Jak zdefiniować swoją wiarę.?

Rozmowy, które dotyczą osób niewierzących, osób które wątpią w istnienie Boga, którzy również mówią, że nie należy Bogu oddawać czci.
ODPOWIEDZ
Skrapu

Jak zdefiniować swoją wiarę.?

Post autor: Skrapu » 2018-02-22, 13:04

Witam.
Mam problem z zdefiniowaniem swojego wyznania, gdyż uważam że Bóg już z nami nie przebywa i upuścił ludzkość lata temu(nie mam na myśli chodzącego Jezusa po Ziemi) do Kościoła już nie uczęszczam od jakiś 13 lat i nie identyfikuje się z tą organizacją absolutnie.
Chciałbym się dowiedzieć czy mogę uważać się za ateistę, czy może za agnostyka..?
Ostatnio zmieniony 2018-02-22, 13:04 przez Skrapu, łącznie zmieniany 1 raz.

Wolfi

Re: Jak zdefiniować swoją wiarę.?

Post autor: Wolfi » 2018-02-22, 13:20

A po co Ci definiowac to? Co to za roznica?

Skrapu

Re: Jak zdefiniować swoją wiarę.?

Post autor: Skrapu » 2018-02-22, 13:22

Bo chce wiedzieć.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Jak zdefiniować swoją wiarę.?

Post autor: Andej » 2018-02-22, 13:39

W świetle obowiązującego prawa możesz uważać się za ateistę. Ale jeśli wolisz, to za agnostyka. Alba za Murzyna, muzułmanina, lesbijkę (niezależnie od płci), a nawet konia. I masz prawo żądać dla siebie praw zgodnych z tym, za kogo się uważasz. To bardzo europejskie. Właściwie UNIJNOEUROPEJSKIE. Jednak proponuję kategorię ateagnoistyk. To chyba załatwia problem.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Magnolia

Re: Jak zdefiniować swoją wiarę.?

Post autor: Magnolia » 2018-02-22, 13:41

Skoro wierzysz jednak w istnienie Boga, to nie wiem czy możesz sie uważać za ateistę...

Ale skoro tu trafiłeś to może poczytaj trochę, albo posłuchaj świadectw ludzi nawróconych, którzy niezależnie od siebie mówią o tym, że Bóg żyje i jest blisko. viewtopic.php?f=24&t=920

Poważnie, świadectw ludzi o Bożym działaniu tu i teraz nie brakuje, zarówno napisanych jak i nagranych na YT.
Tu mamy dział świadectw, a ja z chęcią podzielę się moim: viewtopic.php?f=24&t=787
Wiesz, co się mówi o świadectwach? Że są proroctwem dla Ciebie, bo Bóg może rozpalić Twoją wiarę tak zrobił to dla innych. :) :-bd

Nie chcesz mieć z instytucją Kościoła nic wspólnego? To może na początek przeczytaj książkę świeckiego ewangelizatora Marcina Zielińskiego "Rozpal wiarę, a będą się działy cuda". :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ateizm, agnostycyzm, deizm”