Prośba o zmianę nazwy działu

Spam, offtop na forum, czyli forumowe śmieci, posty nie wnoszące nic do tematu, nie związane z nim.
Awatar użytkownika
Czernin
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 424
Rejestracja: 23 sie 2015
Lokalizacja: Mazowieckie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Post autor: Czernin » 2016-01-26, 21:50

Co koniku widzisz negatywnego w rozmawianiu o wróżbach, czarach, kontaktach ze złymi duchami i jak temu zaradzić, jak zaradzić temu co prowadzi nas złą drogą. Co w tym jest nie tak?

Bo mi cały czas o to chodzi.
Poznacie prawdę a prawda was wyzwoli (J 8, 32)

Angeli

Post autor: Angeli » 2016-01-26, 21:54

Czernin pisze:To nie wcale chodzi o "sparzenie się". Napisałem już wcześniej, że poprzez zainteresowaniem zjawiskami paranormalnymi możemy iść dobrą drogą do Chrystusa, ponieważ poprzez zapoznanie się z tematami "paranormal" uda nam się uniknąć zagrożeń, a w tym wszystkim powinien pierwszy być sam Chrystus, z Chrystusem nie z magią i czarami.

Można chyba to zrozumieć, jeśli ktoś nie potrafi to trudno. Więcej tutaj nic nie trzeba dodawać, bo wszystko jest powiedziane.
Poprzez zapoznanie się z tematyką zagrożeń uda nam się ich uniknąć

Awatar użytkownika
Czernin
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 424
Rejestracja: 23 sie 2015
Lokalizacja: Mazowieckie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Post autor: Czernin » 2016-01-26, 21:56

Więc w czym problem?
Poznacie prawdę a prawda was wyzwoli (J 8, 32)

Angeli

Post autor: Angeli » 2016-01-26, 21:59

Czernin pisze:Więc w czym problem?
w tym, że ja i Benjamin widzimy zagrożenie w interesowaniu się tematyką np. UFO a Ty nie

Awatar użytkownika
Czernin
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 424
Rejestracja: 23 sie 2015
Lokalizacja: Mazowieckie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Post autor: Czernin » 2016-01-26, 22:02

Należy odróżnić zainteresowanie się tematem w celu unikania jego i interesowanie się nim, by tą drogą iść, by praktykować grzeszne czyny dotyczące zjawisk paranormalnych. O tym ciągle mówię.

Mi chodzi o to, by uniknąć takich zachowań.

Przecież i Ty napisałaś:
Angeli pisze:Poprzez zapoznanie się z tematyką zagrożeń uda nam się ich uniknąć
Więc niby nie ma problemu, a jednak on jest, ech... :->
Poznacie prawdę a prawda was wyzwoli (J 8, 32)

konik

od konika

Post autor: konik » 2016-01-26, 22:10

Hmmm ... sw.Pawel co mial na mysli, piszac: unikajcie nawet tego, co nosi chocby tylko pozor zla?
Cos jest na rzeczy, gdy mama mowi: dziecko, nie wyskakuj z lecacego samolotu. A dlaczego - pyta dziecko?
Bo mozesz sie zabic - odpowiada mama.
Ale co jest w tym zlego, jak tylko sprobuje, czy mozna z lecacego samolotu skakac?
No to wez chociaz spadochron :!:
I tak wlasnie to bywa - masz spadochron - umiesz sie nim poslugiwac?
I tak nie zawsze masz gwarancje, ze sie otworzy, ze nie zlamiesz nogi, ze nie wpadniesz wprost do pieca hutniczego. No, ale jesli masz spadochron, to juz cos.
Jestescie pewni, ze macie odpowiednie spadochrony? I jestescie pewni, ze zawsze umiecie sie nimi poslugiwac? I jestescie pewni, ze umiejac poslugiwac sie spadochronem ... i posiadajac najlepszy model spadochronu ... nie zwieje was ( nas ) akurat wprost na wytop surowki stali w piecu?

Angeli

Post autor: Angeli » 2016-01-27, 11:31

Czernin pisze:Należy odróżnić zainteresowanie się tematem w celu unikania jego i interesowanie się nim, by tą drogą iść, by praktykować grzeszne czyny dotyczące zjawisk paranormalnych. O tym ciągle mówię.

Mi chodzi o to, by uniknąć takich zachowań.

Przecież i Ty napisałaś:
Angeli pisze:Poprzez zapoznanie się z tematyką zagrożeń uda nam się ich uniknąć
Więc niby nie ma problemu, a jednak on jest, ech... :->
Może trochę z innego zagrożenia wiary...
Znam osobę, która interesowała się Świadkami Jehowy ale w takim sensie, że zdobywała wiedzę, a później chciała polemizować z nimi (bronić wiary katolickiej). Dziś już jest od kilkunastu lat Świadkiem Jehowy i chodzi po domach.

Nie chcę by podobnie było z tematem dotyczącym paranormalnych rzeczy

Zablokowany