Relacja pomiędzy Allahem a JHWH

Rozmowy na temat wyznawców islamu, których głównym prorokiem jest Muhammad a Bogiem Allah.
Katol

Re: Relacja pomiędzy Allahem a JHWH

Post autor: Katol » 2018-01-12, 11:59

Andej pisze: 2018-01-12, 09:34
Staracie się przekonać mnie, że Allah jest Bogiem, ale nie tym, w którego wierzę? Jeśli tak, to uznajecie, że bogów jet wielu. Nie jestem politeistą. Ani nie uznaję politeizmu.
Uświadom sobie w końcu, że Allah jest Szatanem, nie Bogiem.
A kim wg Ciebie jest Zeus?
A kim jest Wielki Duch (Bóg tak zwanych Indian, w rzeczywistości prawdziwych Amerykanów).
A kim jest Lucyfer? Belzebub?

Katol

Re: Relacja pomiędzy Allahem a JHWH

Post autor: Katol » 2018-01-12, 12:11

Dezerter, doczytaj z innego portalu:
https://euroislam.pl/pokoj-czy-dzihad-zasada-abrogacji/

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4116 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Relacja pomiędzy Allahem a JHWH

Post autor: Dezerter » 2018-01-12, 13:56

Katol pisze: 2018-01-12, 12:11 Dezerter, doczytaj z innego portalu:
https://euroislam.pl/pokoj-czy-dzihad-zasada-abrogacji/
"Naiwniakowi", każesz doczytywać? - po co ...
Wycofałem się z twierdzenia, że obrażasz Boga, a ty nadal masz swój podpis ... :-\
zastanawiam się czy jest dalej sens z tobą dyskutować? :(
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Abraham45

Re: Relacja pomiędzy Allahem a JHWH

Post autor: Abraham45 » 2018-01-12, 14:10

Katol pisze: 2018-01-12, 11:59
Andej pisze: 2018-01-12, 09:34
Staracie się przekonać mnie, że Allah jest Bogiem, ale nie tym, w którego wierzę? Jeśli tak, to uznajecie, że bogów jet wielu. Nie jestem politeistą. Ani nie uznaję politeizmu.
Uświadom sobie w końcu, że Allah jest Szatanem, nie Bogiem.
A kim wg Ciebie jest Zeus?
A kim jest Wielki Duch (Bóg tak zwanych Indian, w rzeczywistości prawdziwych Amerykanów).
A kim jest Lucyfer? Belzebub?
Nie mieszaj dwóch nazw które odnoszą się do tej samej postaci. O ile Zeus może być jakąś postacią boga fikcyjnego, wyobrażonego przez grupę ludzi to Lucyfer czy Belzebub odnoszą się do jednej postaci - szatana. To są jego określenia. Wielki Duch u Indian może, ale nie musi oznaczać Boga, choć jak wiemy to sa plemiona które opierają się na wierzeniach a nie na konkretnej wierze w Boga. Jednak nie można wykluczyć, że Indianie nazywali tak tego prawdziwego Boga. Czytając książki o Indianach spotykałem się z takimi stwierdzeniami, że Indianie kierują swoje modlitwy do Wielkiego Ducha, który stworzył niebo i ziemię, zwierzęta i inne rzeczy, więc tutaj jest pewne odniesienie do tego prawdziwego Boga, choć towarzyszą im jeszcze wierzenia w duchy, np duch lasu, duch wód - ale czy można całkowicie wykluczyć ich wiarę w prawdziwego Boga. Ja bym się na to nie porywał, tym bardziej, że Indianie nie byli też tacy źli jak opisują niektóre książki czy filmy. Mieli swoje zasady, nie zabijali każdego, szanowali też wartości rodzinne. Oczywiście wśród różnych plemion ludzi były tez różne wierzenia, więc nie chce posuwać się do szczegółowych ocen ich wiary, bo nie wiem w co tak naprawdę wierzyli Indianie, ale jak pisałem - nie można im też zarzucić 100% braku wiary czy tez wiary w tego prawdziwego Boga.

W przypadku muzułmanów radykalnych jest widoczne działanie diabła, oni po prostu tym żyją. Gdyby modlili się do prawdziwego Boga nawet nazywając Go Allahem to raczej nie byliby tak nafaszerowani nienawiścią do innych jak to ma miejsce np u Indian, którzy często walczyli, ale te walki nie odnosiły się do tego, aby mordować ludzi z powodu innej wiary, ale walczyli z żołnierzami Unii, którzy wypierali ich z ich terenów, dopuszczając się często zbrodni na Indianach. Tak więc jest tutaj kolosalna różnica i nie mogę powiedzieć, że ten Wielki Duch to w 100% szatan. Raczej byłoby to poważnym błędem z naszej strony zrównywanie ich boga z szatanem.

