Dlaczego ateiści piszą na forach religijnych?

Rozmowy, które dotyczą osób niewierzących, osób które wątpią w istnienie Boga, którzy również mówią, że nie należy Bogu oddawać czci.
Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Dlaczego ateiści piszą na forach religijnych?

Post autor: sądzony » 2020-03-18, 23:29

Marek_Piotrowski pisze: 2020-03-18, 23:27 Nie gniewaj się że to piszę (rozumiem że, ponieważ trochę się poprztykaliśmy, możesz nie wierzyć w moje intencje, spróbuj o tym pomysleć, co Ci szkodzi), ale myślę, że to zupełnie nieistotne, czy Ci ktoś coś tu da.
W tej chwili czy coś otrzymasz czy nie, i tak nie jesteś w stanie tego przyjąć, w siebie włożyć.
Nie dlatego żebyś był jakiś niezdolny czy coś w tym rodzaju - nie. Po prostu jesteś, tam w środku, pełny.
Jesteś tak wypełniony swoimi zastrzeżeniami, urazami zbudowanymi twierdzeniami, że całkiem po prostu nie ma miejsca, byś coś mógł tam włożyć.
Zrób miejsce, a na pewno coś od współforumowiczów otrzymasz.
Sorry za to mądrzenie się, ale czułem przynaglenie by to napisać.
I coś w tym może być.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Kranibus

Re: Dlaczego ateiści piszą na forach religijnych?

Post autor: Kranibus » 2020-03-19, 01:05

Ciekawe rzeczy mówicie, dziękuję Wam wszystkim, sądzonemu, Dezerterowi i może najbardziej Panu Piotrowskiemu, bo on zrobił dla mnie najwięcej dzisiaj, porzucił samego siebie, by podać mi dłoń. Przyjmuję i bardzo, bardzo dziękuję.
A jak widzę Wasze komentarze?
Wydaje mi się, że przyszedłem tu w oczekiwaniu na takie frukta, jakie obiecuje Dezerter.
Trochę blado to wypadło, jak dotąd, niemniej cieszy mnie sam kontakt z Wami, bo jesteście przecież katolikami, macie tą wiarę, której mnie brakuje. I cieszę się, że rozumiemy że nasz kontakt jest dla obustronnych korzyści, bo każde coś tam drugiemu da, choćby niechcący. Dziękuję sądzonemu za tę opinię, to właśnie się tak odbywa, czasem zupełnie przypadkiem, ale trzeba być blisko siebie.
Marku Piotrowski, ja nie czuję się pusty, nawet wręcz przeciwnie. Dobrze to zdiagnozowałeś.
Jednak to, żem naszpikowany różnymi mądrościami i nie tylko, głupotami także, nie oznacza, że jestem zamknięty.
Jestem tu dla wymiany z Wami tego co mnie i Wam potrzebne.
I dziękuję, że mnie przyjęliście.

Biserica Dumnezeu

Re: Dlaczego ateiści piszą na forach religijnych?

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2020-03-19, 09:33

Trzymaj sie. Pogadac zawsze mozna. Oby zyczliwie i nie naburmuszony. To takie moje male odkrycie sprzed paru lat.
Pozdrawiam.

apostata

Re: Dlaczego ateiści piszą na forach religijnych?

Post autor: apostata » 2020-03-24, 21:00

Cześć. Uznałem że nie będę zakładał powitalnego wątku tylko przywitam się tutaj. Dlaczego ateiści piszą na forach religijnych? Bo mam wrażenie że w dobie internetu kiedy mamy możliwość dyskusji z każdym bardzo często zamykamy się w zakotwiczy kręgach a nie wymieniamy podkładami. Przyszedłem tu głównie żeby zadać kilka pytań ale też i nie omieszkam się powymądrzać od czasu do czasu.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Dlaczego ateiści piszą na forach religijnych?

