pogwałcenie praw niewierzących

Rozmowy, które dotyczą osób niewierzących, osób które wątpią w istnienie Boga, którzy również mówią, że nie należy Bogu oddawać czci.
Pompieri
Gaduła
Gaduła
Posty: 866
Rejestracja: 28 wrz 2020
Has thanked: 419 times
Been thanked: 146 times

Re: pogwałcenie praw niewierzących

Post autor: Pompieri » 2020-10-07, 23:07

A moje majtki to nie sa czescia kultury? gdzie mam je powiesic?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: pogwałcenie praw niewierzących

Post autor: Andej » 2020-10-07, 23:08

Możemy też zdjąć Orła. Albo obok umieści malutką swastykę, malutki sierp skrzyżowany z młoteczkiem, złotą gwiazdeczkę …

Możemy się wyprzeć swoje tożsamości, podważyć fundamenty kraju i narodu …
Możemy zniszczyć pamięć naszych ojców, możemy zniszczyć kulturę …
Możemy wszystko …
Tylko po co? Aby stać się niewolnikami?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

afilatelista_michal

Re: pogwałcenie praw niewierzących

Post autor: afilatelista_michal » 2020-10-07, 23:11

Albertus pisze: 2020-10-07, 23:06
afilatelista_michal pisze: 2020-10-07, 23:03
Albertus pisze: 2020-10-07, 22:51
afilatelista_michal pisze: 2020-10-07, 21:29 A co Ty na to żeby obok krzyży w sejmie i w szkołach wieszać symbole innych religii?
Oczywiście że nie powinno się wieszać. Krzyż , poza kwestiami religijnymi, jest też niezaprzeczalnym elementem naszej kultury i tożsamości a powinniśmy szanować i bronić naszej kultury i tożsamości.
Nawet myślącym ateistom( a mam nadzieje że tacy są) krzyż w miejscach publicznych nie powinien przeszkadzać właśnie dlatego że jest to element naszej kultury i tożsamości.
Nie mojej kultury. Częścią naszej historii jest też gwiazda Dawida i półksiężyc. Teraz częścią kultury jest też latający potwór spaghetti i "ryba Darwina". Żeby się zmieściły to możemy dawać mniejsze niż krzyż żeby były proporcjonalne do ilości osób które się z nimi utożsamiają.

Albo możemy zdjąć krzyż.
Twoja opinia nie ma znaczenia. Decydują fakty. Olbrzymia większość historii naszego narodu jest chrześcijańska.
Większość to nie całość.
Większość historii Arabii Saudyjskiej to Islam. I co z tego?

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1598
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 200 times
Been thanked: 633 times
Kontakt:

Re: pogwałcenie praw niewierzących

Post autor: Tek de Cart » 2020-10-07, 23:28

i to że tam wieszają półksiężyc i wyznają islam...
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

afilatelista_michal

Re: pogwałcenie praw niewierzących

Post autor: afilatelista_michal » 2020-10-07, 23:48

Andej pisze: 2020-10-07, 23:08 Możemy też zdjąć Orła.
Orzeł jest godłem Polski zatwierdzonym w konstytucji ( swoją drogą jest do poprawki bo heraldycznie jest bardzo słaby). Nie został tam powieszony przez dwóch kolesi po partyzancku.

Albo obok umieści malutką swastykę, malutki sierp skrzyżowany z młoteczkiem, złotą gwiazdeczkę …
O ile przegłosujemy to w konstytucji.
Możemy się wyprzeć swoje tożsamości, podważyć fundamenty kraju i narodu …
Możemy zniszczyć pamięć naszych ojców, możemy zniszczyć kulturę …
Możemy wszystko …
Co ma piernik do wiatraka? Mój ojciec i dziadek są przeciwni krzyżowi ("wierzący niepraktykujący")
Chrześcijaństwo nie jest żadnym fundamentem. Po prostu większość narodu jest wierząca, ale gdyby jutro przestała to naród by się nie rozpadł. Bracia Czesi świecą przykładem
Tylko po co? Aby stać się niewolnikami?
Co ma niewolnictwo do tego? Biblia jest za niewolnictwem. Kościół przez większość historii też był co najmniej obojętny.

