Boga nie ma!

Rozmowy, które dotyczą osób niewierzących, osób które wątpią w istnienie Boga, którzy również mówią, że nie należy Bogu oddawać czci.
Ksionc

Boga nie ma!

Post autor: Ksionc » 2018-06-07, 11:01

Szanowni państwo. W chwili obecnej postaram się was oświecić.
Zauważyłem, że nie jesteście do końca zaślepieni wiarą i macie dostęp do naukowych statystyk, co mnie bardzo cieszy.
Zauważacie, że chrześcijaństwo zaczyna się cofać. Krajów ateistycznych nie brakuje. Również w polsce ogromna liczba młodych ludzi nie wierzy w Boga, do czego otwarcie się nie przyznają ze strachu przed potępieniem ze strony starych ludzi, rodziny etc.
Mając klapki na oczach szukacie odpowiedzi we własnej Wierze, czyli przekonaniach, które są silnie ugruntowane w waszej podświadomości. Jesteście kompletnie zamknięci na naukę i logiczne argumenty.
Zastanawialiście się kiedyś jaka byłaby wasza wiara kiedy urodzilibyście się w kraju islamskim i zostali wychowani w islamskiej rodzinie?
Zastanawialiście się kiedyś dlaczego obecnie nie ma objawień? - bo św. Maryja nie chce być nagrywana?
Zastanawialiście się kiedyś dlaczego Polacy przeszli z poganizmu na chrześcijaństwo? - Poczuli się natchnieni przez Boga czy może państwo ich do tego zmusiło? - Gdyby Mieszko I poślubił islamistkę, to bylibyśmy krajem islamskim.

Mam nadzieję, że nie zostanę zablokowany za głoszenie innego zdania.
Chciałbym was również prosić o modlitwę za mnie :D :D może się nawrócę XDD
Ostatnio zmieniony 2018-06-07, 11:03 przez Ksionc, łącznie zmieniany 1 raz.

Wolfi

Re: Boga nie ma!

Post autor: Wolfi » 2018-06-07, 11:15

Ksionc pisze: 2018-06-07, 11:01 . Również w polsce ogromna liczba młodych ludzi nie wierzy w Boga, do czego otwarcie się nie przyznają ze strachu przed potępieniem ze strony starych ludzi, rodziny etc.
Stary o sobie mowisz chyba xd

Ksionc

Re: Boga nie ma!

Post autor: Ksionc » 2018-06-07, 11:16

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Przekleństw, poniżania dyskutantów, pomiatania wartościami szanowanymi przez nas nie tolerujemy. Mam nadzieję, że był to jednorazowy wybryk. Bo jeśli to ma być reguła, to lepiej, abyś sam odszedł. Andej
chyba nie masz kolegow, ze nie dostrzegasz tego problemu xd
Ostatnio zmieniony 2018-06-07, 11:20 przez Andej, łącznie zmieniany 1 raz.

Ksionc

Re: Boga nie ma!

Post autor: Ksionc » 2018-06-07, 11:21

Adminie, przepraszam poniosło mnie

Magnolia

Re: Boga nie ma!

Post autor: Magnolia » 2018-06-07, 11:49

Ale zadałeś sobie pytanie po co to piszesz tutaj?
Po co przyszedłeś do ludzi wierzących by ich prowokować/nawracać/obrażać?
Nie możemy żyć obok siebie?
Ty wybrałeś, choć chyba nie jesteś z tym pogodzony skoro prosisz o modlitwę, ja też Kogoś wybrałam, Andej wybrał, Dez wybrał i inni też, a paru się zastanawia, poszukuje. Czasem ktoś tylko poczyta, czasem podyskutuje.
Ale chyba podstawą jest szacunek do drugiej osoby. Prawda?!

Na brak szacunku i brak kultury mówię stanowcze NIE!

Wolfi

Re: Boga nie ma!

Post autor: Wolfi » 2018-06-07, 12:10

Ksionc pisze: 2018-06-07, 11:21 Adminie, przepraszam poniosło mnie
Hah XDD

xxxxxxxxxx
Początkujący
Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 25 lis 2017
Lokalizacja: Chicago
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 5 times

Re: Boga nie ma!

