Pytanie do teistów

Rozmowy, które dotyczą osób niewierzących, osób które wątpią w istnienie Boga, którzy również mówią, że nie należy Bogu oddawać czci.
ODPOWIEDZ
apostata

Re: Pytanie do teistów

Post autor: apostata » 2020-03-29, 19:11

Wycięte to, co lekceważące. Andej

Do reszty się odnoszę.

Jaki sens czytania, bez zrozumienia? Po to, by bić pianę? Takie zachowanie jest całkowicie irracjonalne. Uczepiłeś się kilku fragmentów jak buldog nogawki. A w zasadniczych kwestiach okazujesz totalną ignorancję (chcę wierzyć, że to tylko ignorancja, a nie zła wola; lecz wątpliwości mam coraz większe. ).
Ostatnio zmieniony 2020-03-29, 19:38 przez Andej, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Pytanie do teistów

Post autor: Dezerter » 2020-03-29, 19:35

Mordować to znaczy zabijać wbrew prawu, przestępczo.
A z czym mamy do czynienia w
Księga Jozuego
ZWYCIĘSTWO POD GIBEONEM I PODBÓJ POŁUDNIOWEJ PALESTYNY
Koalicja przeciw Gibeonowi Rozdział 10
Jest to opis wojny zwycięskiej dla Jozuego:

1 Gdy Adonisedek, król Jerozolimy, usłyszał, że Jozue zdobył Aj i obłożył je klątwą na zniszczenie, postępując tak samo z Aj i jego królem, jak postąpił z Jerychem i jego królem, oraz że mieszkańcy Gibeonu zawarli pokój z Izraelitami i zamieszkali pośród nich,
Pokój zawarty więc powinno być dobrze, ale czy było? zobaczmy jak na ten fakt zareagowali inni:

2 wywołało to wielkie przerażenie, gdyż Gibeon było miastem wielkim, jak jedno z miast królewskich, większe było od Aj, a wszyscy mieszkańcy byli waleczni. 3 Przeto Adonisedek, król Jerozolimy, posłał wezwanie do Hohama, króla Hebronu, do Pirama, króla Jarmutu, do Jafii, króla Lakisz, i do Debira, króla Eglonu: 4 «Przybądźcie mi na pomoc, abyśmy razem zwalczyli Gibeonitów, ponieważ zawarli pokój z Jozuem i z Izraelitami». 5 Połączyło się więc pięciu królów amoryckich: król Jerozolimy, król Hebronu, król Jarmutu, król Lakisz i król Eglonu - oni i całe ich wojsko oblegli Gibeon i uderzyli na nie.

Co tu mamy - to 5 okolicznych królestw w zmowie napadło na słabszych Izraelitów Jozuego :!:
Mamy więc najnormalniejszy opis wojny
Zwycięstwo Jozuego

6 Mieszkańcy Gibeonu posłali prośbę do Jozuego do obozu w Gilgal: «Nie cofaj swej ręki od sług twoich. Przybądź pośpiesznie do nas, uwolnij nas i pomóż, ponieważ wszyscy królowie amoryccy, którzy mieszkają w górach, sprzymierzyli się przeciw nam». 7 Wyruszył Jozue z Gilgal wraz z całym swym zbrojnym ludem i wszystkimi dzielnymi wojownikami.


Jozue wyrusza bronić swych napadniętych sprzymierzeńców a więc mamy tu do czynienia z wojną obronną a więc sprawiedliwą, w której Jahwe wspiera i wspomaga swój lud z którym zawarł przymierze:

8 I rzekł Pan do Jozuego: «Nie bój się ich, albowiem oddałem ich w twoje ręce, żaden z nich nie oprze się tobie». 9 I natarł na nich Jozue niespodziewanie po całonocnym marszu z Gilgal.
10 A Pan napełnił ich strachem na sam widok Izraela i zadał im wielką klęskę pod Gibeonem. ścigano ich w stronę wzgórza Bet-Choron i bito aż do Azeki i Makkedy. 11 Gdy w czasie ucieczki przed Izraelem byli na zboczu pod Bet-Choron, Pan zrzucał na nich z nieba ogromne kamienie aż do Azeki, tak że wyginęli. I więcej ich zmarło wskutek kamieni gradowych, niż ich zginęło od miecza Izraelitów.


