Parę słów o kulturze wypowiedzi na forach.

Tutaj będą pisane felietony przez redaktorów forum. Katolickie spojrzenie na świat, na Boga, na sprawy wiary. Zapraszam do czytania.
ODPOWIEDZ
wędrowiec

Re: Parę słów o kulturze wypowiedzi na forach.

Post autor: wędrowiec » 2018-06-15, 15:27

W drodze pisze: 2018-06-15, 14:55
wędrowiec pisze: 2018-06-15, 11:50 Ubliżanie na forum powinno być surowo karane.
Jeśli tak nie będzie, odejdą stąd kolejni ludzie.
Mysle, ze wychowywanie przez karanie nie prowadza do dorastania.
A Dezerter, który tu jest uprawniony do karania forumowiczów wygląda na dawno dorosłego.
Co Ty insynuujesz?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Parę słów o kulturze wypowiedzi na forach.

Post autor: Andej » 2018-06-15, 15:30

Tak stoi napisane w Apokalipsie 3.17 Ty bowiem mówisz: "Jestem bogaty", i "wzbogaciłem się", i "niczego mi nie potrzeba", a nie wiesz, że to ty jesteś nieszczęsny i godzien litości, i biedny i ślepy, i nagi.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4119 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Parę słów o kulturze wypowiedzi na forach.

Post autor: Dezerter » 2018-06-15, 20:56

Magnolia pisze: 2018-06-15, 12:08
wędrowiec pisze: 2018-06-15, 11:50 Ubliżanie na forum powinno być surowo karane.
Jeśli tak nie będzie, odejdą stąd kolejni ludzie.
Zacytuj mi proszę gdzie widzisz ubliżanie?

Bo ja widze je tu:
wędrowiec pisze: 2018-06-15, 03:15 Nie widzę nic szczególnego w forum Hioba.
Nazywam je "amerykańskim forum samochodowym" bo więcej tam można się dowiedzieć o samochodach i o amerykańskim stylu życia niż o wierze.
Sprawy wiary są tam martwe.
Gdyby niniejsze forum miało być podobne do tamtego, to na pewno mnie i wielu by tu nie było.
Magnolio z czałym szacunkiem i czytaniem 3 razy - wskaż słowa , które ubliżają?, bo ja ich nie widzę :-\
Widzę natomiast opinię o forum Hioba, można się z nią zgadzać, lub nie , ale gdzie tu ubliżanie?!
wędrowiec pisze: 2018-06-15, 11:50 Ubliżanie na forum powinno być surowo karane.
Jeśli tak nie będzie, odejdą stąd kolejni ludzie.
Zacytuj mi proszę gdzie widzisz ubliżanie?
Wędrowiec pisał w wątku ogólnym "Parę słów o kulturze wypowiedzi na forach." o sprawach ogólnych - nie odnosząc się do nikogo!
Czy ty na forum rzeczywiście nie widzisz "ubliżania"?! - to dlaczego z takim komentarzem zgłaszasz posty :-o
zdecyduj się proszę , wielu innych tez zgłasza mi na pw, że ktoś mu ubliża
skąd więc to twoje zdanie??? - Zacytuj mi proszę gdzie widzisz ubliżanie?
po co ma ci cytować? - chcesz wywołać kłótnie -
- na prawdę nie rozumiem co się z wami dzieje :(
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Magnolia

Re: Parę słów o kulturze wypowiedzi na forach.

Post autor: Magnolia » 2018-06-15, 21:29

Dobrze, Dez, już wyjaśnię. Chcę jednak zaznaczyć, że ja pracuję na słuchaniu ludzi i wyłapywaniu przekazu, jestem na to wyczulona.
Dla mnie zdanie złożone w ten sposób: "nie wyczuwam na forum Hioba żywej wiary" - to jest subiektywna opinia do której każdy ma prawo.
Zdanie, które napisał Wędrowiec : "sprawy wiary są tam martwe" - jest po prostu obelgą.
Od razu budzi się we mnie bunt i oburzenie: kimże jest Wędrowiec by oceniać sprawy czyjejś wiary?!
(W domyśle całej wypowiedzi jest mowa o wierze Hioba)

Nie, nie chcę się kłócić Dez, ale naprawdę dużo cierpliwości wymaga ode mnie czytanie wypowiedzi Wędrowca, bo rzadko pisze coś pozytywnego. Tyle osób próbowało Mu wyjaśnić co jest nie tak w tych wypowiedziach i poprawy nie ma, za to coraz więcej osób jest obrażanych. Jak długo będzie trwała twoja tolerancja Dez?

