Kim jest Allah?

Rozmowy na temat wyznawców islamu, których głównym prorokiem jest Muhammad a Bogiem Allah.
ODPOWIEDZ
Abraham45

Re: Kim jest Allah?

Post autor: Abraham45 » 2018-01-13, 18:18

9 Patrzałem,
aż postawiono trony,
a Przedwieczny3 zajął miejsce.
Szata Jego była biała jak śnieg,
a włosy Jego głowy jakby z czystej wełny.
Tron Jego był z ognistych płomieni,
jego koła - płonący ogień.
10 Strumień ognia się rozlewał
i wypływał od Niego.
Tysiąc tysięcy służyło Mu,
a dziesięć tysięcy po dziesięć tysięcy
stało przed Nim.
Sąd zasiadł
i otwarto księgi4.
11 Z powodu5 gwaru wielkich słów, jakie wypowiadał róg, patrzałem, aż zabito bestię; ciało jej uległo zniszczeniu i wydano je na spalenie. 12 Także innym bestiom odebrano władzę, ale ustalono okres trwania ich życia co do czasu i godziny. 13 Patrzałem w nocnych widzeniach:
a oto na obłokach nieba przybywa
jakby Syn Człowieczy6.
Podchodzi do Przedwiecznego
i wprowadzają Go przed Niego.
14 Powierzono Mu panowanie,
chwałę i władzę królewską,
a służyły Mu wszystkie narody, ludy i języki.
Panowanie Jego jest wiecznym panowaniem,
które nie przeminie,
a Jego królestwo nie ulegnie zagładzie.

Dn 7,9-14

Jednak należy brać pod uwagę, że mowa o Synu Boga pojawiła się już w Nowym Testamencie i chyba powinniśmy się z tym liczyć, że nie ma tak bardzo fragmentów, które by mówiły bezpośrednio o tym, że Jahwe ma Syna. Ten fragment z księgi Daniela mówi o Synu człowieczym, któremu zostanie powierzona wszelka władza. To chyba jasno mówi o Synu Boga a Bóg to Jahwe - czy tak?

Katol

Re: Kim jest Allah?

Post autor: Katol » 2018-01-13, 18:26

Dezerter pisze: 2018-01-13, 17:47 To ja poproszę Cie o cytat ze Starego Testamentu, że Jahwe ma Syna.
1 Dlaczego narody się buntują,
czemu ludy knują daremne zamysły?
2 Królowie ziemi powstają
i władcy spiskują wraz z nimi
przeciw Panu i przeciw Jego Pamazańcowi:
3 «Stargajmy Ich więzy
i odrzućmy od siebie Ich pęta!»

4 Śmieje się Ten, który mieszka w niebie,
Pan się z nich naigrawa,
5 a wtedy mówi do nich w swoim gniewie
i w swej zapalczywości ich trwoży:
6 «Przecież Ja ustanowiłem sobie króla
na Syjonie, świętej górze mojej».

7 Ogłoszę postanowienie Pana:
Powiedział do mnie:
«Tyś Synem moim,
Ja Ciebie dziś zrodziłem.

8 Żądaj ode Mnie, a dam Ci narody w dziedzictwo
i w posiadanie Twoje krańce ziemi.
9 Żelazną rózgą będziesz nimi rządzić
i jak naczynie garncarza ich pokruszysz».

10 A teraz, królowie, zrozumcie,
nauczcie się, sędziowie ziemi!
11 Służcie Panu z bojaźnią
12 i Jego nogi ze drżeniem całujcie,
bo zapłonie gniewem i poginiecie w drodze,
gdyż gniew Jego prędko wybucha.
Szczęśliwi wszyscy, co w Nim szukają ucieczki.


Co to Dezerter, Pisma Świętego nie znasz??

Katol

Re: Kim jest Allah?

Post autor: Katol » 2018-01-13, 18:34

Ps 45:

7 Tron Twój, o Boże, trwa wiecznie,
berło Twego królestwa - berło sprawiedliwe.
8 Miłujesz sprawiedliwość, wstrętna ci nieprawość,
dlatego Bóg, twój Bóg, namaścił ciebie
olejkiem radości hojniej niż równych ci losem;
9 wszystkie twoje szaty pachną mirrą, aloesem;
płynący z pałaców z kości słoniowej dźwięk lutni raduje ciebie.
10 Córki królewskie wychodzą ci na spotkanie,
królowa w złocie z Ofiru stoi po twojej prawicy.


