Rozmowy z ateistami

Rozmowy, które dotyczą osób niewierzących, osób które wątpią w istnienie Boga, którzy również mówią, że nie należy Bogu oddawać czci.
Awatar użytkownika
Logan
Gaduła
Gaduła
Posty: 991
Rejestracja: 24 paź 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 253 times
Been thanked: 447 times

Re: Odchodzę z forum.

Post autor: Logan » 2021-03-21, 15:10

Mów sobie tak. Ateizm jest korzeniem ideologii marksistowskiej. To w głowie Karola Marksa zrodziła się myśli o niebezpieczeństwie religii jako ideologii ogłupiającej ludzi(Lenina głowie także).
Problem polega na tym, że Marks i inni jemu podobni towarzysze ciągle zapowiadali ludziom swoją "teologię wyzwolenia" w postaci ideologii rewolucyjnych. Więc takie teksty zachowaj dla siebie. Twoje poglądy to nic innego jak pokłosie marksizmu.
My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano. ~J.R.R Tolkien

Awatar użytkownika
Hiba
Bywalec
Bywalec
Posty: 169
Rejestracja: 7 sty 2020
Lokalizacja: Kuala Lumpur
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 21 times
Been thanked: 29 times

Re: Odchodzę z forum.

Post autor: Hiba » 2021-03-22, 13:32

Logan pisze: 2021-03-21, 15:10 Mów sobie tak.
Bardzo mocny argument! Pomyśl, że ja również mogę tobie tak odpowiedzieć. Czy w taki sposób zazwyczaj prowadzisz dyskusję?
Logan pisze: 2021-03-21, 15:10 Ateizm jest korzeniem ideologii marksistowskiej. To w głowie Karola Marksa zrodziła się myśli o niebezpieczeństwie religii jako ideologii ogłupiającej ludzi(Lenina głowie także).
Problem polega na tym, że Marks i inni jemu podobni towarzysze ciągle zapowiadali ludziom swoją "teologię wyzwolenia" w postaci ideologii rewolucyjnych. Więc takie teksty zachowaj dla siebie. Twoje poglądy to nic innego jak pokłosie marksizmu.
"Twoje poglądy to.." wywołały uśmiech politowania na mej twarzy. Gwarantuję ci, że sam siebie dobrze nie znasz, a co dopiero swoich internetowych interlokutorów. Twa pewność stawianych tez, wywołuje u mnie miłe wspomnienia beztroskich i dawno minionych lat młodzieńczych O:-)
Ateizm istniał zanim twój >marks<, którego tak namiętnie przytaczasz a którego teoriami się brzydzę, był nawet w planach swoich rodziców.

/PS: dzięki twojemu >marksowi< spędziłem niezapomniane chwile internowania, więc skończ waść nawet wypowiadać to nazwisko

Ave! :-h
Art: An Imagination that needs emotional evidence
Science: An Imagination that needs material evidence
Religion: An Imagination that needs Social evidence

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Odchodzę z forum.

Post autor: sądzony » 2021-03-25, 22:04

A tak z czystej ciekawości panie @Hiba to pocóż pan tu zaglądasz.
Z wyrazami szacunku
DT
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Odchodzę z forum.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-03-25, 22:32

Hiba pisze: 2021-03-06, 01:52 Niestety przez znane nam tysiące lat historii żadna religia i żaden z Bogów nie naprawił i nie naprawi Naszego świata. Wrecz przeciwnie - wielu ma wrażenie, że dzieje się coraz gorzej, patrząc choćby na dzieje XX wieku.
Po pierwsze, skąd niby wiesz, co by było gdyby nie wiara? Masz porównanie, jak wówczas wyglądałby świat?
Nie? to po co to bezpodstawne gadanie?

Kiedyś się zastanawiałem, jaki i kim bym był, gdybym nie był chrześcijaninem. I choć nie jestem zachwycony swoim aktualnym "poziomem dobroci", to gdybym nie wierzył... to nie był miły obrazek. Nie chciałbyś mnie spotkać...

I druga sprawa: masz rację, wygląda, ze jest coraz gorzej. Pozostaje to w doskonałej korelacji z tym, że coraz mniej ludzi kieruje się wiarą.
Masowe eksterminacje właściwie zaczęły się dopiero, kiedy ateizm stał się zjawiskiem rozwiniętym (pierwszą wielką była tzw "wielka" rewolucja francuska.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Odchodzę z forum.

