pogwałcenie praw niewierzących

Rozmowy, które dotyczą osób niewierzących, osób które wątpią w istnienie Boga, którzy również mówią, że nie należy Bogu oddawać czci.
Magnolia

Re: pogwałcenie praw niewierzących

Post autor: Magnolia » 2020-09-14, 08:42

Mam dwie uczące się córki... a pierwsze słyszę...

apostata

Re: pogwałcenie praw niewierzących

Post autor: apostata » 2020-09-14, 09:06

@Magnolia to proponuję sprawdzić zanim napiszesz.

Magnolia

Re: pogwałcenie praw niewierzących

Post autor: Magnolia » 2020-09-14, 09:12

Ty nie sprawdzasz zanim coś napiszesz... to czemu wymagasz tego od innych?!

Pytanie aż cisnęło się na usta... nie mogłam się powstrzymać... ale oczywiście sprawdzę.

apostata

Re: pogwałcenie praw niewierzących

Post autor: apostata » 2020-09-14, 10:18

Skąd ten zarzut? Albo sprawdzam, albo pytam. Ty zarzuciłaś że opowiadam bzdury.

Awatar użytkownika
Elbrus
Bywalec
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: 3 cze 2018
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 9 times
Been thanked: 36 times
Kontakt:

Re: pogwałcenie praw niewierzących

Post autor: Elbrus » 2020-09-14, 10:34

Magnolia pisze: 2020-09-14, 09:12 Ty nie sprawdzasz zanim coś napiszesz... to czemu wymagasz tego od innych?!
"Wymagajcie od siebie, nawet gdyby inni od was nie wymagali."

Znasz ten cytat? Popierasz? Bo ja tak.


A tutaj akt prawny jako podstawa:

""2a. Uczniowi, który uczęszczał na dodatkowe zajęcia edukacyjne lub religię albo etykę, do średniej ocen, o której mowa w ust. 2, wlicza się także roczne oceny uzyskane z tych zajęć.".

§ 2. Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 1 września 2007 r.

Minister Edukacji Narodowej: Roman Giertych"
https://katecheza.episkopat.pl/kwk/rozp ... lipca-2007

Magnolia

Re: pogwałcenie praw niewierzących

Post autor: Magnolia » 2020-09-14, 11:33

Dziękuję.

Dodano po 57 minutach 8 sekundach:
apostata pisze: 2020-09-14, 10:18 Ty zarzuciłaś że opowiadam bzdury.
Przepraszam.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: pogwałcenie praw niewierzących

Post autor: sądzony » 2020-09-23, 22:07

Jesteś w prawdzie.
Czułem się jak Ty gdy byłem niewierzący.
Uważałem wręcz, że jestem napastowany wszechobecną "religijnością".
Nadal mam wrażenie, że w pewnym sensie
dla nas chrześcijan liczy się ilość (poczucie bezpieczeństwa), a nie jakość (miłość).
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

ez_park
Początkujący
Początkujący
Posty: 62
Rejestracja: 8 wrz 2020
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 23 times

Re: pogwałcenie praw niewierzących

Post autor: ez_park » 2020-10-03, 15:07

Bezsensowny temat. Zauważyłem, że największy problem zagorzałych demokratów, tych którzy na wiecach krzyczą jaka to Polska jest niedemokratyczna - jest akceptacja woli większości, czyli niejako demokratyczny wybór. U mnie już 13 lat temu w liceum było 2 uczniów w mojej klasie, którzy nie uczęszczali na religię i nie było z tym żadnych problemów. Kreuje problemy ten, kto ich szuka. Ateiście z prawdziwego zdarzenia nie przeszkadza krzyż ani na cmentarzu, w szkole, w sejmie, czy na Giewoncie - zazwyczaj bardzo przeszkadza tylko zbuntowanemu katolikowi. Póki żyjemy w kraju gdzie większość wyznaje wiarę chrześcijańską - nie ma co się kopać z koniem bo się zwyczajnie i o zgrozo demokratycznie nie wygra. Ja generalnie nie mam nic do nikogo, ani to islamu, ateizmu, homoseksualizmu itp., póki ktoś nie narusza mojej przestrzeni. Mam szczęście mieszkać na wsi ale jestem w stanie zrozumieć na przykład ludzi w dużych miastach, którym przeszkadza, że ich dzieci widzą jak na paradzie idzie facet z drugim facetem na smyczy. Dodam, że mi też by to przeszkadzało, nawet gdyby tego faceta na smyczy prowadziła kobieta. Obsceniczność nie powinna być tolerowana, ale żaden krzyż, czy półksiężyc, czy figurka Buddy, czy nawet tęczowa flaga co do zasady dla mnie z obscenicznością nie ma nic wspólnego. Żyjmy i dajmy żyć innym.

afilatelista_michal

Re: pogwałcenie praw niewierzących

Post autor: afilatelista_michal » 2020-10-07, 21:29

A co Ty na to żeby obok krzyży w sejmie i w szkołach wieszać symbole innych religii?

