"Przyszlosc Polski,Swiata, Chrzescijanstwa" vs wartosci Chrzescijanskie, Jezus i Biblia

Rozmowy na temat wyznawców islamu, których głównym prorokiem jest Muhammad a Bogiem Allah.
Kochanedziecinstwo

"Przyszlosc Polski,Swiata, Chrzescijanstwa" vs wartosci Chrzescijanskie, Jezus i Biblia

Post autor: Kochanedziecinstwo » 2019-08-29, 12:11

Witam. Chcialabym sie podzielic refleksja nad sytuacja na swiecie i w Polsce, refleksja na temat islamizacji Europy oraz rola Polski w ratowaniu swiata/ Europy przed Islamem. Chcialabym sie rowniez rozpisac nad moim pojmowaniem Chrzescijanstwa i wartosci ktore plyna z nauki Jezusa Chrystusa i roli Kosciola w walce o czlowieczenstwo.

Moze zaczne prosto z mostu: jestem przerazona i przepelniona bolem, strachem i poczuciem niemocy. To nie jest niestety strach przed muzulmanami..Boje sie niszczycielskiej sily szatana, ktory jak sie wydaje sprytnie przejal kontrole nad sercami i umyslami chrzescijan i zgladzil chrzescijanstwo od srodka. Wydaje sie ze szatan wykorzystal chrzescijanska doktryne i chec prostego ludu do "ochrony" chrzescijanstwa po to by sprytnie, gruntownie odsunac ludzi od Jezusa. Odsunac jak mysle nieodwracalnie.

Chrzescijanstwa juz nie ma. Umarlo. Zostalo wyploszone z serc ludzkich strachem przed zlowieszczym islamem. Chrzescijanstwo w Polsce zostalo zniszczone przez politykow powolujacych sie na wartosci katolickie oraz siedzacych w kieszeniach tychze politykow kaplanow. Chrzescijanstwo na skale Europejska czy swiatowa probuje zniszczyc sam Kosciol oraz jego radykalne kregi.Zamiast prawdziwego chrzescijanstwa wkradla sie chec utrzymania kontroli i liczebnosci chrzescijan za wszelka cene, za cene odejscia od podstawowych,
biblijnych wartosci. Na "zachodzie " ta proba objawia sie robieniem z chrzescijanizmu dyskoteki- w koncu nie wazne po jakich trupach, wazne aby do celu. W Polsce Kosciol "sprzedaje sie" politykom, ktorzy wykorzystuja naiwne serca i umysly Polakow oraz chec utrzymania pozycji przez wladze Kosciola, do osiagania wlasnych, przyziemnych, brudnych celow politycznych. Tu mam rowniez swoja osobista tragedie poniewaz mowie o politykach, na ktorych sama glosowalam i bede dalej zmuszona glosowac w najblizszych wyborach wybierajac wg mojego sumienia " mniejsze zlo."

Przykro mi to mowic. Nie mam na celu nikogo obrazic lecz uswiadomic i przypomniec kilka faktow.

Jezus uczyl bezgranicznej milosci, pokory, " nastawiania drugiego policzka". Jezus uczyl cieszenia sie gdyby ktos mial okazje stac sie ofiara przesladowania z powodu Jego Swietego Imienia...

Czego ucza pseudochrzescijanie, pseudochrzescijanscy politycy i na co wladze Kosciola przez wiele lat przyzwalaly potulnie milczac u spodnicy politykow?

Ucza nienawisci, strachu, " obrony " ,gotowosci wrecz bojowej, nastawienia do " walki " postawy braku milosierdzia, obrazania innych ludzi, wyzywania ich, ponizania oraz uzywania przemocy pod przykrywka obrony Chrzescijanskiej Europy. To skrajnie obrzydliwe.

Wmawia sie tym prostym, kiedys moze i prawdziwym chrzescijanom szczegolna role Polakow w wojnie o Chrzescijanska Europe. Fajnie jest przeciez czuc sie " szczegolnie waznym ".

A ja powiem tak: zalozmy ze odrzucilismy juz Jezusa i chcemy kontynuowac nasza dotychczasowa walke. Jakie mamy szanse ( tak naprawde) na przezycie biorac pod uwage militarna technologie wspolczesnych czasow miedzy innymi bron atomowa, liczebnosc oraz okrucienstwo terrorystow? Jakie mamy poparcie naszych sasiadow, Europy oraz swiata ze tak swawolnie i z pelna nienawiscia igramy z ogniem? Jak dlugo bedziemy kozakami naiwnie wierzac ze to nam pomoze zachowac bezpieczenstwo w naszym kraju? 10 lat? 15?

