Relacja pomiędzy Allahem a JHWH

Rozmowy na temat wyznawców islamu, których głównym prorokiem jest Muhammad a Bogiem Allah.
Abraham45

Re: Relacja pomiędzy Allahem a JHWH

Post autor: Abraham45 » 2018-01-13, 00:15

Ja w pewnym sensie też. Normalni muzułmanie czyli ci odcinający się od tych opętanych radykałów mod,ą się do właściwego Boga określając Go nazwą Allaha. Ci szaleńcy opętani modlą się do diabła posługując się nazwą Allaha niewłaściwie, używają Boga jak narzędzia do swoje walki za co może kiedyś Bóg wymierzy im swoją sprawiedliwość.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Relacja pomiędzy Allahem a JHWH

Post autor: Andej » 2018-01-13, 09:31

Abraham45 pisze: 2018-01-12, 22:22 ... Allah to określenie Boga w islamie, ale jak widać źle rozumiane przez radykałów. ...
Zastanów się, jeśli Allah to Bóg, to na pewno nie szatan. Czy na prawdę uważasz, że Bóg jest ludzkim wymysłem, a nie Osobą? Czy to, że ktoś źle rozumie, to zmienia znaczenie pojęcia?
Czy jeśli Twoi sąsiedzi będą uważać Ciebie za Murzyna, to staniesz się czarnoskórym? Wątpliwe. Fałszywa interpretacja Boga wcale na Niego nie wpływa. Stwórca pozostaje tan sam i taki sam, całkowicie niezależnie od tego, jak go sobie wyobrażają różni ludzie.
Abraham45 pisze: 2018-01-12, 22:22 ... Radykałowie nie wierzą w Allaha, nie wierzą w Boga, oni wierzą w diabła i do niego się modlą, ale używają niewłaściwego określenia, ...
Nie trzyma się kupy. Wierzą w Boga, którego nazywają Allahem, ale fałszywie Go pojmują. To nie Bóg się zmienił, to oni są ślepi.
Radykalni muzułmanie nie mają mocy sprawczej, aby radykalnie wpłynąć na Istotę Boga. Bóg jest niezmienny niezależnie od tego, jak kto sobie Go wyobraża. Jest ponad to.
Abraham45 pisze: 2018-01-12, 22:22 ... wplątują także w swoje chore przekonania samego Jezusa. Tylko Jezus z ich chorą diabelską religią nie ma nic wspólnego. ...
A kto pisał, że ma? Weź jednak pod uwagę, że nie utożsamiają Jezusa z Bogiem. Czy do Isa ibn Mariam zwracają sie jak do Allaha?
Abraham45 pisze: 2018-01-12, 22:22 ... Tak więc spokojnie Andeju, bo nikt nie podważa twojej wiary w prawdziwego Boga.
Skąd pomysł, że uważam to za podważanie? Nie, oczekuję od Was szacunku dla Boga i ludzi.
Gdybyście oceniali moją wiarę, to stawialibyście się na miejscu boskim, albowiem tylko Pan może ocenić moja wiarę.
Gdybyście podważali moją wiarę, to działalibyście na szkodę Kościoła i wbrew Bogu.
Katol pisze: 2018-01-12, 22:31 ... Allah karze krzyżować ludzi. W czym wyraża się miłosierdzie? ...
Znasz taki fakt? Kazał kogoś ukrzyżować? A ja uważam, że to ludzie sami sobie wymyślili i dla własnej korzyści wmawiają innym, że to wole Boga - Allaha. Jeśli uwierzyłeś w tę propagandę, to mi przykro.
Musimy sobie też zdać sprawę z tego, że islam prowadzi do terroryzmu, ale czy to jest jeden i jedyny sposób odczytywania tej księgi?
tisheeng pisze: 2018-01-12, 23:19 W kwestii praktycznego rozumienia Boga przez muzulmanow to bym sie zgodzil w pewnym sensie z katolem.
Ale temat chyba jest inny. Bo chrzescijanie modla sie w swoim jezyku arabskim do Allacha, czyli do Boga. W wielu jezykach slowo Allach znaczy to samo, co slowo Bog po polsku.
Nawet jeśli muzułmanie wyobrażają sobie Boga, jako kogoś mściwego, to wyobrażenie to nie powoduje, że Bóg staje się okrutny. Jesteś przekonany, że Bóg to wymysł radykalnych Muzułmanów? Że to oni stworzyli Boga i nazwali Go Allahem?
Abraham45 pisze: 2018-01-13, 00:15 Ja w pewnym sensie też. Normalni muzułmanie czyli ci odcinający się od tych opętanych radykałów mod,ą się do właściwego Boga określając Go nazwą Allaha. Ci szaleńcy opętani modlą się do diabła posługując się nazwą Allaha niewłaściwie, używają Boga jak narzędzia do swoje walki za co może kiedyś Bóg wymierzy im swoją sprawiedliwość.
Ostatni raz nie wycinam nazwania Boga szatanem. Mnie to rani.
Nie chcesz zrozumieć że BÓG JEST JEDEN? Że niezależnie od nazwy, jest JEDEN I TEN SAM? Sunnici, szyici, salafici i wiele innych odłamów modlą sie do tego samego Boga zwanego Allahem, do którego modlą się chrześcijanie zwący Go w swoich językach, w tym także Allahem. To, że ktoś wypacza pojęcie Boga, nie uprania nikogo do poniżania Boga. To, że ktoś używa Boga jako narzędzia do niecnych celów, nie deprecjonuje Boga. Deprecjonuje wyłącznie tego, kto to robi.

