nawet, że trzeba się za nich modlić.

Izolowanie ich od tych, którzy tej religii nie uznaje lub religia jest niebezpieczna nie jest wyrazem nienawiści tylko kwestią bezpieczeństwa ludzi.
Czy kościół skłania wymiar sprawiedliwości do puszczania wolno ludzi, którzy popełniają przestępstwa, szczególnie te poważne? Czy mają chodzić oni po wolności czyniąc dalej zło? Nie, Kościół przyjmuje kary człowieka za jego czyny, nie popiera tego aby przestępca chodził po wolności. Jest za izolowaniem takiego człowieka, aby więcej krzywdy innym nie czynił.
To samo dotyczy muzułmanów - chodzi o ich odizolowanie od ludzi, którzy tej religii nie akceptują lub dana grupa ludzi stwarza zagrożenie a tak jest z islamem, z muzułmanami którzy zalewają Europę. Czas spojrzeć na nich nie tylko jako ludzi błądzących ale jako zagrożenie dla ludzi i o tym dobitnie świadczą ich czyny we Francji, Szwecji, Niemczech, Anglii i innych krajach, gdzie ta fala przybyła. Można nawrócić jakąś małą liczbę muzułmanów, ale wielu to radykalni islamiści, którzy nie uznają naszej religii i nie przyjmą naszej nauki. Oni przybywają nie po to aby się nawracać ale po to aby chrześcijaństwo zniszczyć - taka jest przykra rzeczywistość. Ci, którzy krzywdzą innych są opetani i będa to czynili dalej aż się ich deportuje do ich krajów i więcej wpuszczać nie będzie.

Zauważcie że przez wiele lat muzułmanie mieszkali w Europie, w wielu krajach, także i w Polsce, ale nie było z nimi problemów. Chory plan Sorosa nakręcił tych ludzi do niszczenia chrześcijaństwa a sam Soros nakręca chorych lewicowych polityków w UE i przez to mamy taką sytuację a nie inną. Rozwiążaniem nie jest rozczulanie się nad nimi tylko ich szybka deportacja. Niech wracają do swoich krajów i tam mieszkają a jak potrzebują pomocy to niech o nią proszą - Europa chce pomagać, ale nie w taki sposób, nie jest on właściwy, stwarza bowiem zagrożenie dla wielu ludzi.

Katol

Re: Kim jest Allah?

Post autor: Katol » 2017-10-28, 10:22

Muzułmanie mieszkali w Polsce, ale jacy? Odcięci od głównego nurtu islamu, z czasem przyjęli chrześcijańskie obyczaje, a może i wartości. Nie wiem, co robią pod kołdrą, ale w życiu publicznym nauczyli się żyć wg chrześcijańskich zasad.

Czyli to jest mała sekta, nie reprezentująca islamu. Nieprawdziwi muzułmanie, bo zchrystianizowani.

Mogliby dokończyć swoją transformację i przejść na chrześcijaństwo.

Abraham45

Re: Kim jest Allah?

Post autor: Abraham45 » 2017-10-28, 20:43

Może niektórzy kiedyś przejdą, tym bardziej widząc, że islam prowadzi do zła i te wszystkie akty terroru opanowują co raz większa część Europy a w Polsce, gdzie katolicyzm jest jeszcze silny jest spokój. To może im dawać wiele do myślenia, że chrześcijaństwo to religia pokoju a nie terroru.

Katol

Re: Kim jest Allah?

Post autor: Katol » 2017-10-28, 23:18

Niestety możliwa jest też droga przeciwna. Kontakty z mainstreamem islamu mogą zgorszyć naszych muzułmanów. Któryś z ich liderów zdaje się, że odwiedził już Arabię Saudyjską i pobrał wiele nauk.

Abraham45

Re: Kim jest Allah?

Post autor: Abraham45 » 2017-10-29, 00:14

Wszystko jest możliwe. Zauważ, że ci psychole islamscy mają bardzo silny wpływ na ludzi, którzy wyznają islam a chcą żyć w pokoju, często sprowadza się on do grożenia śmiercią wszystkim zdrajcom islamu. Taki wpływ nie porwie może wszystkich, ale z pewnością znajdą się tacy, którzy przyjmą tą opętaną naukę i przejdą na stronę tych psycholi. Dlatego warto wchodzić w te środowiska muzułmańskie, Ewangelizować,nie na siłę, ale z otwartością i pokojem, tak aby ci spokojni muzułmanie przekonali się, że chrześcijaństwo oferuje im coś znacznie lepszego niż islam, coś co zbliży ich do Boga. Tylko dobry przykład, dobre świadectwo może ich przekonać do tego, że mają więcej do zyskania przechodząc na chrześcijaństwo niż trwanie w tej chorej religii.

