Relacja pomiędzy Allahem a JHWH

Rozmowy na temat wyznawców islamu, których głównym prorokiem jest Muhammad a Bogiem Allah.
Katol

Relacja pomiędzy Allahem a JHWH

Post autor: Katol » 2018-01-10, 17:33

To trzeba przede wszystkim mieć na uwadze, że byt opisywany w Koranie i nazywany Allahem szydzi sobie z JHWH opisywanego w Biblii.

JHWH objawił się jako zbawiciel ludzkości i narzędziem tego Zbawienia jest śmierć Jezusa na Krzyżu. Tymczasem Allah z Koranu śmieje się z tego i mówi, że nic takiego nie nastąpiło.
Wydawało się tylko.
To jest drwina z Objawienia przekazanego przez JHWH.

Abraham45

Re: Relacja pomiędzy Allahem a JHWH

Post autor: Abraham45 » 2018-01-10, 18:50

Ale Allah nie jest żadnym Bogiem, raczej jakimś bożkiem w którego wierzą muzułmanie, a jeśli według nich Allah skłania ich do zabijania niewiernych to jest raczej diabłem. Bóg chrześcijan nie chce zabijania, tym bardziej niewinnych ludzi w tym dzieci. To jakaś paranoja muzułmanów radykalnych, bo nawet część z nich nie popiera takiego chorego islamu jaki przedstawiają ci radykalni muzułmanie. Widać są nieźle opętani przez diabła, skoro dopuszczają się takiego zła, makabrycznych wręcz zbrodni na chrześcijanach. Nie wiem w jakiego Allaha wierzą ci normalni muzułmanie, którzy odcinają się od tych szaleńców islamskich mordujących, dokonujących gwałtów i wszelkiego innego zła.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Relacja pomiędzy Allahem a JHWH

Post autor: Dezerter » 2018-01-10, 19:38

SJP
Allach - w islamie: Bóg, stwórca świata i najwyższy sędzia; Allah
PWN
Allach, Allah «w islamie: Bóg»
JP II o islamie i Allachu
http://religie.wiara.pl/doc/471934.Jan- ... -o-islamie
W deklaracji soborowej „Nostra aetate” czytamy:
„Kościół spogląda z szacunkiem również na mahometan, oddających cześć jedynemu Bogu, żywemu i samoistnemu, miłosiernemu i wszechmocnemu, Stwórcy nieba i ziemi” (n. 3).
Przez swój monoteizm wyznawcy Allaha pozostają nam szczególnie bliscy. "
Sobór wezwał Kościół do dialogu z wyznawcami „Proroka” i Kościół tą drogą kroczy. W deklaracji „Nostra aetate” czytamy: „Jeżeli więc w ciągu wieków wiele powstawało sporów i wrogości między chrześcijanami i mahometanami, święty Sobór wzywa wszystkich, aby wymazując z pamięci przeszłość szczerze pracowali nad zrozumieniem wzajemnym i w interesie całej ludzkości wspólnie strzegli i rozwijali sprawiedliwość społeczną, dobra moralne oraz pokój i wolność” (n. 3).
Do młodzieży muzułmańskiej JP II powiedział:
Jesteśmy przekonani, że „nic możemy zwracać się do Boga jako do Ojca wszystkich, jeśli nie zgadzamy się po bratersku traktować kogoś z ludzi na obraz Boga stworzonych” (Nostra aetate, nr 5).
Sądzę, że my - chrześcijanie i muzułmanie - powinniśmy z radością uznać te wartości religijne, które są nam wspólne, i dziękować za nie Bogu. Jedni i drudzy wierzymy w Boga Jedynego, który jest wszelką Sprawiedliwością i wszelkim Miłosierdziem; wierzymy w ważność modlitwy, postu, jałmużny, pokuty i przebaczenia; wierzymy, że na końcu czasów Bóg będzie dla nas miłosiernym Sędzią, i ufamy, że po zmartwychwstaniu On będzie z nas zadowolony, i wiemy, że my będziemy zadowoleni z Niego.
Podążając tą drogą, możecie liczyć na szacunek i współpracę ze strony waszych katolickich braci i sióstr, których ja tu dzisiaj przed wami reprezentuję.
Katolu kochany jeśli jesteś katol, to nie słuchaj mnie - słuchaj papieża Św Jana Pawła II
albo naukowych źródeł
i religijne i naukowe są zgodne, że
Bóg Jedyny JHWH to po arabsku Allach (np dla chrześcijan) a dla Islamu to Allach, a dla wszystkich wymienionych to Bóg Abrachama, Izaka i jego synów Izraela i Ismaela (protoplasty arabów).
Przyjmij proszę te Fakty!
Tolerujemy na forum również ludzi, którzy nie akceptują faktów i rzeczywistości, którzy maja jakieś swoje wyobrażenia i w nie wierzą ...
ale pod jednym warunkiem:
jeśli nie obrażają uczuć religijnych innych - szanuj je i pisz co chcesz :)
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Relacja pomiędzy Allahem a JHWH