Co do naszego Boga i Allaha - już pisałem, że nasz Bóg jest Jedynym prawdziwym Bogiem i my wierzymy w Tego Jedynego Boga. Natomiast ta grupa muzułmanów, która odcina się od radykałów też może wierzyć w tego samego Boga, tym bardziej że przybywa wielu muzułmanów w gronie chrześcijan, którzy to przeszli z islamu na chrześcijaństwo a to oznacza, że niektórzy muzułmanie idą w innym kierunku niż radykałowie. Dlatego nie można wszystkich uznać za złych, za morderców, bo to byłoby podłością z naszej strony wobec nich. Mówiąc o wierze w szatana odnośmy to tylko do tych radykalnych muzułmanów a tych jest wielu. W dużej mierze są to obecni imigranci zalewający Europę, wśród których są też terroryści, ale tutaj warto zauważyć, że ci terroryści to przecież nie kto inny jak ci radykalni muzułmanie, którzy trzymają się tego chorego szariatu. A zatem ja bym krótko ich określił mianem bandy diabla, szatana (jak kto woli), oni jemu służą i do niego się modlą.

Katol

Re: Relacja pomiędzy Allahem a JHWH

Post autor: Katol » 2018-01-12, 14:59

Dezerter pisze: 2018-01-12, 13:56
Katol pisze: 2018-01-12, 12:11 Dezerter, doczytaj z innego portalu:
https://euroislam.pl/pokoj-czy-dzihad-zasada-abrogacji/
"Naiwniakowi", każesz doczytywać? - po co ...
Wycofałem się z twierdzenia, że obrażasz Boga, a ty nadal masz swój podpis ... :-\
zastanawiam się czy jest dalej sens z tobą dyskutować? :(
Abyś naprostował swoje poglądy. Zawsze warto się dokształcać i wiedzieć więcej.
Gdy będziesz wiedział więcej o islamie, zobaczysz, jak bardzo się myliłeś.
Wolisz dalej być manipulowany przez islamistów?
Prawda jest najwyższą religią.

Katol

Re: Relacja pomiędzy Allahem a JHWH

Post autor: Katol » 2018-01-12, 15:07

Abrahamie45:

Więc podsumujmy z czego się składa islam:
1) z barbarzyńskiego prawa szariatu,
2) z Koranu, który ma wersety pokojowe unieważnione oraz wersety wzywające do przemocy ważne,
3) z nakazu naśladowania kryminalisty Mahometa (odpowiednie pisma mówią, jaki był Mahomet),
4) ze sposobu ogłupiania innowierców, co do faktycznych zasad islamu (TAKIJA), nawet powołując się na Koran.

Iście diabelska sztuczka z tą religią.
Poczytajcie o zasadzie abrogacji.
Na przykład:
http://crusader1973.blogspot.com/2016/0 ... lamie.html

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 15 kwie 2017
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 238 times

Re: Relacja pomiędzy Allahem a JHWH

Post autor: Efezjan » 2018-01-12, 15:16

Katol pisze: 2018-01-12, 11:54 W Koranie występują wersety wcześniejsze (mekkańskie) i późniejsze (medyńskie).
Te późniejsze unieważniają wcześniejsze.
Owszem, słyszałem o abrogacji, ale czy zawsze sury medyńskie unieważniają te wcześniejsze? Dobrym przykładem jest tutaj Al Fatiha /Otwierająca/ zesłana Mahometowi w Mekce - nie w Medynie, a jednak nie została abrogowana - więcej - jest chyba najczęściej odmawianą modlitwą muzułmańską i nazywana również 'Matką Księgi'.
Wstąpienie do świeckiego Karmelu: 21.09.2019 /Tomasz od Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego OCDS/

Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Boga Zastępów 1Krl 19,10

Abraham45

Re: Relacja pomiędzy Allahem a JHWH

Post autor: Abraham45 » 2018-01-12, 18:53

Katol pisze: 2018-01-12, 15:07 Abrahamie45:

Więc podsumujmy z czego się składa islam:
1) z barbarzyńskiego prawa szariatu,
2) z Koranu, który ma wersety pokojowe unieważnione oraz wersety wzywające do przemocy ważne,
3) z nakazu naśladowania kryminalisty Mahometa (odpowiednie pisma mówią, jaki był Mahomet),
4) ze sposobu ogłupiania innowierców, co do faktycznych zasad islamu (TAKIJA), nawet powołując się na Koran.