Dodano po 5 minutach 12 sekundach:
Tek de Cart pisze: 2020-10-07, 23:28 i to że tam wieszają półksiężyc i wyznają islam...

Czy uważasz, że jeśli są w większości, to powinni narzucać coś mniejszości?
Czy uważasz, że lepiej gdyby państwo było świeckie?

Czy jeśli w jakiejś gminie w Polsce 55% radnych będzie muzułmanami to będziesz za powieszeniem półksiężyca na sali rady gminy?
Ostatnio zmieniony 2020-10-07, 23:50 przez afilatelista_michal, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1598
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 200 times
Been thanked: 633 times
Kontakt:

Re: pogwałcenie praw niewierzących

Post autor: Tek de Cart » 2020-10-07, 23:56

ja generalnie nie jestem wielkim zwolennikiem demokracji... ;) ale skoro tak już jest to tak, jeśli 55% radnych będzie muzułmanami to sami sobie przegłosują powieszenie półksiężyca.

i uważam że nie ma czegoś takiego jak 'świeckie' państwo
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: pogwałcenie praw niewierzących

Post autor: Albertus » 2020-10-08, 06:38

afilatelista_michal pisze: 2020-10-07, 23:48
Andej pisze: 2020-10-07, 23:08
Czy uważasz, że jeśli są w większości, to powinni narzucać coś mniejszości?
Większość powinna wprawdzie szanować mniejszości ale mniejszości nie mogą narzucać czegoś większości.
Czy uważasz, że lepiej gdyby państwo było świeckie?
A czy takie państwo może coś narzucać chrześcijańskiej większości albo mniejszości?

Na przykład czy może narzucać zakaz wieszania krzyży w miejscach publicznych? Albo narzucać możliwość wieszania symboli innych religii w miejscach publicznych?
Ostatnio zmieniony 2020-10-08, 06:38 przez Albertus, łącznie zmieniany 1 raz.

afilatelista_michal

Re: pogwałcenie praw niewierzących

Post autor: afilatelista_michal » 2020-10-08, 06:39

Tek de Cart pisze: 2020-10-07, 23:56 i uważam że nie ma czegoś takiego jak 'świeckie' państwo
W Polsce nie ma.
Demokracja to najlepszy system jaki mamy, ale niektórzy go mylą z populizmem.
To że większość jest za czymś to nie znaczy że może działać wbrem mniejszości.

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1598
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 200 times
Been thanked: 633 times
Kontakt:

Re: pogwałcenie praw niewierzących

Post autor: Tek de Cart » 2020-10-08, 08:59

ładne słowa, ale całkowicie populistyczne ;) czy uczciwa większość może działać wbrew nieuczciwej mniejszości? taka podgrupa społeczna jak złodzieje wolałaby dokonać pewnych zmian w opresyjnym dla nich Kodeksie Karnym ustanowionym przez okrutną większość...

Dodano po 1 minucie 14 sekundach:
i czy gdzieś istnieje coś takiego jak świeckie państwo na wzór którego chciałbyś żeby dokonały się zmiany w Polsce?
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: pogwałcenie praw niewierzących

Post autor: Andej » 2020-10-08, 09:13

afilatelista_michal pisze: 2020-10-08, 06:39 To że większość jest za czymś to nie znaczy że może działać wbrem mniejszości.
Genialne. To, że większość kierowców w Polsce porusza się drogami zgodnie z zasadami ruchu prawostronnego nikt nie ma prawa zakazywać mniejszości poruszanie się wg zasad lewostronnych mniejszości uważającej tę zasadę za lepszą.