Jeszcze raz apeluję o szacunek dla Boga i ludzi. Od teraz będę wycinać określenia uwłaczające Bogu.

Temat został zamknięty na dwa dni w celu podjęcia refleksji nad tymi kwestiami. - moderacja
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Abraham45

Re: Relacja pomiędzy Allahem a JHWH

Post autor: Abraham45 » 2018-01-13, 10:28

Nikt z nas nie obraża Boga. Zastanów się co piszesz Andeju. Ja nie twierdzę, że Bóg jest szatanem, więc nie sprowadzaj swojego rozumienia tego co piszemy do takich sprzeczności. Stwierdzam tylko, że radykałowie nie modlą się do Boga a to nie jest żadne obrażanie Boga. Nawet jeśli ty miałbyś rację w swoich przekonaniach to z naszej strony nie było żadnego obrażania Boga. Jeśli ktoś twierdzi, że radykałowie modlą się do szatana a nie do Boga to modlą się do szatana, więc gdzie masz obrazę Boga.Poza tym zastanów się nad tym co piszesz wobec nas katolików zarzucając nam obrażanie Boga - to totalny bezsens. Postaraj się najpierw zrozumieć nas a potem wyciągaj wnioski.

Ty masz swoje przekonanie a ja mam swoje, ale nie oznacza to że porywałbym się na obrażanie Boga w którego sam wierzę.

Abraham45

Re: Relacja pomiędzy Allahem a JHWH

Post autor: Abraham45 » 2018-01-13, 10:59

I jeszcze jedna uwaga: to nie my obrażamy Boga, lecz czynią to ci radykalni muzułmanie wykorzystując imię Boga do swoich diabelskich czynów, mordowania ludzi. Możesz dać im ostrzeżenie? Jeśli ktoś w swoim diabelskim postępowaniu wrzeszczy "Bóg jest wielki" i idzie mordować ludzi to kto obraża Boga? My Boga właśnie bronimy i sam uwzględniam, ze ci którzy odcinają się od tych chorych radykałów wierzą w prawdziwego Boga, podobnie jak ty czy ja. Więc zastanów się nad tym o co nas posądzasz.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Relacja pomiędzy Allahem a JHWH

Post autor: Dezerter » 2018-01-14, 19:19

Otwieram temat i wklejam mój post z innego równoległego tematu:
Judaiści nic nie tworzą, oni wyznają Boga Jedynego, który ma na imię JHWH zgodnie ze Starym Testamentem, do narodzenia Jezusa wszyscy Żydzi tak wierzyli, w tym Maria i Józef rodzice Jezusa.

