Dlaczego przekonania ateistów nie są logiczne i są irracjonalne?

Rozmowy, które dotyczą osób niewierzących, osób które wątpią w istnienie Boga, którzy również mówią, że nie należy Bogu oddawać czci.
ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Dlaczego przekonania ateistów nie są logiczne i są irracjonalne?

Post autor: ToTylkoJa » 2020-09-10, 07:52

@apostata
Nic. Ja nie jestem wierząca. Utrzymuję przekonanie, że po prostu tego nie wiem.

apostata

Re: Dlaczego przekonania ateistów nie są logiczne i są irracjonalne?

Post autor: apostata » 2020-09-10, 08:09

@ToTylkoJa lol. To zabawne że lepiej przedstawiasz argumenty katolików niż sami katolicy.

Ale zrozumiałem że nie określasz samej siebie jako Ateistki? Ja ateizm rozumiem jako nieteizm Obrazek
Ostatnio zmieniony 2020-09-10, 08:13 przez apostata, łącznie zmieniany 4 razy.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Dlaczego przekonania ateistów nie są logiczne i są irracjonalne?

Post autor: ToTylkoJa » 2020-09-10, 08:28

@apostata
Nie zastanawiałam się nad podporządkowaniem się pod konkretne słówko, ale ateistą nie lubię się nazywać.

Magnolia

Re: Dlaczego przekonania ateistów nie są logiczne i są irracjonalne?

Post autor: Magnolia » 2020-09-10, 09:21

Apostato, dla mnie ateista - czyli wg Twojej definicji osoba negująca istnienie Boga - po prostu nie zajmuje sie wiara, Bogiem i sprawą religii.
A ktos kto walczy z Bogiem, dyskutuje o Bogu, dla mnie ateista nie jest. Bo po co walczyć z kimś kogo nie ma.
Więc sam zastanów się po której stronie jesteś.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Dlaczego przekonania ateistów nie są logiczne i są irracjonalne?

Post autor: ToTylkoJa » 2020-09-10, 09:28

@Magnolia
Dla szerzenia prawdy. Dlatego, że chce się zmierzyć z przeciwnym światopoglądem. Dlatego że chce zrewidować swój światopogląd.
Jestem w stanie wymyśleć jeszcze trochę powodów. Mam wrażenie, że tym razem jednak trochę zbyt szybko oceniasz.

apostata

Re: Dlaczego przekonania ateistów nie są logiczne i są irracjonalne?

Post autor: apostata » 2020-09-10, 09:48

Magnolia pisze: 2020-09-10, 09:21 Apostato, dla mnie ateista - czyli wg Twojej definicji osoba negująca istnienie Boga - po prostu nie zajmuje sie wiara, Bogiem i sprawą religii.
No właśnie według mojej definicji nie negująca. Negowanie to przyjmowanie jakiegoś twierdzenia. Ja nic nie twierdzę w tej kwestii tylko nie przyjmuję twierdzenia teistów. To zasadnicza różnica.
A ktos kto walczy z Bogiem, dyskutuje o Bogu, dla mnie ateista nie jest. Bo po co walczyć z kimś kogo nie ma.
Więc sam zastanów się po której stronie jesteś.
Ktoś kto uważa że Bóg istnieje a mimo wszytko z nim walczy nie jest ateistą. Jest teistą walczącym z Bogiem.
Gdyby okazało się że Bóg jest taki jak opisano go dosłownie w Starym Testamencie to mając taką wiedzę zbuntowałbym się przeciwko niemu.

Ja jestem agnostycznym ateistą i nie walczę z Bogiem tylko kwestionuję racjonalność cześci twierdzeń osób które w niego wierzą. Myślę że nazwanie mnie antyklerykałem było by uczciwe.
Ostatnio zmieniony 2020-09-10, 09:56 przez apostata, łącznie zmieniany 2 razy.

kundelek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 332
Rejestracja: 15 sie 2020
Has thanked: 3036 times
Been thanked: 50 times

Re: Dlaczego przekonania ateistów nie są logiczne i są irracjonalne?

Post autor: kundelek » 2020-09-10, 09:52

Ba, drogi apostato - twierdzisz, ze Bog nie istnieje - udowodnij to.
Ja jestem przekonany , ze wiara w Boga jest racjonalna.
Udowodnij, ze niewiara w Boga jest racjonalna.

apostata

Re: Dlaczego przekonania ateistów nie są logiczne i są irracjonalne?

Post autor: apostata » 2020-09-10, 09:59

kundelek pisze: 2020-09-10, 09:52 Ba, drogi apostato - twierdzisz, ze Bog nie istnieje - udowodnij to.
Ja jestem przekonany , ze wiara w Boga jest racjonalna.
Udowodnij, ze niewiara w Boga jest racjonalna.
NIE TWIERDZĘ znajdź jeden mój cytat gdzie coś takiego napisałem. Jeśli tak to przez pomyłkę i chętnie to sprostuję.

Znowu odwracasz kota ogonem. Udowodnij że nie rozmawiam z niewidzialnym smokiem żyjącym na Marsie.

kundelek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 332
Rejestracja: 15 sie 2020
Has thanked: 3036 times
Been thanked: 50 times

Re: Dlaczego przekonania ateistów nie są logiczne i są irracjonalne?

