Rozwój duchowy niewierzących

Rozmowy, które dotyczą osób niewierzących, osób które wątpią w istnienie Boga, którzy również mówią, że nie należy Bogu oddawać czci.
cotojestprawda

Re: Rozwój duchowy niewierzących

Post autor: cotojestprawda » 2016-11-27, 15:47

Wielu artystów,pisarzy,poetów to osoby niewierzące.Tak samo w innych dziedzinach i zawodach są ludzie,którzy w Boga nie wierzą a mimo to są uduchowieni,są wrażliwi na piękno,na drugiego człowieka itd.itp.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Rozwój duchowy niewierzących

Post autor: Dezerter » 2016-11-27, 21:46

cotojestprawda pisze:Wielu artystów,pisarzy,poetów to osoby niewierzące.Tak samo w innych dziedzinach i zawodach są ludzie,którzy w Boga nie wierzą a mimo to są uduchowieni,są wrażliwi na piękno,na drugiego człowieka itd.itp.
A co rozumiesz pod słowem "uduchowieni"?
bo chrześcijanie rozumieją osobę pod działanie Ducha Św. która ma osobistą relację z Bogiem (moja definicja)
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

cotojestprawda

Re: Rozwój duchowy niewierzących

Post autor: cotojestprawda » 2016-11-28, 06:58

Rozumiem tak, jak podaje większość definicji, które można znaleźć w internecie.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Rozwój duchowy niewierzących

Post autor: Dezerter » 2016-11-29, 20:27

cotojestprawda pisze:Rozumiem tak, jak podaje większość definicji, które można znaleźć w internecie.
czyli mówisz mi sam se znajdź - no dobrze :
wiki:
Duchowość ? pojęcie wieloznaczne, kojarzone albo z działaniem sił nadnaturalnych, albo ze szczególnym (często z wartościującym epitetem "wyższy") wymiarem psychiki; może też być pojmowana w sposób łączący powyższe dwa sposoby, traktując wymiar duchowy jako należący do sfery nadnaturalnej.
nie wiedziałem, że niewierzący wieża w siły nadnaturalne :shock:

PWN inaczej
duchowy
1. ?odnoszący się do życia wewnętrznego człowieka?
2. ?związany z dobrami kulturalnymi lub czyimś systemem wartości?

3. ?niematerialny, metafizyczny?
1 i 2 faktycznie mogą się odnosić do niewierzącego, ale precyzyjniej by było użyć słów - kulturalny, moralny rozwój
i z tym oczywiście nie sposób się nie zgodzić
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Aron II

Re: Rozwój duchowy niewierzących

Post autor: Aron II » 2017-04-26, 19:17

Dezerter pisze:
Marek_Piotrowski pisze:J 15:5 bt5 "Ja jestem krzewem winnym, wy ? latoroślami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić."
Moim zdaniem tu jest mowa o sprawach duchowych, o owocach ducha, a Nic nie możecie uczynić" to nie jest o przeprowadzaniu staruszki przez ulicę, lub o akcji humanitarnej, typu wykopanie studni w Sudanie - co robią ateiści i mają nawet swoje organizacje humanitarne.
Reasumują ateiści mogę robić dobre rzeczy.
Rozsądna argumentacja! W pełni się zgadzam!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ateizm, agnostycyzm, deizm”