Ja nie strasze, ja odwoluje sie do logiki i zdrowego rozsadku. Czy oplaca sie sprzedac dusze diablu, odsunac sie od Boga w celu szerzenia nienawisci skoro obiektywnie rzecz biorac Polska i jeg 38 mill mieszkancow jest marnym pylkiem na skale swiatowa? ( tutaj ktos sie powola na USA i jego nie do konca stabilnego przezydenta z ktorego kpi reszta swiata).

Nie biorac tutaj pod uwage nauki Pana Jezusa i istnienia Boga, a tylko czysto ludzka chec przetrwania usilnie nasuwa sie apel: ludzie opamietajcie sie w swojej nienawisci bo jaka miara mierzycie taka i wam odmierza.

Jednak moim celem nie jest straszenie nikogo. Wspomnialam o tym probujac pokazac bezsensownosc calej sytuacji.

A teraz wracajac do wartosci biblijnych, Kosciola, Chrzescijanstwa i jego obrony.

Czytam komentarze ludzi ziejacych nienawiscia ze Matka Boza poprowadzi Polske w jej rasistowskich i nacjonalistycznych dzialaniach. Ludzie opamietajcie sie..Matka Najswietszego Syna Bozego nie moglaby dzialac wbrew Jego nauce i woli Bozej. Nauce ktora nawoluje do milowania nieprzyjaciela, ktora mowi ze Dobry Bog zsyla deszcz nad dobrymi i zlymi. Ktora zabrania oceniac, potepiac i sad nad ludzmi oddaje w rece Jezusa. Jak mozna naiwnie twierdzic ze Matka Boza moglaby sie uwiklac w obrone pseudochrzescijanstwa i jego nienawisci. Nie robcie sobie z Matki samego Boga wrozki, ktora spelnia wszelkie zyczenia tylko dlatego ze tak chca nacjonalisci.

Jedyna wartoscia chrzescijanina powinna byc nauka Jezusa. Chrzescijanstwo samo w sobie jako forma zrzeszenia traci wszelka wartosc jesli przedstawia swoje istnienie ponad nauke Chrystusa. Mniejszym zlem jest wtedy gdyby( jak to sie mowi i probuje przekonac ) muzulmanie opanowali Europe i Polske, rozmnozyli sie na potege i powybijali prawdziwych chrzescijan ( nawet co do jednego), prawdziwych Katolikow majacych w sercach i wyznajacych slowa Pana Jezusa, przestrzegajacych w praktyce Jego prawa, niz gdyby chrzescijanstwo/ katolicyzm mial przetrwac kosztem wyparcia z serc podstawowych zasad naszej wiary. Chrzescijanstwo oparte na nienawisci nie jest juz Chrzescijanstwem a zwyklym wytworem szatana, organizacja ludzi, zrzeszeniem w celu sprawowania wladzy.


Dlaczego tak sie uczepilam tej nienawisci?- bo jest, rozpanoszyla sie na maksa, slowa i czyny nienawisci wzgledem muzulmanow oraz ludzi przypominajacych muzulmanow np kolorem skory,padaja glownie z ust chrzescijan, glownie Katolikow.. politycy do tego podrzegaja, Kosciol Katolicki klepie tych politykow po pleckach i nie przeciwdziala temu w skuteczny sposob nawet jesli w nacjonalistyczna pelna nienawisci doktryne mieszane sa przenajswietsze istoty niebieskie jak np Matka Boza.
Mam o to ogromny zal do Kosciola. Zal ze patrzono na to i przyzwalano. A przyzwalano i popierano i straszono narod..
Teraz trzeba posprzatac bo muzulmanie w Polsce sa i beda. Jest ich sporo wiecej niz w momencie kiedy zaczeto indoktrynacje narodu polskiego gdyz polskie wladze szczodrze obdarowywaly nowych muzulmanow pozwoleniami na pobyt, gdy Ci politycy absolutnie nie maja nic przeciwko nim ale uzywaja ich do walki politycznej z opozycja wyrzadzajac szkode na nieopisana skale. Szkode na polskich umyslach.

