Pytanie do teistów

Rozmowy, które dotyczą osób niewierzących, osób które wątpią w istnienie Boga, którzy również mówią, że nie należy Bogu oddawać czci.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Pytanie do teistów

Post autor: Jozek » 2020-03-30, 12:31

Apostata, z siebie robisz idiote, czy chcesz z katolikow zrobic idiotow?
Zaden normalny czlowiek nie zaczyna dyskusji oskarzajac kogokolwiek, a oskarzenia wysuwa sie w sadach, a nie na forach.
Moze powinienes sie zastanowic pierw nad tym jakie sa zasady dyskusji, a dopiero wtedy probowac dyskutowac?
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

apostata

Re: Pytanie do teistów

Post autor: apostata » 2020-03-30, 12:40

Magnolia pisze: 2020-03-30, 12:25 Apostato naprawde myslisz, że ludzie są tacy głupi, że jak przeczytają że nikogo nie obraziłeś wcześniejszymi wpisami to Ci uwierzą?
Konkrety proszę gdzie kogoś obraziłem.

Dodano po 4 minutach 22 sekundach:
Jozek pisze: 2020-03-30, 12:31 Apostata, z siebie robisz idiote, czy chcesz z katolikow zrobic idiotow?
Zaden normalny czlowiek nie zaczyna dyskusji oskarzajac kogokolwiek, a oskarzenia wysuwa sie w sadach, a nie na forach.
Moze powinienes sie zastanowic pierw nad tym jakie sa zasady dyskusji, a dopiero wtedy probowac dyskutowac?
Czy oskarżyłem kogoś na tym forum? Konkrety proszę.
Wysuwam argumenty na temat Boga które Wam się mogą nie podobać ale nie obrażam.
Ostatnio zmieniony 2020-03-30, 12:41 przez apostata, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Pytanie do teistów

Post autor: Jozek » 2020-03-30, 12:59

Chyba se teraz jaja z nas robisz.
Wez sie czlowieku w garsc, bo coraz wiecej bzdur wypisujesz, i zaprzeczasz faktom.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1600
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 200 times
Been thanked: 638 times
Kontakt:

Re: Pytanie do teistów

Post autor: Tek de Cart » 2020-03-30, 13:12

@apostata :Jak to było w żarcie: jeśli jedna osoba mówi Ci że jesteś pijany...
Jak widać to co Ty odczytujesz jako nie obraźliwe, inni uważają za obraźliwe. Skoro jesteś tu gościem to może przemyśl ew dopytaj co i gdzie zmienić by tak nie wyglądało.
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13779
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2199 times

Re: Pytanie do teistów

Post autor: sądzony » 2020-03-30, 13:45

Takie moje zdanie.
Ja nigdy nie poczułem się obrażony przez @apostata.
Pozdrawiam
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Magnolia

Re: Pytanie do teistów

Post autor: Magnolia » 2020-03-30, 14:11

A moje uczucia religijne zostały obrażone kilkukrotnie poprzez insynuacje, ignorancję, obrażanie wprost Boga, którego kocham.

Udzielono CI odpowiedzi na pytania, nie przyjmujesz, powtarzasz zarzuty i obelgi jak mantrę... posty masz na czerwono, wycinać trzeba obelgi które głosisz.

Jesli nie zmienisz formy pisania to nikt z Tobą rozmawiać nie bedzie. Bo nie ma po temu warunków.

Awatar użytkownika
Hiba
Bywalec
Bywalec
Posty: 169
Rejestracja: 7 sty 2020
Lokalizacja: Kuala Lumpur
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 21 times
Been thanked: 29 times

Re: Pytanie do teistów

Post autor: Hiba » 2020-03-30, 14:51

Z tym obrażaniem uczuć i Boga to też jest ekscytujący temat.
Skąd wiemy czy słowa obrażają Boga? A może Bóg w ogóle się nie obraża?
Widziałem kilka "interpretacji" ale argumentacja jest taka jaką prezentują Płaskoziemcy.

Z uczuciami jest niejako jak z wrażliwością, każdy ma ją na innym poziomie.
Dlatego jeśli mogę zaapelować, to proszę aby w czasie dyskusji nie doszukiwać się złych zamiarów w interlokutorze a biorąc udział w dyskusji wykazać się nieco szerszym zakresem tolerancji. Zrozumcie, że osoby niewierzące mogą nawet nie znać granicy Waszej wrażliwości. Zbytnia przesada może kompletnie sparaliżować merytoryczną dyskusję. Nie bronię tutaj nikogo i wiem, że są osoby które prowokują intencjonalnie. Osobiście staram się zachować najwyższą wrażliwość na uczucia wyznawców.

Miłego dnia.
Art: An Imagination that needs emotional evidence
Science: An Imagination that needs material evidence
Religion: An Imagination that needs Social evidence

Magnolia

Re: Pytanie do teistów

Post autor: Magnolia » 2020-03-30, 15:30

Hiba pisze: 2020-03-30, 14:51 Osobiście staram się zachować najwyższą wrażliwość na uczucia wyznawców.