Post autor: Dezerter » 2018-01-10, 20:12

Papież Franciszek uczy nas katolu:

Gesty i wypowiedzi Franciszka
http://bc.upjp2.edu.pl/Content/3253/was ... menizm.pdf
Franciszek odnosi się do muzułmanów w sposób prosty i autentyczny. Na spotkaniu z przywódcami duchownymi innych religii, które odbyło się krótko po konklawe, w dniu 20 marca
2013 roku, papież zwrócił się do obecnych muzułmanów, doceniając ich wiarę w jednego, żywego i miłosiernego Boga oraz znaczenie modlitwy w ich relacji do Boga2
Nie mam wątpliwości, że o Bogu Jedynym Franciszek mówi również tu:
Franciszek zakończył bardzo wymownym apelem:
"Szanujmy się i miłujmy się wzajemnie jak bracia i siostry! Uczmy się rozumieć
cierpienie innej osoby! Niech nikt nie traktuje instrumentalnie imienia Boga,
stosując przemoc!
Wspólnie pracujmy na rzecz sprawiedliwości i pokoju!"13.
Zaznaczył wyraźnie, że cześć oddawana jedynemu Bogu łączy chrześcijan i muzułmanów. „My, muzułmanie i chrześcijanie, jesteśmy depozytariuszami nieocenionych skarbów duchowych, wśród których rozpoznajemy wspólne elementy, oddawanie czci Bogu miłosiernemu, odwoływanie
się do patriarchy Abrahama
, modlitwa, jałmużna, post...”
Ja go słucham podobnie jak JP II - a ty?

Ps
Nigdy nie obrażałem Boga, zarzuty Dezertera są fałszywe.
Przyjmuję twoją deklaracje, mogłem błędnie odczytać twoje intencje - mam nadzieję, że udowodnisz to w dalszym pisaniu, gdy już masz jasność jak uczy Magisterium KRK , SJP i PWN
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Abraham45

Re: Relacja pomiędzy Allahem a JHWH

Post autor: Abraham45 » 2018-01-10, 20:51

Ale te wspaniałe słowa odnoszą się raczej do tych, którzy modlą się do tego prawdziwego Boga, który uczy miłości, przebaczania a nie mordowania chrześcijan bez opamiętania, prawda?

Czy może chodzi też o tych: https://gloria.tv/article/fHtdpQ34RC4R2g34EJvkg3qf3

http://www.pch24.pl/setki-imigrantow-pr ... 012,i.html

http://prawy.pl/6807-islamisci-zabijaja ... zne-video/


Czy myślicie, że ich obchodzi nasza wiara w Boga i że ich Bóg to ten sam w którego my wierzymy?
Czy myślicie, że oni cofną się przed dalszymi mordami, będą nas chrześcijan słuchać lub naszego Kościoła?
Ci ludzie są totalnie opętani.

Oczywiście dobro należy okazywać muzułmanom, ale tym, którzy odcinają się od tych opętanych radykałów - zbrodniarzy i chca żyć w pokoju z innymi.