Post autor: Dezerter » 2020-03-24, 21:29

apostata pisze: 2020-03-24, 21:00 Cześć. Uznałem że nie będę zakładał powitalnego wątku tylko przywitam się tutaj. Dlaczego ateiści piszą na forach religijnych? Bo mam wrażenie że w dobie internetu kiedy mamy możliwość dyskusji z każdym bardzo często zamykamy się w zakotwiczy kręgach a nie wymieniamy podkładami. Przyszedłem tu głównie żeby zadać kilka pytań ale też i nie omieszkam się powymądrzać od czasu do czasu.
Św Augustyn powiedział - Kochaj i rób co chcesz
Ja sparafrazuję - szanuj gospodarzy i pisz co chcesz
Trzymamy tu poziom, kulturę, nie tolerujemy hejtu i trollowania.
Witaj na forum
Mam pytanie - w jakim wieku zostałeś ateistą?, a w jakim pojawiły się poważne wątpliwości co do katolicyzmu (zakładam)
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Dlaczego ateiści piszą na forach religijnych?

Post autor: sądzony » 2020-03-24, 21:55

apostata pisze: 2020-03-24, 21:00 Cześć. Uznałem że nie będę zakładał powitalnego wątku tylko przywitam się tutaj. Dlaczego ateiści piszą na forach religijnych? Bo mam wrażenie że w dobie internetu kiedy mamy możliwość dyskusji z każdym bardzo często zamykamy się w zakotwiczy kręgach a nie wymieniamy podkładami. Przyszedłem tu głównie żeby zadać kilka pytań ale też i nie omieszkam się powymądrzać od czasu do czasu.
Pytaj.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

apostata

Re: Dlaczego ateiści piszą na forach religijnych?

Post autor: apostata » 2020-03-24, 23:04

Dezerter pisze: 2020-03-24, 21:29 Św Augustyn powiedział - Kochaj i rób co chcesz
Ja sparafrazuję - szanuj gospodarzy i pisz co chcesz
Trzymamy tu poziom, kulturę, nie tolerujemy hejtu i trollowania.
Witaj na forum
Mam pytanie - w jakim wieku zostałeś ateistą?, a w jakim pojawiły się poważne wątpliwości co do katolicyzmu (zakładam)
Pierwsze wątpliwości do katolicyzmu - po bierzmowaniu. Aktywnie i z pełną wiarą przygotowywałem się aby otrzymać Ducha Świętego i po wszystkim uznałem że coś to nie gra. W liceum zacząłem czytać Biblię od deski do deski, a nie tylko cytaty i to był mój kryzys wiary. Uznałem że Biblia nie jest słowem Boga. Potem długo byłem deistą, następnie dryfowałem w stronę agnostycyzmu. Teraz już nie boje się nazwać agnostycznym ateistą. Nie wykluczam istnienia boga/bogów ale nie sądzę żeby istniał.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Dlaczego ateiści piszą na forach religijnych?

Post autor: Andej » 2020-03-25, 07:40

Wydaje mi się, że ateiści piszą na forach religijnych, gdyż nie są w stanie uwierzyć w swoją niewiarę. Coś ich dręczy. Czują pustkę, którą chcą wypełnić walką z wiarą. Liczą na to, że zbijając argumenty wierzących umocnią swoją niewiarę. Wierzą w to, że jest to droga do pozbycia się wątpliwości.
Wydaje mi się, że niewierzący czują jakąś misję w zaprzeczaniu wierze. Wielu było tak zapiekłych, że wierzyli w to, że nagan jest argumentem ostatecznym w dyskusji. Ale nawet tak silny argument nie wypełniał tlących się wątpliwości. Alkohol i narkotyki, też nie są w stanie tego usunąć.
Dlatego drążą. Usiłują przekonywać. I nie mogą zrozumieć, dlaczego ich argumenty (tak racjonalne w ich przekonaniu) nikogo nie przekonują. A często, wręcz przeciwnie, umacniają w wierze.