Dzisiaj byłem na spotkaniu z Rodziną Syryjskich chrześcijan - 6 osób - zadałem im pytanie:
"Czy to prawda, że wy w Syrii Boga do którego się modlicie nazywacie Allah?"
- TAK !
brzmiała jednoznaczna i zgodna odpowiedź.
Od tej chwili ja już nie mam żadnej wątpliwości, że ktokolwiek obrazi Boga Jedynego czy to chrześcijan, czy Żydów, czy wyznawców Islamu - dostanie ostrzeżenie - nie będzie najmniejszego pobłażania.
Obrażanie Boga Jedynego jest niedopuszczalne i uraża uczucia religijne moje i wielu innych osób na tym forum i innych czytających je.
Ps
Informacje tej treści wysyłam zainteresowanym na pw, by nie mogli się tłumaczyć, że nie wiedzieli o mojej decyzji
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Abraham45

Re: Relacja pomiędzy Allahem a JHWH

Post autor: Abraham45 » 2018-01-14, 19:27

I tak bardzo ci zależy na pozbywaniu się ludzi z forum? Szokujące. Jeden admin pracuje aby przyciągać ludzi a drugi aby ludzie z forum odchodzili. Gdzie tu logika?

Awatar użytkownika
Iga05
Bywalec
Bywalec
Posty: 171
Rejestracja: 12 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 10 times

Re: Relacja pomiędzy Allahem a JHWH

Post autor: Iga05 » 2022-06-08, 10:27

Abraham45 pisze: 2018-01-10, 21:22 Rzecz w tym, że wypowiedzi papieży nie są bredniami, według mnie bardzo mocno się ze sobą pokrywają i mają służyć dobru, właściwemu zrozumieniu i podejściu do islamu. Jednak to co mówią papieże dotyczy tych muzułmanów, którzy modlą się do tego samego Boga co my, którzy odcinają się od tych radykałów. I według mnie to jest teraz bardzo mylące, bo jeśli ci normalni muzułmanie modlą się do Allaha to ci radykałowie raczej do Allaha się już nie modlą tylko do kogoś innego, choć nazywają go też Allahem. Nie może być dwóch różnych Allahów, jest jeden i jeśli on ma oznaczać Boga to radykałowie modlą się do diabła a nazywają go błędnie Allahem. Przecież Bóg nie skłania nikogo do mordowania ludzi, tak może postępować tylko sam szatan.

Dlatego tez ważne jest aby na podstawie nauki papieży uczyć się szacunku do muzułmanów, bo przecież nie wszyscy są źli, nie wszyscy są radykałami. Według mnie słowa papieży są oparte na prawdzie, na chrześcijańskich postawach wobec innych religii. I co ważne nie są to słowa jednego papieża, który zakładając że mógłby się mylić odnosi się do takiej nauki, ale są to słowa dwóch papieży co bardziej czyni tą naukę wiarygodną. Myślę, że w tym względzie także Benedykt XVI także poparłby tą naukę.
No ale ... to przecież nie są żadni radykałowie, ci co zabijają..... to są przecież właśnie ci normalni muzułmanie! A to że żyją zgodnie ze swoją "religią" nie oznacza przecież, że to radykałowie. To właśnie Allah nawołuje do zabijania i mordowania, do pedoflii i do kłamania!

