Parę słów o kulturze wypowiedzi na forach.

Tutaj będą pisane felietony przez redaktorów forum. Katolickie spojrzenie na świat, na Boga, na sprawy wiary. Zapraszam do czytania.
ODPOWIEDZ
wędrowiec

Re: Parę słów o kulturze wypowiedzi na forach.

Post autor: wędrowiec » 2018-06-17, 09:52

W drodze, tak źle życzysz naszemu forum?
Na amerykańskim forum Hioba Pan Piotrowski jest Administratorem (o czym zapewne zapomniał, sądząc z jego wypowiedzi) i tam nikt już od kilku lat praktycznie nie dyskutuje o wierze. Po prostu jest to niemożliwe :D

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Parę słów o kulturze wypowiedzi na forach.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-06-17, 10:10

wędrowiec pisze: 2018-06-17, 09:52 W drodze, tak źle życzysz naszemu forum?
Na amerykańskim forum Hioba Pan Piotrowski jest Administratorem (o czym zapewne zapomniał, sądząc z jego wypowiedzi) i tam nikt już od kilku lat praktycznie nie dyskutuje o wierze. Po prostu jest to niemożliwe :D
Kolejne pudło. Jestem u Hioba administratorem honorowym (sprzeciwiałem się temu, ale ustaliliśmy że będę miał ten status aby móc ewentualnie doradzać w wątkach administratorskich) i nigdy nie korzystam z tych uprawnień . I przyznano mi ten status lata temu.
Ale dzięki za wyrażenie tym wpisem życzliwości, którą tu tak propagujesz na forum w innych wątkach ;)
Ostatnio zmieniony 2018-06-17, 10:10 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

W drodze
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 506
Rejestracja: 11 lut 2017
Has thanked: 7 times
Been thanked: 28 times

Re: Parę słów o kulturze wypowiedzi na forach.

Post autor: W drodze » 2018-06-17, 10:17

Biernosc to to samo co akceptacja.
Tak to odczytuje.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Parę słów o kulturze wypowiedzi na forach.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-06-17, 10:27

I słusznie odczytujesz. Akceptuję Hioba, bo robi dobrą robotę i staram się Mu pomagać. Jestem Mu wdzięczny za Jego pracę.

wędrowiec

Re: Parę słów o kulturze wypowiedzi na forach.

Post autor: wędrowiec » 2018-06-17, 10:56

Na prośbę Dezertera wyjaśniłem kilka nieporozumień, które mieli niektórzy szanowni forumowicze, w związku z moimi wypowiedziami.
Odtąd nie będę już się odnosił do waszych osobistych pytań a nawet insynuacji, bo nie mam takiej potrzeby. Jeśli mimo wszystko będziecie coś potrzebowali sobie wyjaśnić, od tego istnieje PW.
Oczywiście PW nie jest do składania sobie inwektyw. Jeśli coś takiego dotrze do mnie, przekażę to Dezrterowi, stróżowi porządku na forum.

Na forum zostawiajmy wyłącznie merytoryczne wypowiedzi.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Parę słów o kulturze wypowiedzi na forach.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-06-17, 11:07

Nie strasz. Oskarżenia jakie ferujesz mają sprawić wrażenie, że to nie Ty jesteś tu głównym siewcą nieporozumień, insynuacji, inwektyw itp.
Daremnie. W końcu wszyscy czytamy to forum.
Ostatnio zmieniony 2018-06-17, 11:21 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Parę słów o kulturze wypowiedzi na forach.

Post autor: Andej » 2018-06-17, 11:58

Niestety niepokojów ciąg dalszy.
Wykręcanie kota ogonem jest przykre. Tym bardziej, że były one i jak widać są, wciąż źródłem nieporozumień.
Chcę wierzyć, że niezamierzonych. Ale czy da się być aż tak ślepym? Czy wielokrotne zwracanie uwagi, włącznie z przytaczaniem cytatów biblijnych, porównań trafia jak o betonową ścianę.
Oskarżanie wszystkich naokoło nie świadczy wcale o tym, że ktoś jest święty. Raczej świadczy o tym, że jest ślepy. Lub, co gorsza, ma złą wolę.

Nie nazwał bym straszeniem słów: "Odtąd nie będę już się odnosił do waszych osobistych pytań a nawet insynuacji, bo nie mam takiej potrzeby. Jeśli mimo wszystko będziecie coś ". To deklaracja ignorowania dyskutantów, która niczym nikomu nie grozi. Wędrowiec ma prawo ignorować czyjeś wypowiedzi.

Tak prywatnie, to bardzo mnie interesują wspomniane "osobiste pytania" oraz "insynuacje". Może warto byłoby dokonać analizy tegoż, aby uniknąć niesnasek? I agresji wyrażającej się także nadpobudliwym zgłaszaniem postów.
======================
Mała analiza: Marek wygłosił swoje subiektywne zdanie i podzielił się swoim wrażaniem. Miał prawo pod wpływem wybielającego postu, w którym Wędrowiec, bardzo ładnie, rozmywa przyczyny powstałej sytuacji. Zdaję sobie sprawę, że słowa Marka mogą zaboleć. Może powinien delikatniej. Ale jak? Skoro wszelkie delikatne uwagi, sugestie, porównania wywoływały atak lub były niezauważane?

