MONOLOG

Tutaj będą pisane felietony przez redaktorów forum. Katolickie spojrzenie na świat, na Boga, na sprawy wiary. Zapraszam do czytania.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: MONOLOG

Post autor: Andej » 2017-09-14, 11:40

Nie wina Twoja, a i nie ma w tym niczego złego.

Jeśli chcesz polemizować (jeśli tak, miło mi będzie) to na blogu, a nie w Monologu. Jak widzisz powoli przenoszę aktywność do blogu. Z tym, że chwilowo nie bardzo mam czas na dłuższe przemyślenia wzgl. wypowiedzi.

Inne spojrzenie, jeśli życzliwe, jest budujące. Nawet gdy diametralnie inne.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: MONOLOG

Post autor: Andej » 2017-09-23, 10:45

Alem się zastał.
Wreszcie obudziłem się. Albowiem zerknąłem na czytania wyznaczone na najbliższą niedzielę. A tam przypowieść, która mnie długo bulwersowała. Sprzeciwiałem się postawie, którą Jezus stawia za wzór.
Buntowałem się kiedyś przeciw niesprawiedliwości. Jak można zapłacić tyle samo za cały dzień pracy ile za godzinę. W końcu coś zrozumiałem. Czy dobrze? Oceń czytając blog.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: MONOLOG

Post autor: Andej » 2017-10-02, 13:54

Quo vadis medicinae

Dziś dodałem kilka słów na temat eksperymentów na embrionach i ludzkiej reakcji na to.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: MONOLOG

Post autor: Andej » 2017-11-03, 15:34

Dez mnie zawstydził. Napisał, że warto czytać moje blogowanie. A tego blogowania brak. Od dawna nic nie pisałem. Jakoś mam wrażenie, że nikt tego nie czyta. Ze nikogo to nie interesuje. Dlatego zacząłem się lenić. Bo po co pisać, skoro nikt nie czyta?
A może czyta? Dez się przyznał. Ale poza nim zdarza się komuś zerknąć? Ale może zadając takie pytanie przemawia przeze mnie pycha? A dziś zainspirowany najbliższą Ewangelia kilka słów o skromności. I chyba niektóre tezy opublikowane paręnaście minut temu w BLOGU są bulwersujące.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: MONOLOG

Post autor: Andej » 2017-11-12, 17:09

Chciałem coś napisać. Na temat Dekalogu. Zacząłem, ale zjechałem na znaki drogowe. I wyszło mi coś takiego:
Obrazek
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: MONOLOG

Post autor: Andej » 2017-11-15, 13:56

Dodany dziś wpis ... jest inny. Dłuższy. Polityczny. Smutny. Na temat obecnie budowanej wieży Babel. Wieży Babel budowanej zamiast krzyża i w miesjcu, w którym krzyż stał.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: MONOLOG

Post autor: Andej » 2018-08-01, 14:39

Dziś tragiczna rocznica.
Wywiesiłeś dziś flagę? W oknie, na balkonie, na samochodzie? Czy pamiętasz o bohatersko przelanej krwi? Czy po modliłeś się w intencji tcy, którzy walczyli o to, abyś dziś mógł się modlić po polsku?

Coś tam nastukałem: http://andej.zchrystusem.pl/?s=
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: MONOLOG

Post autor: Andej » 2018-08-03, 14:53

Wczoraj był u mnie odpust. Skorzystałem. Nie dla siebie. Ale w darze.
I piknik był. Radosny. I Apel był. T dużo ludzi, jak na maleńka parafię.
A więcej na ten temat: http://andej.zchrystusem.pl/uncategorized/odpust/
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: MONOLOG

Post autor: Andej » 2019-10-20, 19:56

Komunikat. Być może końcowy.
Kilka spraw poruszonych na: http://andej.zchrystusem.pl. Link podaję testowo. Jeśli nastąpi cisza, to będzie ona trwała.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: MONOLOG

Post autor: Andej » 2019-10-21, 21:20

Jutrzejsza Ewangeli. I jeszcze jedna. Obie łukaszowe

Łk 12.37 Szczęśliwi owi słudzy, których pan zastanie czuwających, gdy nadejdzie. Zaprawdę, powiadam wam: Przepasze się i każe im zasiąść do stołu, a obchodząc będzie im usługiwał. Czy o drugiej, czy o trzeciej straży przyjdzie, szczęśliwi oni, gdy ich tak zastanie. A to rozumiejcie, że gdyby gospodarz wiedział, o której godzinie złodziej ma przyjść, nie pozwoliłby włamać się do swego domu. Wy też bądźcie gotowi, gdyż o godzinie, której się nie domyślacie, Syn Człowieczy przyjdzie».