Post autor: Jozek » 2021-03-26, 00:07

Ja akurat widzialem jak wygladal by swiat gdyby byla wiara.
Zreszta, tak bedzie wygladal, gdy Przyjdzie Ponownie Chrystus.
To bedzie chyba najwieksa niespodzianka dla tych ktorzy mysleli ze sa wierzacymi.
problem w tym ze bedzie za pozno na taka zmiane.
Dodam ci cos z tego co widzialem, bo pisalem juz o tym ze powiedziano mi ze "zobaczysz wszystko do konca", wiec to sie powinno spelnic za mojego zycia, a niewiele mi pozostalo.
Ostatnio zmieniony 2021-03-26, 00:24 przez Jozek, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Hiba
Bywalec
Bywalec
Posty: 169
Rejestracja: 7 sty 2020
Lokalizacja: Kuala Lumpur
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 21 times
Been thanked: 29 times

Re: Odchodzę z forum.

Post autor: Hiba » 2021-03-26, 16:20

sądzony pisze: 2021-03-25, 22:04 A tak z czystej ciekawości panie @Hiba to pocóż pan tu zaglądasz.
Z wyrazami szacunku
DT
Niniejsze forum i jego uczestnicy mają dla mnie duże znaczenie terapeutyczne.

Dodano po 11 minutach 51 sekundach:
Marek_Piotrowski pisze: 2021-03-25, 22:32
Hiba pisze: 2021-03-06, 01:52 Niestety przez znane nam tysiące lat historii żadna religia i żaden z Bogów nie naprawił i nie naprawi Naszego świata. Wrecz przeciwnie - wielu ma wrażenie, że dzieje się coraz gorzej, patrząc choćby na dzieje XX wieku.
Po pierwsze, skąd niby wiesz, co by było gdyby nie wiara? Masz porównanie, jak wówczas wyglądałby świat?
Nie? to po co to bezpodstawne gadanie?

Kiedyś się zastanawiałem, jaki i kim bym był, gdybym nie był chrześcijaninem. I choć nie jestem zachwycony swoim aktualnym "poziomem dobroci", to gdybym nie wierzył... to nie był miły obrazek. Nie chciałbyś mnie spotkać...

I druga sprawa: masz rację, wygląda, ze jest coraz gorzej. Pozostaje to w doskonałej korelacji z tym, że coraz mniej ludzi kieruje się wiarą.
Masowe eksterminacje właściwie zaczęły się dopiero, kiedy ateizm stał się zjawiskiem rozwiniętym (pierwszą wielką była tzw "wielka" rewolucja francuska.
1. Czy rzekoma korelacja wynika z danych statystycznych, empirycznych czy może "na wyczucie" ?
2. Nawet gdyby pozorna korelacja jednak istniała to nie jest on nawet poszlaką w przedstawionej tezie, gdyż innych zmiennych jest nadto a i okno czasowe(pomiarowe) zbyt krótkie.

Mimo, że najczęściej się nie zgadzamy, co do ogólnie nazwanych "diagnozy i terapii", to bardzo w Tobie cenię merytoryczne prowadzenie dyskusji. Parafrazując nieco słowa piosenki "Dziś prawdziwych dyskutantów już nie ma".

Pozdrawiam serdecznie.
@};- ~o)
Art: An Imagination that needs emotional evidence
Science: An Imagination that needs material evidence
Religion: An Imagination that needs Social evidence

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4385
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: Rozmowy z ateistami

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2021-03-26, 16:32

Tutaj przeniosłam posty o ateizmie niezwiązane z tematem porzedniego wątku, możecie,oczywiście, kontynuować dyskusję.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Odchodzę z forum.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-03-26, 16:57

Hiba pisze: 2021-03-26, 16:20 1. Czy rzekoma korelacja wynika z danych statystycznych, empirycznych czy może "na wyczucie" ?
Wynika z tego, co wiemy o masowych ludobójstwach.[/quote]
2. Nawet gdyby pozorna korelacja jednak istniała to nie jest on nawet poszlaką w przedstawionej tezie, gdyż innych zmiennych jest nadto a i okno czasowe(pomiarowe) zbyt krótkie.
Nawet gdyby korelacja była "pozorna" (a nie oczywista), to sam sobie strzeliłeś bramkę - to to oznacza, że Twoje twierdzenie wyjściowe (o rzekomym braku wpływu) jest nieuzasadnione.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Odchodzę z forum.