Jedna miarą należy oceniać siebie i innych.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

W drodze
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 506
Rejestracja: 11 lut 2017
Has thanked: 7 times
Been thanked: 28 times

Re: Parę słów o kulturze wypowiedzi na forach.

Post autor: W drodze » 2018-06-17, 12:04

Marek_Piotrowski pisze: 2018-06-17, 10:27 I słusznie odczytujesz. Akceptuję Hioba, bo robi dobrą robotę i staram się Mu pomagać. Jestem Mu wdzięczny za Jego pracę.
i nigdy nie korzystam z tych uprawnień . I przyznano mi ten status lata temu.

To jak mam rozumiec ten Twoj wpis, ze nigdy nie masz zadnych zastrzezen do piszacych na tym forum?

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Parę słów o kulturze wypowiedzi na forach.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-06-17, 12:13

W drodze pisze: 2018-06-17, 12:04
Marek_Piotrowski pisze: 2018-06-17, 10:27 I słusznie odczytujesz. Akceptuję Hioba, bo robi dobrą robotę i staram się Mu pomagać. Jestem Mu wdzięczny za Jego pracę.
i nigdy nie korzystam z tych uprawnień . I przyznano mi ten status lata temu.

To jak mam rozumiec ten Twoj wpis, ze nigdy nie masz zadnych zastrzezen do piszacych na tym forum?
Czynności administratorskie wykonuje kto inny (taka zresztą jest umowa).
Moje zastrzeżenia wypowiadam jako zwykły uczestnik forum.
Do administracji u Hioba nie mam żadnych zastrzeżeń.
Andej pisze: 2018-06-17, 11:58 Nie nazwał bym straszeniem słów: "Odtąd nie będę już się odnosił do waszych osobistych pytań a nawet insynuacji, bo nie mam takiej potrzeby. Jeśli mimo wszystko będziecie coś ". To deklaracja ignorowania dyskutantów, która niczym nikomu nie grozi. Wędrowiec ma prawo ignorować czyjeś wypowiedzi.
Oczywiście, TYCH słów nie (one mają tylko zasugerować własną niewinność wędrowca). natomiast TE słowa owszem:
wędrowiec pisze:eśli coś takiego dotrze do mnie, przekażę to Dezrterowi, stróżowi porządku na forum.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Parę słów o kulturze wypowiedzi na forach.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-06-17, 12:19

OK, dość gadania. Teraz czas popatrzeć w jakim kierunku forum pójdzie.
Kto nie zrozumiał dotąd - nie zrozumie. Temu kto zrozumiał co tu się dzieje, tłumaczyć nie trzeba.
Do końca miesiąca będę reagował tylko na wątki "Historia powstania współczesnej Odnowy w Duchu Świętym" oraz (mam nadzieję że się rozwinie, bo jest b. wazny) temat kary w wątku "Krzyż - winy i kary?" (mam nadzieję, że Andej będzie kontynuował, bo zapowiada się obiecująco).

W drodze
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 506
Rejestracja: 11 lut 2017
Has thanked: 7 times
Been thanked: 28 times

Re: Parę słów o kulturze wypowiedzi na forach.

Post autor: W drodze » 2018-06-17, 12:25

Dzieki za wyjasnienia, zadnych insynuacji nie podejrzewam.A do wspomnianych watkow zagladne.
Milego dnia zycze.

Awatar użytkownika
Gor
Początkujący
Początkujący
Posty: 58
Rejestracja: 6 sty 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 36 times
Been thanked: 21 times

Re: Parę słów o kulturze wypowiedzi na forach.

Post autor: Gor » 2018-06-23, 16:01

Dezerter pisze: 2018-06-16, 20:24
Gor pisze: 2018-06-16, 19:53
wędrowiec pisze: 2018-06-16, 17:02 Kulturę albo się ma, albo nie.
Żadne zabiegi nie uczynią lwa salonowego z człowieka bez kultury.
Aby mieć kulturę, trzeba gdzieś odebrać dobre staranne wychowanie i pielęgnować je. Jeśli nie było go w domu, można się tego nauczyć, choć to trudne.

W przeciwnym razie, zawsze gdzieś wyjdzie brak kultury w zachowaniu.
(a z większą kultura tego nie możesz wyrazić?)
Z Kulturą się człowiek nie rodzi - nabywa ją w swoim rozwoju - tak samo wiedzę, (po co ten atak i ad persona?)
Cieszę się, że w merytorycznej części postu zgadzasz się z wedrowcem, że kulturę wynosi się w procesie rozwoju /wychowania z domu i dalszym rozwoju jako osoba dorosła. Nie było Cie dawno na forum- ciesze się, że jesteś z nami, ale .... nie pomagasz.

problem w tym że się nie zgadzam

Pod prąd

Re: Parę słów o kulturze wypowiedzi na forach.

Post autor: Pod prąd » 2019-02-06, 11:09

Kultura wypowiedzi to podstawa, niestety nie do wszystkich to trafia.

konik

Re: Parę słów o kulturze wypowiedzi na forach.

Post autor: konik » 2019-02-12, 11:36

Wiec badzmy kulturalni i jesli otrzymamy odpowiedz, nie trolujmy dodkola macieju.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Parę słów o kulturze wypowiedzi na forach.

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-02-12, 12:17

Do kultury należy także reagowanie na wypowiedzi adwersarzy, a nie przepisywanie zborowej broszurki.

ODPOWIEDZ