Księga Rodzaju:
A wreszcie rzekł Bóg: «Uczyńmy człowieka na Nasz obraz, podobnego Nam. Niech panuje nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym, nad bydłem, nad ziemią i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi!»
27 Stworzył więc Bóg człowieka na swój obraz,
na obraz Boży go stworzył:
stworzył mężczyznę i niewiastę.


Ps 110:
Wyrocznia Boga dla Pana mego:
«Siądź po mojej prawicy,
aż Twych wrogów położę
jako podnóżek pod Twoje stopy».
2 Twoje potężne berło
niech Pan rozciągnie z Syjonu:
«Panuj wśród swych nieprzyjaciół!
3 Przy Tobie panowanie
w dniu Twej potęgi,
w świętych szatach [będziesz].
Z łona jutrzenki
jak rosę Cię zrodziłem».

4 Pan przysiągł
i żal Mu nie będzie:
«Tyś Kapłanem na wieki
na wzór Melchizedeka».

5 Pan po Twojej prawicy
zetrze królów w dniu swego gniewu.
6 Będzie sądził narody,
wzniesie stosy trupów,
zetrze głowy
jak ziemia szeroka.
7 Po drodze będzie pił ze strumienia,
dlatego głowę podniesie.

Katol

Re: Kim jest Allah?

Post autor: Katol » 2018-01-13, 20:21

Izajasza:
5 Albowiem Dziecię nam się narodziło,
Syn został nam dany,
na Jego barkach spoczęła władza.
Nazwano Go imieniem:
Przedziwny Doradca, Bóg Mocny,
Odwieczny Ojciec, Książę Pokoju.

Abraham45

Re: Kim jest Allah?

Post autor: Abraham45 » 2018-01-13, 21:33

Może już wystarczy tych fragmentów, bo z wrażenia admina wykończymy. :) To dobry człowiek jest. Zresztą Andej też, tylko mamy problem ze zrozumieniem siebie, ale islam to bardzo skomplikowany temat więc taki brak zrozumienia może zaistnieć.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14806
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Kim jest Allah?

Post autor: Dezerter » 2018-01-14, 00:03

Katolu - powiedz, to żydom wyznających judaizm, że to jest o Jezusie - rozbawisz ich. Psalmy dla nich są Dawidowe, on był królem na Syjonie, pomazańcem, synem Bożym i to o nim - Dawidzie są psalmy (głównie, ale nie tylko).
To nie ja tak myślę, tak wierzą wyznawcy judaizmu, wyznawcy Boga Jedynego Jahwe, którzy uważają - tak samo jak muzułmanie w Koranie, że Bóg nie ma Syna!
Pytam cię, czy analogicznie stwierdzisz, że Bóg judaizmu nie jest Bogiem prawdziwym, bo judaizm twierdzi, że Bóg nie ma Boskiego Syna, a już na pewno nie jest min Jezus.?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Katol

Re: Kim jest Allah?

Post autor: Katol » 2018-01-14, 11:09

To, że się zamykają na prawdy objawione niestety świadczy o odejściu od Boga.
My mamy analizę prawdziwego Żyda z Żydów, faryzeusza z faryzeuszów, w pierwszych dwóch rozdziałach Listu do Hebrajczyków.
Cytować? No myślę, że sam możesz zaglądnąć.

W judaizmie rabinicznym na czoło wyszedł Talmud przez Stary Testament.
Żydzi mają tę przewagę nad islamistami, że mają wciąż jednak Stary Testament.

Czy JHWH pochwala takie zdanie:
tylko Żydzi są ludźmi, a inni są tylko zwierzętami?

Jeśli nie, to widzisz odstępstwo Żydów od JHWH.
Historia zresztą potwierdza to odstępstwo.
Albowiem przymierze z Bogiem polegało na tym, że JHWH będzie błogosławił Izraelowi, gdy będą przestrzegać Jego zasad.
A sprowadzi nieszczęścia i wygnanie, gdy będą grzeszyć.
Izrael zniknął z mapy na prawie 2000 lat. To znaczy, że grzeszyli.

Nadzieją jest powstanie judaizmu mesjanistycznego, które jest formą chrześcijaństwa.
Tylko Chrześcijanie są prawdziwymi Żydami.
Judaiści rabiniczni tworzą boga nieprawdziwego.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14806
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Kim jest Allah?