Miłego dnia.
Czego dowodem jest choćby to, że nikt nie ingeruje na czerwono w Twoje posty, bo nie ma takiej potrzeby.
Nie można jednak tego samego powiedzieć o Apostacie. Dyskusje z Hibą udowadniają, ze można dyskutować w atmosferze wzajemnego szacunku.

apostata

Re: Pytanie do teistów

Post autor: apostata » 2020-04-01, 18:50

Magnolia pisze: 2020-03-30, 14:11 A moje uczucia religijne zostały obrażone kilkukrotnie poprzez insynuacje, ignorancję, obrażanie wprost Boga, którego kocham.
Pozwij mnie.
Udzielono CI odpowiedzi na pytania, nie przyjmujesz, powtarzasz zarzuty i obelgi jak mantrę... posty masz na czerwono, wycinać trzeba obelgi które głosisz.
Konkrety proszę. Wycinane były posty na temat tego że Jahwe ****** ludzi.
Przeniosłem te dyskusje do innych wątków i prowadzę kulturalne dyskusje.
Jesli nie zmienisz formy pisania to nikt z Tobą rozmawiać nie bedzie. Bo nie ma po temu warunków.
Rozumiem że mówisz za wszystkich?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Pytanie do teistów

Post autor: Andej » 2020-04-01, 19:00

apostata pisze: 2020-04-01, 18:50 ... Pozwij mnie. ...
Według mnie taka odpowiedź, pisząc oględnie, świadczy o arogancji i pogardzie dla rozmówcy.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Magnolia

Re: Pytanie do teistów

Post autor: Magnolia » 2020-04-01, 19:52

Andej pisze: 2020-04-01, 19:00
apostata pisze: 2020-04-01, 18:50 ... Pozwij mnie. ...
Według mnie taka odpowiedź, pisząc oględnie, świadczy o arogancji i pogardzie dla rozmówcy.
Tylko mały człowiek musi poprawiać sobie samopoczucie kosztem innych. /autor nieznany/

apostata

Re: Pytanie do teistów

Post autor: apostata » 2020-04-01, 19:54

Obrażanie uczuć religijnych jest w Polsce przestępstwem (co swoją drogą uważam za absurd). Magnolia twierdzi więc że złamałem prawo. Pisząc "pozwij mnie" chciałem zasugerować że jej zarzut jest bezpodstawny i że nie wygrałaby sprawy w sądzie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Pytanie do teistów

Post autor: Andej » 2020-04-01, 20:16

Wobec takiego wyjaśnienia użyję mocnych słów.
Uważam, że celowe ranienie uczuć innych osób, jest przejawem chamstwa. Niezależnie od tego, czy powodem ranienia jest nienawiść osobista, nienawiść do religii czy Boga. Takie zachowanie jest przejawem nienawiści do człowieka.

Kulturalny człowiek, potrafiłby przeprosić.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

apostata

Re: Pytanie do teistów

Post autor: apostata » 2020-04-01, 21:13

Przepraszam za to co napisałem dzisiaj. Już mnie trochę zirytowaliście (jako całość na tym forum) i zacząłem być niemiły. Taki ton nie sprzyja merytorycznej dyskusji. Mam nadzieję że też przyjrzycie swoje posty bo poczułem że niektórzy na tym forum myślą że lepiej mnie znają niż ja sam. Widzą co bym zrobił, widzą jakie mam motywację, sugerują mi niby delikatnie moje cechy charakteru.
Ale niepotrzebnie się uniosłem. Przepraszam za dzisiaj.

Ale...

Nie przeproszę Magnolii za obrażenie uczyć religijnych bo nie zrobiłem tego a jak prosiłem o konkrety to ich nie nie podała. To że ktoś SIĘ obraził nie oznacza że ktoś go obraził.
Magnolia pisze: 2020-03-30, 14:11 wycinać trzeba obelgi które głosisz.
Widziałaś te obelgi czy zakładasz że tam były bo są na czerwono?
Ostatnio zmieniony 2020-04-01, 21:26 przez apostata, łącznie zmieniany 2 razy.

Magnolia

Re: Pytanie do teistów

Post autor: Magnolia » 2020-04-01, 21:28

Widziałam, widziałam tez jak manipulujesz nawet po moderacji Twoich postów. Napisałam tez czym obraziłeś moje uczucia religijne- świadomie obrażając Boga, którego kocham.
Przykłady:
celowe manipulacje
Obrazek

Celowe szerzenie herezji i sarkazm wobec Boga, niestosowanie nawet poprawnej polskiej pisowni religijnej:
apostata pisze: 2020-03-26, 17:42
1. To Bóg stworzył piekło i decyduje się wysyłać tam dusze.
2.Jeśli decydując o tym bierze pod uwagę to czy się w niego wierzy to nie świadczy o Nim za dobrze. Musi być bardzo zadufany w sobie. Jeśli ja kogoś kocham to życzę mu dobrze niezależnie od tego czy oni kochają mnie. Poza tym nie zrobił wiele żeby w Niego utworzono. Większość ludzi na świecie w Niego nie wierzy. Cześć nawet nie miała okazji się o Nim dowiedzieć.
Ostatnio zmieniony 2020-04-01, 21:49 przez Magnolia, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ateizm, agnostycyzm, deizm”