Katol

Re: Relacja pomiędzy Allahem a JHWH

Post autor: Katol » 2018-01-10, 20:52

Dezerterze:
Czyli wycofujesz się ze swego wcześniejszego zdania: Prawda jest najwyższą religią.
Słusznie nazywasz się Dezerterem.

Zasłaniasz się autorytetami, które podobno coś tam twierdzą.

Wierzysz w to, że każda brednia wypowiedziana przez autorytet może przestać być brednią.
Ze czarne jest białe tylko dlatego, że autorytet tak powiedział.
Ja pozostaję przy zdaniu: Prawda jest najwyższą religią.

Jeśli biskup, lub papież lub Sobór wygłosi brednie, to one wciąż są bredniami.
Nie ma czegoś takiego, że można zagadać Prawdę autorytetem.
----------------------------
PWN: Allach, Allah «w islamie: Bóg»

I co z tego? Ale to jest inny byt, niż Bóg przedstawiony w Biblii.
To, że różne religie mają pojęcie Boga nie oznacza, że wierzą w tego samego Boga.
Wierzą w inne byty, innych "Bogów".
--------------------
Dezerter napisał:
Bóg Jedyny JHWH to po arabsku Allach (np dla chrześcijan) a dla Islamu to Allach, a dla wszystkich wymienionych to Bóg Abrachama, Izaka i jego synów Izraela i Ismaela (protoplasty arabów).
Przyjmij proszę te Fakty!


Dezerterze: obrażasz Boga!


-----------------------------------

Abraham45

Re: Relacja pomiędzy Allahem a JHWH

Post autor: Abraham45 » 2018-01-10, 21:22

Rzecz w tym, że wypowiedzi papieży nie są bredniami, według mnie bardzo mocno się ze sobą pokrywają i mają służyć dobru, właściwemu zrozumieniu i podejściu do islamu. Jednak to co mówią papieże dotyczy tych muzułmanów, którzy modlą się do tego samego Boga co my, którzy odcinają się od tych radykałów. I według mnie to jest teraz bardzo mylące, bo jeśli ci normalni muzułmanie modlą się do Allaha to ci radykałowie raczej do Allaha się już nie modlą tylko do kogoś innego, choć nazywają go też Allahem. Nie może być dwóch różnych Allahów, jest jeden i jeśli on ma oznaczać Boga to radykałowie modlą się do diabła a nazywają go błędnie Allahem. Przecież Bóg nie skłania nikogo do mordowania ludzi, tak może postępować tylko sam szatan.

Dlatego tez ważne jest aby na podstawie nauki papieży uczyć się szacunku do muzułmanów, bo przecież nie wszyscy są źli, nie wszyscy są radykałami. Według mnie słowa papieży są oparte na prawdzie, na chrześcijańskich postawach wobec innych religii. I co ważne nie są to słowa jednego papieża, który zakładając że mógłby się mylić odnosi się do takiej nauki, ale są to słowa dwóch papieży co bardziej czyni tą naukę wiarygodną. Myślę, że w tym względzie także Benedykt XVI także poparłby tą naukę.

Katol

Re: Relacja pomiędzy Allahem a JHWH

Post autor: Katol » 2018-01-10, 21:26

Bóg prawdziwy to JHWH. A nie ten z Koranu. Zastanów się, co twierdzisz? Czy Bóg mógłby ogłosić, że nie może mieć Syna? Skoro ogłosił, że ma Syna i Go nam pokazał i darował Zbawienie przez Niego ...

Czy Bóg prawdziwy mógłby kazać mordować ludzi? Krzyżować ich? W jakiego "Boga" wierzysz?