I przykro mi ze po mimo tego wszystkiego co wiem,pojde na nich glosowac bo nie ma alternatywy ktora nie godzilaby w Polakow, tradycje i niektore wartosci, ktorych jednak Ci podwojniemoralni politycy bronia

Ale pisze to wszystko bo mimo upadku chrzescijanstwa, chrzescijanie jeszcze sa. Sa zarowno chrzescijanscy i Katoliccy duchowni jak i prawdziwi wyznawcy pelni milosci. Tylko ze jest to mniej widoczne. Ale gdyby ci mniej widoczni zrobili cos by przeciwstawic sie tym bardziej widocznym to moznabybylo jeszcze uratowac czlowieczenstwo.

O chrzescijanstwo trzeba walczyc ale musi byc to walka o milosierdzie i pokore w ludzkich sercach. To musi byc walka o odbudowe wartosci Biblijnych w kosciele, walka o Biblijna prawde wewnatrz Kosciola, walka o ludzkie dusze.
Nie mozna walczyc o liczbe jego czlonkow czy pozycje polityczna. Uwazam ze lepszy jeden prawdziwy Chrzescijanin/ Katolik na ziemii niz miliony nazistow pod nazwa Katolicy/ Chrzescijanie.

Lepiej "umrzec" z reki istamskiego terrorysty w imie milosci blizniego niz pozbawic drugiego czlowieka zycia. Kazdy kto szerzy strach i nienawisc w stosunku do jakiejkolwiek grupy ludzi ma na rekach krew tych ludzi przelana z reki terrorysty,ktory wzial sobie za bardzo te nienawisc do serca.
Kazdy kto milczy w tej sprawie ma rowniez te krew na rekach. A nienawisc juz jest na ogromna skale.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: "Przyszlosc Polski,Swiata, Chrzescijanstwa" vs wartosci Chrzescijanskie, Jezus i Biblia

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-08-29, 12:25

Myślę, że to bardzo jednostronna ocena. Więcej w nim tez niż argumentów.
Poruszyłaś wiele spraw - nie da się za bardzo dyskutować z wszystkimi tezami na raz. Co więcej, chyba trochę robisz to, przed czym przestrzegasz... - zarówno w zakresie mówienia źle o innych jak i przywiązania do konkretnej opcji politycznej...
Możemy omówić każde z poruszonych zagadnień, ale po kolei. Biadanie w stylu wszyscy są źli i w ogóle do niczego nie prowadzi i chyba niczego nie wnosi.

Kochanedziecinstwo

Re: "Przyszlosc Polski,Swiata, Chrzescijanstwa" vs wartosci Chrzescijanskie, Jezus i Biblia

Post autor: Kochanedziecinstwo » 2019-08-29, 12:37

Z checia przeczytam argumenty przemawiajace za tym ze sie myle. Spedza mi to sen z oczu a po zapoznaniu sie ze sprawa ostatniego ataku terrorystycznego w muzulmanskiej cerkwi podczas ich swieta z reki 21 latka w Norwegii nie zmrozylam oka juz od 3 dni.. Zamiast tego przejzalam Internet. Z checia usne w utwierdzeniu jak bardzo sie mylilam w mojej ocenie rzeczywistosci.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: "Przyszlosc Polski,Swiata, Chrzescijanstwa" vs wartosci Chrzescijanskie, Jezus i Biblia

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-08-29, 12:48

Kochanedziecinstwo pisze: 2019-08-29, 12:37 Z checia przeczytam argumenty przemawiajace za tym ze sie myle. Spedza mi to sen z oczu a po zapoznaniu sie ze sprawa ostatniego ataku terrorystycznego w muzulmanskiej cerkwi podczas ich swieta z reki 21 latka w Norwegii nie zmrozylam oka juz od 3 dni.. Zamiast tego przejzalam Internet. Z checia usne w utwierdzeniu jak bardzo sie mylilam w mojej ocenie rzeczywistosci.
Coś selektywna ta Twoja wrażliwość...
Na jaki temat chcesz najpierw porozmawiać?

Kochanedziecinstwo

Re: "Przyszlosc Polski,Swiata, Chrzescijanstwa" vs wartosci Chrzescijanskie, Jezus i Biblia

Post autor: Kochanedziecinstwo » 2019-08-29, 13:09

Nie wiem. Nawet nie wiem czy chce " porozmawiac ". Rozmowa kojarzy mi sie z wymiana argumentow. Ja podzielilam sie moja refleksja na temat zawarty w tytule i nie mam na chwile obecna nic wiecej do powiedzenia, dlatego trudno aby to byla " rozmowa ". Natomiast z checia chcialabym aby ktos wykazal ze moja refleksja jest bledna, wyssana z palca, tendencyjna itd.

