Parę słów o kulturze wypowiedzi na forach.

Tutaj będą pisane felietony przez redaktorów forum. Katolickie spojrzenie na świat, na Boga, na sprawy wiary. Zapraszam do czytania.
ODPOWIEDZ
orzeszku

Re: Parę słów o kulturze wypowiedzi na forach.

Post autor: orzeszku » 2021-10-28, 19:52

Zanim zajmiesz się źdźbłem w czyimś oku... czy jakoś tak to leciało.

Ciekawa

Re: Parę słów o kulturze wypowiedzi na forach.

Post autor: Ciekawa » 2021-10-28, 19:53

Co do wypowiedzi- nigdy nie byłam kulturalna:P Ale empatyczna-tak.

Dodano po 52 sekundach:
Dezerter pisze: 2021-10-28, 18:23 Kogoś mi przypomina swoim lekko ciętym językiem, kto to był ... ? :-? :p ;))
Był? Już go nie ma? Wywaliłeś?:P

Awatar użytkownika
Skaza
Gaduła
Gaduła
Posty: 996
Rejestracja: 7 wrz 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1414 times
Been thanked: 366 times

Re: Parę słów o kulturze wypowiedzi na forach.

Post autor: Skaza » 2021-10-28, 20:47

Zazwyczaj staram się nie wściubiać swojego pryszczatego nosa w sprawy innych, ale tym razem się wyłamie trochę. Myślę, że cała sytuacja z Czarnym i Ciekawą jest zwyczajnym nieporozumieniem. Przyznaje się, że czytając po raz pierwszy post/wpis (nie wiem jak to się określa na czacie) Czarnego też odebrałem go jako jakiegoś rodzaju wyśmianie kwestii modlitwy o zdrowie braci mniejszych, ale znając już co nieco styl jego pisania na forum lekko się zdziwiłem bo nie jest to osoba która pisze takie rzeczy. Przeczytałem drugi raz, trzeci i zorientowałem się, że wcale nie był złośliwy. Mnie zmyliła ta ikonka(chyba emotikon to się nazywa) na końcu jego czatowej wypowiedzi. On po prostu w swoim stylu dał do zrozumienia, że może gdyby się pomodlił jak jego pupile zachorowały to żyły by dłużej/dalej a potem pogodnie się pożegnał. Przez pierwsze kilka dni po swoim powrocie tutaj też słowa innych i zwroty czasami mnie zastanawiały, ale jak już trochę się otrzaskałem to teraz rozróżniam kiedy ktoś pisze zaczepnie a kiedy tak "po swojemu". Podsumowując niestety czasami od jednej przypadkowej iskry potrafi spłonąć cały las. Jesteśmy tu mimo wszystko i pomimo różnych stażów pobytu dla siebie raczej obcymi ludźmi i nie znamy się na tyle dobrze by wiedzieć zawsze kiedy i jakie sytuacje są dla kogoś konkretnego ważne/drażliwe/przykre. Mimo dzielących nas różnic wierzę jednak ciągle, że nikt nie chce tutaj dla drugiego źle. Pozdrawiam serdecznie wszystkich licząc się z tym, że oberwę za swoje ów trzy grosze powyżej :) ale trudno najwyżej kolejna blizna do kolekcji :)

Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2524
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 152 times
Been thanked: 403 times

Re: Parę słów o kulturze wypowiedzi na forach.

Post autor: Abstract » 2021-10-28, 21:54

Wydaje mi się, że u Ciekawej są jakieś naleciałości po złych doświadczeniach z atakiem z innych miejsc w sieci. Zmierzam do tego, że wchodząc na forum, wchodzi jakby trochę na ring, dlatego wiele tekstów do niej jest automatycznym naruszeniem autonomii. A gest w postaci wyciągnięcia ręki w celu poklepania jej po ramieniu, powoduje wyciągnięcie bokserskiej gardy w celu zablokowania ataku.
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

orzeszku

Re: Parę słów o kulturze wypowiedzi na forach.

Post autor: orzeszku » 2021-10-28, 21:58

Haha, myślisz, że polscy internauci są aż tak diabelscy, że po zderzeniu z nimi może wystąpić PTSD? XD

Awatar użytkownika
Abstract
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2524
Rejestracja: 27 cze 2021
Has thanked: 152 times
Been thanked: 403 times

Re: Parę słów o kulturze wypowiedzi na forach.