Post autor: kundelek » 2020-09-10, 10:02

Udowodnij, ze nie rozmawiasz. A pozniej zajmiemy sie udowadniniem, ze nie rozmawiasz z niewidzialnym. Ale najpierw udowodnij, ze niewidzalnym jest smok. I dopierowowczas bedziemy mogli zaczac poszukiwania miejsca postoju smaoka. Niwidzialnego, a nie wawelskiego.
Caly twoj wywod udowadniania filozofii jest zaprzeczeniem racjonalnosci.
Nie kompromituj sie, prosze.

apostata

Re: Dlaczego przekonania ateistów nie są logiczne i są irracjonalne?

Post autor: apostata » 2020-09-10, 10:29

kundelek pisze: 2020-09-10, 10:02 Nie kompromituj sie, prosze.
Ok. Ty za to kompromituj się dalej.


Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Dlaczego przekonania ateistów nie są logiczne i są irracjonalne?

Post autor: Jozek » 2020-09-10, 11:07

Kolego, naplatales sznurkow z makaronem i myslisz ze masz mocna line.
Otoz ja wierzew ze telewizja istnieje, ale wyobraz sobie ze nie wierze telewizji. ;)
Jak to mozliwe? A no, zwyczajnie bo nie mieszam sznurkow z makaronem by zrobic line. ;)
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

apostata

Re: Dlaczego przekonania ateistów nie są logiczne i są irracjonalne?

Post autor: apostata » 2020-09-10, 14:16

@Jozek Twoje metafory mnie przerosły. :))

kundelek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 332
Rejestracja: 15 sie 2020
Has thanked: 3036 times
Been thanked: 50 times

Re: Dlaczego przekonania ateistów nie są logiczne i są irracjonalne?

Post autor: kundelek » 2020-09-10, 15:32

Ateisto.
Na samym poczatku pociagu jedzie lokomotywa.
Na samym koncu skladu usadowily sie bakterie i dyskutuja: jako ze zadna od pokolen nie przekroczyla orbity ostatniej sruby w zderzaku tylnym, dlatego widzac tylko te srubke i tylko w zamglonym horyzoncie zarys zderzaka dyskutuja zawziecie o przyczynach ruchu srubki na zderzaku w okreslonym kierunku. Jedne twierdza, ze istnieje jakas przyczyna, ktora wprawi acaly znany im system , a tym bardziej ten jeszcze nie znany w okreslony ruch. Nazwaly te przyczyne "lokomotywa".
Inne nie zgadzaja sie z tym twierdzeniem. Glosza, ze nie ma czegos takiego jak "lokomotywa" mowiac, ze nikt jej nigdy nie widzial. A na dodatek zadaja "dowodu" na to, czego nikt nie widzial. Aby moc glosic tego typu poglady dokonaly "wynalazku" i nazwaly go ateizmem.
Ostatnio zmieniony 2020-09-10, 15:34 przez kundelek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: Dlaczego przekonania ateistów nie są logiczne i są irracjonalne?

Post autor: Andej » 2020-09-10, 15:33

Według PWN: ateizm «pogląd zaprzeczający istnieniu Boga».

Z tego wynika, że ateista to człowiek zaprzeczający istnieniu Boga. Zaprzeczający, czyli czyniący starania, aby ludzie przestali wierzyć.

W PWN tez jest następująca definicja: agnostycyzm «pogląd filozoficzny negujący całkowicie lub częściowo możliwość poznania bytu».

Kolokwialnie dotyczy ludzi, którzy nie zaprzątają sobie głów istnieniem Boga.

Natomiast (też PWN): apostazja «odstępstwo od wiary, od wyznawanych zasad lub przekonań».

W tymże PWN można znaleźć też określenie: poszukiwać
1. «starać się odnaleźć kogoś, coś zaginionego, zgubionego albo coś ukrytego lub kogoś ukrywającego się»
2. «starać się czegoś dowiedzieć lub coś osiągnąć; też: starać się pozyskać kogoś lub coś potrzebnego»
3. «prowadzić badania w celu odkrycia czegoś nieznanego dotychczas lub odnalezienia czegoś ukrytego».

I to ostatnie odpowiada osobom drążącym, szukającym odpowiedzi. Ale nie odrzucającym z góry jakichś tez. Ani nie narzucających konkretnych rozwiązań.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

kundelek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 332
Rejestracja: 15 sie 2020
Has thanked: 3036 times
Been thanked: 50 times

Re: Dlaczego przekonania ateistów nie są logiczne i są irracjonalne?

Post autor: kundelek » 2020-09-10, 16:53

Do tego filmiku dodam jedynie, ze ow "smiem watpic" czyni wlasnie to, co krytykuje: zaklad negacje na samym poczatku . Jakakolwiek negacje ... mowiac ogolnie.
A w szczegole: ateizm bez dowodu zaklada, ze "Bog nie istnieje". I zada dowodu na istnienie Boga, ktorego bez dowodu okreslil jako nieistniejacego.
Apostato ... prosze ogarnij sie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ateizm, agnostycyzm, deizm”