Łk 17. 7-10 Kto z was, mając sługę, który orze lub pasie, powie mu, gdy on wróci z pola: "Pójdź i siądź do stołu?" Czy nie powie mu raczej: "Przygotuj mi wieczerzę, przepasz się i usługuj mi, aż zjem i napiję się, a potem ty będziesz jadł i pił?" Czy dziękuje słudze za to, że wykonał to, co mu polecono? Tak mówcie i wy, gdy uczynicie wszystko, co wam polecono: "Słudzy nieużyteczni jesteśmy; wykonaliśmy to, co powinniśmy wykonać"».

Jakaś dla mnie tu sprzeczność. Oczywiście, myśl przewodnia Łk 12 jasna. Utrzymać gotowość, Być stale przygotowanym na przyjścia Pana. Żyć tak, aby w każdej chwili, bez obawy stanąć przed Panem.
Ale druga, to usługiwanie. Czy Pan może nam usługiwać? W Łk 17 wyraźnie jest określone nasze miejsce. Owszem, Bóg przygotował dla nas miejsce w niebie. Ale to nie On będzie nam usługiwać.
Pewne wątpliwości wprowadza scena, w której Jezus obmywa nogi. Ale czy w tym wypadku usługuje? Uważam, że nie. On OCZYSZCZA. Oczyszcza tych, którzy i tak są czyści. Czyli przyjmuje tych, którzy zasługują na niebo. Oczyszcza tylko jakąś niewielką pozostałość, której sami nie możemy się pozbyć. Ale to my mamy usługiwać. Tak myślę.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: MONOLOG

Post autor: Andej » 2019-12-01, 09:28

Adwent
Kiedyś, 12 lat temu usiłowałem opublikować tekst, który załączam w blogowaniu: http://andej.zchrystusem.pl/ Obrazek
Teraz nie czytałem teksu. Nie wiem, czy nic bym nie zmienił. Wtedy byłem przekonany. Ale nie przekonałem wydawcy. Uznano, że tekst pozbawiony sensu. Najpierw tekst wpadł w czarną dziurę. Na moje pytanie odpowiedzieli, że kompletna bzdura. Że łączę dwie sprawy, które nie mają ze sobą nic wspólnego. Może później to przeczytam. ale najpierw chciałem upublicznić. A przypomniało mi się, gdyż dziś się zaczyna.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: MONOLOG

Post autor: Andej » 2019-12-10, 11:26

Chwiałbym przypomnieć słynny obraz Dama ze szczurem. Doskonale się wpisuje w ostatni wywiad pani profesory Środy przeprowadzony i rozgłośniony przez radio Zet. Więcej na ten temat w felietoniku: http://andej.zchrystusem.pl/
Obrazek
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: MONOLOG

Post autor: Andej » 2019-12-27, 10:10

A dziś o kotkach. Są to dla mnie istoty niezrozumiałe. Ale potrafią być miłe. Więcej na: http://andej.zchrystusem.pl/Obrazek
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ToTylkoJa
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2207
Rejestracja: 2 sty 2019
Has thanked: 22 times
Been thanked: 367 times

Re: MONOLOG

Post autor: ToTylkoJa » 2019-12-27, 10:34

Kot atakuje, jak wleziesz mu na teren. Byłeś na jego terenie, to zaatakował. Proste.
A jak bije bez pazurów to się bawi, ew ostrzega.
Dlaczego atakuje w jednym miejscu (na drzewie), a w innym nie, też jest proste. Koty nie mają zwyczajnej hierarchii liniowej, jak u psów np.
Jest bardzo dynamiczna i zmienna w zależności od miejsca. Czyli jeśli mam 2 koty i rzucę im smakołyki na podłogę, to jeśli będziemy w kuchni, to rudy kot najpierw wybierze sobie smakołyk, a jeśli będziemy w salonie, to biały będzie miał pierwszeństwo.
Biały kot pierwszy może wybrać sobie miejsce do spania na parapecie, ale rudy na kanapie ma pierwszeństwo.
Itd.
To nie jest tak, że koty nie są przekupne i tyle. To zależy od rasy i wychowania. Tak jak z psami. Jeśli pan nauczy, że tylko od niego pies może brać jedzenie, to tak będzie robił.
Koty też można uczyć, ale to trudniejsze (mój umie "siad"!).
Ale chyba nie spotkałam jeszcze kota, który od razu jadłby z ręki. Mojemu nawet ja muszę rzucić na ziemię, bo inaczej nie ruszy. Ciekawe czemu?

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: MONOLOG

Post autor: Dezerter » 2019-12-27, 12:32

Ja też mam rudego - mądra bestia, ale i złośliwy potrafi być i atakujący i mega przymilny, czy kochany - wszystko w jednym.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