Jesli masz ochote sie wypowiedziec, wybierz sam kwestie, ktora Cie poruszyla i omow ja.

PS. Moja wrazliwosc nie jest selektywna..
Ostatnio zmieniony 2019-08-29, 13:11 przez Kochanedziecinstwo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: "Przyszlosc Polski,Swiata, Chrzescijanstwa" vs wartosci Chrzescijanskie, Jezus i Biblia

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-08-29, 13:14

Tak myślałem Wyrzucić stek oskarżeń na innych, a potem nie chce mi się rozmawiać.
Słabe to.
Jak tam ma się belka w oku? ;)
Ostatnio zmieniony 2019-08-29, 13:14 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Kochanedziecinstwo

Re: "Przyszlosc Polski,Swiata, Chrzescijanstwa" vs wartosci Chrzescijanskie, Jezus i Biblia

Post autor: Kochanedziecinstwo » 2019-08-29, 13:18

Ok. Skoro slabe to trudno. Nie mam naprawde ochoty na rozmowe typu " podgrzewanie atmosfery miedzy rozmowcami ". Jesli tyle masz do powiedzenia w tym temacie to dziekuje Ci za Twoja opinie, jesli masz jakas inna konkretna mysl w tej sprawie ktora chcialbys sie podzielic- bedzie mi milo.
Ostatnio zmieniony 2019-08-29, 13:19 przez Kochanedziecinstwo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: "Przyszlosc Polski,Swiata, Chrzescijanstwa" vs wartosci Chrzescijanskie, Jezus i Biblia

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-08-29, 13:24

Przykro mi, "twierdzenia bez dowodu wolno odrzucić bez powodu".
Co niniejszym czynię.

Dominik

Re: "Przyszlosc Polski,Swiata, Chrzescijanstwa" vs wartosci Chrzescijanskie, Jezus i Biblia

Post autor: Dominik » 2019-08-29, 13:28

@Kochanedziecinstwo, jak zapewne wiesz jesteś na forum dyskusyjnym. U nas dyskutujemy razem z autorem tekstu, zwłaszcza tak długiego jak Twój. Nikt nie będzie się wysilał i pisał od razu co myśli na temat wszystkich Twoich myśli, ponieważ to wymaga czasu i widocznej chęci autora na dyskusje.

Kochanedziecinstwo

Re: "Przyszlosc Polski,Swiata, Chrzescijanstwa" vs wartosci Chrzescijanskie, Jezus i Biblia

Post autor: Kochanedziecinstwo » 2019-08-29, 13:32

Dobrze,zacznijmy w takim razie na temat skad u Katolikow wziela sie nienawisc i strach przed muzulmanami? Kto te mysl naswietlil oraz wprowadzil haslo islamizacji Europy
Ostatnio zmieniony 2019-08-29, 13:33 przez Kochanedziecinstwo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: "Przyszlosc Polski,Swiata, Chrzescijanstwa" vs wartosci Chrzescijanskie, Jezus i Biblia

Post autor: Andej » 2019-08-29, 13:32

Kochanedziecinstwo pisze: 2019-08-29, 12:11 ... Lepiej "umrzec" z reki istamskiego terrorysty w imie milosci blizniego niz pozbawic drugiego czlowieka zycia. ...
Tak, zachęcające jest pójście na łatwiznę. Pozwolić się zabić, aby morderca mógł zabijać kolejne osoby. W każdym razie, my już mamy z głowy. Z miłości do mordercy oddaliśmy życie.
Ale jakie dobro uczyniliśmy? Na czym ono polega?
Jak uzasadnić, że lepiej, aby dalej żył jeden morderca (i dalej mordował), niż jeden katolik? Nie przychodzi mi do głowy żaden argument. Ale może mi podasz.
Miłość bliźniego nie polega na wspieraniu zła. Każdy ma prawo do obrony. I obowiązek obrony. Także za cenę śmierci bandyty.

Choć przyznaję, że prawdopodobnie wolałbym zostać zamordowany, niż zabić w obronie. Bo nie potrafiłbym potem żyć. Ale często chodzę na łatwiznę. A życie i tak musi się kiedyś skończyć. Na dodatek, nie uważam śmierci za zło.