Katol

Re: Relacja pomiędzy Allahem a JHWH

Post autor: Katol » 2018-01-10, 21:32

Abraham45 pisze: 2018-01-10, 21:22 Rzecz w tym, że wypowiedzi papieży nie są bredniami, według mnie bardzo mocno się ze sobą pokrywają i mają służyć dobru, właściwemu zrozumieniu i podejściu do islamu.
Powiedzmy tak: są wyrazem dobrej woli ze strony katolików, ale są bardzo niebezpieczne, bo katolicy mogą uwierzyć przez nie, że islam to taka normalna religia.
Jednak to co mówią papieże dotyczy tych muzułmanów, którzy modlą się do tego samego Boga co my, którzy odcinają się od tych radykałów. I według mnie to jest teraz bardzo mylące, bo jeśli ci normalni muzułmanie modlą się do Allaha to ci radykałowie raczej do Allaha się już nie modlą tylko do kogoś innego, choć nazywają go też Allahem. Nie może być dwóch różnych Allahów, jest jeden i jeśli on ma oznaczać Boga to radykałowie modlą się do diabła a nazywają go błędnie Allahem. Przecież Bóg nie skłania nikogo do mordowania ludzi, tak może postępować tylko sam szatan.
Dezerter dał się "wkręcić", czyli oszukać.

Abrahamie45: to radykałowie są bardziej religijni, niż zwykli muzułmanie. Nie grożą nam odstępcy od islamu, ale ludzie głęboko wierzący w tę religię!
Dlatego tez ważne jest aby na podstawie nauki papieży uczyć się szacunku do muzułmanów, bo przecież nie wszyscy są źli, nie wszyscy są radykałami. Według mnie słowa papieży są oparte na prawdzie, na chrześcijańskich postawach wobec innych religii. I co ważne nie są to słowa jednego papieża, który zakładając że mógłby się mylić odnosi się do takiej nauki, ale są to słowa dwóch papieży co bardziej czyni tą naukę wiarygodną. Myślę, że w tym względzie także Benedykt XVI także poparłby tą naukę.
Można mieć szacunek do ludzi. Ale to ich religia zmusza ich do bycia złymi.
W tekstach KK brak zrozumienia, czym jest islam w istocie.
Cały KK daje się już od lat "wkręcać" w to, czyli oszukiwać.

Katol

Re: Relacja pomiędzy Allahem a JHWH

Post autor: Katol » 2018-01-10, 21:52

Dezerter pisze: 2018-01-10, 20:12
Franciszek odnosi się do muzułmanów w sposób prosty i autentyczny. Na spotkaniu z przywódcami duchownymi innych religii, które odbyło się krótko po konklawe, w dniu 20 marca
2013 roku, papież zwrócił się do obecnych muzułmanów, doceniając ich wiarę w jednego, żywego i miłosiernego Boga oraz znaczenie modlitwy w ich relacji do Boga2
Nie mam wątpliwości, że o Bogu Jedynym Franciszek mówi również tu:
Typowo dyplomatyczny tekst.
To, co Franciszek mówi nie ma znaczenia. Muzułmanie są związani zasadami swojej religii.
Franciszek zakończył bardzo wymownym apelem:
"Szanujmy się i miłujmy się wzajemnie jak bracia i siostry! Uczmy się rozumieć
cierpienie innej osoby! Niech nikt nie traktuje instrumentalnie imienia Boga,
stosując przemoc!
Wspólnie pracujmy na rzecz sprawiedliwości i pokoju!"13.
I co z tego, że tak powiedział? Nic!
Zaznaczył wyraźnie, że cześć oddawana jedynemu Bogu łączy chrześcijan i muzułmanów. „My, muzułmanie i chrześcijanie, jesteśmy depozytariuszami nieocenionych skarbów duchowych, wśród których rozpoznajemy wspólne elementy, oddawanie czci Bogu miłosiernemu, odwoływanie
się do patriarchy Abrahama
, modlitwa, jałmużna, post...”
I co z tego, że tak powiedział? Mniej niż nic, bo teraz łatwiej oszukać katolików.
Muzułmanie nam plują w twarz twierdząc na przykład, że Abraham chciał złożyć ofiarę z Ismaela, a nie z Izaaka.(Żydom również.)
Dowolny fragment Biblii mogą przekłamać.