Ale cóż mogę wiedzieć? Nigdy nie byłem niewierzącym. Zawsze wierzyłem coś. I w kogoś. I komuś. W tym, głównie, Bogu. A wiara rożnie. Z wiekiem. Z wiedzą. Z nauką. Owszem, powstają wątpliwości, pytania, na które nie znam odpowiedzi. Ale i one prowadzą do Boga.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Magnolia

Re: Dlaczego ateiści piszą na forach religijnych?

Post autor: Magnolia » 2020-03-25, 09:29

Kranibus pisze: 2020-03-18, 09:23 Wszedłem na to forum by poczytać i poobserwować poglądy i zachowania katolików idących za Chrystusem.
Dla mnie to jest jakiś sprawdzian, czy Bóg jest czy Go nie ma i czy Chrystus Go reprezentuje.
Karkołomne zadanie nam stawiasz. Żeby nie powiedzieć że niemożliwe z zasady.
Człowiek jest słaby i grzeszny o tym na pewni przekonasz się na tym forum, jak i w życiu znajdziesz mnóstwo przykładów. Ale takich grzeszników Bóg pociąga do siebie. I wspierając się nawzajem staramy się iść za Jezusem.
Ale od ciebie zależy gdzie postawisz akcent. Na tropieniu tego co słabe i grzeszne? Czy na obserwowaniu wzajemnej życzliwości i miłości ( a ona ma różne twarze- czasem jest tez wymagająca i surowa szczególnie gdy się patrzy na nią z boku )
Tak wiec czy ten eksperyment się uda zależy od Ciebie- na co będziesz chciał patrzeć i co chcesz dostrzec.

wXlfX

Re: Dlaczego ateiści piszą na forach religijnych?

Post autor: wXlfX » 2020-03-25, 11:27

Zawsze myślałem, że ateiści ro straszni nudziarze, których nie interesują sprawy wiary, bo po co im ;P
Wy to przedstawiacie inaczej, ateista pytający/sprawdzający wiarę, ;P jedno jest pewne najwięcej grzeszników (choć mógłbym ich określić pikantniej, ale utrzymam poziom ;D) spotka się w niedziele w kościele, więc zachowania często są podobne do niewierzących, czasami gorsze, poglądy też, wpieraczy aborcji w kościele też spotka się. ;p

"Do każdego, kto słucha słów o Królestwie, lecz ich nie rozumie, przychodzi zły i porywa to, co zostało zasiane w jego sercu. Ten człowiek jest jak ziarno leżące przy drodze. 20 Człowiek jak ziarno na skałach to ten, który słucha Słowa i radośnie je przyjmuje, 21 lecz brak mu korzenia, przez chwilę wytrzymuje, lecz gdy z powodu Słowa dojdzie do ucisku lub prześladowania, zaraz się odwraca. 22 Z kolei człowiek przypominający ziarno posiane pośród cierni, to ten, który słucha Słowa, lecz troski tego wieku i zwodnicze uroki bogactwa tłamszą Słowo tak, że nie przynosi plonu. 23 Ziarno na dobrej ziemi to ten człowiek, który słucha Słowa i rozumie je. Taki wydaje owoc, jeden stokrotny, drugi sześćdziesięciokrotny, a inny trzydziestokrotny."

Tych ostatnich jest mało, katolikiem można być, albo i nie, tak samo ateistą, ... hazardzistą itd. ;P ale czy to coś znaczy, każdy może nazywać się jak chce, ale raczej to jaki ktoś jest, jest ważne.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Dlaczego ateiści piszą na forach religijnych?

