Prośba

Spam, offtop na forum, czyli forumowe śmieci, posty nie wnoszące nic do tematu, nie związane z nim.
Zablokowany
veros

Prośba

Post autor: veros » 2016-08-04, 23:45

Czy mogę prosić o wyjaśnienie punktu 15 Regulaminu:
15. Umieszczanie na forum treści, odnośników, haseł, symboli lub ludzi związanych z ustrojami opartymi na dyktaturze, terrorze lub nienawiści (np. faszyzm, nazizm, komunizm, nacjonalizm, terroryzm) lub wzywające do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej jest zabronione i podlega surowej karze.

Wątpliwości mam co do nacjonalizmu, który przez wielu, a zwłaszcza przez przeciwników ideologicznych, utożsamiany z patriotyzmem, stąd szkalowanie i represjonowanie polskich patriotów podczas Marszów Niepodległości w dniu największego polskiego święta.
Czy tu na forum nie wolno być patriotami i nie wolno czcić patriotów?

Brakuje mi natomiast w regulaminie punktu którzy konkretnie zakazywałby traktowania innych osób (z forum i spoza forum) z nienawiścią i uprawiania tzw. mowy nienawiści wobec kogokolwiek.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Prośba

Post autor: Dezerter » 2016-08-04, 23:57

Definicja patriotyzmu i nacjonalizmu jest różna i nie dajmy się zwariować ani lewakom, ani prawicowym ekstremistom
Nacjonalista nawołuje do nienawiści i ataków na inną nację, patriota nie, patriota jest dumny ze swojej nacji i szanuje i ceni każdego patriotę z nacji innej.
zaproponuj konkretny punkt regulaminu - ja jestem demokratom, możemy go przedyskutować, zredagować i wprowadzić , gdy będzie poparcie, lub nie będzie uzasadnionych sprzeciwów
zawsze piszę, że to nasze, a nie moje forum
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

veros

Re: Prośba

Post autor: veros » 2016-08-05, 00:07

W Polsce trwa od pewnego czasu lewackie nawoływanie do nienawiści wobec patriotów polskich, szczególnie do tych skupionych w organizacjach narodowych.
Dlatego zapytałem - co jest konkretnie zabronione - szczególnie co do wymienionych w Regulaminie ludzi.
Co to oznacza? Nie wolno tu wymieniać nazwisk członków kierownictwa Stronnictwa Narodowego, czy ONR?
Czy tylko nie wolno ich chwalić?
Regulamin powinien być precyzyjny.

konik

Re: Prośba

Post autor: konik » 2016-08-05, 08:14

A moze po prostu kazdy majac jakies sympatie polityczne, spoleczne, gospodarcze, kulturowe, religijne ( to te najwazniejsze w moim odczuciu) niech okresli sie w jakims przedziale.
Kazdy regulamin jest zbiorem nieprecyzyjnych zapisow - stad w kazdym regulaminie wnoszone sa poprawki, interpretacje, nowe zapisy i orzeczenia.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Prośba

Post autor: Dezerter » 2016-08-05, 23:04

veros pisze:W Polsce trwa od pewnego czasu lewackie nawoływanie do nienawiści wobec patriotów polskich, szczególnie do tych skupionych w organizacjach narodowych.
Dlatego zapytałem - co jest konkretnie zabronione - szczególnie co do wymienionych w Regulaminie ludzi.
Co to oznacza? Nie wolno tu wymieniać nazwisk członków kierownictwa Stronnictwa Narodowego, czy ONR?
Czy tylko nie wolno ich chwalić?
Regulamin powinien być precyzyjny.
Wymieniłeś legalnie działające w Polsce partie, czy organizacje
Piotrek jedną z nich chwali i nikt mu uwagi nie zwraca - wniosek - wolno
A konik mądrze napisał, że Regulamin zawsze będzie nieprecyzyjny nawet jak będzie miał 100 stron ....
tylko kto go wówczas przeczyta?
Nie martwmy się na zapas - ja najpierw zwracam każdemu ostrzeżenie słowne na pw, a dopiero gdy ktoś mimo ostrzeżenia dalej łamie regulamin - tym razem świadomie i z premedytacją - to sam się doprasza.
Ja każde ostrzeżenie ( a było jedno ;-) ) wielokrotnie konsultuję z innymi zanim .... i zawsze robiłem to z dużą przykrością i dyskomfortem
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Prośba

