Rozmowy z ateistami

Rozmowy, które dotyczą osób niewierzących, osób które wątpią w istnienie Boga, którzy również mówią, że nie należy Bogu oddawać czci.
ODPOWIEDZ
Raskolnikovv
Przybysz
Przybysz
Posty: 12
Rejestracja: 15 lis 2020
Has thanked: 2 times

Re: Rozmowy z ateistami

Post autor: Raskolnikovv » 2020-12-08, 14:48

Prawo ludzkie nie chroni rodziny. Nie wszystkie przykazania są uwględnione przez prawo ludzkie, dlatego ja jestem za Państwem katolickim, gdzie za nieprzestrzeganie przykazań, groziła by kara! Tylko tak mamy szansę ochronić dobrych ludzi, których dobro jest wykorzystywane przez złych ludzi! Głównie ateistów

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Rozmowy z ateistami

Post autor: ToTylkoJa » 2020-12-08, 14:51

@Raskolnikovv
Nie odpowiedziałeś mi wcześniej, czy 3 pierwsze przykazania też się liczą?

Raskolnikovv
Przybysz
Przybysz
Posty: 12
Rejestracja: 15 lis 2020
Has thanked: 2 times

Re: Rozmowy z ateistami

Post autor: Raskolnikovv » 2020-12-08, 15:09

ToTylkoJa pisze: 2020-12-08, 14:51 @Raskolnikovv
Nie odpowiedziałeś mi wcześniej, czy 3 pierwsze przykazania też się liczą?
no też no i co? i co z tego? do czego pijesz?

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: Rozmowy z ateistami

Post autor: ToTylkoJa » 2020-12-08, 15:31

Czy uważasz, że udawanie wiary, tylko i wyłącznie pod groźbą sankcji prawnych dobrze zrobi prawdziwemu chrześcijanizmowi?

Raskolnikovv
Przybysz
Przybysz
Posty: 12
Rejestracja: 15 lis 2020
Has thanked: 2 times

Re: Rozmowy z ateistami

Post autor: Raskolnikovv » 2020-12-08, 15:39

ale jak udawanie wiary.... przestrzeganie przykazań, czyni Cie takim, kto nie ucierpi na sankcjach prawnych. A co takiego złego mówią przykazania... ze nie masz czcić posągów? że masz czcić dzień święty? jeden dzień w tygodniu, gdzie nie musisz pracować?? to też złe? Nie musisz wierzyć w życie wieczne, by to robić

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1950
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 410 times
Been thanked: 427 times

Re: Rozmowy z ateistami

Post autor: Praktyk » 2020-12-08, 15:47

Raskolnikovv pisze: 2020-12-08, 15:39 ale jak udawanie wiary.... przestrzeganie przykazań, czyni Cie takim, kto nie ucierpi na sankcjach prawnych. A co takiego złego mówią przykazania... ze nie masz czcić posągów? że masz czcić dzień święty? jeden dzień w tygodniu, gdzie nie musisz pracować?? to też złe? Nie musisz wierzyć w życie wieczne, by to robić
W kwestii wiary w Boga i święcenia dnia świętego to bez sensu. Jak ktoś nie wierzy to nie wierzy. Zmuszenie go do wykonywania pewnych zachowań sugerujących wiarę bez wiary to zmuszenie go do kłamstwa.

Kary Państwowe mają sens tylko wtedy jeśli chronią kogoś. Więc kara za zabójstwo czy kradzież ma sens. Ale kara za nie chodzenie do kościoła miała by tylko i wyłącznie złe efekty.

Kościół to miłość i jedność a nie nakaz.
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

Raskolnikovv
Przybysz
Przybysz
Posty: 12
Rejestracja: 15 lis 2020
Has thanked: 2 times

Re: Rozmowy z ateistami

Post autor: Raskolnikovv » 2020-12-08, 15:54

Święc dzień święty to nie znaczy chodź do kościoła.... a cudzołóśtwo? co z tym?

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1950
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 410 times
Been thanked: 427 times

Re: Rozmowy z ateistami

Post autor: Praktyk » 2020-12-08, 16:01

Raskolnikovv pisze: 2020-12-08, 15:54 Święc dzień święty to nie znaczy chodź do kościoła.... a cudzołóśtwo? co z tym?
Nie zależnie co znaczy, chodzi o ekspresję wiary, jej brak u kogoś nie szkodzi wierzącemu, a sztuczna wiara szkodzi.

Cudzołóstwo ? Do tego trzeba dwojga. Nikt nikogo nie zmusza. A jeśli to już gwałt.

A kary wymierzają się w tym zakresie "społecznie". Żona zostawia męża czy na odwrót. Następuje odcięcie od rodziny.