Dodano po 1 minucie 9 sekundach:
Abraham45 pisze: 2018-01-13, 10:59 I jeszcze jedna uwaga: to nie my obrażamy Boga, lecz czynią to ci radykalni muzułmanie wykorzystując imię Boga do swoich diabelskich czynów, mordowania ludzi. Możesz dać im ostrzeżenie? Jeśli ktoś w swoim diabelskim postępowaniu wrzeszczy "Bóg jest wielki" i idzie mordować ludzi to kto obraża Boga? My Boga właśnie bronimy i sam uwzględniam, ze ci którzy odcinają się od tych chorych radykałów wierzą w prawdziwego Boga, podobnie jak ty czy ja. Więc zastanów się nad tym o co nas posądzasz.
Ale to nie są "radykalni" muzułmanie! To że muzułmanie zabijają i mordują, że odcinają głowy, ręce i stopy to czynią to zgodnie z tym co w Koranie i sunnie!

Dodano po 36 minutach 54 sekundach:
Abraham45 pisze: 2018-01-11, 16:32 A możecie wyjaśnić pojęcie "Zniekształcony Allah"? Jeśli Allaha traktuje się jako Boga prawdziwego to nie ma zniekształcania Boga. Jest Bóg, Jeden, Prawdziwy i mogą w Niego wierzyć także muzułmanie i nazywać Go Allahem.
Natomiast to z czym mamy do czynienia w przypadku radykałów islamskich to po prostu szatan. Prawdziwy Bóg nie skłania nikogo do mordowania ludzi. nie wpływa na nich do tego stopnia aby to czynili. Tak czyni tylko szatan a skoro ci ludzie w tak okrutny sposób mordują ludzi, szczególnie chrześcijan to w ich wierze mnie ma miejsca dla Boga, dla mnie to jest totalne opętanie.
Kurcze zrozum proszę: "islamscy radykałowie" nie są żadnymi radykałami! To że Ty uważasz ich za radykałów nic nie znaczy!
To oni są właśnie tymi dobrymi muzułmanami, którzy wierzą w to, co Allah kazał im w Koranie i w to co Mahomet kazał im w sunnie.
Jeśli mają nakaz mordowania niewiernych w surze 9:29, to czynią to zgodnie z tym co mają tam napisane. No chyba że uważasz tych, co tak robią za muzułmanów, co zeszli na manowce, ale to by znaczyło, że każdy prawdziwy muzułmanin, który wierzy i czyni to co w Koranie i sunnie, jest dla ciebie złym muzułmaninem!

Dodano po 13 minutach 59 sekundach:
Abraham45 pisze: 2018-01-11, 17:20
Efezjan pisze: 2018-01-11, 16:54 Katolu, to najlepszy opis Boga, który jest bardzo daleko. Nawet najlepszy opis nie jest zaprzeczeniem tego, co zostało opisane przez pana Marka Piotrowskiego. A jeśli chodzi o Koran - to jest to dziwna księga. Jest w niej bardzo dużo przemocy i nie uświadczy się miłości - tam Bóg nie jest miłością właśnie przez to, że nie jest Emmanuelem, bo miłość to bliskość, to relacja, to bezgraniczne oddawanie siebie. Nigdy nie dane mi było słyszeć z ust muzułmanina, że kocha Allaha, a kochając Allaha - kocha swojego bliźniego. To po prostu zupełnie inny system etyczny.
Sam opis opisuje Boga, ale to jest bardziej opis Boga chrześcijan i względnie tych muzułmanów, którzy się odcinają od radykałów, ale na pewno nie wszystkich muzułmanów. A jeśli Koran uwzględnia przemoc wobec ludzi innej religii to z Bogiem nie ma on nic wspólnego. Co najwyżej mógłbym go zrównać z Biblią szatana LaVeya.
Warto zauważyć, że ci bezczelni radykałowie i islamscy terroryści posługują się Bogiem jak narzędziem w swoje walce. Tak nie robi nikt normalny. Ich chory wrzask "Bóg jest wielki" przed mordowaniem ludzi jest obrazą Boga.
Nie uważam, aby Bóg coś takiego pochwalał, myślę, ze jest temu stanowczo przeciwny, gdyż nie skłąnia do mordowania ludzi w Jego imię.
Zrozum proszę: ci muzułmanie nie posługują się "Bogiem" jak narzędziem w swojej walce! Oni to mają w Koranie i sunnie! A wrzask: Allah jest największy (a nie wielki) znajduje się nawet w sunnie! To co? Ci muzułmanie mają tego nie robić?
https://sunnah.com/bukhari:2945