Post autor: Abstract » 2021-10-28, 22:02

orzeszku pisze: 2021-10-28, 21:58 Haha, myślisz, że polscy internauci są aż tak diabelscy, że po zderzeniu z nimi może wystąpić PTSD? XD
Orzeszku to mogłoby być miejsce gdzie nie było nic innego poza atakiem. A internauci oddają obraz świata, ale bez cenzury, ponieważ czują się często anonimowi, a wtedy hulaj dusza... ;)
Bóg nie adoptował nas po innym bogu.

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: Parę słów o kulturze wypowiedzi na forach.

Post autor: Czarny » 2021-10-28, 22:22

Nie nie oberwiesz @Skaza :)
Celem wyjaśnienia: ta emota po wypowiedzi o psach i kocie wyrażała moj autentyczny smutek, który mnie wtedy ogarnął. Wspomnienia czas itp.
Potem szedłem spać po ciężkiej nocy, powiedziałem dobranoc i zostawiłem uśmiech :)
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5315
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 840 times
Been thanked: 1402 times

Re: Parę słów o kulturze wypowiedzi na forach.

Post autor: abi » 2021-10-29, 00:16

@Ciekawa zawiodlas mnie, nawet nie zrozumialas co czarny napisal
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Ciekawa

Re: Parę słów o kulturze wypowiedzi na forach.

Post autor: Ciekawa » 2021-10-29, 05:52

Abi może i nie zrozumiałam . To nie grzech. Sądzę że zawiodę cię nie raz i to tak porządnie.


Dodano po 1 minucie 8 sekundach:
Abstract pisze: 2021-10-28, 21:54 Wydaje mi się, że u Ciekawej są jakieś naleciałości po złych doświadczeniach z atakiem z innych miejsc w sieci. Zmierzam do tego, że wchodząc na forum, wchodzi jakby trochę na ring, dlatego wiele tekstów do niej jest automatycznym naruszeniem autonomii. A gest w postaci wyciągnięcia ręki w celu poklepania jej po ramieniu, powoduje wyciągnięcie bokserskiej gardy w celu zablokowania ataku.
Całkiem możliwe. A raczej bardzo. Jeśli ktoś wyśmiewa modlitwy za zwierzęta, jestem cięta. Fakt. Jego post był chamski, ale intencje dobre:D

Dodano po 11 minutach 41 sekundach:
@abi :p Marek Piotrowski prosił cię abyś nie zwracała się do niego per Piotrowski. Po czym się zwracasz. Czego nie rozumiesz w jego prośbie?
Ostatnio zmieniony 2021-10-29, 05:53 przez Ciekawa, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5315
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 840 times
Been thanked: 1402 times

Re: Parę słów o kulturze wypowiedzi na forach.

Post autor: abi » 2021-10-29, 07:47

no tak mowie jak kogos lubie
i czasem sie zapominam #-o
ale juz mu obiecalam ze nie

Dodano po 1 minucie 6 sekundach:
czarny nie wysmiewal kurde! zalowal ze sie nie modlil za swoje !
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Ciekawa

Re: Parę słów o kulturze wypowiedzi na forach.

Post autor: Ciekawa » 2021-10-29, 08:00

Skaza pisze: 2021-10-28, 20:47 Zazwyczaj staram się nie wściubiać swojego pryszczatego nosa w sprawy innych, ale tym razem się wyłamie trochę. Myślę, że cała sytuacja z Czarnym i Ciekawą jest zwyczajnym nieporozumieniem. Przyznaje się, że czytając po raz pierwszy post/wpis (nie wiem jak to się określa na czacie) Czarnego też odebrałem go jako jakiegoś rodzaju wyśmianie kwestii modlitwy o zdrowie braci mniejszych, ale znając już co nieco styl jego pisania na forum lekko się zdziwiłem bo nie jest to osoba która pisze takie rzeczy. Przeczytałem drugi raz, trzeci i zorientowałem się, że wcale nie był złośliwy. Mnie zmyliła ta ikonka(chyba emotikon to się nazywa) na końcu jego czatowej wypowiedzi. On po prostu w swoim stylu dał do zrozumienia, że może gdyby się pomodlił jak jego pupile zachorowały to żyły by dłużej/dalej a potem pogodnie się pożegnał. Przez pierwsze kilka dni po swoim powrocie tutaj też słowa innych i zwroty czasami mnie zastanawiały, ale jak już trochę się otrzaskałem to teraz rozróżniam kiedy ktoś pisze zaczepnie a kiedy tak "po swojemu". Podsumowując niestety czasami od jednej przypadkowej iskry potrafi spłonąć cały las. Jesteśmy tu mimo wszystko i pomimo różnych stażów pobytu dla siebie raczej obcymi ludźmi i nie znamy się na tyle dobrze by wiedzieć zawsze kiedy i jakie sytuacje są dla kogoś konkretnego ważne/drażliwe/przykre. Mimo dzielących nas różnic wierzę jednak ciągle, że nikt nie chce tutaj dla drugiego źle. Pozdrawiam serdecznie wszystkich licząc się z tym, że oberwę za swoje ów trzy grosze powyżej :) ale trudno najwyżej kolejna blizna do kolekcji :)
Bardzo ładnie napisane

