Nowy Moderator

Spam, offtop na forum, czyli forumowe śmieci, posty nie wnoszące nic do tematu, nie związane z nim.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4119 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Nowy Moderator

Post autor: Dezerter » 2021-01-30, 20:46

Jak zaczęli krytykować forum, to zaprosiłem krytykujących do działania a nie tylko krytykowania.
Dostałem poważną propozycję - obserwujmy Morkeja, poczytajmy jego posty, podzielcie się opiniami i we wtorek zagłosujemy
wątek po głosowaniu usunę, by nie wiedział co o nim pisaliśmy.
Morkej pisze:2021-01-30, 18:31 Piszę zgodnie z Twoją prośbą o zgłaszania chęci do pomocy administracji w porządnym egzystowaniu forum.
Mam wrażenie, że lepszą przejrzystość innym w sprawowaniu funkcji moderatora sprawiłoby podzielenie wszystkich tematów na dane osoby, które mogłyby skupić się głównie na ich przeglądaniu i egzekwowaniu regulaminu. Z własnego doświadczenia jako moderator wiem, że takie coś pomaga i nie najgorzej reguluje funkcjonowanie kadry administracyjnej. Można się nad tym zastanowić, bo o ile jak już wspomniałem - nie mamy nie wiadomo jak rozbudowanych tematów na forum i de facto może się to okazać zbędne, tak cały czas się ono rozwija i będzie potrzebować takiego typu regulacji (tyczy się to również w powiększaniu kadry).

Przejdę do wymagań, które zostały postawione 3 lata temu. Być może są one już nie aktualne i się zmieniły:

- Wyznanie rzymsko-katolickie ✅

• Pomoc niektórych osób, a w szczególności Twój i Marka - była dla mnie bezcenna. Gdybym nie trafił na to miejsce, to bardzo możliwe, że w późniejszym czasie przyszedłbym jak ten "zwodziciel"

- Staż na forum minimum 2 miesiące. ✅
- Liczba postów minimum 50. ✅
- Użytkownik aktywny przynajmniej raz w ciągu dwóch dni, który dużo obserwuje forum i w razie problemów mógłby pomóc je rozwiązać ✅

• Można powiedzieć, że w ten sposób spędziłem te 2,5 roku na forum mając już konto. Nadto parę miesięcy przeglądałem je jako gość.

- Osoba która ma chęć wspomóc ekipę forum, więc działanie w grupie nie jest obce ✅

• Skoro spędzam na tym forum trochę czasu i jeżeli jestem w stanie komuś pomóc, to jak najbardziej.
Jak już powiedziałem mam trochę doświadczenia w kwestii moderacji. Jednak nigdy nie sprawowałem takowej funkcji na jakimkolwiek forum. Moderatorem byłem u jednego ze streamerów (dziś przede wszystkim Youtubera, którego nie wiele osób będzie kojarzyć), gdzie zajmowałem się czatem i sprawami technicznymi jak: donaty, muzyka, czy poprawne działanie botów. Przez prawie pół roku w raz z ekipą sprawowałem funkcję moda na jednym z serwerów w pewnej grze. Dość rozbudowany, tak jak i sama kadra, więc nie wszystkich udało się poznać, ale ostatecznie po tym czasie zrezygnowałem. Coraz mniej czasu spędzałem przed komputerem w grach, a tam wymagano prawie że codziennej obecności i dlatego sobie darowałem.
Teraz jak mam wolny czas to co jakiś czas zasiądę i spędzam go na rozgrywkach w drużynowej grze, gdzie na serwerze anglo języcznym z powodu sympatii administratora i niemałego czasu pobytu - mam możliwość wydawania ostrzeżeń i wyrzucania ludzi za łamanie regulaminu.

- Wiek - 18 lat ❌

• I tutaj dochodzimy do pewnego zgrzytu. Bardzo możliwe, że spośród wszystkich w miarę regularnie piszących na forum osób jestem tym najmłodszym i zaniżam średnią wiekową.
Nie jestem daleki od pełnoletności, ale wszyscy wiemy jak z tym jest.

Dobrze Dezerterze, napisz mi tylko co o tym myślisz, a w szczególności kwestii regulacji o której pisałem na samej górze.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4385
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: Nowy Moderator

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2021-01-30, 21:31

Morkej jest fajny, myslę, że to dobry pomysł.
Tylko nie podoba mi się pomysł, żeby dzielić który moderator zajmuje się jakimi działami, bo to po prostu niepraktyczne. Ja klikam po prostu opcje "nowe posty" albo "nieprzeczytane posty" i sprawdzam to, co jest , nie zastanawiam się jaki to dział. Poza tym w niektórych działach piszą więcej, w innych mniej, czasem danego dnia forumowicze prowadzą dyskusje tylko w 3 działach, więc taki pomysł jest po prostu bez sensu od strony logicznej i technicznej. Chyba, że uważacie inaczej?
Ostatnio zmieniony 2021-01-30, 21:32 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 2 razy.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 15 kwie 2017
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 238 times

Re: Nowy Moderator

Post autor: Efezjan » 2021-01-31, 23:26

Ja też uważam, że Morkej jest dobrym wyborem. Trochem go poczytał i uważam, że jest dojrzałym, młodym człowiekiem.
Wstąpienie do świeckiego Karmelu: 21.09.2019 /Tomasz od Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego OCDS/

Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Boga Zastępów 1Krl 19,10

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4119 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Nowy Moderator

Post autor: Dezerter » 2021-02-01, 13:34

Dzięki
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4119 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Nowy Moderator

Post autor: Dezerter » 2021-02-02, 22:01

Dwa głosy za mój trzeci - ktoś jeszcze
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Zablokowany