Dodano po 17 minutach 10 sekundach:
Dezerter pisze: 2018-01-11, 22:14 Marku no co mam ci powiedzieć , że masz rację? - niestety masz, bo chodź nie lubię dyskutować na forum o polityce to wiem w jakim świecie żyję :(. Ja nie bronię islamu, czy muzułmanów - ja tylko mając świadomość, że Allach jest Bogiem Jedynym, Stwórcą Nieba i Ziemi, Sędzią Sprawiedliwym, Bogiem Abrahama, Mojżesza i Maryi matki Jezusa (tak jest napisane w Koranie) - nie mogę nie bronić Jego Czci. Domagam się tylko by szanować uczucia religijne katolików uznających naukę JPII, SW II i Papieża Franciszka na temat Boga Islamu.
Relacja pomiędzy Allahem a JHWH:
JHWH = Bóg Jedyny = Allah

Coś z Islamu na poparcie:
https://jezusdlaislamu.wordpress.com/20 ... i-ibrahim/
Podczas badania tego tematu nie wolno nam pominąć bardzo istotnego faktu, a mianowicie, Mahomet osobiście uznał autorytet Pism Starego i Nowego Testamentu (Ingil i Tourah) i powiedział o obydwu tych Księgach, że zostały zesłane przez Boga, a on sam (Mahomet), przyszedł po to jedynie, aby potwierdzić to, co w Nich jest zapisane. Dla potwierdzenia tego o czym piszę, zacytuje niektóre fragmenty z Koranu, abyśmy nie zostali co do tego w niepewności. Oto zaledwie kilka z tych wersetów:


Sura Al-Baqara (2): 87

„Daliśmy już Mojżeszowi Księgę (Tourah) „


Sura Al-Baqara (2): 89

„przyszła do nich Księga od Boga (Koran) ,

potwierdzająca prawdziwość tego,

co oni posiadają (Biblia Święta)„


Sura Al-Baqara (2): 91

„A kiedy im mówią: „Wierzcie w to, co zesłał Bóg” (Koran)

– oni mówią: „My wierzymy w to co nam zostało zesłane (Biblia Święta)„.

Lecz oni nie wierzą w to, co przyszło potem (Koran);

a przecież to jest prawda potwierdzająca to,

co oni posiadają (Biblia Święta)”


Sura Al-Baqara (2): 101

„A kiedy przyszedł do nich Posłaniec Boga (Mahomet)

potwierdzając prawdziwość tego co oni posiadają (Biblia Święta),

to część tych, którym już została dana Księga (Biblia Święta),

odrzuciła Księgę Boga (Koran) za swoje plecy”


Sura Al-i-Imran (3): 3

„On tobie zesłał Księgę z prawdą (Koran),

stwierdzając prawdziwość tego, co już było przed nią.

On zesłał niegdyś Torę i Ewangelię

jako drogę prostą dla ludzi”


Sura Al-Maeda (5):46-47

„My posłaliśmy ich śladami Jezusa, syna Marii,

potwierdzającego prawdziwość tego,

co było przed Nim w Torze;

i Jemu daliśmy Ewangelię, w której jest przewodnictwo i światło,

będącej potwierdzeniem tego, co było przed Nią,

i jako przewodnictwo i napomnienie dla ludzi bogobojnych.

I niech lud Ewangelii sądzi według tego, co zesłał Bóg.

A ci, którzy nie sądzą według tego, co zesłał Bóg,

są ludźmi zepsutymi”


Sura Al-i-Imran (5): 68

„Powiedz: O Ludu Księgi!