Nie po to większość cokolwiek uznaje, uchwala, aby nie miało być odwrotnie, bo grupka wywrotowców tego żąda.

Totalnego braku rozumienia czegokolwiek poza zacietrzewieniem komunistycznym dowodzi zdanie: "Mój ojciec i dziadek są przeciwni krzyżowi ("wierzący niepraktykujący")". Ale dorzucę mój kwiatek. Mój sąsiad i sąsiadka, są przeciwni wyszynkowi "notorycznie chlający abstynenci". Uważam, że taki poziom dewiacji nadaje się do leczenia zamkniętego.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 15 kwie 2017
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 238 times

Re: pogwałcenie praw niewierzących

Post autor: Efezjan » 2020-10-08, 09:16

afilatelista_michal pisze: Co ma piernik do wiatraka? Mój ojciec i dziadek są przeciwni krzyżowi ("wierzący niepraktykujący")
Hmm. Ciekawe... Jeśli są wierzący, to dlaczego nie praktykują? To tak, jakby napisać: jestem niepraktykującym weganinem - pierwsze, co mi przyszło do głowy.

Ludzie posługują się tym idiotycznym zwrotem, ale co tak naprawdę chcą nam zakomunikować? Że wierzą po swojemu, że z katolickiego skarbca wybierają, co im pasuje.
Tek de Cart pisze: i czy gdzieś istnieje coś takiego jak świeckie państwo na wzór którego chciałbyś żeby dokonały się zmiany w Polsce?
Albania za Envera Hodży, ZSRR za Stalina; Korea Północna za Kim Dzong Una.

Świeckie państwo to znaczy jakie?
Religia katolicka powinna przenikać każdy aspekt ludzkiej działalności, powinna być obecna wszędzie.
Ostatnio zmieniony 2020-10-08, 09:20 przez Efezjan, łącznie zmieniany 2 razy.
Wstąpienie do świeckiego Karmelu: 21.09.2019 /Tomasz od Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego OCDS/

Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Boga Zastępów 1Krl 19,10

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: pogwałcenie praw niewierzących

Post autor: Andej » 2020-10-08, 09:42

Efezjan pisze: 2020-10-08, 09:16 Albania za Envera Hodży, ZSRR za Stalina; Korea Północna za Kim Dzong Una.
Pomimo całej sympatii dla rozmówcy nie zgadzam się z powyższym zdaniem w całej rozciągłości. Wspomniane kraje były bardzo religijne. Religia była tam wprowadzana siła i pod groźbą utraty zycia lub wolności. Łagry były pełne ludzi, co do których nie było pewności, że są głęboko wierzącymi w narzuconego im boga. W zależności od kraju Hodżę, Stalina, Kima, Maio, PolPota, Hitlera … Także karano za brak akceptacji religii, którą były różne odmiany komunizmu. Na sankcje narażone były osoby nieuczestniczące w nabożeństwach, wiecach, masówkach, marszach i wszelkich "imprezach" organizowanych przez kapłanów najwspanialszych przywódców i religii którą głosili.
Efezjan pisze: 2020-10-08, 09:16 Religia katolicka powinna przenikać każdy aspekt ludzkiej działalności, powinna być obecna wszędzie.
Tu też się niezupełnie zgadzam. Religia nie powinna przenikać państwowości, gospodarki. Całkowicie wystarczałoby, gdyby przenikała każdego człowieka. Aby każda działalność człowiecza była zgodna z wolą bożą. Bez wprowadzania przymusu społecznego. Bez sankcji. Wyłącznie z miłości do Boga i ludzi. Ale to niestety utopia. Wpisana w nasze istnienie, skoro już pierwszy człowiek sprzeciwił się Bogu.
Bóg nie chciał mieć bezwolnych, ani przymuszanych wyznawców, ale tylko takich, którzy dobrowolnie kierują się miłością do Niego.