Dodano po 5 minutach 35 sekundach:
abi pisze: 2021-10-29, 07:47 no tak mowie jak kogos lubie
i czasem sie zapominam #-o
ale juz mu obiecalam ze nie

Dodano po 1 minucie 6 sekundach:
czarny nie wysmiewal kurde! zalowal ze sie nie modlil za swoje !
Jak napisał Skaza: nie znam Czarnego i nie wiem jaką jest osobą, nawet Skaza musiał się wczytać żeby zrozumieć co miał na myśli. Pewnie jakbym go znała, tez odebrałabym to inaczej, a że nie znam, odebrałam źle, przez ikonkę Nie sądze aby to był powód do jakiejś głębokiej awantury. On mnie zablokował i po sprawie. Raczej nikt nikomu w drogę wchodził nie będzie.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5315
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 840 times
Been thanked: 1402 times

Re: Parę słów o kulturze wypowiedzi na forach.

Post autor: abi » 2021-10-29, 08:09

"On mnie zablokował i po sprawie. Raczej nikt nikomu w drogę wchodził nie będzie.".... swietna postawa na katolickim forum ...

Dodano po 1 minucie 52 sekundach:
ja zablokowalam i odblokowalam andeja trzy razy! bo sie staram! a ty - i po sprawie...
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Ciekawa

Re: Parę słów o kulturze wypowiedzi na forach.

Post autor: Ciekawa » 2021-10-29, 11:38

abi pisze: 2021-10-29, 08:09 "On mnie zablokował i po sprawie. Raczej nikt nikomu w drogę wchodził nie będzie.".... swietna postawa na katolickim forum ...

Dodano po 1 minucie 52 sekundach:
ja zablokowalam i odblokowalam andeja trzy razy! bo sie staram! a ty - i po sprawie...
No tak. On mnie nie ja jego. Ale co, mam go przeprosić że mnie zablokował?

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5315
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 840 times
Been thanked: 1402 times

Re: Parę słów o kulturze wypowiedzi na forach.

Post autor: abi » 2021-10-29, 11:40

napisz ze go zle zrozumialas, a ja go namowie zeby nie blokowal
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Ciekawa

Re: Parę słów o kulturze wypowiedzi na forach.

Post autor: Ciekawa » 2021-10-29, 11:47

Abi, ale to że ja go źle zrozumiałam, to nie jest moja wina, bo ja nie miałam intencji złego zrozumienia. To on dał ikonkę, która sugerowałą co innego niż myślał. Trzeba lepiej ikonki dobierać no.A tak w ogóle to nawet nie o ikonkę chodziło, tylko jak Skaza napisał, zna się na stylu ww osoby i ją rozumie.
Nawiasem mówiąc też mogłaś napisać: Źle go zrozumiałaś i tyle. Zdarza się i zdarzy nie raz nie dwa.
Ale wierzę że to było przez przypadek więc po temacie.
O co ma chłop się denerwować moimi , ekhem, dymami? Tobie też radzę mnie zablokować, jak masz nerwa. Po co czytać czyjeś dyrdymały, jeśli są ekhem, "dymowe"? Trzeba dbać o swoje zdrowie psychiczne. Ja jak ktoś mnie tu wkurzał będzie, możliwe że też skorzystam z opcji ignorowania. Po to jest i dobrze, że jest.

ODPOWIEDZ