Post autor: sądzony » 2021-03-26, 17:11

Hiba pisze: 2021-03-26, 16:20
sądzony pisze: 2021-03-25, 22:04 A tak z czystej ciekawości panie @Hiba to pocóż pan tu zaglądasz.
Z wyrazami szacunku
DT
Niniejsze forum i jego uczestnicy mają dla mnie duże znaczenie terapeutyczne.
Miło, że czynimy dobro.
:)
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14810
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Rozmowy z ateistami

Post autor: Dezerter » 2021-03-26, 22:22

Faszyzm był jest i pozostanie mi bardzo daleki w przeciwieństwie do katolicyzmu i nie widzę związków.
Zawsze mówiłem i mówię, że jak ktoś w Polsce wyznaje ideologię faszystowską po II wojnie światowej, to jest głupkiem i bezmózgiem.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Rozmowy z ateistami

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-03-26, 22:29

Faszystowską pół biedy (Włochy to były małe Miki w ogolnym bilansie). Gorzej, że niektorzy wyznają także nazizm.
Najdziwniejsza jest jednak nierównowaga: nazizm jest (słusznie) nie akceptowany, zaś ludzie, którzy propagują nie mniej zabójczy komunizm są pozostawieni w spokoju.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Rozmowy z ateistami

Post autor: Andej » 2021-03-27, 09:13

Marek_Piotrowski pisze: 2021-03-26, 22:29 Faszystowską pół biedy (Włochy to były małe Miki w ogolnym bilansie). Gorzej, że niektorzy wyznają także nazizm.
Najdziwniejsza jest jednak nierównowaga: nazizm jest (słusznie) nie akceptowany, zaś ludzie, którzy propagują nie mniej zabójczy komunizm są pozostawieni w spokoju.
Tak, też mnie to dziwi. Nawet więcej, to mnie wzburza.
Ale wynika to z tego, że niewiele jest osób, które wiedzą, co to jest faszyzm. Jestem przekonany, że dla 95 % (uważających się za wykształcone i inteligentne) faszyzm i nazizm są pojęciami równoznacznymi. To efekt komunistycznej propagandy, którą przesączano nas przez kilkadziesiąt lat. A dzisiaj lewicowi propagandyści, (którzy dzierżą ok. 80 % mediów w Polsce) wiernie kontynuuję socjalistyczną tradycję. A lemingi łykają bez zastanowienia.

Szczególnie bulwersujące jest zestawienie ilości ofiar spowodowanych krzewieniem tych trzech wspomnianych doktryn politycznych. Pod takim kryterium komunizm jest komunizm jest niezaprzeczalnym liderem przebijającym kilkukrotnie pozostałe razem wzięte. Natomiast faszyzm, w zestawieniu z nazizmem i komunizmem, wydaje się być niewinną igraszką.

Niezrozumiałe jest dla mnie istnienie w Polsce partii komunistyczne, gdyż jest to ewidentny złamaniem konstytucji. Ale sądy, wbrew Strzemboszowi (którego kiedyś bardzo ceniłem, który pomógł naszej rodzinie, z którym bywałem na tych samych dniach skupienia u Urszulanek Szarych), nadzwyczajna kast zamiast oczyszczać się samoczynnie, betonuje się w swoich socjalistycznych tradycjach. A uczciwi są wyklinani prze tenże beton.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Hiba
Bywalec
Bywalec
Posty: 169
Rejestracja: 7 sty 2020
Lokalizacja: Kuala Lumpur
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 21 times
Been thanked: 29 times

Re: Odchodzę z forum.

Post autor: Hiba » 2021-03-30, 14:22

Marek_Piotrowski pisze: 2021-03-26, 16:57
Hiba pisze: 2021-03-26, 16:20 1. Czy rzekoma korelacja wynika z danych statystycznych, empirycznych czy może "na wyczucie" ?
Wynika z tego, co wiemy o masowych ludobójstwach.
Brednie! Na podstawie twej odpowiedzi "Korelacja wynika z tego, co wiemy o masowych ludobójstwach". Inaczej, "jeżeli masło jest maślane to ma maślany smak". Napisz o tej korelacji a nie co z niej wynika.
Zapytałem cię o korelację między ateizmem a totalitaryzmem a ty mi piszesz co z niej wynika. Ja twierdzę, że nie ma żadnej korelacji. Wręcz przeciwnie, istnieje wiele naukowych wywodów, gdzie udowadniano że jest olbrzymia korelacja między wiarą/religijnością a wojanami i ludobójstwami. Chętnie podzielę się źródłami ale chcę zapytać o twoje, a otrzymuję odpowiedź jak od nastolatka.