Czy zatem wspomaganie swego ludu w wojnie, walce obronnej i sprawiedliwej można nazwać morderstwem ?
Zgodnie z definicją i znaczeniem słowa morderstwo - NIE
Uważaj więc co piszesz, bo regulamin będzie bezwzględnie egzekwowany:
§ 5
Każdego uczestnika dyskusji obowiązuje odnoszenie się z szacunkiem do innych osób i instytucji. W szczególności do Boga, Pisma świętego i całej uznanej przez lud wierny strefy sacrum. W związku z tym całkowicie zabrania się:
5a - obrażania Boga i jego wyznawców,
5b - obrażania innych bóstw i ich wyznawców,
5c - obrażania Kościoła i jego przedstawicieli,
5d - obrażania innych dyskutantów,
5e - propagowania treści sprzecznych z wiarą katolicką i Nauką Kościoła,
5f - dokonywania arbitralnych ocen Boga, bóstw, instytucji i ludzi, w szczególności negatywnych (nie dotyczy ocen zachowań, faktów, czynów),
Ostatnio zmieniony 2020-03-29, 19:40 przez Dezerter, łącznie zmieniany 2 razy.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

apostata

Re: Pytanie do teistów

Post autor: apostata » 2020-03-29, 22:02

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Andej
Tu były cytaty z Biblii - dopisał Apostata
Ostatnio zmieniony 2020-03-29, 22:54 przez apostata, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Pytanie do teistów

Post autor: Dezerter » 2020-03-29, 22:35

Sorry ale szkoda mojego czasu na odpowiadanie komuś, kto już ma z góry wyrobione zdanie, kto przestrzeganie regulaminu nazywa cenzurą, kto kłamie:
Koalicję przeciw najeźdźcy który już wymordował mieszkańców Jerycha i Aj.
co potwierdza cytat:
Księga Jozuego
ZWYCIĘSTWO POD GIBEONEM I PODBÓJ POŁUDNIOWEJ PALESTYNY
Koalicja przeciw Gibeonowi Rozdział 10
Jest to opis wojny zwycięskiej dla Jozuego:

1 Gdy Adonisedek, król Jerozolimy, usłyszał, że Jozue zdobył Aj i obłożył je klątwą na zniszczenie, postępując tak samo z Aj i jego królem, jak postąpił z Jerychem i jego królem, oraz że mieszkańcy Gibeonu zawarli pokój z Izraelitami i zamieszkali pośród nich,

Pokój zawarty więc powinno być dobrze, ale czy było? zobaczmy jak na ten fakt zareagowali inni:

2 wywołało to wielkie przerażenie, gdyż Gibeon było miastem wielkim, jak jedno z miast królewskich, większe było od Aj, a wszyscy mieszkańcy byli waleczni. 3 Przeto Adonisedek, król Jerozolimy, posłał wezwanie do Hohama, króla Hebronu, do Pirama, króla Jarmutu, do Jafii, króla Lakisz, i do Debira, króla Eglonu: 4 «Przybądźcie mi na pomoc, abyśmy razem zwalczyli Gibeonitów, ponieważ zawarli pokój z Jozuem i z Izraelitami». 5 Połączyło się więc pięciu królów amoryckich: król Jerozolimy, król Hebronu, król Jarmutu, król Lakisz i król Eglonu - oni i całe ich wojsko oblegli Gibeon i uderzyli na nie.


Co tu mamy - to 5 okolicznych królestw w zmowie napadło na słabszych Izraelitów Jozuego :!:
Mamy więc najnormalniejszy opis wojny

Zwycięstwo Jozuego

6 Mieszkańcy Gibeonu posłali prośbę do Jozuego do obozu w Gilgal: «Nie cofaj swej ręki od sług twoich. Przybądź pośpiesznie do nas, uwolnij nas i pomóż, ponieważ wszyscy królowie amoryccy, którzy mieszkają w górach, sprzymierzyli się przeciw nam». 7 Wyruszył Jozue z Gilgal wraz z całym swym zbrojnym ludem i wszystkimi dzielnymi wojownikami.


