Dlaczego ateiści piszą na forach religijnych?

Rozmowy, które dotyczą osób niewierzących, osób które wątpią w istnienie Boga, którzy również mówią, że nie należy Bogu oddawać czci.
Zablokowany
Kranibus

Re: Dlaczego ateiści piszą na forach religijnych?

Post autor: Kranibus » 2020-03-25, 16:17

Szkoda, że tego nie napisała Magnolia.

Awatar użytkownika
Hiba
Bywalec
Bywalec
Posty: 169
Rejestracja: 7 sty 2020
Lokalizacja: Kuala Lumpur
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 21 times
Been thanked: 29 times

Re: Dlaczego ateiści piszą na forach religijnych?

Post autor: Hiba » 2020-03-25, 16:46

Andej pisze: 2020-03-25, 07:40 Wydaje mi się...
A reszta to tylko gdybanie.
Andej pisze: 2020-03-25, 07:40 Usiłują przekonywać. I nie mogą zrozumieć, dlaczego ich argumenty (tak racjonalne w ich przekonaniu) nikogo nie przekonują.
Nigdy nikogo nie chciałem, nie chcę i raczej nie będę przekonywać. A wręcz przeciwnie, to świetnie że są na tym świecie Chrześcijanie, którzy są dobrymi ludźmi, kochają bliźnich i ubogacają nasz wspólny Świat.
Andej pisze: 2020-03-25, 07:40 A często, wręcz przeciwnie, umacniają w wierze.
Mam identyczne odczucia, im dłużej czytam wyjaśnienia, argumenty, interpretacje uczestników niniejszego forum, tym bardziej jestem pewien, że to jednak człowiek wymyślił Boga a nie odwrotnie.
Andej pisze: 2020-03-25, 07:40 Ale cóż mogę wiedzieć? Nigdy nie byłem niewierzącym. Zawsze wierzyłem coś. I w kogoś. I komuś. W tym, głównie, Bogu. A wiara rożnie. Z wiekiem. Z wiedzą. Z nauką. Owszem, powstają wątpliwości, pytania, na które nie znam odpowiedzi. Ale i one prowadzą do Boga.
Super, nie mam najmniejszego zamiaru z tym polemizować.

Dodano po 7 minutach 39 sekundach:
apostata pisze: 2020-03-24, 23:04 Uznałem że Biblia nie jest słowem Boga. Potem długo byłem deistą, następnie dryfowałem w stronę agnostycyzmu. Teraz już nie boje się nazwać agnostycznym ateistą. Nie wykluczam istnienia boga/bogów ale nie sądzę żeby istniał.
To bardzo typowa droga. Osobiście jestem ciut dalej bo wykluczam istnienie Boga, w czym troszkę pomogło mi uczestnictwo na niniejszym forum.

Dzięki temu, odzyskałem wiarę w dobro człowieka, stałem się szczęśliwy, otwarty na ludzi, częściej się uśmiecham. Łatwiej też mi spojrzeć na siebie i innych z dystansu oraz wsłuchać się w to co nie zostało wypowiedziane.

Wiem, że są tacy którzy mają podobne odczucia po nawróceniu lub odkryciu Boga. I ja to szanuję. :-bd
Art: An Imagination that needs emotional evidence
Science: An Imagination that needs material evidence
Religion: An Imagination that needs Social evidence

Magnolia

Re: Dlaczego ateiści piszą na forach religijnych?

Post autor: Magnolia » 2020-03-25, 17:43

Kranibus pisze: 2020-03-25, 16:17 Szkoda, że tego nie napisała Magnolia.
Magnolia, mimo wielu talentów, nie potrafi czytać w myślach i nie wiedziała co chcesz przeczytać. ;)

Kranibus

Re: Dlaczego ateiści piszą na forach religijnych?