Czytając pierwszy post zastanawiałem się, co masz na myśli. Jakie konkretne zachowania, przykłady, osoby. Piszesz księża, politycy - samo zło. Marzysz, aby przyszli muzułmanie, zrobili kęsim i wtedy wszystko byłoby piękne. Miłość chrystusowa "dopadła" by wszystkich chrześcijan. Kościoły byłyby meczetami, a politycy imamami. Piękny świat. Totalnie piękny.

Mam wrażenie, że starasz się wpisać w przedwyborczą gorączkę. Totalnie wesprzeć totalsów. Pognębić tych, którzy wierzą, ale nie dość poprawnie według Ciebie. Zapewne ideałami są politycy typu Komorowski besztający księdza, ze niewłaściwą homilię. Albo Tusk przyjmujący publicznie komunię świętą, pomimo głoszenia poglądów, które skazywały go na ekskomunikę. Oczywiście winę ponoszą hierarchowie Kościoła (piszę bez przekąsu), że dopuszczali do takich sytuacji bojąc się powtórki z historii. Bojąc się, aby Tusk nie zamienił się w Gomułkę.
Teraz uważasz, że lepsza jest otwarta wrogość do Kościoła, niż nieudolna wiara?

Rzucasz kamieniem. Czy z tego mogę wnosić, że jesteś bez grzechu?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Kochanedziecinstwo

Re: "Przyszlosc Polski,Swiata, Chrzescijanstwa" vs wartosci Chrzescijanskie, Jezus i Biblia

Post autor: Kochanedziecinstwo » 2019-08-29, 14:18

Odnosnie mojej orientacji politycznej wyraznie wskazalam partie na ktora glosowalam i w pazdzierniku ponownie zaglosuje z powodu braku wg mojego sumienia alternatywy. Jesli chodzi o polityke odnosze sie tylko do kwestii podrzegania tej partii do nienawisci. Inne kwestie albo popieram albo uwazam za maloszkodliwe w porownaniu z pozytywnymi aspektami rzadow tej partii. Przyczepilam sie tylko do ideologii prowadzacej do wyrzadzania krzywdy innym ludziom, co bylo niemal na porzadku dziennym w ostatnich latach. Jesli chodzi o hierarchow Kosciola i ich wine- tak, obwinniam ich. Sama wysluchalam niejednego kazania na temat islamizacji Europy, bylam swiadkiem rozbudzania strachu i podrzegania do walki. Czy tylko ja mialam taki przypadek? Nikt inny sie z tym nie spotkal?

Dodano po 4 minutach 16 sekundach:
Każdy ma prawo do obrony. I obowiązek obrony. Także za cenę śmierci bandyty.

W ktorym miejscu w Biblii Pan Jezus tak powiedzial- wyrazil te mysl swoim zachowaniem?

Dodano po 9 minutach 43 sekundach:
Każdy ma prawo do obrony. I obowiązek obrony. Także za cenę śmierci bandyty.

Powtorze pytanie bo jeszcze nie nauczylam sie tu cytowac:
W ktorym miejscu w Bibli Pan Jezus tak powiedzial lub wyrazil swoim zachowaniem?

Dodano po 20 minutach 23 sekundach:
Marzysz, aby przyszli muzułmanie, zrobili kęsim i wtedy wszystko byłoby piękne. Miłość chrystusowa "dopadła" by wszystkich chrześcijan. Kościoły byłyby meczetami, a politycy imamami. Piękny świat. Totalnie piękny.
W ktorym momencie wyrazilam takie marzenie?

Jejku widze ze dopuszcza sie tylko tezy skrajne; " albo my zjemy muzulmanow albo oni nas ". Skoro prosze o brak aktow nienawisci wzgledem drugiego czlowieka to znaczy ze chce byc "zjedzona"?

Wy juz nie umiecie sie zdystansowac.. Jest woz albo przewoz..

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: "Przyszlosc Polski,Swiata, Chrzescijanstwa" vs wartosci Chrzescijanskie, Jezus i Biblia

Post autor: Andej » 2019-08-29, 14:54

Łk 22,35-38 I rzekł do nich: «Czy brak wam było czego, kiedy was posyłałem bez trzosa, bez torby i bez sandałów?» Oni odpowiedzieli: «Niczego». «Lecz teraz - mówił dalej - kto ma trzos, niech go weźmie; tak samo torbę; a kto nie ma, niech sprzeda swój płaszcz i kupi miecz! Albowiem powiadam wam: to, co jest napisane, musi się spełnić na Mnie: Zaliczony został do złoczyńców. To bowiem, co się do Mnie odnosi, dochodzi kresu». Oni rzekli: «Panie, tu są dwa miecze». Odpowiedział im: «Wystarczy».

