"Przyszlosc Polski,Swiata, Chrzescijanstwa" vs wartosci Chrzescijanskie, Jezus i Biblia

Rozmowy na temat wyznawców islamu, których głównym prorokiem jest Muhammad a Bogiem Allah.
Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: "Przyszlosc Polski,Swiata, Chrzescijanstwa" vs wartosci Chrzescijanskie, Jezus i Biblia

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-09-18, 11:11

Piękny przykład zastosowania w praktyce podziału świata wg Islamu na strefę pokoju (gdzie dominuje Islam) i strefę wojny (którą należy podbić).
Prezydent Turcji o cywilizacji Islamu:
"W naszej cywilizacji podbój nie jest okupacją ani grabieżą. To ustanowienie dominacji sprawiedliwości, którą Allah zarządzał w [podbitym] regionie"

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: "Przyszlosc Polski,Swiata, Chrzescijanstwa" vs wartosci Chrzescijanskie, Jezus i Biblia

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-09-18, 15:44

Dwoje chrześcijan zostało spalonych żywcem w zeszły piątek w nigeryjskiej wiosce Manyi-Mashin, w regionie Kaduna. Od stycznia do maja islamscy pasterze Fulani zabili przynajmniej 470 wyznawców Chrystusa.

Read more: https://www.pch24.pl/nigeria--chrzescij ... z6YOv7laGS

Opowiedz nam jeszcze, Poszukiwaczu, o Islamie miłującym tych, którzy go nie wyznają i o rzeszach muzułmanów potępiających islamską przemoc...

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: "Przyszlosc Polski,Swiata, Chrzescijanstwa" vs wartosci Chrzescijanskie, Jezus i Biblia

Post autor: sądzony » 2020-09-18, 20:15

Marek_Piotrowski pisze: 2020-09-18, 15:44 Dwoje chrześcijan zostało spalonych żywcem w zeszły piątek w nigeryjskiej wiosce Manyi-Mashin, w regionie Kaduna. Od stycznia do maja islamscy pasterze Fulani zabili przynajmniej 470 wyznawców Chrystusa.

Read more: https://www.pch24.pl/nigeria--chrzescij ... z6YOv7laGS

Opowiedz nam jeszcze, Poszukiwaczu, o Islamie miłującym tych, którzy go nie wyznają i o rzeszach muzułmanów potępiających islamską przemoc...
A ilu chrześcijan zabiło się wzajemnie od stycznia do maja?
Ostatnio zmieniony 2020-09-18, 20:16 przez sądzony, łącznie zmieniany 1 raz.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1598
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 200 times
Been thanked: 633 times
Kontakt:

Re: "Przyszlosc Polski,Swiata, Chrzescijanstwa" vs wartosci Chrzescijanskie, Jezus i Biblia

Post autor: Tek de Cart » 2020-09-18, 23:59

@sądzony jeśli już chcesz jakąś analogię - to weź po uwagę tylko zabójstwa na tle religijnym gdzie chrześcjanie zabili muzułmanów, proszę bardzo sprawdź i podaj ile tego było, niech będzie od stycznia do maja

bo zabójstwa miedzy chrzescjanami jesli chcesz porównywać to do zabójstw między muzułmanami jeśli już
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: "Przyszlosc Polski,Swiata, Chrzescijanstwa" vs wartosci Chrzescijanskie, Jezus i Biblia

Post autor: sądzony » 2020-09-19, 10:48

@Tek de Cart zgadza się. Wybacz.
Trudno znaleźć dane wiążące wyznawaną religię, a skłonności do mordowania.
Ale już nie trudno zauważyć, że zabijać lubią się amerykanie (chrześcijanie ~75%), rosjanie (chrześcijanie ~75%), a i europejczycy.

A tu ciekawy artykuł:
" Ten sam autor przeprowadził inne badanie analizujące religijność osób po nieudanych próbach samobójczych. Grupą badawczą były
osoby w wielu od 14 do 19 lat. Wyniki wskazały, że aż 72,8% osób po próbach samobójczych określało siebie jako osoby wierzące i praktykujące."