Każdy aspekt ludzkiej działalności może być przesiąknięty religią jedynie pod warunkiem przesiąknięcie miłością do Boga i ludzi każdego człowieka. To musi wypływać z wewnątrz. A nie z zewnątrz.

Ale być może, niewłaściwie zrozumiałem tezę. I wcale nie była ona przeciwna mojemu pojmowaniu. Ale jedynie inaczej wyrażona. Albowiem ja też chciałbym, aby każdy przejaw życie każdego człowieka był przesiąknięty religia pojmowaną jako miłość do Boga i ludzi. Miłością, która jest suwerenną decyzją człowieka.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

afilatelista_michal

Re: pogwałcenie praw niewierzących

Post autor: afilatelista_michal » 2020-10-08, 11:52

@Tek de Cart Kradzież jest naruszeniem dóbr innej osoby, instytucji lub społeczności.

Nawet gdyby większość była złodziejami to nie usprawiedliwia to kradzieży.

Tak samo jak większość białych nie może narzucać mniejszości czarnych, większość hetero nie może narzucać mniejszości homo, a większość katolików nie może narzucać mniejszości niekatolików.

Dodano po 6 minutach :
Andej pisze: 2020-10-08, 09:13 Genialne. To, że większość kierowców w Polsce porusza się drogami zgodnie z zasadami ruchu prawostronnego nikt nie ma prawa zakazywać mniejszości poruszanie się wg zasad lewostronnych mniejszości uważającej tę zasadę za lepszą.
Czy ruch prawostronny i lewostronny mogą odbywać się jednocześnie? Albo wcale?
Czy można ją stosować zamiennie, czy są równoważne? Czy jedna osoba może raz poruszać się w ruchu lewostronnym a na drugi dzień prawostronnym?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: pogwałcenie praw niewierzących

Post autor: Andej » 2020-10-08, 11:55

afilatelista_michal pisze: 2020-10-08, 11:46 Tak samo jak większość białych nie może narzucać mniejszości czarnych, większość hetero nie może narzucać mniejszości homo, a większość katolików nie może narzucać mniejszości niekatolików.
Tak samo jak mniejszość czarnych nie może narzucać większości białych, mniejszość homo nie może narzucać większości hetero, a mniejszość (sic!?) niekatolików nie może narzucać większości (?) katolików.

W krajach o ustroju demokratycznym stanowienie prawa należy do większości. A obowiązek przestrzegania do wszystkich. Będący totalnymi wrogami demokracji powinni emigrować z krajów demokratycznych do krajów w których mniejszość terroryzuje większość. Na przykład do Korei Północnej.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

afilatelista_michal

Re: pogwałcenie praw niewierzących

Post autor: afilatelista_michal » 2020-10-08, 11:55

Efezjan pisze: 2020-10-08, 09:16 Hmm. Ciekawe... Jeśli są wierzący, to dlaczego nie praktykują? To tak, jakby napisać: jestem niepraktykującym weganinem - pierwsze, co mi przyszło do głowy.

Ludzie posługują się tym idiotycznym zwrotem, ale co tak naprawdę chcą nam zakomunikować? Że wierzą po swojemu, że z katolickiego skarbca wybierają, co im pasuje.
Nie będę się wypowiadał za nich ale wydaje mi się że wierzą w Boga, ale nie uznają skompromitowanej instytucji Kościoła Katolickiego.
Tek de Cart pisze: i czy gdzieś istnieje coś takiego jak świeckie państwo na wzór którego chciałbyś żeby dokonały się zmiany w Polsce?
Albania za Envera Hodży, ZSRR za Stalina; Korea Północna za Kim Dzong Una.

Świeckie państwo to znaczy jakie?
Religia katolicka powinna przenikać każdy aspekt ludzkiej działalności, powinna być obecna wszędzie.
Żeby nie szukać daleko mogą być Czechy.
Ostatnio zmieniony 2020-10-08, 11:56 przez afilatelista_michal, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ateizm, agnostycyzm, deizm”