Chodzenie do kościoła

Tutaj będą pisane felietony przez redaktorów forum. Katolickie spojrzenie na świat, na Boga, na sprawy wiary. Zapraszam do czytania.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bander
Przybysz
Przybysz
Wyznanie: Katolicyzm
Wysłał podziękowań: 8 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Re: Chodzenie do kościoła

Post autor: bander » 2018-02-11, 17:24

Staram się i czasami mi się to udaje tylko że ja lubie w tygodniu zmówić różaniec w pustym kościele, to taka wspaniała rzecz, zresztą jedynym miejscem w którym moim skromnym zdaniem gdzie można myśleć o swoich wątpliwościach , gdzie można otworzyć umysł jest Kościół tam to jest bezpieczne...
Ostatnio zmieniony 2018-02-11, 18:48 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
.Już siekiera do korzenia drzew jest przyłożona. Każde więc drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, będzie wycięte i w ogień wrzucone

Awatar użytkownika
Dezerter
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Wysłał podziękowań: 160 razy
Otrzymał podziękowań: 98 razy
Kontakt:

Post autor: Dezerter » 2018-02-11, 18:52

bander pisze:
2018-02-11, 17:24
Staram się i czasami mi się to udaje tylko że ja lubie w tygodniu zmówić różaniec w pustym kościele, to taka wspaniała rzecz, zresztą jedynym miejscem w którym moim skromnym zdaniem gdzie można myśleć o swoich wątpliwościach , gdzie można otworzyć umysł jest Kościół tam to jest bezpieczne...
Zacząłeś z małej litery zdanie- poprawiłem- raz napisałeś kościół z małej a raz z dużej litery - nie wiem czy jest w tym jakiś głębszy zamierzony cel, czy tylko literówka- nie żebym się czepiał, ale nie potrafię w tej sytuacji zrozumieć twojej wypowiedzi.?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie

Awatar użytkownika
bander
Przybysz
Przybysz

Post autor: bander » 2018-02-11, 19:40

Przepraszam ,wszystko to literówki . Pusty Kościół to też tylko w znaczeniu że brak w nim w danym momencie wiernych.
.Już siekiera do korzenia drzew jest przyłożona. Każde więc drzewo, które nie wydaje dobrego owocu, będzie wycięte i w ogień wrzucone

Awatar użytkownika
Dezerter
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Kontakt:

Post autor: Dezerter » 2018-02-11, 20:43

bander pisze:
2018-02-11, 19:40
Przepraszam ,wszystko to literówki . Pusty Kościół to też tylko w znaczeniu że brak w nim w danym momencie wiernych.
Nigdy Kościół nie jest pusty, pusty może być jedynie budynek - kościół

Awatar użytkownika
Andej
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Otrzymał podziękowań: 130 razy

Post autor: Andej » 2018-02-11, 22:25

Uwagi Dezertera ze wszech miar słuszne.
To my stanowimy Kościół. Dopóki żyjemy nie może być pusty.
Natomiast kościół może pomagać w rozważaniu. Lub nie. Uwielbiałem poznańską prokatedrę. Od razu wpadałem w nastrój skupienia i kontemplacji. Mi pomaga półmrok lub mrok. A to mam w domu. I różaniec też. A, że czas też wieczorem, więc doskonale się składa. Codziennie mam wszystko, co potrzebne do rozważań. Ciszę, mrok, różanie, czas i potrzebę modlitwy i rozważań. Pod tym względem jestem szczęściarzem.

Awatar użytkownika
Sebastian
Początkujący
Początkujący

Post autor: Sebastian » 2018-02-17, 19:13

Jutro niedziela, kolejny dzień kościółka i wymodlenia sie:)
Totus Tuus

Awatar użytkownika
bander
Przybysz
Przybysz

Post autor: bander » 2018-02-17, 23:51

Andej pisze:
2018-02-11, 22:25
Uwagi Dezertera ze wszech miar słuszne.
To my stanowimy Kościół. Dopóki żyjemy nie może być pusty.
Natomiast kościół może pomagać w rozważaniu. Lub nie. Uwielbiałem poznańską prokatedrę. Od razu wpadałem w nastrój skupienia i kontemplacji. Mi pomaga półmrok lub mrok. A to mam w domu. I różaniec też. A, że czas też wieczorem, więc doskonale się składa. Codziennie mam wszystko, co potrzebne do rozważań. Ciszę, mrok, różanie, czas i potrzebę modlitwy i rozważań. Pod tym względem jestem szczęściarzem.
Tylko w Kościele możesz być pewny ,że Bóg do ciebie przemawia. Do każdego innego miejsca ma dostęp szatan.

Awatar użytkownika
Dezerter
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Kontakt:

Post autor: Dezerter » 2018-02-18, 00:25

Z dużej litery Kościół to nie miejsce (nie czytałeś moich definicji?), miejsce, czyli budynek to kościół. Jeśli piszesz o kościele to jest nieprawdą, że "diabeł nie ma do niego dostępu" - byłem światkiem manifestacji demonicznych w kościołach. Większość katolików egzorcyzmowanych jest praktykująca.

Awatar użytkownika
Andej
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Otrzymał podziękowań: 130 razy

Post autor: Andej » 2018-02-18, 00:29

Niestety, nie. Niestety, szatana potrafi mieszać i w Kościele .Posunął się nawet do tego, że kusił Jezusa. Ale ta jak nie zwyciężył Chrystusa, tak też nie zwycięży Kościoła.
Szatan może zniewolić jednostki, ale Kościoła nie zdobędzie. Trwajmy w nim i umacniajmy się.

NOWY REGULAMIN FORUM

Zapraszamy do zapoznania się z nim
ODPOWIEDZ