Post autor: Dezerter » 2018-01-14, 16:25

Judaiści nic nie tworzą, oni wyznają Boga Jedynego, który ma na imię JHWH zgodnie ze Starym Testamentem, do narodzenia Jezusa wszyscy Żydzi tak wierzyli, w tym Maria i Józef rodzice Jezusa.

Dzisiaj byłem na spotkaniu z Rodziną Syryjskich chrześcijan - 6 osób - zadałem im pytanie:
"Czy to prawda, że wy w Syrii Boga do którego się modlicie nazywacie Allah?"
- TAK !
brzmiała jednoznaczna i zgodna odpowiedź.
Od tej chwili ja już nie mam żadnej wątpliwości, że ktokolwiek obrazi Boga Jedynego czy to chrześcijan, czy Żydów, czy wyznawców Islamu - dostanie ostrzeżenie - nie będzie najmniejszego pobłażania.
Obrażanie Boga Jedynego jest niedopuszczalne i uraża uczucia religijne moje i wielu innych osób na tym forum i innych czytających je.
Ps
Informacje tej treści wysyłam zainteresowanym na pw, by nie mogli się tłumaczyć, że nie wiedzieli o mojej decyzji
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Abraham45

Re: Kim jest Allah?

Post autor: Abraham45 » 2018-01-14, 16:45

Dezerterze, to dasz też ostrzeżenie radykalnym muzułmanom, bo oni Boga obrażają i używają go do swoich diabelskich walk z chrześcijanami.

Ostrzeżeniami pokażecie tylko ograniczone prawo do wyrażania własnych poglądów, a to raczej kłóci się z postawami chrześcijańskimi. Nikt z nas nie zamierza obrażać Boga, rozumienie pojęć słowa Allah może być różne. Stawianie ludzi pod murem aby zmuszać ich do zmiany własnego zdania na dany temat jest sprzeczne z nauką Kościoła. Myślę, że gdyby na forum była osoba duchowna, to była by przeciwna karaniu ludzi za inne zdanie.

Różnice w rozumieniu pojęć nie są powodem do karania ludzi. Jeśli zaczniesz tak robić to ludzie zaczną opuszczać forum za sprowadzanie bycia na forum do przyjmowania tylko waszego zdania, a zauważ że ja też jestem katolikiem i Boga nie zamierzam obrażać, bo w Niego wierzę. Karze powinno podlegać świadome celowe obrażanie Boga. W tej dyskusji nie ma takiego postępowania, jest tylko inne postrzeganie imienia Allah, a to nie to samo.

Islam jest mocno podzielony i zdania mogą być różne.
Karanie za to byłoby bezsensownym wręcz postępowaniem.

Magnolia

Re: Kim jest Allah?

Post autor: Magnolia » 2018-01-14, 17:27

Abrahamie, nie mogę się z Tobą zgodzić, choćby w temacie pojęć. Jeśli każdy rozumie pod danym pojęciem coś innego to porozumienie byłoby niemożliwe. I chyba wszystko wskazuje na to ze tu zachodzi taka sytuacja. Allah to nie pojęcie, tylko imię Boga. W imię wolności wypowiedzi nie można obrażać Boga. Nie można obrażać wyznawców innych religii, choćby dlatego że na pewno sam nie chcesz być obrażany za swoje wierzenia.
Twoje wypowiedzi są naładowane nienawiścią i potępieniem, czy tak pisze katolik?!
Czy katolik jest zupełnie głuchy na napominania braci?!
Czy katolik naśladujący swego Boga wrzuca wszystkich muzułmanów, terrorystów, radykałów do jednego worka i miesza ich z błotem?!

Andej napisał że nie ma różnych bogów, Jest JEDEN, innych nie ma. Jesli piszesz o Allahu źle to piszesz źle o Bogu w którego wierzysz, to tez już tu napisano, że Allah to imię Boga np w Syrii, nadal uważasz że nie masz sobie nic do zarzucenia i nie musisz sie zastanowić nad tym co piszesz i jak piszesz?

Ostrzeżenia są po to by dać Wam Panowie czas na zastanowienie, może trzeba więcej poczytać o islamie, o Allahu, zanim się bierze do dyskusji...
I naprawianie świata zaczyna się od siebie!!
Jeśli ja nie chcę by mówiono źle o moim Bogu, to ja nie mówię źle o muzułmanach. Ja staram się czynić dobro, na przekór temu co słyszę w wiadomościach, bo tylko tak ten świat będzie lepszy i tylko tak mogę podobać się Bogu.