Post autor: sądzony » 2020-03-25, 11:38

wXlfX pisze: 2020-03-25, 11:27 Zawsze myślałem, że ateiści ro straszni nudziarze, których nie interesują sprawy wiary, bo po co im ;P
Wy to przedstawiacie inaczej, ateista pytający/sprawdzający wiarę, ;P jedno jest pewne najwięcej grzeszników (choć mógłbym ich określić pikantniej, ale utrzymam poziom ;D) spotka się w niedziele w kościele, więc zachowania często są podobne do niewierzących, czasami gorsze, poglądy też, wpieraczy aborcji w kościele też spotka się. ;p

"Do każdego, kto słucha słów o Królestwie, lecz ich nie rozumie, przychodzi zły i porywa to, co zostało zasiane w jego sercu. Ten człowiek jest jak ziarno leżące przy drodze. 20 Człowiek jak ziarno na skałach to ten, który słucha Słowa i radośnie je przyjmuje, 21 lecz brak mu korzenia, przez chwilę wytrzymuje, lecz gdy z powodu Słowa dojdzie do ucisku lub prześladowania, zaraz się odwraca. 22 Z kolei człowiek przypominający ziarno posiane pośród cierni, to ten, który słucha Słowa, lecz troski tego wieku i zwodnicze uroki bogactwa tłamszą Słowo tak, że nie przynosi plonu. 23 Ziarno na dobrej ziemi to ten człowiek, który słucha Słowa i rozumie je. Taki wydaje owoc, jeden stokrotny, drugi sześćdziesięciokrotny, a inny trzydziestokrotny."

Tych ostatnich jest mało, katolikiem można być, albo i nie, tak samo ateistą, ... hazardzistą itd. ;P ale czy to coś znaczy, każdy może nazywać się jak chce, ale raczej to jaki ktoś jest, jest ważne.
zgadza się
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Kranibus

Re: Dlaczego ateiści piszą na forach religijnych?

Post autor: Kranibus » 2020-03-25, 16:04

Magnolia pisze: 2020-03-25, 09:29
Kranibus pisze: 2020-03-18, 09:23 Wszedłem na to forum by poczytać i poobserwować poglądy i zachowania katolików idących za Chrystusem.
Dla mnie to jest jakiś sprawdzian, czy Bóg jest czy Go nie ma i czy Chrystus Go reprezentuje.
Karkołomne zadanie nam stawiasz. Żeby nie powiedzieć że niemożliwe z zasady.
Człowiek jest słaby i grzeszny o tym na pewni przekonasz się na tym forum, jak i w życiu znajdziesz mnóstwo przykładów. Ale takich grzeszników Bóg pociąga do siebie. I wspierając się nawzajem staramy się iść za Jezusem.
To wobec takiego stanowiska, nie da się nie zadać pytania:

Dlaczego katolicy zakładają katolickie fora, do których mają dostęp ateiści?

Magnolia

Re: Dlaczego ateiści piszą na forach religijnych?

Post autor: Magnolia » 2020-03-25, 16:08

Myśle że forum jest otwarte bo i katolicy są otwarci na rozmowę o Bogu.
Ale z poszanowaniem wzajemnym i poszanowaniem uczuć i wartości religijnych.
Takie założenie.

Niestety w praktyce rzadko kiedy ateista przychodzi prawdziwie poszukiwać prawdy. Zbyt wielu przychodzi wyśmiać, szydzić, obrażać i deptać wartości.

Na co wg mnie nie można pozwolić. Jednak co do zasady to pozostaniemy otwarci.

Kranibus

Re: Dlaczego ateiści piszą na forach religijnych?

Post autor: Kranibus » 2020-03-25, 16:12

Po co jesteście otwarci, skoro uważasz, ze zadanie ewangelizacyjne jest dla was cytuję: "Karkołomne, żeby nie powiedzieć że niemożliwe z zasady. "

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Dlaczego ateiści piszą na forach religijnych?

Post autor: sądzony » 2020-03-25, 16:14

Kranibus pisze: 2020-03-25, 16:12 Po co jesteście otwarci, skoro uważasz, ze zadanie ewangelizacyjne jest dla was cytuję: "Karkołomne, żeby nie powiedzieć że niemożliwe z zasady. "
Miłość to otwartość.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Zablokowany

Wróć do „Ateizm, agnostycyzm, deizm”