Wy nie opieracie się na niczym,

dopóki nie wypełniacie Tory i Ewangelii,

i tego, co wam zostało zesłane,

od waszego Pana”


Sura Al-i-Imran (5): 110

„Oto powie Bóg: „O Jezusie, synu Marii!

Wspomnij dobroć moją dla ciebie i dla twojej matki.

Oto Ja ciebie umocniłem Duchem Świętym,

kiedy będąc jeszcze w kolebce, przemawiałeś już do ludzi jak człowiek dojrzały.

I oto nauczyłem ciebie Księgi, mądrości, Tory i Ewangelii”


Sura Al-i-Imran (5): 157

”… i tym, którzy idą za prorokiem rodzimym,

którego oni znajdują wspomnianego w Torze i Ewangelii;

On im nakazuje to, co jest słuszne,

a zakazuje tego co niesłuszne”


Myślę, że tych kilka wskazanych przeze mnie wersetów, stanowi wystarczający materiał, by dowieść tego, co Mahomet rzeczywiście sądził o Biblii, i nie ma potrzeby szukać innych.

Po co przytaczasz te wszystkie cytaty, jeśli Mahomet i tak uważał, że wszystkie poprzednie księgi zostały unieważnione bo są sfałszowane?
https://sunnah.com/bukhari:7523
https://sunnah.com/bukhari:7363
https://sunnah.com/bukhari:2685
https://www.islamweb.net/en/fatwa/57633 ... -distorted

Wszelkie wzmianki o Jezusie, Abrahamie, Mojżeszu itd. są przekręcone/zmodyfikowane przez Mahometa/Dżibrila/Allaha.

Dodano po 17 minutach 22 sekundach:
Efezjan pisze: 2018-01-12, 15:16
Katol pisze: 2018-01-12, 11:54 W Koranie występują wersety wcześniejsze (mekkańskie) i późniejsze (medyńskie).
Te późniejsze unieważniają wcześniejsze.
Owszem, słyszałem o abrogacji, ale czy zawsze sury medyńskie unieważniają te wcześniejsze? Dobrym przykładem jest tutaj Al Fatiha /Otwierająca/ zesłana Mahometowi w Mekce - nie w Medynie, a jednak nie została abrogowana - więcej - jest chyba najczęściej odmawianą modlitwą muzułmańską i nazywana również 'Matką Księgi'.
Pokojowe wersety są unieważnianie przez wersety wojny. Taka jest zasada. Najwięcej unieważnia sura 9,5. Opisane w egzegezie Ibn Kathira.

Dodano po 4 minutach 33 sekundach:
Efezjan pisze: 2018-01-12, 20:11 Mnie się wydaje, że miłosierdzie objawia się u nich w dawaniu jałmużny /jeden z filarów islamu/. Musimy sobie też zdać sprawę z tego, że islam prowadzi do terroryzmu, ale czy to jest jeden i jedyny sposób odczytywania tej księgi? Czy nieradykalny muzułmanin musi mieć inklinacje terrorystyczne? W islamie jest wiele szkół zarówno w odłamie sunnickim jak i szyickim. Poza tym islam ma również nurt mistyczny sufizm, którego przejawem mogą być derwisze: https://pl.wikipedia.org/wiki/Derwisz.

Poza tym: inny jest islam w Arabii Saudyjskiej, inny w Afganistanie, a jeszcze inny na przykład w Jordanie, gdzie kobiety nie muszą się zakrywać:



Jako ostatni przykład: nasi muzułmanie. Terroryści? ;)

Jałmużna w islamie nie jest jałmużną tak, jak my ją widzimy. Zakat, bo zapewne o to Ci chodzi, jest obowiązkowym PODATKIEM. Jałmużna zaś to dobrowolne oddanie czegoś komuś. Do tego wpływy z tej islamskiej "jałmużny" są oddawane na dżihad na droez Allaha, tzn na walkę przeciwko niewiernym - sura 9,60. Patrz np. Muhsin Khan lub egzegezy.