A gdzie napisano, że życie bandyty jest cenniejsze?

Nie, nie skrajności. Realizm. Widzimy ekspansję. Widzimy zagrożenie. Nie chcemy chować głów w piasek (aby ułatwić rytualne oddzielenie ich od reszty ciał). Chcemy zostać przy wyznawanych przez nas wartościach. Nie chcemy być "nawracani" za pomocą noża czy kałacha lub bomby.

Podżeganie do nienawiści. To slogan. Podaj konkretny przykład. Ja twierdzę, że muzułmanie i liberolewica podżega do nienawiści. A właściwie nie podżega, ale wymusza pewne zachowania, łamie kręgosłupy moralne, niszczy ludzi o innej wierze lub przekonaniach.
Ale skoro jest to podżeganie, któe tak boli, to podaj przykład. Najpierw JEDEN. Omówimy. A potem podasz kolejny. Konkretnie. Nie swoją opinię, ale konkretny fakt. Oryginalne nagranie, wyb=powiedź, czyn, a nie relację z TVN lub artykuł z GW lub Lisweeka.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: "Przyszlosc Polski,Swiata, Chrzescijanstwa" vs wartosci Chrzescijanskie, Jezus i Biblia

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-08-29, 15:46

Kochanedziecinstwo pisze: 2019-08-29, 13:32 Dobrze,zacznijmy w takim razie na temat skad u Katolikow wziela sie nienawisc
Moge prosić o dowód, że nienawiść do muzułmanów jest typową postawą katolika?
Oto jaki na przykład ja mam stosunek do wyznawcow Islamu: viewtopic.php?p=187337#p187337
i strach przed muzulmanami?
Raczej przed ich działaniami.
A skąd?
Niech pomyślę. Czyżby coś wspólnego miały z tym niektóre wydarzenia:
https://www.google.com/search?q=ofiary+ ... 0&bih=1285
https://www.fronda.pl/a/ofiary-islamu-s ... 20960.html
https://www.rp.pl/Terroryzm/190219609-4 ... istan.html
https://www.tvp.info/41878788/dziesiatk ... smiertelne
https://www.tvp.info/26639310/pierwszy- ... e-zabytkow
https://dziennikzachodni.pl/zamach-w-st ... r/13738310
https://www.newsweek.pl/swiat/polityka/ ... ii/0l1fsxm
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... m-luk.html
https://polskieradio24.pl/5/3/Artykul/6 ... sty-UNESCO
https://www.tvn24.pl/magazyn-tvn24/niez ... k,222,3824
Kto te mysl naswietlil oraz wprowadzil haslo islamizacji Europy
Arabia Saudyjska.

https://www.pch24.pl/szokujace-ustaleni ... 091,i.html

A może przekona Cię to, co sami muzułmanie mówią na ten temat?
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14806
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: "Przyszlosc Polski,Swiata, Chrzescijanstwa" vs wartosci Chrzescijanskie, Jezus i Biblia