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4119 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Parę słów o kulturze wypowiedzi na forach.

Post autor: Dezerter » 2018-06-15, 21:49

Sprawy wiary są tam martwe.
Jak to jest o wierze Hioba- to ja chyba ślepy i niemyślący jestem
Moim zdanie jest to o forum Hioba, a właściwie o dziale religijnym tego forum, które jak sam Dominik stwierdził "zamarło prawie całkiem" - uważasz, że Domoinik tez obraża Hioba :-o \
A moiże obaj piszą tylko o fatkach - a ty doszukujesz się "głębi"
Wybacz, ale Administracja ocenia to co czyta a nie to czego ktoś się doszukuje :-s , szczególnie, gdy ktoś się doszukuje czegoś złego- z takim podejściem, to będzie coraz gorzej na forum :(
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Magnolia

Re: Parę słów o kulturze wypowiedzi na forach.

Post autor: Magnolia » 2018-06-15, 22:03

Ja widzę różnicę w zdaniu Dominika, że "dział religijny zamarł prawie całkiem", jest to czytelne stwierdzenie wynikające z obserwacji.
Chcesz powiedzieć, że ja się doszukuję czegoś złego w wypowiedziach na forum?
Czy tylko w wypowiedziach Wędrowca?
A inni tego nie widzą?
W takim razie po co to całe pospolite ruszenie o kulturze wypowiedzi na forum by wyjaśnić, przede wszystkim Wędrowcowi, że Jego sposób wypowiedzi razi innych ? Skoro jest wszystko ok.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4119 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Parę słów o kulturze wypowiedzi na forach.

Post autor: Dezerter » 2018-06-15, 22:34

Nie ma różnicy
"zamarło prawie całkiem"
Sprawy wiary są tam martwe.
za dużo z twojej strony
" wyłapywaniu przekazu, jestem na to wyczulona." - jak sama piszesz
Nie doszukujmy się złych intencji w czyichś postach, bo to forum stanie się nie do zniesienia.
na innych forach pełno hejtu, trollowania, agresji- czasami myślę, że u nas jest za spokojnie i niektórzy doszukują się problemów na siłę- apeluję
zaniechajcie tego!
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

W drodze
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 506
Rejestracja: 11 lut 2017
Has thanked: 7 times
Been thanked: 28 times

Re: Parę słów o kulturze wypowiedzi na forach.

Post autor: W drodze » 2018-06-15, 22:43

Kochany Dez.
Przy takich uwagach , dobrze byloby wskazac te osoby, bo moze sami sie nie domysla, co zreszta jest zrozumiale, przy zasadzie, ze wszyscy sa winni , tylko nie ja.
Ale tutaj ja moge byc winny, tylko chce upewnienia.
Z letnio- nocnymi pozdrowieniami.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Parę słów o kulturze wypowiedzi na forach.

Post autor: Andej » 2018-06-16, 08:54

Czy kpienie jest obrażaniem?
Czy jest przejawem kultury? Właściwie sam odpowiem. Tak, jest przejawem kultury. Ale dość niskiej.
Czy agresja jest przejawem kultury?
Też. A nawet w pewnych subkulturach można ją wysoko oceniać.

Czy normalne jest to, że najwięcej piany na temat kultury biją ci, którzy najmniej jej okazują?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

W drodze
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 506
Rejestracja: 11 lut 2017
Has thanked: 7 times
Been thanked: 28 times

Re: Parę słów o kulturze wypowiedzi na forach.

Post autor: W drodze » 2018-06-16, 09:21

Nie tylko Andeju na temat kultury, lecz w kazdym temacie.
To takie w pewnym sensie sprzezenie zwrotne, jezeli dobrze to okreslilem.