Acha i jeszcze coś: nasi Tatarzy są według islamu apostatmi których należy zabijać. Ponadto oni też kłamią i to w żywe oczy.

Dodano po 5 minutach 39 sekundach:
tisheeng pisze: 2018-01-12, 23:19 W kwestii praktycznego rozumienia Boga przez muzulmanow to bym sie zgodzil w pewnym sensie z katolem.
Ale temat chyba jest inny. Bo chrzescijanie modla sie w swoim jezyku arabskim do Allacha, czyli do Boga. W wielu jezykach slowo Allach znaczy to samo, co slowo Bog po polsku.
No niestety nie. Słowo "Allah" jest imienim własnym, ale jest używane również w sensie imienia pospolitego i dlatego właśnie chrześciajnie w krajach arabskich używają słowa "Allah" w sensie słowa "Bóg", ale dodają do tego słowa takie jak Ibn, Ruh, Ab > Allah al Ibn, Allah al Ruh, Allah al Ab.
Andej pisze: 2018-01-13, 09:31
Abraham45 pisze: 2018-01-12, 22:22
... Radykałowie nie wierzą w Allaha, nie wierzą w Boga, oni wierzą w diabła i do niego się modlą, ale używają niewłaściwego określenia, ...
Andej:
Nie trzyma się kupy. Wierzą w Boga, którego nazywają Allahem, ale fałszywie Go pojmują. To nie Bóg się zmienił, to oni są ślepi.
Radykalni muzułmanie nie mają mocy sprawczej, aby radykalnie wpłynąć na Istotę Boga. Bóg jest niezmienny niezależnie od tego, jak kto sobie Go wyobraża. Jest ponad to.

:)) :)) :)) No tak, teraz to prawdziwi (radykalni) muzułmanie źle pojmują Allaha, bo ..... robią to, co im kazał w Koranie?
Andeju, toż to już cyrk jest jakiś! :))
Ostatnio zmieniony 2022-06-08, 12:21 przez Iga05, łącznie zmieniany 3 razy.

konserwa
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3050
Rejestracja: 16 sty 2022
Has thanked: 318 times
Been thanked: 466 times

Re: Relacja pomiędzy Allahem a JHWH

Post autor: konserwa » 2022-06-08, 12:49

Cos ni z gruszki ni z pietruszki ( choc z muzulmanami mam na co dzien do czynienia): nie ma i nie mozue byc zadnych relacji miedzy JHWH i Alla(c)hem, poniewaz nie ma dwoch Bogo Prawdziwych. jest jedynie i tylko Bogiem Prawdziwym Bog JHWH.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Relacja pomiędzy Allahem a JHWH

Post autor: Andej » 2022-06-08, 17:19

Iga05 pisze: 2022-06-08, 12:20 Andej:
Nie trzyma się kupy. Wierzą w Boga, którego nazywają Allahem, ale fałszywie Go pojmują. To nie Bóg się zmienił, to oni są ślepi.
Radykalni muzułmanie nie mają mocy sprawczej, aby radykalnie wpłynąć na Istotę Boga. Bóg jest niezmienny niezależnie od tego, jak kto sobie Go wyobraża. Jest ponad to.
No tak, teraz to prawdziwi (radykalni) muzułmanie źle pojmują Allaha, bo ..... robią to, co im kazał w Koranie?
Andeju, toż to już cyrk jest jakiś!
Jak dla kogo. Mnie nie śmieszy. Mi sprawia przykrość taki cyrk. Może dlatego, że jestem związany z katolicyzmem.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Iga05
Bywalec
Bywalec
Posty: 171
Rejestracja: 12 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 10 times

