MONOLOG

Tutaj będą pisane felietony przez redaktorów forum. Katolickie spojrzenie na świat, na Boga, na sprawy wiary. Zapraszam do czytania.
Awatar użytkownika
exe
Bywalec
Bywalec
Posty: 176
Rejestracja: 3 maja 2020
Lokalizacja: Ziemski padół....
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 25 times
Been thanked: 65 times

Re: MONOLOG

Post autor: exe » 2020-08-15, 17:45

W czasach obecnych mamy do czynienia z apoteozą substytucji wyobraźni w miejsce rozumu. Zakusy takie pojawiały się od zawsze, choć z różnym nasileniem.

Sic transit gloria mundi....
Mdr 7, 15:
"Oby mi Bóg dał słowo odpowiednie do myśli i myślenie godne tego, co mi dano! On jest bowiem i przewodnikiem Mądrości, i tym, który mędrcom nadaje kierunek."

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: MONOLOG

Post autor: Andej » 2020-08-15, 22:40

exe pisze: 2020-08-15, 17:45Sic transit gloria mundi....
Finis coronat opus.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: MONOLOG

Post autor: ToTylkoJa » 2020-08-16, 14:48

To opinia jednego człowieka z nie rady. Żadna rada się nie zebrała i nie było żadnego głosowania.
JEDEN człowiek odpowiedział na nadesłany list.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: MONOLOG

Post autor: Andej » 2020-08-16, 15:21

ToTylkoJa pisze: 2020-08-16, 14:48 To opinia jednego człowieka z nie rady. Żadna rada się nie zebrała i nie było żadnego głosowania.
JEDEN człowiek odpowiedział na nadesłany list.
Chodzi o to, że pomyłkowo napisałem "uznali" zamiast "uznał"? Masz rację, popraw na liczbę pojedynczą, bo rzeczywiście może wprowadzać w błąd.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: MONOLOG

Post autor: Andej » 2020-12-28, 16:31

Iście hamletowski dylemat:
to be vaccinated or not to be vaccinated? Oto problem i pytanie.
Rozważania na temat znajdziesz w: http://andej.zchrystusem.pl/uncategoriz ... tpliwosci/

Obrazek

Biskupi podpowiadają. W oświadczeniu KEP, dowiadujemy się, że Zespół Ekspertów ds. Bioetycznych zaznaczył, że osoby, które zaszczepią się szczepionką przeciw COVID-19 przygotowaną na bazie płodowych linii komórkowych nie ponoszą winy.
W komunikacie czytamy: "Nie uczestniczą one w procesie produkcyjnym tych szczepionek, ale w trosce o swoje życie lub zdrowie mogą z nich korzystać".
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Dominik

Re: MONOLOG

Post autor: Dominik » 2020-12-28, 17:15

Dobry tekst napisałeś, warto udostępnić go dalej. Ja to zrobię na swoim Facebooku.
Pomyśl o dodaniu źródeł, może warto, a może nie?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: MONOLOG

Post autor: Andej » 2020-12-28, 17:44

Dziękuję.

Musiałbym odszukać. Może się uda.

A wrzucać możesz, gdzie chcesz, jeśli uważasz, że służyć to będzie dobremu celowi.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: MONOLOG

Post autor: Andej » 2020-12-28, 18:58

Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: MONOLOG

Post autor: Andej » 2021-01-02, 18:30

Od wczoraj burza. O to, kto ma i kto może się szczepić. Czy zwycięży cwaniactwo? Czy rozsądek? Czy okazemy dyscyplinę społeczną? I czy antyszczepionkowcy nie zaprzepaszczą szansy na wyjście z kryzysu?
Więcej na: http://andej.zchrystusem.pl/uncategoriz ... o-i-obawy/
-------------------------------------------------------------------------------------------------


Obrazek
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: MONOLOG

Post autor: Andej » 2021-01-12, 18:45

Dziś na zimno. WYŁACZ EMOCJE, zanim zaczniesz czytać. Jeśli w ogóle zaczniesz. http://andej.zchrystusem.pl/obyczaje/cz ... -przetrwa/



Kojarzysz taki napis na ekranie telewizora? Obrazek Jednak emocjonalnie, bo przeraża mnie to co się dzieje w mediach. One zamiast informować, nakręcają emocje. A do tego cenzurują. Twierdzą, że to wynika z poprawności politycznej. A tak na prawdę jest przejawem poprawności liberalnej. Z tym, że słowo ?liberalnej? jest w tym wypadku eufemizmem. Bo tak na prawdę, to jest poprawność komunistyczna. A jeśli jeszcze nie, to i tak jest totalitarna.
Ostatnio zmieniony 2021-01-12, 18:45 przez Andej, łącznie zmieniany 2 razy.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

DariuszJ
Bywalec
Bywalec
Posty: 119
Rejestracja: 12 sie 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 24 times
Been thanked: 53 times
Kontakt:

Re: MONOLOG

Post autor: DariuszJ » 2021-01-13, 20:00

Andej pisze: 2021-01-12, 18:45 Dziś na zimno. WYŁACZ EMOCJE, zanim zaczniesz czytać. Jeśli w ogóle zaczniesz. http://andej.zchrystusem.pl/obyczaje/cz ... -przetrwa/



Kojarzysz taki napis na ekranie telewizora? Obrazek Jednak emocjonalnie, bo przeraża mnie to co się dzieje w mediach. One zamiast informować, nakręcają emocje. A do tego cenzurują. Twierdzą, że to wynika z poprawności politycznej. A tak na prawdę jest przejawem poprawności liberalnej. Z tym, że słowo ?liberalnej? jest w tym wypadku eufemizmem. Bo tak na prawdę, to jest poprawność komunistyczna. A jeśli jeszcze nie, to i tak jest totalitarna.
Cytat z bloga:
Uważam, że dużą winę za zaistniałą sytuację ponosi Kościół. I to począwszy do JPII , jeśli nie od Jana XXIII lub Leona XIII (który w Rerum Novarum spostrzegł zagrożenie i zaproponował sposoby działania, zainicjował Katolicką Naukę Społeczną).
Kościół zabrnął w ślepą uliczkę ekumenizmu. Samemu ustępując innym niczego nie osiągając w zamian. Tak wobec innych religii, jak też wobec innych ideologii. Głównie tych liberalnych. Zobaczcie co się stało z Kościołem na zachodzi? Zliberalizował się, czego skutkiem puste świątynie. Tam wiara ogranicza się (na razie) do deklaracji podatkowej. Na kogo odprowadzić procent podatku. Świętokupstwo? W nowoczesnym wydaniu.
To poważne zarzuty wobec wymienionych przez Ciebie papieży. Może warto by było podać jakieś konkrety i pisać w mniej oskarżycielskim tonie?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: MONOLOG

Post autor: Andej » 2021-01-13, 20:12

To dwie różne sprawy.
W przypadku KNS jest to sprawa niedostrzeżenia trendów. Rozwoju mediów. I zbyt słabe ich wykorzystanie.
Natomiast sprawa ekumenizmu, została poruszona ogólnie, bez odnoszenia się do konkretnych osób. Jest to konstatacja obserwowanych przeze mnie efektów.
Celem całe go tekstu jest pobudzenie świadomości sytuacji, w której się znaleźliśmy. Sugeruje wysłuchanie dzisiejszej wypowiedzi na PCh24: https://www.pch24.pl/trump-zbanowany--a ... 89,tv.html
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: MONOLOG

Post autor: Andej » 2021-01-15, 20:26

W najbliższą niedziele jest 24. Dzień Judaizmu.
Zastanawiam się w czyim interesie jest ten dialog? Czy rzeczywiście w także w naszym? Z pewnością o=ubogaca nas wiedze o "starszych braciach". I przyznam się, że rzeczywiście uważam ich za braci. Lecz mam świadomość, że my dla nich braćmi nie jesteśmy, tylko gojami.
Z ciekawością przyjrzałem się plakatom reklamujących ten dzień. W wiecie co? Udało mi się znaleźć takie, na których znajduje się krzyż. Jednak stanowią one margines. Na ogromnej większości nie ma znaku krzyża. Jest wyłącznie heksagram.
Poniżej prezentuję te dwie grafiki, które uwzględniają stronę katolicka w dialogu.
Obrazek
Jest jeszcze fajna grafika związana z tym tematem. Zastanawia mnie jej sens. Cień, jaki daje krzyż. Ale wolę to rozumieć w inny sposób. Że chrześcijaństwo wyrosło z judaizmu i wybrało kierunek do nieba (do góry). Obrazek

A jeśli chcesz coś więcej na ten temat przeczytać, to kliknij na: http://andej.zchrystusem.pl/uncategoriz ... amy-nigdy/

Albo, ogólnie rzuć okiem na ten i inne teksty: http://andej.zchrystusem.pl/?s=
Ostatnio zmieniony 2021-01-15, 20:27 przez Andej, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
itsjustmemichelle1
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 779
Rejestracja: 17 sty 2021
Lokalizacja: Wrocław
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 157 times
Been thanked: 132 times

Re: MONOLOG

Post autor: itsjustmemichelle1 » 2021-01-20, 16:50

Na FB można było przy tworzeniu posta wybrać tło z chanukiją, a z choinką, żłóbkiem itd.- nie.
za dużo dzieci nie ma już swoich tatusiów i swoich mam

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: MONOLOG

Post autor: Andej » 2021-01-20, 21:16

Dziś wystartowała ALBICLA. Deklarują, że będzie to strefą wolnego słowa. Bez dyskryminacji za poglądy. Ale czy tak się da?
Obrazek
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