Dlaczego ateiści piszą na forach religijnych?

Rozmowy, które dotyczą osób niewierzących, osób które wątpią w istnienie Boga, którzy również mówią, że nie należy Bogu oddawać czci.
Zablokowany
david491
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 501
Rejestracja: 6 lut 2017
Has thanked: 18 times
Been thanked: 308 times

Re: DZIEJE ZIEMI WEDŁUG BIBLII

Post autor: david491 » 2017-03-11, 20:18

Często zastanawiałem się dlaczego ateiści wchodzą na fora katolickie, po przeczytaniu kilku artykułów doszedłem do wniosku że mają ku temu kila powodów. Pierwszy to jest taki że sami nie wierzą w to na czym jest oparty ateizm. Ateizm mówi- na samym początku była pustka - zadziwiająca forma próżni ? nicość. Logika mówi że( i wie o tym każde dziecko które ukończyło szkołę podstawową) jest niemożliwe by coś wzięło się z zupełnej nicości, bez względu na to jak wiele bilionów lat weźmiemy pod uwagę, ponieważ czas sam w sobie nie stanowi dla niczego przyczyny. Orzeczenie, że znaleźliśmy się tutaj za sprawą czystego zbiegu okoliczności (w jakiś sposób pochodzącego z absolutnej nicości), wymaga o wiele więcej wiary niż wierzenie w Inteligentnego Projektanta.

Drugi powód to jest taki że samoistne powstanie życia jest niemożliwe z naukowego punktu widzenia, a mimo tego nadal w to wierzą. Dlatego tak zapalczywie opierają swoja wiarę na ewolucji, bo ateizm bez ewolucji nie ma racji bytu. Jak to powiedział człowiek nauki. Sir Fred Hoyle. Nie ważne jak olbrzymie środowisko jest brane pod uwagę, życie nie mogło mieć przypadkowego początku. Stada małp bębniące na chybił trafił na maszynach do pisania nie mogłyby wyprodukować dzieł Szekspira z tej praktycznej przyczyny, że cały dostępny obserwacjom wszechświat nie jest wystarczająco olbrzymi by pomieścić niezbędne hordy małp, niezbędne maszyny do pisania i, z pewnością, niezbędne śmietniki, do których wyrzucanoby nieudane próby. Tak samo rzecz ma się z żywą materią."

Trzeci powód to jest taki,że niektórzy ateiści szukają, dowodów na istnienie Boga. Żeby nie być gołosłownym podje linki.

http://www.kazdystudent.pl/a/ateistka.html

http://wiara.us/cz%C5%82owiek_kt%C3%B3r ... C5%82_boga

Ateista który się nawrócił tak pisał o ateizmie: Jest ateizm filozoficzny, który wcielając Boga w przyrodę, odmawia Mu odrębnej osobowości i umieszcza wszystkie rzeczy w zasięgu ludzkiej inteligencji; nic nie jest Bogiem, wszystko jest boskie.
Ten ateizm prowadzi do pan-teizmu pod postacią jakiejś ideologii.
Ateizm naukowy odrzuca hipotezę Boga, jako nieodpowiednią w badaniach, i usiłuje wyjaśnić istnienie świata tylko poprzez właściwości materii, nie pytając, skąd ona sama pochodzi.
 Jeszcze bardziej radykalny ateizm marksistowski nie tylko neguje Boga, ale posłałby Go na urlop, nawet gdyby istniał. Jego natrętna obecność przeszkadzałaby w wolnej grze woli człowieka.
Istnieje również ateizm najbardziej rozpowszechniony, który dobrze znam - to ateizm idiotyczny. Taki był mój ateizm. Ateizm idiotyczny nie stawia sobie pytań. Uważa za naturalne przebywanie człowieka na ognistej kuli pokrytej cienką warstwą suchego błota i obracającej się wokół swojej osi z prędkością ponaddźwiękową dookoła Słońca - czegoś w rodzaju bomby wodorowej, unoszonej przez miliardy lampionów (gwiazd) o zagadkowym pochodzeniu i nieznanym przeznaczeniu".


Nauka XX i XXI, udowodniła że ateizm nie ma prawa bytu. Nie ma żadnej niezgodności pomiędzy Nauką a religią... Nauka pokazuje, że Bóg istnieje.?To są słowa które wypowiedział: Sir Derek Harold Richard Barton
chemik: nagroda Nobla w dziedzinie chemii.

Co mówią inni naukowcy z tytułami doktorów i profesorów, o Bogu to można się dowiedzieć z poniższych linków

http://wiara.us/naukowcy_o_bogu_stw%C3%B3rcy

http://www.wiara.us/Przyroda.html

konik

Re: DZIEJE ZIEMI WEDŁUG BIBLII

Post autor: konik » 2017-03-11, 21:37

Bardzo sluszne uwagi, davidzie.
W pewnych kwestiach spostrzegam to nieco inaczej, ale w caloksztalcie zgadzam sie ... i nawet jestem przekonany, ze tak to wyglada.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: DZIEJE ZIEMI WEDŁUG BIBLII

Post autor: Andej » 2017-03-11, 22:18

Ateizm jest też religią. Bardziej religią, niż antyreligią. Niby bez boga, ale z kapłanami, wyznawcami ...

Najwięksi wrogowie Boga zawsze tworzyli religie, choć nie nazywali ich religiami. Wymuszali aby traktowano ich jak bogów, choć nie mianowali się bogami.
Żaden ateista nie przyzna się do tego, że ateizm jest religią. A jednak wszystkie tezy ateistów, np. na temat powstania świata, oparte są na wierze. Na wierze w ... To się zmienia. Na przykład Wielki Wybuch. Nic wybuchło tworząc materię, energię, a później życie, aby w końcu powstała inteligencja człowiecza. Czy można to przyjąć inaczej niż na wiarę? A jeśli tak, to ateizm religią jest.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Dlaczego ateiści piszą na forach religijnych?