Religia katolicka a zachowania suicydalne w Polsce

file:///D:/_daniel/Download/Religia%20katolicka%20a.pdf

Jeżeli jest nie na miejscu proszę usunąć.

Generalnie chodzi mi o to, że mordowanie nie jest atrybutem wyznania, a człowieka.
Pozdrawiam
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

kundelek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 332
Rejestracja: 15 sie 2020
Has thanked: 3036 times
Been thanked: 50 times

Re: "Przyszlosc Polski,Swiata, Chrzescijanstwa" vs wartosci Chrzescijanskie, Jezus i Biblia

Post autor: kundelek » 2020-09-19, 12:46

W islamie nie rejestruje sie samobojstw jako samobojstw. Sa za to okreslane jako kara za odejscie od Allaha ... albo podciagane pod meczennikow ...

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: "Przyszlosc Polski,Swiata, Chrzescijanstwa" vs wartosci Chrzescijanskie, Jezus i Biblia

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-09-19, 14:27

sądzony pisze: 2020-09-18, 20:15 A ilu chrześcijan zabiło się wzajemnie od stycznia do maja?
Z powodu wiary (jak to było w przypadkach, które przytoczyłem)?
Myślę, że ani jeden.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: "Przyszlosc Polski,Swiata, Chrzescijanstwa" vs wartosci Chrzescijanskie, Jezus i Biblia

Post autor: sądzony » 2020-09-19, 20:21

O ile wiarą nie jest posiadanie.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

kundelek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 332
Rejestracja: 15 sie 2020
Has thanked: 3036 times
Been thanked: 50 times

Re: "Przyszlosc Polski,Swiata, Chrzescijanstwa" vs wartosci Chrzescijanskie, Jezus i Biblia

Post autor: kundelek » 2020-09-19, 20:57

Piszesz szyfrem. Nie pojmuje Twej mysli.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: "Przyszlosc Polski,Swiata, Chrzescijanstwa" vs wartosci Chrzescijanskie, Jezus i Biblia

Post autor: sądzony » 2020-09-20, 22:18

Chrześcijaństwo jest religią zachodu, a zachód nade wszystko ceni sobie
posiadanie, przyjemność, konsumpcjonizm, materię, logikę, pieniądz, władzę, rację.
Wszystko to wynika z lęku.

Tak się po prostu zastanawiam.
Ilu zabijamy w imię "Boga", a ilu w imię pieniądza, a w związku z tym co/kto jest naszym "Bogiem".
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: "Przyszlosc Polski,Swiata, Chrzescijanstwa" vs wartosci Chrzescijanskie, Jezus i Biblia

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-09-21, 09:33

Co to ma do rzeczy, skoro rozmawiamy o mordach motywowanych wiarą?

kundelek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 332
Rejestracja: 15 sie 2020
Has thanked: 3036 times
Been thanked: 50 times

Re: "Przyszlosc Polski,Swiata, Chrzescijanstwa" vs wartosci Chrzescijanskie, Jezus i Biblia

Post autor: kundelek » 2020-09-21, 10:37

Islam ceni sobie ( jak to na wschodzie ) zmyslowosc, pieniadze, przyjemnosc , posiadanie, materie, konsumpcjonizm, wladze i przymus racji. A w dodatku rozne blyskotki - a wszystko to wynika z zadufanego leku.
Nie ma sie co tu zastanawia - w imie tych wartosci islam kaze zabijac.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: "Przyszlosc Polski,Swiata, Chrzescijanstwa" vs wartosci Chrzescijanskie, Jezus i Biblia

Post autor: Andej » 2020-09-21, 10:43

sądzony pisze: 2020-09-20, 22:18 co/kto jest naszym "Bogiem".
Waszym? Nie wiem. Może nikotynizm?

A naszym? Naszym, to znaczy czyim? Bez zdefiniowania tegoż, nie da się odpowiedzieć.