Post autor: Kranibus » 2020-03-25, 18:51

Magnolio,
przecież napisałem:
Kranibus pisze: 2020-03-25, 16:12 Po co jesteście otwarci, skoro uważasz, ze zadanie ewangelizacyjne jest dla was cytuję: "Karkołomne, żeby nie powiedzieć że niemożliwe z zasady. "

Magnolia

Re: Dlaczego ateiści piszą na forach religijnych?

Post autor: Magnolia » 2020-03-25, 18:54

A ja odpowiedziałam. A Ty miałeś konkretne założenie co Ci powinnam odpisać...

Kranibus

Re: Dlaczego ateiści piszą na forach religijnych?

Post autor: Kranibus » 2020-03-25, 18:58

No niestety, Magnolio,
sądzony pisze: 2020-03-25, 16:14
Kranibus pisze: 2020-03-25, 16:12 Po co jesteście otwarci, skoro uważasz, ze zadanie ewangelizacyjne jest dla was cytuję: "Karkołomne, żeby nie powiedzieć że niemożliwe z zasady. "
Miłość to otwartość.
sądzony który nie jest katolikiem, zamiast uprawiać dywagacje czy twierdzić, że się nie da, w dwóch słowach zawarł kwintesencję chrześcijaństwa.
A spodziewałem się, że usłyszę coś takiego od Ciebie, katoliczki.

Magnolia

Re: Dlaczego ateiści piszą na forach religijnych?

Post autor: Magnolia » 2020-03-25, 19:24

Sądzony jest katolikiem również, został ochrzczony w KK i jedynie nie praktykował długi czas, obecnie z tego co pisał sporo czyta Biblię i modli się.

A swoim nastawieniem dokładnie dowodzisz to co napisałam, że jak bedziesz chciał to zobaczysz miłość na forum, jak nie bedziesz chciał to jej nie zobaczysz. Ale to (miłość) jest trudno pokazać na forum tak generalnie. {Bo chyba nie chodzi Ci o to żebym napisała że CIe kocham. }

Np pokaż mi pokorę?

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Dlaczego ateiści piszą na forach religijnych?

Post autor: sądzony » 2020-03-25, 19:33

Magnolia pisze: 2020-03-25, 19:24 Sądzony jest katolikiem również, został ochrzczony w KK i jedynie nie praktykował długi czas, obecnie z tego co pisał sporo czyta Biblię i modli się.

A swoim nastawieniem dokładnie dowodzisz to co napisałam, że jak bedziesz chciał to zobaczysz miłość na forum, jak nie bedziesz chciał to jej nie zobaczysz. Ale to (miłość) jest trudno pokazać na forum tak generalnie. {Bo chyba nie chodzi Ci o to żebym napisała że CIe kocham. }

Np pokaż mi pokorę?
Dla jasności.
Nie uważam się za katolika, by nie urazić (jak by to napisać) katolików "w pełnym wymiarze".
Nie chodzę do kościoła i nie dostępuję sakramentów.
Uważam, że mój proces nawracania trwa nadal.
Nie mi jednak oceniać czy nim (katolikiem) jestem czy nie. Nie znam się na prawie kościelnym.
Poniekąd Magnolia ma rację choć z powyższych względów wolę zwać się "poszukującym chrześcijaninem".
Jednakże nazwanie mnie katolikiem ze strony Magnolii jest dla mnie bardziej komplementem niż obelgą.
Pozdrawiam.

Dodano po 2 minutach 48 sekundach:
I nie obraża mnie również stwierdzenie, że nie jestem katolikiem.
Ostatnio zmieniony 2020-03-25, 19:33 przez sądzony, łącznie zmieniany 1 raz.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Kranibus

Re: Dlaczego ateiści piszą na forach religijnych?

Post autor: Kranibus » 2020-03-25, 23:31

No ja w tym kontekście to na pewno jestem ateistą choć ochrzczonym.

Dodano po 1 minucie :
A miłość wyraża się nie tylko w słowach, przede wszystkim w empatii. I tej sądzony ma wielki zapas.

Zablokowany

Wróć do „Ateizm, agnostycyzm, deizm”