Czy nie rozumiesz, co głosi islam????
Zarówno Stary Testament, jak i Nowy Testament uległy zniekształceniu. Dopiero musiał przyjść Mahomet, by wszystko naprawić i objawić prawdę.
Czyli to, co wiemy o JHWH z Biblii to wszystko bzdury. A dopiero Koran mówi prawdę!

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Relacja pomiędzy Allahem a JHWH

Post autor: Dezerter » 2018-01-10, 22:22

Abraham45 pisze: 2018-01-10, 20:51 Ale te wspaniałe słowa odnoszą się raczej do tych, którzy modlą się do tego prawdziwego Boga, który uczy miłości, przebaczania a nie mordowania chrześcijan bez opamiętania, prawda?(...)

Oczywiście dobro należy okazywać muzułmanom, ale tym, którzy odcinają się od tych opętanych radykałów - zbrodniarzy i chca żyć w pokoju z innymi.
Abrahamie oczywiście, że masz rację
we Francji jest 6000000 muzułmanów a 100 terrorystów islamskich
w Niemczech 4500000 muzułmanów a terrorystów 50
chyba widać jaki jest %
Cieszę się, że zaczynamy się rozumieć

Katolu - jak odrzucasz naukę katolicka to czas zmienień nik
masz prawo odrzucić nasza wiarę, ale pamiętaj, że piszesz na forum katolickim i szanuj gospodarzy, ich przywódców w osobach dwóch papieży , których cytowałem, encyklik i ustaleń SWII.
dla mnie EOT - zostałeś pouczony - wierz w co chcesz
a Bóg Jedyny zwany przez chrześcijan z krajów arabskich Allachem, niech da ci w duchu
szalom.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Relacja pomiędzy Allahem a JHWH

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-01-10, 22:52

Islam jest mi wstrętny, podobnie jak każde zniekształcenie obrazu Boga - jednak to jeszcze nie znaczy, że referuje do innego Boga.

Abraham45

Re: Relacja pomiędzy Allahem a JHWH

Post autor: Abraham45 » 2018-01-11, 00:27

Katol pisze: 2018-01-10, 21:26 Bóg prawdziwy to JHWH. A nie ten z Koranu. Zastanów się, co twierdzisz? Czy Bóg mógłby ogłosić, że nie może mieć Syna? Skoro ogłosił, że ma Syna i Go nam pokazał i darował Zbawienie przez Niego ...

Czy Bóg prawdziwy mógłby kazać mordować ludzi? Krzyżować ich? W jakiego "Boga" wierzysz?
A o czym aj pisałem? O tym samym. Prawdziwy Bóg nie każe mordować, jeśli już to sam szatan może ich do tego skłaniać, dlatego napisałem, że tylko normalni muzułmanie mogą wierzyć w prawdziwego Boga.

Ci radykałowie, którzy opierają się na prawie Koranu, chcą siłą wprowadzać szariat nie mają nic wspólnego z Bogiem.
Czytałem ostatnio jakiś artykuł na temat islamu w Algierii i niektórzy muzułmanie z tego kraju (z tego co było tam zawarte to większa ich część) nie popierają radykalnego islamu narzucającego szariat innym wyznaniom, traktują to jako niewłaściwe postępowanie gdyż wiedzą, że nie można narzucać komuś jakiegoś prawa wbrew woli, wyznaniu. I to jest normalny islam. Jak uda mi się to znaleźć to zarzucę ten link.
Katol pisze:Powiedzmy tak: są wyrazem dobrej woli ze strony katolików, ale są bardzo niebezpieczne, bo katolicy mogą uwierzyć przez nie, że islam to taka normalna religia.
Jakim wyrazem dobrej woli? To nie katolicy mówią papieżowi co ma mówić, czego nauczać. To papież przedstawia naukę a katolicy albo ja przyjmują albo nie, ci którzy wierzą w Kościół to pójdą za nauka papieża, tym bardziej Jana Pawła II. I nie uważam, aby katolicy uwierzyli w idealny islam, który byłby normalną religią, ale wierzą, że są muzułmanie, którzy chcą żyć w pokoju z innymi. Oczywiście to może nieść za sobą pewne niebezpieczeństwo, ale tylko takie, że pod tymi normalnymi muzułmanami mogą ukrywać się ci, którzy chcą niszczyć Kościół.
Katol pisze:Dezerter dał się "wkręcić", czyli oszukać.