Trzeba się jednak spodziewać, że jacyś napaleńcy na tą diabelską odmianę islamskiego szamba się znajdą, bo oprócz działania Boga, który wspiera Ewangelizujących jest też działanie diabła, który posługuje się tymi szaleńcami - terrorystami, którzy zawsze znajdą takie czarne owce jak oni sami.

podkowa

Re: Kim jest Allah?

Post autor: podkowa » 2017-10-30, 08:34

Tytul tematu brzmi: kim jest Allah?
Nawiaze do tematu: Allah jako slowo oznacza Bog. Chrzescijanie arabscy mowia o Jezusie Bogu ( Jezusie Allahu) ... i nie ma tu sie co oburzac, gdyz Niemcy mowia Gott, Polacy Bog ... a inne narody maja jeszcze inne slowa w ich jezykach. Nie to stanowi problem.
Problemem jest, jaka koncepcje Allaha wykreowal islam. Tutaj widzimy, ze jest to koncepcja antyspoleczna , antychrzescijanska ... tym niemniej jest to takze pewna kultura, ktora w silny sposb oddziluje na spoleczenstwa islamskie.
Antychrzescijanskie rzady w Europie wykorzystuja to jako swietne narzedzie w walce przeciwko Bogu Chrystusowi.
Jestem zdania, ze wstawiennictwo Matki Bozej w szczegolny sposob chroni narody "maryjne" przed islamska degradacja ... Chrystus wzywa do wiary i otrzymuje na to wezwanie odpowiedz. I widac coraz wyrazniej, ze ta odpowiedz jest zwiazana z Matka Boza.

Katol

Re: Kim jest Allah?

Post autor: Katol » 2017-10-30, 10:52

Już w świecie protestanckim się pojawiają głosy, że katolicyzm i islam to jest to samo.
Rzeczywiście, w islamie Maria jest jedyną kobietą, na temat której jest cały rozdział w Koranie.
I w katolicyzmie Maria jest bardzo ważna (zbyt ważna wg protestantyzmu).
Obydwa wyznania są dalekie od chrześcijaństwa (to jest protestantyzmu).
Islam i katolicyzm są wojownicze - patrz wojny krzyżowe lub inkwizycja, w przeciwieństwie do łagodnego chrześcijaństwa.


To tak dla rozszerzenia horyzontów.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Kim jest Allah?

Post autor: Andej » 2017-10-30, 14:13

Katol pisze:Już w świecie protestanckim się pojawiają głosy, że katolicyzm i islam to jest to samo.
...
Przywiązujesz wagę do bzdur? Czy słyszysz głosy?
Katol pisze:...
Rzeczywiście, w islamie Maria jest jedyną kobietą, na temat której jest cały rozdział w Koranie.
...
To, wg mnie, dobrze.
Katol pisze:...
I w katolicyzmie Maria jest bardzo ważna (zbyt ważna wg protestantyzmu).
...
Dla jednym może tak, dla inny zdecydowanie nie (tj. zbyt mało). Nie da się wyciągnąć średniej wagi Maryi dla katolika.
Katol pisze:...
Obydwa wyznania są dalekie od chrześcijaństwa (to jest protestantyzmu).
...
Bzdura z definicji. Jak wyznawca Chrystusa może nie być chrześcijaninem? Bezsensowna teza.
Katol pisze:...
Islam i katolicyzm są wojownicze - patrz wojny krzyżowe lub inkwizycja, w przeciwieństwie do łagodnego chrześcijaństwa.
...
Totalne pomieszanie pojęć. Podaj mi przykład, na przykład z ostatnich 100 lat wojen krzyżowych i działania inkwizycji.
Chcesz o wojnach krzyżowych? Załóż wątek. Ale najpierw poczytaj. Dowiedz się najpierw, że toczyły się w obronie terenów zagarniętych przez muzułmanów.
A jeśli wracasz do czasów dawno minionych, to zwróć uwagę, że to właśnie w krajach protestanckich zamordowano znacznie więcej osób z powodów rzekomo religijnych. Nie twierdzę, że katolicy błędów nie popełniali. Ale zamiast uprawiać antykatolicką propagandę przez powielanie bzdurnych informacji, zdobądź nieco wiedzy na te tematy.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