Post autor: xxxxxxxxxx » 2018-06-07, 14:44

Ksionc pisze: 2018-06-07, 11:16 xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Przekleństw, poniżania dyskutantów, pomiatania wartościami szanowanymi przez nas nie tolerujemy. Mam nadzieję, że był to jednorazowy wybryk. Bo jeśli to ma być reguła, to lepiej, abyś sam odszedł. Andej
chyba nie masz kolegow, ze nie dostrzegasz tego problemu xd
To, że masz inny pogląd religijny to nie znaczy, że łamać prawo. Jeśli nie wiesz co konkretnie, to przeczytaj Konstytucję. Jest coś takiego jak wolność wyznania.
"Błogosławieni jesteście, gdy ludzie wam urągają i prześladują was, i gdy mówią kłamliwie wszystko złe na was z mego powodu. Cieszcie się i radujcie, albowiem wasza nagroda wielka jest w niebie”. (dla hejterów)

Kalart

Re: Boga nie ma!

Post autor: Kalart » 2018-06-07, 16:51

Ksionc pisze: 2018-06-07, 11:01Jesteście kompletnie zamknięci na naukę i logiczne argumenty.
Czyż sam nie jesteś? Na każdy argument można podać przeciwargument. Dla przykładu, oficjalna liczba wierzących każdego roku rośnie i jest najwyższa w dziejach. Mniej więcej 85% ludzkości przyznaje się do jakiejś religii. Pozostali są areligijni, ale wielu z nich ciągle wierzy, tyle że nie praktykuje tej wiary.
Oczywiście, tak duża liczba wierzących w liczbach bezwzględnych wynika z tego że mamy jednocześnie najwięcej żyjących ludzi w historii, ale...

Owszem, to jakiego Boga jest się wyznawcą, zależy od otoczenia. Ale zdecydowana większość ludzi w coś wierzy. Nawet w najbardziej odciętych od świata plemionach Afryki czy Oceanii wykształcała się wiara. Nigdy nie słyszałem o tym by kiedykolwiek powstała cywilizacja oparta na ateizmie - zawsze coś ciągnie społeczeństwa do wiary. Ateizm wykształca się wtedy, kiedy okazuje się że religia tak naprawdę nie odpowiada na żadne pytanie, tylko twierdzi że na nie odpowiada.

Ale to tak naprawdę bez znaczenia. Jeśli ma się rację, można nie mieć żadnych zwolenników - i tak ma się rację. Jeśli kategorycznie twierdzisz że Boga nie ma - jakie masz ku temu dowody? Dowody, a nie argumenty.

Magnolia

Re: Boga nie ma!

Post autor: Magnolia » 2018-06-07, 17:06

Czy to nie jest piękne ?! Jeden zdeklarowany ateista broni wiary a potem jeszcze zapowiada sie dyskusja na dowody czy jest Bog czy Go nie ma.
😜😂

Kalart

Re: Boga nie ma!

Post autor: Kalart » 2018-06-07, 17:39

Czyż katolicy nie bronią wiary przed pseudokatolikami? Tak samo ateista może oczekiwać od innego ateisty spójnych poglądów, a nie przejawów ignorancji.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Boga nie ma!

Post autor: Dezerter » 2018-06-08, 23:16

Ksionc pisze: 2018-06-07, 11:01 Szanowni państwo. W chwili obecnej postaram się was oświecić.
Żaden oświecony by tak nie napisał- znałem człowieka, Polaka ziomka z Kujaw, który studiując Zen i będąc w klasztorze w Korei przeżył/doznał nirwany/oświecenia- maił na to papiery ( potrzeb potwierdzenie 2 czy 3 mistrzów - już nie pamiętam) - on by nigdy nic takiego .... żeby być delikatnym ... słabego nie napisał.
Zauważyłem, że nie jesteście do końca zaślepieni wiarą i macie dostęp do naukowych statystyk, co mnie bardzo cieszy.
Zauważacie, że chrześcijaństwo zaczyna się cofać. Krajów ateistycznych nie brakuje.
dziękujemy, zauważamy i mamy o tym wątki nawet
Również w polsce ogromna liczba młodych ludzi nie wierzy w Boga, do czego otwarcie się nie przyznają ze strachu przed potępieniem ze strony starych ludzi, rodziny etc.
Światły umyśle - Polsce pisze się z dużej litery ;) . Nie wiem w jakim ty środowisku żyjesz ale w moim wiejskim , małomiasteczkowym , czy w mojej rodzinie nikt z tym nie ma problemu.
Mając klapki na oczach szukacie odpowiedzi we własnej Wierze, czyli przekonaniach, które są silnie ugruntowane w waszej podświadomości. Jesteście kompletnie zamknięci na naukę i logiczne argumenty.
Zastanawialiście się kiedyś jaka byłaby wasza wiara kiedy urodzilibyście się w kraju islamskim i zostali wychowani w islamskiej rodzinie?
Oczywiście, że się zastanawiałem, nie jestesmy zamknięci- wielu z nas np ja było, punkiem, rasta, krisznitą, spotykałem się z SJ (do tej pory) byłem blisko z AD7, przeczytałem większość "świętych ksiąg" większości religii, szukałem prawdy u filozofów, ezoteryków, okultystów, teozofów, znam argumenty ateistów, ateistów itd itp - Prawdę znalazłem po latach błądzenia i poszukiwań w KRK - więc daruj sobie teksty w stylu :
" które są silnie ugruntowane w waszej podświadomości. Jesteście kompletnie zamknięci na"
- bo się ośmieszasz
Ale pomodlę się za ciebie
Ostatnio zmieniony 2018-07-11, 22:46 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