Ale może byłby taki efekt w sumie, że ludzie bardziej zastanawiali by się nad małżeństwem jakby za złamanie ślubów była chłosta publiczna :D

Było by mniej małżeństw ale lepszej jakości.

Muszę się zastanowić :D
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

Raskolnikovv
Przybysz
Przybysz
Posty: 12
Rejestracja: 15 lis 2020
Has thanked: 2 times

Re: Rozmowy z ateistami

Post autor: Raskolnikovv » 2020-12-08, 16:08

Ja jestem pedagogiem z wykształcenia i wiem, jak ważna dla człowieka jest rodzina, a przy braku prawa ludzkiego chroniącego rodzinę, mamy rozbite rodziny, czy samotne matki... istna plaga w dzisiejszych czasach

jeśli ludzie mieli by zawierać bardziej przemyślane małżeńśtwa i decydować się bardziej przemyślanie na dziecko to ja jestem za
(...) [Staraj się wyrażać swoje zdanie w mniej wulgarny sposób. miłośniczka Faustyny ]
Ostatnio zmieniony 2020-12-08, 16:44 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1950
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 410 times
Been thanked: 427 times

Re: Rozmowy z ateistami

Post autor: Praktyk » 2020-12-08, 16:40

Raskolnikovv pisze: 2020-12-08, 16:08 Ja jestem pedagogiem z wykształcenia i wiem, jak ważna dla człowieka jest rodzina, a przy braku prawa ludzkiego chroniącego rodzinę, mamy rozbite rodziny, czy samotne matki... istna plaga w dzisiejszych czasach

jeśli ludzie mieli by zawierać bardziej przemyślane małżeńśtwa i decydować się bardziej przemyślanie na dziecko to ja jestem za
(...)
Nie trzeba tak nazywać. Człowiekowi wierzącemu ludzi zagubionych w grzechu jest szkoda. Nie wyżywa się na nich, nie poniża ich.
Ostatnio zmieniony 2020-12-08, 16:45 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 1 raz.
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

Raskolnikovv
Przybysz
Przybysz
Posty: 12
Rejestracja: 15 lis 2020
Has thanked: 2 times

Re: Rozmowy z ateistami

Post autor: Raskolnikovv » 2020-12-08, 16:55

ale jak Bracie nazwać kogoś, kto wyrządza taką krzywdę dziecku tylko dlatego, że chciało sie wiadomo co? Ok przepraszam ponioslo mnie

Dodano po 9 minutach 16 sekundach:
Człowiekowi wierzącemu ludzi zagubionych w grzechu jest szkoda

to widocznie nie jestem wzorowym wierzącym, ale nie grzesznikom nie współczuje, dlaczego? Bo żyją wygodnie kosztem innych. Pewnie im lepiej odemnie, człowiekowi, który żyje tak, by nie krzywdzić innych.

Awatar użytkownika
Praktyk
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1950
Rejestracja: 28 lis 2017
Has thanked: 410 times
Been thanked: 427 times

Re: Rozmowy z ateistami

Post autor: Praktyk » 2020-12-08, 16:58

Raskolnikovv pisze: 2020-12-08, 16:46 ale jak Bracie nazwać kogoś, kto wyrządza taką krzywdę dziecku tylko dlatego, że chciało sie wiadomo co? Ok przepraszam ponioslo mnie
No jak to jak ? zgodnie z prawdą.

Grzesznik.
Zabójca.

Prawda chrześcijańska jest taka, że to ta grzesząca osoba jest w gorszej sytuacji niż zabite dziecko. Bo jest na skraju wiecznej rozpaczy, wiecznej "kary", lub nawet już teraz w niej jest. A to nadal brat/siostra. Z tego samego Ojca.

Dziecko zabite, straciło tylko doczesne życie. Dostanie nowe. ( nie umniejszając tej tragedii )
Ostatnio zmieniony 2020-12-08, 16:59 przez Praktyk, łącznie zmieniany 1 raz.
Panie patrz na moje serce razem ze mną, patrz na prawdę o mnie razem ze mną.

esperanzaa
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 27 gru 2020
Has thanked: 15 times
Been thanked: 15 times

Re: Rozmowy z ateistami

Post autor: esperanzaa » 2021-01-04, 11:18

Hej, wpadłam dzisiaj na ten tekst na fb i postanowiłam że go tutaj zostawię :) :

"Drogi Przyjacielu, nie masz racji mówiąc: "Nie ma Boga". Raczej powinieneś powiedzieć: "Ja nie mam Boga", albowiem wielu ludzi wokół ciebie obecność Boga dostrzega, czuje i widzi Jego działanie. A potem mówi: „Bóg jest”.

To jakby chory powiedział: "Nie ma na świecie zdrowia", a przecież może tylko uczciwie powiedzieć: "Ja nie mam zdrowia". 