Abrahamie45: to radykałowie są bardziej religijni, niż zwykli muzułmanie. Nie grożą nam odstępcy od islamu, ale ludzie głęboko wierzący w tę religię!
Nie uważam, aby Dezerter dał się oszukać czemu lub komukolwiek. To inteligentny i doświadczony człowiek.
Opiera się na nauce Kościoła i słusznie, bo na tym tez opiera się katolicyzm. Jezus uczył ludzi kochać, przebaczać.
Nauka papieży, którą przedstawił Dezerter właśnie na tej nauce Jezusa się opiera. Nie można wszystkich muzułmanów traktować jako złych, jako tych, którzy w prawdziwego Boga nie wierzą. Są normalni muzułmanie i im należy się szacunek i uznanie. Nawet jeśli ich religia różniłaby się od naszej.

Radykałowie sa bardziej religijni? No tak, faktycznie, oni głęboko wierzą w swojego diabelskiego Allaha i mordują ile się da uważając, ze on im tak nakazuje. To rzeczywiście chorzy religijni psychopaci.

https://wpolityce.pl/kosciol/278033-rad ... hrzescijan

Katol pisze:Można mieć szacunek do ludzi. Ale to ich religia zmusza ich do bycia złymi.
W tekstach KK brak zrozumienia, czym jest islam w istocie.
Cały KK daje się już od lat "wkręcać" w to, czyli oszukiwać.
Ja nie twierdzę, że islam jest czymś dobrym czy zgodnym z Biblią, ale tutaj nie chodzi o islam jako religię, ale o ludzi do których mamy mieć właśnie szacunek, tym bardziej do tych, którzy odcinają się od tych opętanych radykałów. Nie można wszystkich muzułmanów wrzucać do jednego wora z napisem "ŹLI"

Nauka Kościoła w dużej mierze nie odnosi się do innych religii, ale przede wszystkim do naszej czyli katolicyzmu. O innych religiach można mówić tylko odnosząc się do szacunku wobec ludzi.Poza tym zdania o islamie są podzielone - sa jego zwolennicy i są przeciwnicy. Ja należę do tych drugich, ale to dotyczy tylko islamu jako religii, natomiast inny stosunek mam do ludzi. Nie akceptuję zła, więc nie akceptuję opętanych radykałów.
Dezerter pisze:Abrahamie oczywiście, że masz rację
we Francji jest 6000000 muzułmanów a 100 terrorystów islamskich
w Niemczech 4500000 muzułmanów a terrorystów 50
chyba widać jaki jest %
Cieszę się, że zaczynamy się rozumieć
W jakimś stopniu na pewno się zgadzamy. Ale wobec tych danych wypada jeszcze pewne kwestie uwzględnić, bo nie wiem czy wszystko uwzględniłeś.

Czy w tych 6000000 muzułmanów uwzględniasz tych wszystkich imigrantów muzułmańskich, którzy przybyli do Francji? To samo dotyczy Niemiec? Zauważ, że ci imigranci muzułmańscy nie przybywają do Europy w celach pokojowych i nie powinniśmy ich traktować na równi z tymi, którzy żyją w pokoju z innymi ludźmi.
Dobrze wiemy, że rozpętują walki na ulicach, chcą narzucać prawo szariatu w tych krajach, niszczą, gwałcą a nawet zabijają. Nie chcą pracować ani też szanować prawa danego kraju. To nie jest więc grupa ludzi, których można akceptować. Tak więc tych normalnych muzułmanów jest znacznie mniej. Czują się jakby byli panami w krajach Europy a co gorsze - te lewackie środowiska chcąc zniszczyć Kościół, chrześcijaństwo pozwalają im na wszystko: na niszczenie Kościołów, na budowanie meczetów, na bezkarność za ich bestialskie czyny.