Bogów jest mnóstwo. Kasa, władza, lgbt ... Massmedia skutecznie kreują nowych bogów. I obojętne co jest nowym bogiem, istotne jest tylko to, aby nie był to Bóg. Najpierw trzeba zniszczyć Boga, aby skutecznie promować bogów. W tym działaniu jednoczą się komuniści, naziści, elgiebetowcy, beelemowcy i wielu innych. Najpierw muszą zniszczyć wartości, Kościół, rodzinę ... Jednym z oręży jest nowomowa. Nowa nowomowa. Już nie ta z epoki komunistycznej. Teraz nowomowa eurokomunistyczna. Przepraszam, ale użyję znienawidzonego przez niektórych określenia. Tym orężem jest poprawność polityczna.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: "Przyszlosc Polski,Swiata, Chrzescijanstwa" vs wartosci Chrzescijanskie, Jezus i Biblia

Post autor: sądzony » 2020-09-21, 12:59

Marek_Piotrowski pisze: 2020-09-21, 09:33 Co to ma do rzeczy, skoro rozmawiamy o mordach motywowanych wiarą?
"Przyszlosc Polski,Swiata, Chrzescijanstwa" vs wartosci Chrzescijanskie, Jezus i Biblia

Dodano po 6 minutach 46 sekundach:
Andej pisze: 2020-09-21, 10:43
sądzony pisze: 2020-09-20, 22:18 co/kto jest naszym "Bogiem".
Waszym? Nie wiem. Może nikotynizm?

A naszym? Naszym, to znaczy czyim? Bez zdefiniowania tegoż, nie da się odpowiedzieć.

Bogów jest mnóstwo. Kasa, władza, lgbt ... Massmedia skutecznie kreują nowych bogów. I obojętne co jest nowym bogiem, istotne jest tylko to, aby nie był to Bóg. Najpierw trzeba zniszczyć Boga, aby skutecznie promować bogów. W tym działaniu jednoczą się komuniści, naziści, elgiebetowcy, beelemowcy i wielu innych. Najpierw muszą zniszczyć wartości, Kościół, rodzinę ... Jednym z oręży jest nowomowa. Nowa nowomowa. Już nie ta z epoki komunistycznej. Teraz nowomowa eurokomunistyczna. Przepraszam, ale użyję znienawidzonego przez niektórych określenia. Tym orężem jest poprawność polityczna.
Naszym - miałem na myśli ludzkim. Ale rozumiem, że nie mogę wypowiadać się za innych.
Ja jednak więcej czasu, energii, myśli poświęcam zarabianiu pieniędzy
niż Bogu, miłosierdziu i innym ludziom.
Ale rozumiem, że mam tak tylko ja.

Boga nie można zniszczyć. Człowieka tak.
"poprawność polityczna" - nawet nie wiem co mam przez to rozumieć.
Dla mnie to pusty frazes.

Dodano po 1 minucie 31 sekundach:
kundelek pisze: 2020-09-21, 10:37 Islam ceni sobie ( jak to na wschodzie ) zmyslowosc, pieniadze, przyjemnosc , posiadanie, materie, konsumpcjonizm, wladze i przymus racji. A w dodatku rozne blyskotki - a wszystko to wynika z zadufanego leku.
Nie ma sie co tu zastanawia - w imie tych wartosci islam kaze zabijac.
Więc problem tkwi w człowieku nie w religii.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: "Przyszlosc Polski,Swiata, Chrzescijanstwa" vs wartosci Chrzescijanskie, Jezus i Biblia

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-09-21, 15:24

sądzony pisze: 2020-09-21, 12:59
kundelek pisze: 2020-09-21, 10:37 Nie ma sie co tu zastanawia - w imie tych wartosci islam kaze zabijac.
Więc problem tkwi w człowieku nie w religii.
Ciekawe, w jakim systemie wnioskowania stwierdzenie "w imie tych wartosci islam kaze zabijac" implikuje wniosek "Więc problem tkwi w człowieku nie w religii."?

ODPOWIEDZ