Jozue wyrusza bronić swych napadniętych sprzymierzeńców a więc mamy tu do czynienia z wojną obronną a więc sprawiedliwą, w której Jahwe wspiera i wspomaga swój lud z którym zawarł przymierze:
Nieuczciwym wybiegiem z twojej strony jest jak ci wyjaśniłem i pokazałem twoje błędy w jednym cytacie podawanie drugiego i trzeciego
A jak ci wyjaśnię i pokaże błędy to wyjmiesz z kapelusza następne? Biblia jest duża a ja nie mam kwarantanny ;)
ani ochoty na takie nieuczciwe zagrywki.

Tytuł wątku jest pytanie do teistów
pisz na temat albo wcale :!:
Ostatnio zmieniony 2020-03-29, 22:48 przez Dezerter, łącznie zmieniany 3 razy.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

apostata

Re: Pytanie do teistów

Post autor: apostata » 2020-03-29, 22:51

Znowu cenzurujesz Biblię.
Dezerter pisze: 2020-03-29, 22:35 Sorry ale szkoda mojego czasu
...
A jak ci wyjaśnię i pokaże błędy to wyjmiesz z kapelusza następne? Biblia jest duża a ja nie mam kwarantanny ;)
ani ochoty na takie nieuczciwe zagrywki.
Ja uważam że Ty postępujesz nieuczciwie lądując moje posty w których nikogo nie obrażam tylko cytuje. Jak Co się nie chce to się nie wypowiadaj. Rozmowa się toczyła bez Ciebie
Tytuł wątku jest pytanie do teistów
pisz na temat albo wcale :!:
W którym dziale mogę założyć wątek
OSTRZEŻENIE!
Ostatnio zmieniony 2020-03-29, 23:16 przez Andej, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Pytanie do teistów

Post autor: sądzony » 2020-03-29, 23:04

A może załóż wątek:
"kiedy nie mam racji"
lub
"kiedy się mylę"
?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

apostata

Re: Pytanie do teistów

Post autor: apostata » 2020-03-29, 23:32

No mogę go tak nazwać jeśli to Wam pasuje.
"Dlaczego ateiści mylnie uważają że cenzura jest mordercą"
Ostatnio zmieniony 2020-03-29, 23:34 przez apostata, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Pytanie do teistów

Post autor: Jozek » 2020-03-30, 01:33

Przyjales pozycje Amorytow i dziwisz sie ze moga cie pobic w obronie sprzymierzenca?
Czy to forumowicze przyszli z atakiem do ciebie, czy ty do forumowiczow?
Umowa przymierza zobowiazuje, bo innaczej nie miala by sensu. Ciesz sie ze to jedynie forumowicze daja ci popalic.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

apostata

Re: Pytanie do teistów

Post autor: apostata » 2020-03-30, 06:15

Jozek pisze: 2020-03-30, 01:33 Przyjales pozycje Amorytow i dziwisz sie ze moga cie pobic w obronie sprzymierzenca?
Czy to forumowicze przyszli z atakiem do ciebie, czy ty do forumowiczow?
Umowa przymierza zobowiazuje, bo innaczej nie miala by sensu. Ciesz sie ze to jedynie forumowicze daja ci popalic.
Cieszę się że zimę w czasach kiedy kościół nie ma tyle władzy żeby wysłać na mnie inkwizycję.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Pytanie do teistów

Post autor: Jozek » 2020-03-30, 08:55

Czemu zaraz o inkwizycji myslisz, sama natura moze cie ukarac za pisanie takich bluznierstw.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Pytanie do teistów

Post autor: Andej » 2020-03-30, 09:08

KOMUNIKAT
Uważam, że wykazaliśmy bardzo dużo cierpliwości. Nie podjąłeś dyskusji na temat celu Biblii. Zamiast tego wyszukujesz bulwersujące fragmenty, których sensu nie chcesz zrozumieć. Biblia to nie pitawal.
O inkwizycji, okazujesz, że nie masz pojęcia. Czym była, gdzie była, jaki był jej cel i jak wiele osób ocaliła.
Chcesz poznawać wiarę katolicką, to skup się na wierze.
Jeśli chcesz wyłącznie atakować, podpuszczać, obrażać Boga i rozmówców, to lepiej zamilcz. W przeciwnym wypadku będziemy zmuszeni do zamknięcia granic.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

apostata

Re: Pytanie do teistów

Post autor: apostata » 2020-03-30, 10:00

    Chętnie podyskutuję na temat inkwizycji. Bulwersujące fragmenty Biblii jak i inkwizycja należą do powodów dla których nie uznaję katolickiej wersji Boga.
    Moim zdaniem gdyby Bóg istniał i był dobry to nie poparłby ich.