Post autor: Dezerter » 2019-08-31, 20:36

Kochanedziecinstwo pisze: 2019-08-29, 12:11 Witam. Chcialabym sie podzielic refleksja nad sytuacja na swiecie i w Polsce, refleksja na temat islamizacji Europy oraz rola Polski w ratowaniu swiata/ Europy przed Islamem. Chcialabym sie rowniez rozpisac nad moim pojmowaniem Chrzescijanstwa i wartosci ktore plyna z nauki Jezusa Chrystusa i roli Kosciola w walce o czlowieczenstwo.
Witaj na forum. Dobrze, że takie rzeczy cię zajmują i obchodzą
Moze zaczne prosto z mostu: jestem przerazona i przepelniona bolem, strachem i poczuciem niemocy. To nie jest niestety strach przed muzulmanami..Boje sie niszczycielskiej sily szatana, ktory jak sie wydaje sprytnie przejal kontrole nad sercami i umyslami chrzescijan i zgladzil chrzescijanstwo od srodka. Wydaje sie ze szatan wykorzystal chrzescijanska doktryne i chec prostego ludu do "ochrony" chrzescijanstwa po to by sprytnie, gruntownie odsunac ludzi od Jezusa. Odsunac jak mysle nieodwracalnie.
Przerażanie i ból to nie są cechy chrześcijanki :( - nie takie są owoce Duch Świętego - u mnie tych uczuć nie ma.
Strach przed siłą szatana :( - patrz jw.
I ta tragiczna opinia :( :?: - siostro - martwię się o Ciebie.
Chrzescijanstwa juz nie ma. Umarlo. Zostalo wyploszone z serc ludzkich strachem przed zlowieszczym islamem. Chrzescijanstwo w Polsce zostalo zniszczone przez politykow powolujacych sie na wartosci katolickie oraz siedzacych w kieszeniach tychze politykow kaplanow. Chrzescijanstwo na skale Europejska czy swiatowa probuje zniszczyc sam Kosciol oraz jego radykalne kregi.Zamiast prawdziwego chrzescijanstwa wkradla sie chec utrzymania kontroli i liczebnosci chrzescijan za wszelka cene, za cene odejscia od podstawowych,
biblijnych wartosci. Na "zachodzie " ta proba objawia sie robieniem z chrzescijanizmu dyskoteki- w koncu nie wazne po jakich trupach, wazne aby do celu. W Polsce Kosciol "sprzedaje sie" politykom, ktorzy wykorzystuja naiwne serca i umysly Polakow oraz chec utrzymania pozycji przez wladze Kosciola, do osiagania wlasnych, przyziemnych, brudnych celow politycznych. Tu mam rowniez swoja osobista tragedie poniewaz mowie o politykach, na ktorych sama glosowalam i bede dalej zmuszona glosowac w najblizszych wyborach wybierajac wg mojego sumienia " mniejsze zlo."
To woje subiektywne słowa - ja znam i wierzę innym
"Jestem z wami po wszystkie dni aż do końca świata"
"Bramy piekielne go (Kościoła) nie przemogą"
Ale zgoda, z tym tekstem : :
W Polsce Kosciol "sprzedaje sie" politykom, ktorzy wykorzystuja naiwne serca i umysly Polakow oraz chec utrzymania pozycji przez wladze Kosciola, do osiagania wlasnych, przyziemnych, brudnych celow politycznych. Tu mam rowniez swoja osobista tragedie poniewaz mowie o politykach, na ktorych sama glosowalam i bede dalej zmuszona glosowac w najblizszych wyborach wybierajac wg mojego sumienia " mniejsze zlo."
I z tymi słowami:
Ucza nienawisci, strachu, " obrony " ,gotowosci wrecz bojowej, nastawienia do " walki " postawy braku milosierdzia, obrazania innych ludzi, wyzywania ich, ponizania oraz uzywania przemocy pod przykrywka obrony Chrzescijanskiej Europy. To skrajnie obrzydliwe.

Wmawia sie tym prostym, kiedys moze i prawdziwym chrzescijanom szczegolna role Polakow w wojnie o Chrzescijanska Europe. Fajnie jest przeciez czuc sie " szczegolnie waznym ".
Z tym, że nie nazwał bym ich nieprawdziwymi chrześcijanami.
A ja powiem tak: zalozmy ze odrzucilismy juz Jezusa i chcemy kontynuowac nasza dotychczasowa walke. Jakie mamy szanse
Źle stawiasz sprawę - ja nie odrzucam Jezusa, nie boję się muzułmanów, choć realnie oceniam zagrożenie, nie ma we mnie nienawiści, ani strachu, trzymam się z dala od polityki, nie daje się manipulować żadnej ze stron. "Walczę" ewangelizując, wyrażając swoje zdanie na fejsie i w realu, prowadząc forum, gdzie nie ma nienawiści i strachu - zapraszam do wspomagania i współtworzenia :ympeace:
A teraz wracajac do wartosci biblijnych, Kosciola, Chrzescijanstwa i jego obrony.