Post autor: Dezerter » 2017-03-14, 21:35

Temat wydzielony z wątku Dzieje ziemi według biblii
- też sobie to pytanie często zadawałem?!
Jedyna sensowna odpowiedź przychodziła mi taka:
- bo przestali wierzyć i chcą byśmy też przestali - to takie ich nawracanie nas :roll:
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

duhduh

Re: Dlaczego ateiści piszą na forach religijnych?

Post autor: duhduh » 2017-04-27, 23:04

David: jak zawsze głupoty. I jak zawsze kopiuj-wklej z innej strony.
Andej: Jaka znowu religia... jacy kapłani/wyznawcy... No proszę.
Dezerter: W samo sedno. Ale też trochę żeby poznać inny punkt widzenia.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Dlaczego ateiści piszą na forach religijnych?

Post autor: Dezerter » 2017-04-27, 23:23

duhduh pisze:David: jak zawsze głupoty. I jak zawsze kopiuj-wklej z innej strony.
Wiesz kto pisze słowa " jak zawsze głupoty"
Nie używaj słów :
zawsze i nigdy, bo to nie jest mądre w 99% przypadków.
Masz rację, że wielu chce poznać inny punkt widzenia, zazwyczaj ateiści to otwarci ludzie
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

duhduh

Re: Dlaczego ateiści piszą na forach religijnych?

Post autor: duhduh » 2017-04-27, 23:34

Racja, głupi błąd.

Zamieniam "zawsze" na "zwykle" - to nie jest mądre w 99% przypadków :)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Dlaczego ateiści piszą na forach religijnych?

Post autor: Andej » 2017-04-28, 15:28

duhduh pisze:...
Jaka znowu religia... jacy kapłani/wyznawcy...
...
Może w Korei Północnej znajdziesz odpowiedź? A jak dobrze popatrzysz, to i na rodzimym podwórku.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

duhduh

Re: Dlaczego ateiści piszą na forach religijnych?

Post autor: duhduh » 2017-04-30, 13:19

A co ma wspólnego Korea Północna z ateizmem? Jeszcze lepiej, z ateizmem z kapłanami i wyznawcami? :)

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Dlaczego ateiści piszą na forach religijnych?

Post autor: Dezerter » 2017-04-30, 23:40

duhduh pisze:A co ma wspólnego Korea Północna z ateizmem? Jeszcze lepiej, z ateizmem z kapłanami i wyznawcami? :)
De facto, biorąc pod uwagę przyjęte przez zachodnich religioznawców kryteria uznania za osobę wierzącą, większość obywateli Korei Północnej to ateiści. Jednak ze społecznego i kulturowego punktu widzenia jest inaczej, bo wpływy tradycyjnych religii i wierzeń Wschodu, takich jak buddyzm i konfucjanizm, do dziś są w Korei Północnej znaczne[88][148][149][150]. Na terenie KRLD znajduje się wiele zabytków i ośrodków zarówno buddyjskich, jak i konfucjańskich. Istnieje tu także społeczność chrześcijańska oraz tradycyjna Chondogyo (?Niebiańska Droga?).

Struktura religijna kraju w 2010 roku według Pew Research Center[151][152]:

Brak religii ? 71,3% (17 350 000)
Buddyzm ? 12,3% (3 010 000)
Chrześcijaństwo ? 2,0% (480 000):

Za wiki
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

duhduh

Re: Dlaczego ateiści piszą na forach religijnych?

Post autor: duhduh » 2017-04-30, 23:48

Tyle to wiem.
Pytałem gdzie w Korei znajdę wytłumaczenie na ateistów z kapłanami od Andeja.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Dlaczego ateiści piszą na forach religijnych?

Post autor: Andej » 2017-05-01, 11:04

duhduh pisze:A co ma wspólnego Korea Północna z ateizmem? Jeszcze lepiej, z ateizmem z kapłanami i wyznawcami? :)
Rodzina Kimów to bogowie. Funkcjonariusze partyjni to kapłani.
A liturgią był nap. ostatnia defilada. Natomiast nabożeństwa odbywają się permanentnie. Niektóre z krwawą ofiarą - publiczne egzekucje.
Komunizm to religia. Religia w boga, jakim jest I Sekretarz, Wódz, czy wreszcie tak, jak on sam siebie nazwie.
A akurat w Korei Północnej hołd jest składany każdemu jego pomnikowi i podobiźnie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

duhduh

Re: Dlaczego ateiści piszą na forach religijnych?

Post autor: duhduh » 2017-05-01, 20:30

To jak oni wierzą w bogów to raczej nie ateiści, nie?
I też zauważył bym, że Partia wymusza na nich takie a nie inne myślenie. I wypełnianie ankiet.

Ja tam w tego karakana nie wierzę. Jestem Europejski ateista.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Dlaczego ateiści piszą na forach religijnych?

Post autor: Andej » 2017-05-01, 22:45

jednak zadeklarowałeś się. OK.
Nie wiem w co wierzysz. W liberalizm? W Angelę? W Euro? Zapewne (skoro znalazłeś się na tym forum) w coś wierzysz.
Chyba nie powiesz, że w nic. Ze nie uznajesz żadnych wyższych wartości.

Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na pytanie: Co jest najważniejsze?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Pinchas

Re: Dlaczego ateiści piszą na forach religijnych?

Post autor: Pinchas » 2017-05-03, 22:38

Ciągnie pszczółkę do miodu :P

Zablokowany

Wróć do „Ateizm, agnostycyzm, deizm”