Czy poprawię świat skupiając się na całym złu tego świata? Nie! Mogę poprawić go tylko dzieląc się dobrem, które pielęgnuje w sercu.

Abraham45

Re: Kim jest Allah?

Post autor: Abraham45 » 2018-01-14, 17:42

Gdzie jest napisane że Bóg przyjął imię Allaha? Pokaż mi to w Biblii, wtedy dostosuję się do waszych zaleceń. Póki co to Allah oznacza słowo Bóg w konkretnym języku.
To tak jak słowo ojciec można tłumaczyć na różne języki.

Czy jak Indianie modlą się do jakiegoś Manitu to modlą się do prawdziwego Boga czy do kogoś innego? Oni tego Manitu też mogą uznawać za Boga.

Albo inne plemiona tubylcze modlą się do jakiegoś tam boga i nazwą go Bogiem to czy to będzie ten prawdziwy Bóg?

Magnolia

Re: Kim jest Allah?

Post autor: Magnolia » 2018-01-14, 17:48

Pod rozważanie z Wikipedii.

Arabskie słowo Allāh (alif-lam-lam-ha [ALLH]) oznacza: „Bóg Jedyny”

W języku arabskim nie istnieje inne słowo niż „Allah” na określenie osobowego Boga, utożsamianego z jakąkolwiek religią, dlatego używane jest przez arabskich chrześcijan jako określenie Boga (ang. God, niem. Gott), w którego wierzą, a nie w aspekcie imienia własnego Boga w islamie.

Użycie tego słowa w kontekście dwóch różnych religii wzbudza kontrowersję ze względu na różnice w przekazie Biblii i Koranu, wobec czego w Malezji zostało zakazane prawnie używanie słowa Allah do określenia Boga w chrześcijaństwie[7].

Arabscy chrześcijanie uważają ponadto, że ostatnie 100. imię Allaha to ath-Thaluth al-Muqaddas – Trójca Święta, będące zasadniczą istotą Boga jako Miłości.

Abraham45

Re: Kim jest Allah?

Post autor: Abraham45 » 2018-01-14, 17:52

W Stanach imieniem Allah nazwano dciewczynkę. Sprawa trafiła do sądu ale rodzice sprawę wygrali.Co wy na to?

Abraham45

Re: Kim jest Allah?

Post autor: Abraham45 » 2018-01-14, 17:56

Jak nie wierzycie to sami poszukajcie pod hasłem allah, ja link moge wrzucić dopiero wieczorem.

Abraham45

Re: Kim jest Allah?

Post autor: Abraham45 » 2018-01-14, 18:15

Magnolia pisze: 2018-01-14, 17:48 Pod rozważanie z Wikipedii.

Arabskie słowo Allāh (alif-lam-lam-ha [ALLH]) oznacza: „Bóg Jedyny”

W języku arabskim nie istnieje inne słowo niż „Allah” na określenie osobowego boga, utożsamianego z jakąkolwiek religią, dlatego używane jest przez arabskich chrześcijan jako określenie Boga (ang. God, niem. Gott), w którego wierzą, a nie w aspekcie imienia własnego Boga w islamie.

Użycie tego słowa w kontekście dwóch różnych religii wzbudza kontrowersję ze względu na różnice w przekazie Biblii i Koranu, wobec czego w Malezji zostało zakazane prawnie używanie słowa Allah do określenia Boga w chrześcijaństwie[7].

Arabscy chrześcijanie uważają ponadto, że ostatnie 100. imię Allaha to ath-Thaluth al-Muqaddas – Trójca Święta, będące zasadniczą istotą Boga jako Miłości.
Opierasz się na informacjach z Wikipedii i piszesz, że arabscy chrześcijanie nazywają tak prawdziwego Boga, tego samego co my. Ok.
To wychodzi na to, według tego co piszesz że radykalni muzułmanie to też chrześcijanie bo modlą się do Allaha mordując i gwałcąc jednocześnie, wołając przy tym : "Bóg jest wielki". Co ty na to. Czynią to dla lub w imię prawdziwego Boga? Wyjaśnij to dokładnie. My wierzymy w tego samego Boga co oni? My mamy to ssmo czynić bo wierzymy w tego samego Boga? Nasz Bóg uczy miłości a Allah zabijania- jak twierdzą muzułmanie a zatem kto uczy czego? Trzeba to dokładnie wyjaśnić a nie wlepiać ostrzeżenia kompromitując się przy tym.

ODPOWIEDZ