To nie jest odpowiedź na pytanie. Z twych słów niewiele wynika. Sprawdź ponownie o czym rozmawiamy i wrócimy do tematu.
Marek_Piotrowski pisze: 2021-03-26, 16:57
2. Nawet gdyby pozorna korelacja jednak istniała to nie jest on nawet poszlaką w przedstawionej tezie, gdyż innych zmiennych jest nadto a i okno czasowe(pomiarowe) zbyt krótkie.
Nawet gdyby korelacja była "pozorna" (a nie oczywista), to sam sobie strzeliłeś bramkę - to to oznacza, że Twoje twierdzenie wyjściowe (o rzekomym braku wpływu) jest nieuzasadnione.
Ja uważam, że twoje twierdzenie wyjściowe jest nieuzasadnione. Zamierzasz prowadzić dyskusję (sprzeczać się) jak przekupka?
Analizując twoją odpowiedź wydawać się może, że pominąłeś użytą przeze mnie partykułę, co zmienia sens, do którego się odniosłeś. Kłania się tutaj analiza tekstu ze zrozumieniem, zdarza się każdemu, niestety.

Dodano po 23 minutach 22 sekundach:
sądzony pisze: 2021-03-26, 17:11
Hiba pisze: 2021-03-26, 16:20
sądzony pisze: 2021-03-25, 22:04 A tak z czystej ciekawości panie @Hiba to pocóż pan tu zaglądasz.
Z wyrazami szacunku
DT
Niniejsze forum i jego uczestnicy mają dla mnie duże znaczenie terapeutyczne.
Miło, że czynimy dobro.
:)
Olbrzymie dobro, każda wizyta utwierdza mnie w przekonaniu, że podjęte dawno temu decyzje opuszczenia KRK były ze wszech miar słuszne.
Cieszę się, również że mogłem zaspokoić twą ciekawość, oby nie była ona pierwszym stopniem, parafrazując pewne powiedzenie.

Wszystkiego dobrego.
Art: An Imagination that needs emotional evidence
Science: An Imagination that needs material evidence
Religion: An Imagination that needs Social evidence

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1598
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 200 times
Been thanked: 633 times
Kontakt:

Re: Rozmowy z ateistami

Post autor: Tek de Cart » 2021-03-30, 15:14

Wręcz przeciwnie, istnieje wiele naukowych wywodów, gdzie udowadniano że jest olbrzymia korelacja między wiarą/religijnością a wojanami i ludobójstwami.
mnie w tym kontekście zainteresował problem Chin... :) bo jakby nie patrzeć ilość zabitych w tamtejszych 'lokalnych' konfliktach zbrojnych znacząco przebija europejskie wojny.
Aleksander Macedoński podbił 'pół świata' mając ok 50 tysięcy wojaków, taki np., Grunwald uważany z jedną z największych bitew Średniowiecza to ok 60 tysięcy walczących - a tu Bitwa nad rzeką Fei (https://pl.wikipedia.org/wiki/Bitwa_nad_rzek%C4%85_Fei) gdzie (zależy jak licząc) 5 do 10 razy tyle Chińczyków walczyło ze sobą

A jednak czy były to wojny / ludobójstwa spowodowane wiarą / religią?
Zresztą nawet z naszej europejskiej perspektywy - czy wojny napoleońskie, wojny Aleksandra Wielkiego, podboje rzymskie to były konflikty motywowane religijnie?
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Odchodzę z forum.

Post autor: sądzony » 2021-03-30, 20:57

Hiba pisze: 2021-03-30, 14:22 Niniejsze forum i jego uczestnicy mają dla mnie duże znaczenie terapeutyczne.
sądzony pisze: 2021-03-26, 17:11 Miło, że czynimy dobro.
:)
Hiba pisze: 2021-03-30, 14:22 Olbrzymie dobro, każda wizyta utwierdza mnie w przekonaniu, że podjęte dawno temu decyzje opuszczenia KRK były ze wszech miar słuszne.
Jeżeli dzięki temu znalazłeś miłość, prawdę, szczęście, radość i spokój to faktycznie były sluszne.
Co oznacza "decyzja opuszczenia kościoła"? Cieszysz się, że ją podjąłeś czy że opuściłeś? I co oznacza opuszczenie?
Hiba pisze: 2021-03-30, 14:22 Cieszę się, również że mogłem zaspokoić twą ciekawość, (...)
O, to możemy radować się wspólnie.
Hiba pisze: 2021-03-30, 14:22 oby nie była ona pierwszym stopniem, parafrazując pewne powiedzenie.
pierwszy juz za mną
Hiba pisze: 2021-03-30, 14:22 Wszystkiego dobrego.
Wzajemnie.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ateizm, agnostycyzm, deizm”