    Jeśli zostanę uciszony to tylko się utwierdzę w tym że nie jesteście otwarci na dyskusję. Nikogo nie obraziłem swoimi wpisami. Podczas gdy mi już co nieco insynuowano.
    Ostatnio zmieniony 2020-03-30, 10:04 przez apostata, łącznie zmieniany 2 razy.

    Magnolia

    Re: Pytanie do teistów

    Post autor: Magnolia » 2020-03-30, 10:07

    Forum jest dyskusyjne i otwarte dla każdego kto przestrzega regulaminu. Wiec zarzut jest niecelny.
    Twoja postawa nie jest poszukująca ale atakująca.

    Po nicku sądzę że decyzje już podjąłeś. Wystąpiłeś z Kościoła. Skoro sprawa jest zamknięta i decyzja zapadła to powiedz co Ty tu robisz ? Sumienie gryzie? Szukasz usprawiedliwienia?

    Ogarnij się trochę! Konsekwencja nakazuje że skoro wg Ciebie Boga nie ma a Kościół jest zły to po co sobie głowę zawracasz dyskusjami. ?! Przecież nie ma tematu wg Ciebie.
    Ty masz swój światopogląd. A my swój. Szanuj innych.
    Odejdź w pokoju.

    apostata

    Re: Pytanie do teistów

    Post autor: apostata » 2020-03-30, 12:21

    Magnolia pisze: 2020-03-30, 10:07 Forum jest dyskusyjne i otwarte dla każdego kto przestrzega regulaminu. Wiec zarzut jest niecelny.
    Twoja postawa nie jest poszukująca ale atakująca.
    Przestrzegam. Nikogo nie obraziłem. Nie kojarzę żebym napisał że Bóg jest taki a taki. Oceniam jego rzekome czynny.
    Po nicku sądzę że decyzje już podjąłeś. Wystąpiłeś z Kościoła. Skoro sprawa jest zamknięta i decyzja zapadła to powiedz co Ty tu robisz ? Sumienie gryzie? Szukasz usprawiedliwienia?
    Kto Ci powiedział że jest zamknięta.
    Kiedyś kiedy już nie uznawałem nauki katolików i miałem problem ze ST, ale jeszcze wierzyłem w Jezusa i Boga, stałem po drugiej stronie takich dyskusji. Ale argumenty mnie przekonały. Teraz argumenty mogłyby mnie przykona w drugą stronę.
    Ogarnij się trochę! Konsekwencja nakazuje że skoro wg Ciebie Boga nie ma a Kościół jest zły to po co sobie głowę zawracasz dyskusjami. ?! Przecież nie ma tematu wg Ciebie.
    Ty masz swój światopogląd. A my swój. Szanuj innych.
    Odejdź w pokoju.
    Lubię dyskusje a chyba do tego służą fora dyskusyjne. Nie chodzę do kościoła krzyczeć "to bzdury!", Ale chyba gdzieś powinna istnieć platforma gdzie światopoglądy mogą się konfrontować? Jestem ciekawy Waszego spojrzenia na sprawy religii. A sprawy religii mnie dotyczą czy tego chcę czy nie. W pracy, w szkole, w polityce. Chce więc wiedzieć jak argumentujecie swoje stanowiska.
    Ostatnio zmieniony 2020-03-30, 12:32 przez apostata, łącznie zmieniany 1 raz.

    Magnolia

    Re: Pytanie do teistów

    Post autor: Magnolia » 2020-03-30, 12:25

    Apostato naprawde myslisz, że ludzie są tacy głupi, że jak przeczytają że nikogo nie obraziłeś wcześniejszymi wpisami to Ci uwierzą?
    Roi sie u Ciebie w postach od obrażania samego Boga jak i wierzących, masz czerwone ostrzeżenia za nieregulaminowe zachowanie. Naprawdę stwarzasz ze swojej strony płaszczyznę do rozmowy?
    Nie wydaje mi się.

    Jesli ktoś wybiera nick apostata to chyba jasno określa swoje stanowisko wobec religii i Kościoła.

    ODPOWIEDZ

    Wróć do „Ateizm, agnostycyzm, deizm”