Post autor: Marek_Piotrowski » 2016-08-06, 23:27

Fakt ze pojęcie nacjonalizmu zostało zdeprecjonowane przez propagandę - w oryginale oznacza patriotyzm narodowy (bliski "zwykłemu" patriotyzmowi obywatelskiemu) i jest właściwie synonimem słowa "narodowiec". Nie jest to w żadnym wypadku ideologia zbrodnicza (choć przyznam, że jak dotąd każdy narodowiec jakiego spotkałem był lekko walnięty... ale może nie miałem szczęścia).

Piotrek

Re: Prośba

Post autor: Piotrek » 2016-08-07, 08:12

Musimy być wierni dziedzictwu Romualda Traugutta, powstania styczniowego i budzącego się etosu narodu polskiego. Piotrek z Warszawy.

konik

Re: Prośba

Post autor: konik » 2016-08-07, 08:42

Ale jak to rozumiec? I co to w praktyce ma oznaczac? Czyli, jaka bedzie osobista postawa w jakiejs sytuacji zagrozenia bytu narodu, panstwa, rodziny?

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Prośba

Post autor: Dezerter » 2016-08-07, 11:06

Marek_Piotrowski pisze:Fakt ze pojęcie nacjonalizmu zostało zdeprecjonowane przez propagandę - w oryginale oznacza patriotyzm narodowy (bliski "zwykłemu" patriotyzmowi obywatelskiemu) i jest właściwie synonimem słowa "narodowiec". Nie jest to w żadnym wypadku ideologia zbrodnicza (choć przyznam, że jak dotąd każdy narodowiec jakiego spotkałem był lekko walnięty... ale może nie miałem szczęścia).
Macie panowie rację, że wpisanie nacjonalizmu, które to pojęcie ma bardzo szerokie spektrum znaczeń obok faszyzmu i komunizmu jest chyba przesadne. Proponuje więc zastąpić je wąskim, właściwszym znaczeniem słowa nacjonalizm :
szowinizm,
bezkrytyczne umiłowanie własnego narodu, połączone z przekonaniem o jego wyższości nad innymi narodami i wrogością wobec nich;
skrajna postać nacjonalizmu
Co o tym sądzicie?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Piotrek

Re: Prośba

Post autor: Piotrek » 2016-08-07, 11:43

konik pisze:Ale jak to rozumiec? I co to w praktyce ma oznaczac? Czyli, jaka bedzie osobista postawa w jakiejs sytuacji zagrozenia bytu narodu, panstwa, rodziny?
Mam na myśli wspólne studiowanie w polskich rodzinach pism takich jak "Głos" i "Myśl Polska", zapoznawanie się z dziejami powstania styczniowego. Piotrek z Warszawy.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Prośba

Post autor: Marek_Piotrowski » 2016-08-07, 11:51

Osobiście sądzę, że najlepszym zapisem jest "co wolno, a co nie wolno, decyduje moderacja". Wnerwia mnie zarówno ciągłe powoływanie się różnych trolli na dziury w regulaminie, jak i samoograniczanie się moderacji. Jesteśmy na forum, bo jakoś-tam ufamy moderacji (co nie znaczy że sie zawsze zgadamy) i trzeba być konsekwentnym.