Iście diabelska sztuczka z tą religią.
Poczytajcie o zasadzie abrogacji.
Na przykład:
http://crusader1973.blogspot.com/2016/0 ... lamie.html
Krótko mówiąc islam to opętana diabelska religia - bez wątpienia. Jednak jako chrześcijanie musimy patrzeć na całość tak jak na katolicyzm czy inne religie: są ludzie dobrzy i są ludzie źli. Byli Indianie, którzy napadali i zabijali nie dla obrony ziemi na której mieszkali lub w walce o własne życie, ale dla jakichś korzyści - niektórzy służyli amerykańskiej armii, niektórzy służyli Brytyjczykom, którzy ich wykorzystywali. Ale byli też dobrzy Indianie, którzy chcieli żyć w pokoju z innymi, którzy szanowali różne wartości.

Tak więc wszędzie musimy szukać też dobra a nie tylko doszukiwać się zła. Dlatego trzeba oddzielać tych dobrych muzułmanów od tych złych. Za tych złych wypada się tylko modlić o rozsądek i odstąpienie od czynienia takiego diabelskiego zła.

Katol

Re: Relacja pomiędzy Allahem a JHWH

Post autor: Katol » 2018-01-12, 19:15

Efezjan pisze: 2018-01-12, 15:16
Katol pisze: 2018-01-12, 11:54 W Koranie występują wersety wcześniejsze (mekkańskie) i późniejsze (medyńskie).
Te późniejsze unieważniają wcześniejsze.
Owszem, słyszałem o abrogacji, ale czy zawsze sury medyńskie unieważniają te wcześniejsze? Dobrym przykładem jest tutaj Al Fatiha /Otwierająca/ zesłana Mahometowi w Mekce - nie w Medynie, a jednak nie została abrogowana - więcej - jest chyba najczęściej odmawianą modlitwą muzułmańską i nazywana również 'Matką Księgi'.
Pozostawiam to Twojemu sumieniu. Sura mówi, że Allah jest Miłosierny.
Czy całość nauki islamskiej potwierdza to zdanie, czy zaprzecza tej surze?
Jak muzułmanie mówią o miłosierdziu, to o czym mówią??

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 15 kwie 2017
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 238 times

Re: Relacja pomiędzy Allahem a JHWH

Post autor: Efezjan » 2018-01-12, 20:11

Mnie się wydaje, że miłosierdzie objawia się u nich w dawaniu jałmużny /jeden z filarów islamu/. Musimy sobie też zdać sprawę z tego, że islam prowadzi do terroryzmu, ale czy to jest jeden i jedyny sposób odczytywania tej księgi? Czy nieradykalny muzułmanin musi mieć inklinacje terrorystyczne? W islamie jest wiele szkół zarówno w odłamie sunnickim jak i szyickim. Poza tym islam ma również nurt mistyczny sufizm, którego przejawem mogą być derwisze: https://pl.wikipedia.org/wiki/Derwisz.

Poza tym: inny jest islam w Arabii Saudyjskiej, inny w Afganistanie, a jeszcze inny na przykład w Jordanie, gdzie kobiety nie muszą się zakrywać:



Jako ostatni przykład: nasi muzułmanie. Terroryści? ;)

Wstąpienie do świeckiego Karmelu: 21.09.2019 /Tomasz od Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego OCDS/

Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Boga Zastępów 1Krl 19,10

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Relacja pomiędzy Allahem a JHWH

Post autor: Andej » 2018-01-12, 21:28

Katol pisze: 2018-01-12, 11:59
Andej pisze: 2018-01-12, 09:34
Staracie się przekonać mnie, że Allah jest Bogiem, ale nie tym, w którego wierzę? Jeśli tak, to uznajecie, że bogów jet wielu. Nie jestem politeistą. Ani nie uznaję politeizmu.
Uświadom sobie w końcu, że Allah jest Szatanem, nie Bogiem.
A kim wg Ciebie jest Zeus?
A kim jest Wielki Duch (Bóg tak zwanych Indian, w rzeczywistości prawdziwych Amerykanów).
A kim jest Lucyfer? Belzebub?
Skoro wolisz się zaperzać zamiast dyskutować,
skoro nie chcesz przeczytać spokojnie i odnieść się do treści, a nie do swojej mantry ...
to nie ma sensu polemizować. Przykro mi, że wolisz ten sposób.

Jak mam odpowiadać na zdania zupełnie niezwiązane z tym, co napisałem?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Relacja pomiędzy Allahem a JHWH

Post autor: Andej » 2018-01-12, 22:07

Na marginesie dyskusji.

Bardzo proszę dyskutantów o powstrzymanie się od nienawiści.
Od poniżania ludzi mających inne poglądy lub wiarę.
Od uwłaczania temu, co dla kogoś inne jest największą wartością.