Czytam komentarze ludzi ziejacych nienawiscia ze Matka Boza poprowadzi Polske w jej rasistowskich i nacjonalistycznych dzialaniach. Ludzie opamietajcie sie..Matka Najswietszego Syna Bozego nie moglaby dzialac wbrew Jego nauce i woli Bozej. Nauce ktora nawoluje do milowania nieprzyjaciela, ktora mowi ze Dobry Bog zsyla deszcz nad dobrymi i zlymi. Ktora zabrania oceniac, potepiac i sad nad ludzmi oddaje w rece Jezusa. Jak mozna naiwnie twierdzic ze Matka Boza moglaby sie uwiklac w obrone pseudochrzescijanstwa i jego nienawisci. Nie robcie sobie z Matki samego Boga wrozki, ktora spelnia wszelkie zyczenia tylko dlatego ze tak chca nacjonalisci.
Pełna zgoda
Jedyna wartoscia chrzescijanina powinna byc nauka Jezusa. Chrzescijanstwo samo w sobie jako forma zrzeszenia traci wszelka wartosc jesli przedstawia swoje istnienie ponad nauke Chrystusa. Mniejszym zlem jest wtedy gdyby( jak to sie mowi i probuje przekonac ) muzulmanie opanowali Europe i Polske, rozmnozyli sie na potege i powybijali prawdziwych chrzescijan ( nawet co do jednego), prawdziwych Katolikow majacych w sercach i wyznajacych slowa Pana Jezusa, przestrzegajacych w praktyce Jego prawa, niz gdyby chrzescijanstwo/ katolicyzm mial przetrwac kosztem wyparcia z serc podstawowych zasad naszej wiary. Chrzescijanstwo oparte na nienawisci nie jest juz Chrzescijanstwem a zwyklym wytworem szatana, organizacja ludzi, zrzeszeniem w celu sprawowania wladzy.


Dlaczego tak sie uczepilam tej nienawisci?- bo jest, rozpanoszyla sie na maksa, slowa i czyny nienawisci wzgledem muzulmanow oraz ludzi przypominajacych muzulmanow np kolorem skory,padaja glownie z ust chrzescijan, glownie Katolikow.. politycy do tego podrzegaja, Kosciol Katolicki klepie tych politykow po pleckach i nie przeciwdziala temu w skuteczny sposob nawet jesli w nacjonalistyczna pelna nienawisci doktryne mieszane sa przenajswietsze istoty niebieskie jak np Matka Boza.
Mam o to ogromny zal do Kosciola. Zal ze patrzono na to i przyzwalano. A przyzwalano i popierano i straszono narod..
Teraz trzeba posprzatac bo muzulmanie w Polsce sa i beda. Jest ich sporo wiecej niz w momencie kiedy zaczeto indoktrynacje narodu polskiego gdyz polskie wladze szczodrze obdarowywaly nowych muzulmanow pozwoleniami na pobyt, gdy Ci politycy absolutnie nie maja nic przeciwko nim ale uzywaja ich do walki politycznej z opozycja wyrzadzajac szkode na nieopisana skale. Szkode na polskich umyslach.
Masz przykład papieża Franciszka- całkiem inny, umywa nogi, całuje i współdziała z muzułmanami.
A co do "Szkode na polskich umyslach." - to nie wiem czy byłaś w Anglii, lub w Szwecji - to co tam robią z umysłami obywateli jest o wiele bardziej szkodliwe niż nasze polskie zdroworozsądkowe, tradycyjne myślenie - uwierz mi :!:
Ale pisze to wszystko bo mimo upadku chrzescijanstwa, chrzescijanie jeszcze sa. Sa zarowno chrzescijanscy i Katoliccy duchowni jak i prawdziwi wyznawcy pelni milosci. Tylko ze jest to mniej widoczne. Ale gdyby ci mniej widoczni zrobili cos by przeciwstawic sie tym bardziej widocznym to moznabybylo jeszcze uratowac czlowieczenstwo.
Zapraszam do czynienia tego na tym forum - chętnie wesprę i pomogę.
O chrzescijanstwo trzeba walczyc ale musi byc to walka o milosierdzie i pokore w ludzkich sercach. To musi byc walka o odbudowe wartosci Biblijnych w Kosciele, walka o Biblijna prawde wewnatrz Kosciola, walka o ludzkie dusze.
Nie mozna walczyc o liczbe jego czlonkow czy pozycje polityczna. Uwazam ze lepszy jeden prawdziwy Chrzescijanin/ Katolik na ziemii niz miliony nazistow pod nazwa Katolicy/ Chrzescijanie.
Pełna zgoda.
Lepiej "umrzec" z reki istamskiego terrorysty w imie milosci blizniego niz pozbawic drugiego czlowieka zycia. Kazdy kto szerzy strach i nienawisc w stosunku do jakiejkolwiek grupy ludzi ma na rekach krew tych ludzi przelana z reki terrorysty,ktory wzial sobie za bardzo te nienawisc do serca.
Kazdy kto milczy w tej sprawie ma rowniez te krew na rekach. A nienawisc juz jest na ogromna skale.
Trochę przesadzasz, i chyba nie bardzo odróżniasz zdroworozsądkowego i rozumnego oporu, obrony i zapobiegania, od nienawiści i faszyzmu.
Zapraszam do aktywności na forum :ymhug:
Szalom
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