Pompieri
Gaduła
Gaduła
Posty: 866
Rejestracja: 28 wrz 2020
Has thanked: 419 times
Been thanked: 146 times

Re: pogwałcenie praw niewierzących

Post autor: Pompieri » 2020-10-07, 22:24

Jedz do Arabii Saudyjskiej i zadaj podobne pytanie.

afilatelista_michal

Re: pogwałcenie praw niewierzących

Post autor: afilatelista_michal » 2020-10-07, 22:25

Czy nie chcemy być lepsi od Arabii Saudyjskiej?

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: pogwałcenie praw niewierzących

Post autor: Albertus » 2020-10-07, 22:51

afilatelista_michal pisze: 2020-10-07, 21:29 A co Ty na to żeby obok krzyży w sejmie i w szkołach wieszać symbole innych religii?
Oczywiście że nie powinno się wieszać. Krzyż , poza kwestiami religijnymi, jest też niezaprzeczalnym elementem naszej kultury i tożsamości a powinniśmy szanować i bronić naszej kultury i tożsamości.
Nawet myślącym ateistom( a mam nadzieje że tacy są) krzyż w miejscach publicznych nie powinien przeszkadzać właśnie dlatego że jest to element naszej kultury i tożsamości.
Ostatnio zmieniony 2020-10-07, 22:53 przez Albertus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1598
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 200 times
Been thanked: 633 times
Kontakt:

Re: pogwałcenie praw niewierzących

Post autor: Tek de Cart » 2020-10-07, 22:52

oczywiście, że moglibyśmy wieszać symbole innych religii, a może nawet nie religii? np. szaliki drużyn piłkarskich? (dla niektórych to jak religia ;) ) - po prostu taka wielka ściana gdzie każdy może powiesić co zechce. O to chodzi?
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

afilatelista_michal

Re: pogwałcenie praw niewierzących

Post autor: afilatelista_michal » 2020-10-07, 23:03

Albertus pisze: 2020-10-07, 22:51
afilatelista_michal pisze: 2020-10-07, 21:29 A co Ty na to żeby obok krzyży w sejmie i w szkołach wieszać symbole innych religii?
Oczywiście że nie powinno się wieszać. Krzyż , poza kwestiami religijnymi, jest też niezaprzeczalnym elementem naszej kultury i tożsamości a powinniśmy szanować i bronić naszej kultury i tożsamości.
Nawet myślącym ateistom( a mam nadzieje że tacy są) krzyż w miejscach publicznych nie powinien przeszkadzać właśnie dlatego że jest to element naszej kultury i tożsamości.
Nie mojej kultury. Częścią naszej historii jest też gwiazda Dawida i półksiężyc. Teraz częścią kultury jest też latający potwór spaghetti i "ryba Darwina". Żeby się zmieściły to możemy dawać mniejsze niż krzyż żeby były proporcjonalne do ilości osób które się z nimi utożsamiają.
Tek de Cart pisze: 2020-10-07, 22:52 oczywiście, że moglibyśmy wieszać symbole innych religii, a może nawet nie religii? np. szaliki drużyn piłkarskich? (dla niektórych to jak religia ;) ) - po prostu taka wielka ściana gdzie każdy może powiesić co zechce. O to chodzi?
Albo możemy zdjąć krzyż.
Ostatnio zmieniony 2020-10-07, 23:04 przez afilatelista_michal, łącznie zmieniany 1 raz.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: pogwałcenie praw niewierzących

Post autor: Albertus » 2020-10-07, 23:06

afilatelista_michal pisze: 2020-10-07, 23:03
Albertus pisze: 2020-10-07, 22:51
afilatelista_michal pisze: 2020-10-07, 21:29 A co Ty na to żeby obok krzyży w sejmie i w szkołach wieszać symbole innych religii?
Oczywiście że nie powinno się wieszać. Krzyż , poza kwestiami religijnymi, jest też niezaprzeczalnym elementem naszej kultury i tożsamości a powinniśmy szanować i bronić naszej kultury i tożsamości.
Nawet myślącym ateistom( a mam nadzieje że tacy są) krzyż w miejscach publicznych nie powinien przeszkadzać właśnie dlatego że jest to element naszej kultury i tożsamości.
Nie mojej kultury. Częścią naszej historii jest też gwiazda Dawida i półksiężyc. Teraz częścią kultury jest też latający potwór spaghetti i "ryba Darwina". Żeby się zmieściły to możemy dawać mniejsze niż krzyż żeby były proporcjonalne do ilości osób które się z nimi utożsamiają.

Albo możemy zdjąć krzyż.
Twoja opinia nie ma znaczenia. Decydują fakty. Olbrzymia większość historii naszego narodu jest chrześcijańska.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ateizm, agnostycyzm, deizm”