Staramy się być tolerancyjni. Ale i tolerancja ma swoje granice.

Uważam, że nazywanie Allacha Szatanem, jest tego przykładem.

Jest to tym bardziej bolesne, że właśnie tak nazywają Boga chrześcijanie mieszkający w krajach islamskich. Tak nazywają Boga także katolicy z tamtych krajów. A szariat przewiduje dla nich surowe kary, za używanie togo słowa. Nie podobają mi się takie wypowiedzi, które są kalką stosunku salafitów do chrześcijan.

Będę wnioskować, aby wszyscy moderatorzy wycinali takie sformułowania. Katolik, jeśli rzeczywiście stara się być katolikiem nigdy nie nawołuje do nienawiści do czegokolwiek, poza grzechem. W szczególności nie przejawia nienawiści do ludzi i ich wiary.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Abraham45

Re: Relacja pomiędzy Allahem a JHWH

Post autor: Abraham45 » 2018-01-12, 22:22

Ale nie bardzo rozumiem skąd takie twoje rozumowanie Andeju i sugestia, że Katol nie chce się odnieść do twojej treści? Przecież jeśli napisałeś, że wierzysz w Boga to my temu nie zaprzeczamy. Ty wierzysz w Boga Prawdziwego i taka jest prawda. Allah to określenie Boga w islamie, ale jak widać źle rozumiane przez radykałów. Allah jeśli określa prawdziwego Boga to wierzą w niego tylko ci, którzy odcinają się od radykałów. Radykałowie nie wierzą w Allaha, nie wierzą w Boga, oni wierzą w diabła i do niego się modlą, ale używają niewłaściwego określenia, poza tym wplątują także w swoje chore przekonania samego Jezusa. Tylko Jezus z ich chorą diabelską religią nie ma nic wspólnego.

Tak więc spokojnie Andeju, bo nikt nie podważa twojej wiary w prawdziwego Boga.

Katol

Re: Relacja pomiędzy Allahem a JHWH

Post autor: Katol » 2018-01-12, 22:31

Efezjan pisze: 2018-01-12, 20:11 Mnie się wydaje, że miłosierdzie objawia się u nich w dawaniu jałmużny /jeden z filarów islamu/.
Dobra. Ale co to znaczy, że Allah jest Miłosierny?? Allah karze krzyżować ludzi. W czym wyraża się miłosierdzie?
Musimy sobie też zdać sprawę z tego, że islam prowadzi do terroryzmu, ale czy to jest jeden i jedyny sposób odczytywania tej księgi?
Są różne odcienie. Ale każdy muzułmanin ma szerzyć islam. Ma dążyć do tego, by islam był jedyną religią na świecie.
Czy nieradykalny muzułmanin musi mieć inklinacje terrorystyczne?
Może realizować swoje obowiązki religijne w inny sposób. Może szerzyć islam piórem, czy słowem mówionym.
Może organizować dysputy (pseudo)teologiczne. Może pomagać tym, którzy czynnie walczą. Ostatnio wymyślili seksualny dżihad.

My też wysyłamy misjonarzy, by szerzyli chrześcijaństwo.
W islamie jest wiele szkół zarówno w odłamie sunnickim jak i szyickim. Poza tym islam ma również nurt mistyczny sufizm, którego przejawem mogą być derwisze: https://pl.wikipedia.org/wiki/Derwisz.
Ale działa sprzężenie zwrotne w kierunku dżihadyzmu. Bardziej wierzący muzułmanin może prześladować tych, którzy się mu wydają mniej muzułmańscy. W tym może zabijać "odstępców". Stara historia walk sunnicko-szyickich. Pewnie też słyszysz, że wiele ataków terrorystycznych to ataki na .... meczety!
Jako ostatni przykład: nasi muzułmanie. Terroryści? ;)
Na razie nie. Bo przez kilkaset lat byli w otoczeniu chrześcijańskim. Nie było kontaktu ze światem islamskim.
Dziś łatwo podróżować, przesyłać informacje, idee. Pieniądze, ludzi.
Zobaczymy, co zrobią.
Radykalni muzułmanie już napłynęli do Polski. Jest rozdwojenie teraz.

tisheeng

Re: Relacja pomiędzy Allahem a JHWH

Post autor: tisheeng » 2018-01-12, 23:19

W kwestii praktycznego rozumienia Boga przez muzulmanow to bym sie zgodzil w pewnym sensie z katolem.
Ale temat chyba jest inny. Bo chrzescijanie modla sie w swoim jezyku arabskim do Allacha, czyli do Boga. W wielu jezykach slowo Allach znaczy to samo, co slowo Bog po polsku.

ODPOWIEDZ