Jezeli odpowiedz wychodzi z czystego serca, czyli rowniez z czystej intencji, to jedynie falszywy odbior, spowodowany niechecia lub wrogoscia do adwersarza , powoduja , ze odbierane sa jako kpina, ktora prowadzi do obrazy.
A co obrazy, to osobe wysoko duchowo zawansowana jest bardzo trudno obrazic, wiem cos na ten temat z doswiadczenia.

Agresja natomiast jest najczesciej spowodowana brakiem argumentow, lub nieustabilizowanym duchowo wnetrzem.

Magnolia

Re: Parę słów o kulturze wypowiedzi na forach.

Post autor: Magnolia » 2018-06-16, 09:27

Dodam od siebie, że jeśli ktoś pisze z czystego serca i ma czyste intencje, a jedynie jest źle odbierany (w co bardzo długo wierzyłam w przypadku Wędrowca) to jest na tyle otwarty na ludzi, że słyszy co do niego piszą i stara się na tyle popracować nad tym co pisze, by docierać do czytelnika jasnym przekazem.
Zgodzę się, że osoby wysoko uduchowione ciężko obrazić, bo są ponadto, szczególnie jeśli są przekonane że to co piszą to czysta ewangelia i sama się obroni. Ale to nie ten przypadek, bo ani ponadto, ani czysta ewangelia, ani argumenty.
Wychodzi jednak na coś zupełnie innego... tak logicznie...

wędrowiec

Re: Parę słów o kulturze wypowiedzi na forach.

Post autor: wędrowiec » 2018-06-16, 09:33

Kulturę wypowiedzi na forum zachowamy wtedy, gdy będziemy starać się się ją utrzymać we własnych wypowiedziach, a nie w cudzych ...

wędrowiec

Re: Parę słów o kulturze wypowiedzi na forach.

Post autor: wędrowiec » 2018-06-16, 09:39

Magnolia pisze: 2018-06-16, 09:27 osoby wysoko uduchowione ciężko obrazić
Aby zachować kulturę wypowiedzi, należy szanować każdego uczestnika forum, a także inne osoby, o których się pisze (choćbyśmy się z nimi nie zgadzali, lub im coś zarzucali).
Obrażać nie należy nikogo, ani osób uduchowionych, ani starego żebraka z kijem wędrowca...
Obrażanie świadczy zawsze o tym, który obraża, a nie o kimkolwiek innym ...

Magnolia

Re: Parę słów o kulturze wypowiedzi na forach.

Post autor: Magnolia » 2018-06-16, 09:42

wędrowiec pisze: 2018-06-16, 09:39
Magnolia pisze: 2018-06-16, 09:27 osoby wysoko uduchowione ciężko obrazić
Aby zachować kulturę wypowiedzi, należy szanować każdego uczestnika forum, a także inne osoby, o których się pisze (choćbyśmy się z nimi nie zgadzali, lub im coś zarzucali).
Obrażać nie należy nikogo, ani osób uduchowionych, ani starego żebraka z kijem wędrowca...
Obrażanie świadczy zawsze o tym, który obraża, a nie o kimkolwiek innym ...
W 100 % się zgadzam! Ale skoro piszesz to cytując moją wypowiedź to rozumiem pouczasz mnie. Więc zacytuj gdzie nie okazuję szacunku każdemu, gdzie obrażam kogokolwiek, gdzie nie pisze z kulturą?!

Tobie się zarzuca obrażanie innych, nie mnie. Ty świadczysz swoimi wypowiedziami o sobie, a ja swoimi o sobie.

wędrowiec

Re: Parę słów o kulturze wypowiedzi na forach.

Post autor: wędrowiec » 2018-06-16, 10:03

Magnolia pisze: 2018-06-16, 09:42 Tobie się zarzuca obrażanie innych, nie mnie.
Czy to do mnie???
Pierwszy raz słyszę. Zauważyłem, że kilka osób nie może się pogodzić z tym, że prezentuję na forum treści, z którymi się nie zgadzają.
Niektóre z tych osób się obraziły, a to nie znaczy, że moje wypowiedzi były obrażające.
Ja szanuję rozmówców, kimkolwiek by nie byli.

ODPOWIEDZ