W drodze
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 506
Rejestracja: 11 lut 2017
Has thanked: 7 times
Been thanked: 28 times

Re: Boga nie ma!

Post autor: W drodze » 2018-06-17, 15:35

Ksionc pisze: 2018-06-07, 11:01 Szanowni państwo. W chwili obecnej postaram się was oświecić.
Zauważyłem, że nie jesteście do końca zaślepieni wiarą i macie dostęp do naukowych statystyk, co mnie bardzo cieszy.
Zauważacie, że chrześcijaństwo zaczyna się cofać. Krajów ateistycznych nie brakuje. Również w polsce ogromna liczba młodych ludzi nie wierzy w Boga, do czego otwarcie się nie przyznają ze strachu przed potępieniem ze strony starych ludzi, rodziny etc.
Mając klapki na oczach szukacie odpowiedzi we własnej Wierze, czyli przekonaniach, które są silnie ugruntowane w waszej podświadomości. Jesteście kompletnie zamknięci na naukę i logiczne argumenty.
Zastanawialiście się kiedyś jaka byłaby wasza wiara kiedy urodzilibyście się w kraju islamskim i zostali wychowani w islamskiej rodzinie?
Zastanawialiście się kiedyś dlaczego obecnie nie ma objawień? - bo św. Maryja nie chce być nagrywana?
Zastanawialiście się kiedyś dlaczego Polacy przeszli z poganizmu na chrześcijaństwo? - Poczuli się natchnieni przez Boga czy może państwo ich do tego zmusiło? - Gdyby Mieszko I poślubił islamistkę, to bylibyśmy krajem islamskim.



Mam nadzieję, że nie zostanę zablokowany za głoszenie innego zdania.
Chciałbym was również prosić o modlitwę za mnie :D :D może się nawrócę XDD
Zapytam krotko, na jaka wiare sie chcesz nawrocic, a moze jedynie chcesz byc oswieconym?

W drodze
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 506
Rejestracja: 11 lut 2017
Has thanked: 7 times
Been thanked: 28 times

Re: Boga nie ma!

Post autor: W drodze » 2018-06-17, 15:37

wolfi pisze: 2018-06-07, 11:15
Ksionc pisze: 2018-06-07, 11:01 . Również w polsce ogromna liczba młodych ludzi nie wierzy w Boga, do czego otwarcie się nie przyznają ze strachu przed potępieniem ze strony starych ludzi, rodziny etc.
Stary o sobie mowisz chyba xd
No to chyba zasluguje na pomnik, taki wyjatek.

Wolfi

Re: Boga nie ma!

Post autor: Wolfi » 2018-06-18, 10:58

W drodze pisze: 2018-06-17, 15:37
wolfi pisze: 2018-06-07, 11:15
Ksionc pisze: 2018-06-07, 11:01 . Również w polsce ogromna liczba młodych ludzi nie wierzy w Boga, do czego otwarcie się nie przyznają ze strachu przed potępieniem ze strony starych ludzi, rodziny etc.
Stary o sobie mowisz chyba xd
No to chyba zasluguje na pomnik, taki wyjatek.
O co ci chodzi?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Boga nie ma!

Post autor: Andej » 2018-06-18, 15:43

W drodze pisze: 2018-06-17, 15:37 ... No to chyba zasluguje na pomnik, taki wyjatek.
Kto, za co, dlaczego? Jakie w tym dobro?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ateizm, agnostycyzm, deizm”