Re: Relacja pomiędzy Allahem a JHWH

Post autor: Iga05 » 2022-06-08, 17:27

Andej pisze: 2022-06-08, 17:19
Iga05 pisze: 2022-06-08, 12:20 Andej:
Nie trzyma się kupy. Wierzą w Boga, którego nazywają Allahem, ale fałszywie Go pojmują. To nie Bóg się zmienił, to oni są ślepi.
Radykalni muzułmanie nie mają mocy sprawczej, aby radykalnie wpłynąć na Istotę Boga. Bóg jest niezmienny niezależnie od tego, jak kto sobie Go wyobraża. Jest ponad to.
No tak, teraz to prawdziwi (radykalni) muzułmanie źle pojmują Allaha, bo ..... robią to, co im kazał w Koranie?
Andeju, toż to już cyrk jest jakiś!
Jak dla kogo. Mnie nie śmieszy. Mi sprawia przykrość taki cyrk. Może dlatego, że jestem związany z katolicyzmem.
Czyli według ciebie dżihadyści, którzy postępują zgodnie z Koranem i sunną, są radykałami, ekstremistami i innymi -ami i fałszywie pojmują Allaha? :-?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Relacja pomiędzy Allahem a JHWH

Post autor: Andej » 2022-06-08, 17:29

Fałszywie pojmują Boga. Bóg jest miłością. Nienawiść jest Mu obca.
Dlaczego bronisz ich tak usilnie?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Iga05
Bywalec
Bywalec
Posty: 171
Rejestracja: 12 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 10 times

Re: Relacja pomiędzy Allahem a JHWH

Post autor: Iga05 » 2022-06-08, 17:34

Andej pisze: 2022-06-08, 17:29 Fałszywie pojmują Boga. Bóg jest miłością. Nienawiść jest Mu obca.
Dlaczego bronisz ich tak usilnie?
Hmh, czyli prawdziwi muzułmanie, którzy prawdziwie praktykują swoją wiarę, zabijają, gwałcą itd, bo tak każe im Koran i sunna, fałszywie pojmują Allaha.... #-O To może ten islam jakoś skorygujesz/zreformujesz?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Relacja pomiędzy Allahem a JHWH

Post autor: Andej » 2022-06-08, 17:36

Iga05 pisze: 2022-06-08, 17:34 To może ten islam jakoś skorygujesz/zreformujesz?
Nie zabiorę Ci tej działki. Nie przekabacisz mnie na islam. Już kilka razy oświadczałem. Dlaczego nie wierzysz?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Iga05
Bywalec
Bywalec
Posty: 171
Rejestracja: 12 maja 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 30 times
Been thanked: 10 times

Re: Relacja pomiędzy Allahem a JHWH

Post autor: Iga05 » 2022-06-08, 17:40

Andej pisze: 2022-06-08, 17:36
Iga05 pisze: 2022-06-08, 17:34 To może ten islam jakoś skorygujesz/zreformujesz?
Nie zabiorę Ci tej działki. Nie przekabacisz mnie na islam. Już kilka razy oświadczałem. Dlaczego nie wierzysz?
Dlaczego nie odnosisz się do tematu o którym rozmawiamy?

Czyżby coś było z Twoją pamięcią nie tak...? :-?
Mam nadzieję, że wszystko w porządku? Poważnie mówię!

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Relacja pomiędzy Allahem a JHWH

Post autor: Andej » 2022-06-08, 17:44

Iga05 pisze: 2022-06-08, 17:40
Iga05 pisze: 2022-06-08, 17:34 To może ten islam jakoś skorygujesz/zreformujesz?
Nie zabiorę Ci tej działki.
Dlaczego nie odnosisz się do tematu o którym rozmawiamy?[/quote]

Zatem zacytuję to, czego nie doczytałaś.
Kwestia i odpowiedź na nią.

Czy odniesienie się do zadanego pytania nie jest kontynuacją tematu?

Czy impertynencja (Czyżby coś było z Twoją pamięcią nie tak...?) jest kontynuacją tematu?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