Zatem trudno jest policzyć ilu jest normalnych muzułmanów. Imigrantów przybyło z Afryki już tak wielu, że trudno policzyć tych normalnych.

Ale mimo to mamy okazywać szacunek tym, którzy nie uczestniczą w tych wszystkich aktach walki, przemocy i innego zła. Taka ma być postawa chrześcijańska.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Relacja pomiędzy Allahem a JHWH

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-01-11, 08:13

Dezerter pisze: 2018-01-10, 22:22 Abrahamie oczywiście, że masz rację
we Francji jest 6000000 muzułmanów a 100 terrorystów islamskich
w Niemczech 4500000 muzułmanów a terrorystów 50
chyba widać jaki jest %
Wprawdzie nie wiem skąd wziąłeś te liczby (zdradzisz? ;) ), ale nawet gdyby były prawdziwe (w co wątpię), to sprawa jest znacznie bardziej skomplikowana.

Otóż terroryzm islamski ma ogromne wsparcie wśród muzułmanów, którzy nie są terrorystami.
I to jest sprawa absolutnie kluczowa, a nie "procent terrorystów" wśród przyjeżdżających.

Terrorysta, który ma dokonać ataku prawdopodobnie nie przypłynie na dmuchanej, przepełnionej łodzi-trumnie przez Morze Śródziemne.
On przyleci samolotem, być może nawet w I klasie.
Albo jeszcze lepiej - zostanie zwerbowany spośród muzułmanów mieszkających już w kraju docelowym i mających jego obywatelstwo.

Jednak aby terroryzm mógł działać (podobnie jak partyzantka), musi mieć wsparcie w dużych grupach ludności. Musi mieć baze a także móc się zgubić w masie innych osób o podobnym wyglądzie i stylu życia. Ale najważniejsze jest wsparcie.

Dlatego nie przeraża mnie możliwość, iż wśród wjeżdżających będą muzułmanie.
Przeraża mnie to, że muzułmańska społeczność odmawia potępienia czynów terrorystycznych.
I dzieje się to zarówno w grupie istotnych przywódców religijnych, jak i - przede wszystkim - w masach muzułmańskich.

Owszem, gdzie niegdzie są nieśmiałe próby odcięcia się - jednak WYŁĄCZNIE w grupie tzw. liberalnego Islamu (czyli niezbyt związanego z... Islamem - coś jak nasi "katolicy świeccy" z Gazety Wyborczej).
Nawet Ci, któzy przedstawiają Islam jako "religię pokoju" (przedstawiając wczesne teksty Mahometa, a skrzętnie pomijając późne) zwykle nie czują się w obowiązku do potępienia zamachów. Co najwyżej artykułują pretensję, że potencjalne ofiary zamachów "fałszywie przedstawiają Islam".

W swej masie muzułmanie nie są w stanie potępić terroryzmu islamskiego.
A w dużej mierze wręcz mu kibicują.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Relacja pomiędzy Allahem a JHWH

Post autor: Andej » 2018-01-11, 08:47

A do kogo modlę się Niemcy? Ich Bóg to das Gott. Bóg Anglików to God. Hiszpański Bóg to Dios. Francuski to Dieu. Włoski Dio. Łaciński Deus. Arabski Allach. Żydowski Jahwe.

Czy to znaczy, że każda nacja ma swojego Boga? Że bogów jest tylu ile jest języków?

A ja cały czas wierzę, że BÓG JEST JEDEN.

JEST JEDEN. Ten sam dla każdej nacji. Ten sam niezależnie od człowieczych wyobrażeń.

Jeśli wierzysz w istnienie innych bogów poza Jedynym, to znaczy, że odrzucasz podstawy chrześcijaństwa.

Jeśli uważasz, że oprócz Boga, którego wyznajemy jest jeszcze Allah, Jahwe, Manitou, Gud, Dievas czy Zeu, to znaczy, że odrzucasz naszą wiarę.

PS. Zeu, to nie Zeus, tylko Bóg po rumuńsku. Tak przynajmniej podaje translator.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