Jaki masz stosunek do wyznawców islamu?

Rozmowy na temat wyznawców islamu, których głównym prorokiem jest Muhammad a Bogiem Allah.
Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Jaki masz stosunek do wyznawców islamu?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-08-24, 20:02

Nie będę udzielał "jednoznacznych odpowiedzi" na pytanie, które same w sobie jest manipulacją; mówimy bowiem o stosunku do ludzi określonej wiary, a Ty usiłujesz wprowadzić do rozmowy dodatkowy element, który nie dotyczy wszystkich osób tej wiary.
Pytanie wówczas przestaje być pytaniem o treści wyznaniowej, lecz staje sie mieszanką dwu różnych kryteriów.

To identyczna konstrukcja jak pytanie "lepiej, by dziecko wychowywane było przez dwu homoseksualistów, czy w rodzinie hetero gdzie ojciec pije".
Albo prościej: "czy ten tramwaj jest czerwony, czy jedzie do Nowego Portu?"

Gdybyś zapytał, jaki mam stosunek do wysadzania kogoś w powietrze - odpowiedziałbym. Ale nie na prymitywną manipulację polegającą na mieszaniu kryteriów.

Biserica Dumnezeu

Re: Jaki masz stosunek do wyznawców islamu?

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-08-24, 20:18

No, popieram Marka, bo odpowiedzial bardzo jasno.
To, czy muzulmanin jest terrorysta nie oznacza ( nie implikuje ), ze kazdy muzulmanin jest terrorysta.
Mieszkam w kraju, w ktorym mam na co dziem kontakt z muzulmanami. Nieraz z nimi pracuje, zartuje, rozmawiam.
Wiedza, ze jestem chrzescijaninem ( jasno to okreslilem). Tym bardziej mnie szanuja.
Mialem rowniez w zyciu wiele do czynienia z islamistami. Coz, z nimi bylo inaczej - strzelailsmy do siebie.
I ci, i ci sa muzulmanami.

Ps: czyz to nie na kontynencie o korzeniach chrzescijanskich wybuchly dwie najstraszliwsze wojny?
Jak na tym tle bedziesz ocenial chrzescijan wiernych Bogu?

takisobie
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 313
Rejestracja: 20 sie 2019
Has thanked: 21 times
Been thanked: 24 times

Re: Jaki masz stosunek do wyznawców islamu?

Post autor: takisobie » 2019-08-24, 20:47

Marek_Piotrowski pisze: 2019-08-24, 20:02 Nie będę udzielał "jednoznacznych odpowiedzi"
Tyle mi wystarczy :))

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Jaki masz stosunek do wyznawców islamu?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-08-24, 21:16

Przykro mi, że ledwo wróciłeś, już bijesz pianę i manipulujesz (a teraz wyciąłeś fragment mojej wypowiedzi).
Sam sobie wystawiasz świadectwo. I zabijasz moją chęć poważnego z Tobą rozmawiania.

Biserica Dumnezeu

Re: Jaki masz stosunek do wyznawców islamu?

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-08-24, 21:19

Frachtowiec ... (...) :-w
Co wpis, to coraz glebiej nabierasz wody.
Zasluzyles tu w tym watku na taka ocene.
Niech mnie nawet moderacja ochrzani ... ale taki "frachtowce" nadaja sie do bani.
Ostatnio zmieniony 2019-09-29, 22:21 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.

takisobie
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 313
Rejestracja: 20 sie 2019
Has thanked: 21 times
Been thanked: 24 times

Re: Jaki masz stosunek do wyznawców islamu?

Post autor: takisobie » 2019-08-24, 23:03

Prymitywne to są wasze "ataki" , jak by ktoś nie mógł mieć własnej interpretacji na to co przeczytał albo nie mógł zachować się tak jak się wam nie podoba.
Nie zgadzam się z powtarzanym w kółko zarzutem o manipulacje , pytania były jasne a zamiast odpowiedzi zarzucanie manipulowania i mieszania kryteriów. Nawet jeśli się kryteria wymieszaly to nie znaczy że to było celowe a podawanie innych konstrukcji pytań żeby zrobić z kogoś głupka to już żenada. Po prostu nie warto Cie o cokolwiek pytać, chyba ze sie uprzednio przeanalizuje konstrukcje pytania pod kątem zawartości odpowiednich kryteriów spełniających normy danego tematu.
A drugi rozmówco przykro mi ale nie nabieram wody i nie interesuje mnie "ocena" , jak chcesz zgłoś mnie do otrzymania bana spokojnie to przeżyje.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Jaki masz stosunek do wyznawców islamu?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-08-24, 23:09

sapienti sat

Biserica Dumnezeu

Re: Jaki masz stosunek do wyznawców islamu?

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-08-26, 17:34

Bardzo przepraszam. W tym przypadku zagalopowalem sie. Nie powinienem wypowiadac sie w takim tonie.
Jeszcze raz przepraszam.

Black Fox

Re: Jaki masz stosunek do wyznawców islamu?

Post autor: Black Fox » 2023-01-27, 20:19

Taki sam jaki mam do żydów, katolików, chrześcijan i voo doo. Czyli wrogi...

Nie lubię ludzi którzy zabijają za niezawinione rzeczy jak np. orientacja seksualna. Jako miłośnik zwierząt nie podobają mi się ofiary ze zwierząt w islamie.

Nie zapominajmy o złym traktowaniu kobiet, terroryzmie, przekonaniu, że im więcej zabijesz tym bliżej jesteś zbawienia i nie zapominajmy o wydawaniu wyroków śmierci na każdego kogo muzułmanie nie lubią "bo on krytykuje islam".

ODPOWIEDZ