veros

Re: Prośba

Post autor: veros » 2016-08-07, 15:11

Marek_Piotrowski pisze:Osobiście sądzę, że najlepszym zapisem jest "co wolno, a co nie wolno, decyduje moderacja". Wnerwia mnie zarówno ciągłe powoływanie się różnych trolli na dziury w regulaminie, jak i samoograniczanie się moderacji. Jesteśmy na forum, bo jakoś-tam ufamy moderacji (co nie znaczy że sie zawsze zgadamy) i trzeba być konsekwentnym.
Samowolka moderatorów, jak również nie profesjonalne potraktowanie Regulaminu forum, może prowadzić do głoszenia fałszywego obrazu Kościoła, Boga i do żenującego obrazu polskiego forum katolickiego jako głupkowatej wymiany zdań między uzbrojonymi głównie we własną pychę uczestnikami forum i niewierzącymi moderatorami.

Jak na razie forum Z Chrystusem w niczym nie przypomina forum wiara, nie popełnia grzechów tam uprawianych, choć zapędy są.
I dopóki tak będzie, to chciałbym tu być.

veros

Re: Prośba

Post autor: veros » 2016-08-07, 15:28

Dezerter pisze:Macie panowie rację, że wpisanie nacjonalizmu, które to pojęcie ma bardzo szerokie spektrum znaczeń obok faszyzmu i komunizmu jest chyba przesadne. Proponuje więc zastąpić je wąskim, właściwszym znaczeniem słowa nacjonalizm :
szowinizm,
bezkrytyczne umiłowanie własnego narodu, połączone z przekonaniem o jego wyższości nad innymi narodami i wrogością wobec nich;
skrajna postać nacjonalizmu
Co o tym sądzicie?
Proponuję rozważyć zmianę aktualnego punktu 15
15. Umieszczanie na forum treści, odnośników, haseł, symboli lub ludzi związanych z ustrojami opartymi na dyktaturze, terrorze lub nienawiści (np. faszyzm, nazizm, komunizm, nacjonalizm, terroryzm) lub wzywające do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej jest zabronione i podlega surowej karze.

na następujące brzmienie:

15. Umieszczanie na forum treści, odnośników, haseł, symboli związanych z ustrojami i ruchami społecznymi opartymi na dyktaturze, terrorze lub nienawiści (np. faszyzm, nazizm, komunizm, szowinizm, terroryzm), gloryfikowanie osób firmujących te ustroje i ruchy, lub umieszczanie treści wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej lub jakiejkolwiek innej, jak również treści stanowiących akty agresji lub języka nienawiści, jest zabronione i podlega surowej karze.

konik

Re: Prośba

Post autor: konik » 2016-08-07, 15:48

Poprawka godna wprowadzenia w zycie.
pragne zauwazyc, ze nie wyczerpie to z pewnoscia wszystkich mozliwosci przyszlych komplikacji, jakie moga sie pojawic w sytuacjach i sporach dyskusyjnych, o jakich sie nawet filozoficznym filozofom nie snilo :->

A tak a propo i na dodatek na okretke ;-)
Wspolczesny, znany nam model funkcjonowania panstwa jako cos zwiazanego z nacja jest wymyslem stosunkowo mlodym i stosunkowo ograniczonym przestrzennie do obszaru zachodnioeuropejskiego, czesci Indochin i USA. Trendy nacjonalistyczne dostaly impulsu w XIX w po wojnach napoleonskich, gdy zaczely upadac cesarstwa i krolestwa ( obejmujace poszatkowane kawalki roznych narodow) , a w ich miejsce zaczeto wysuwac zadania utworzenia panstw sluzacych narodom, a nie dynastiom.,Wtedy to jednoczyly sie Niemcy ( stad slowa hymnu - Niemcy, Niemcy ponad wszystko; tu nie chodzilo o rase panow, bo to przyszlo pozniej, ale o to, aby interesy poszczegolnych ksiestw (landow) germanskich podporzadkowac panstwu niemieckiemu ), jednoczyly sie Wlochy, bedace dotad mozaika wielu niezaleznych i skloconych krolestw i ksiestw, Hiszpania, i nawet prowincje francuskie.
To tak mimochodem.

Zablokowany