To jakby ślepy powiedział: "Nie ma na świecie światła". A przecież jest światło, świat pełen jest światła.

To jakby spragniony powiedział: "Nie ma na świecie wody". A przecież jest woda na ziemi, a nawet pod ziemią.

To jakby złoczyńca powiedział: "Nie ma na świecie dobroci". Owszem, może w nim samym jej nie ma, ale ona na świecie jest.

Niesłusznie zatem mówisz: "Nie ma Boga". Jeśli ty czegoś nie masz nie znaczy to, że nie ma tego nikt na tym świecie.

Znacznie lepiej jest powiedzieć: "Nie mam Boga", przyzna się wówczas prawdę i będzie to twoja spowiedź.

Byli bowiem i są wybitni ludzie, którzy nie mieli Boga, ale Bóg miał ich do ostatniego tchnienia."

/Bp Mikołaj Velirimowić

Awatar użytkownika
Logan
Gaduła
Gaduła
Posty: 991
Rejestracja: 24 paź 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 253 times
Been thanked: 447 times

Re: Odchodzę z forum.

Post autor: Logan » 2021-03-06, 11:04

Hiba pisze: 2021-03-06, 01:52 Niestety przez znane nam tysiące lat historii żadna religia i żaden z Bogów nie naprawił i nie naprawi Naszego świata. Wrecz przeciwnie - wielu ma wrażenie, że dzieje się coraz gorzej, patrząc choćby na dzieje XX wieku.
Z tego wywodu można wyciągnąć konkluzję, jest nią rosnąca fala ateizmu w każdej formie. Najbardziej niebezpiecznymi formami są ateizm humanistyczny, ateizm państwowy z ideologią materialistyczną. Fundamentem komunizmu jest ateizm z ideologicznym kultem jednostki człowieka-boga, czego efektem jest cierpienie, śmierć i niszczenie świata.

Przykładem owoców ateizmu są młodzi polscy ateiści demolujący kościoły.

Ateizm w praktyce:
Obrazek
Obrazek

https://nowiny24.pl/pobili-proboszcza-z ... 1-15473672

Ateizm sprzyja formułowaniu koncepcji nie tylko sprzecznych z nauką, ale również ze zdrowym rozsądkiem, bo kto oddala się od prawdy ten błądzi.
Ostatnio zmieniony 2021-03-06, 11:29 przez Logan, łącznie zmieniany 3 razy.
My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano. ~J.R.R Tolkien

Awatar użytkownika
Hiba
Bywalec
Bywalec
Posty: 169
Rejestracja: 7 sty 2020
Lokalizacja: Kuala Lumpur
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 21 times
Been thanked: 29 times

Re: Odchodzę z forum.

Post autor: Hiba » 2021-03-21, 14:46

Logan pisze: 2021-03-06, 11:04
Hiba pisze: 2021-03-06, 01:52 Niestety przez znane nam tysiące lat historii żadna religia i żaden z Bogów nie naprawił i nie naprawi Naszego świata. Wrecz przeciwnie - wielu ma wrażenie, że dzieje się coraz gorzej, patrząc choćby na dzieje XX wieku.
Z tego wywodu można wyciągnąć konkluzję, jest nią rosnąca fala ateizmu w każdej formie. Najbardziej niebezpiecznymi formami są ateizm humanistyczny, ateizm państwowy z ideologią materialistyczną. Fundamentem komunizmu jest ateizm z ideologicznym kultem jednostki człowieka-boga, czego efektem jest cierpienie, śmierć i niszczenie świata.

Przykładem owoców ateizmu są młodzi polscy ateiści demolujący kościoły.
Nie znam się na socjologii ale jako ateista brzydzę się KAŻDEJ ideologii, zarówno tej o podłożu religijnym jak i ideologii społecznych typu faszyzm czy komunizm. KAŻDA ideologia, ZAWSZE niosła cierpienie, śmierć, zniszczenie, zawiść, nienawiść itd. Historia pokazuje, że KRK nie jest tutaj wyjątkiem, z bardzo prostego powodu. To ludzie wymyślają religie, to ludzie wymyślają ideologie i to właśnie ludzie jako istoty "grzeszne" te ideologie ZAWSZE wypaczają, choćby te ideologie były niebiańskie w swoich założeniach.
Łączenie ideologii społecznej z brakiem ateizmu tylko dlatego, że jednym z jej postulatów jest ateizm, jest jest w mojej ocenie płytkie i infantylne. Jest sporo cech wspólnych łączących np: faszyzm z KRK ale inteligentni ludzie powstrzymują się od bardzo odważnych diagnoz, jakie niektórzy formułują w stosunku do ateistów na tym forum.
Art: An Imagination that needs emotional evidence
Science: An Imagination that needs material evidence
Religion: An Imagination that needs Social evidence

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ateizm, agnostycyzm, deizm”