Strona z modlitwami

Tutaj znajdziesz regulamin forum oraz wszystkie inne ważne informacje. Zamieszczane są w nim także ogłoszenia o sprawach związanych z forum.
apis

Re: Strona z modlitwami

Post autor: apis » 2020-10-03, 17:21

No, to niech zdrowi nagrywają, ale niech nie słuchają i nie modlą się z tym. Z nagrywaniem trzeba mieć jednak umiar. Tzn. można nagrać dużo modlitw, ale lepiej w odstępach czasu, a nie jedna po drugiej. Ja nikomu życia duchowego nie będę dyktować, ale widzę, co się dzieje, że wszędzie tylko te inicjatywy internetowe, a modlitwy coraz mniej.

Dominik

Re: Strona z modlitwami

Post autor: Dominik » 2020-10-03, 17:45

Przyznam się, że ja nie modlę się tymi modlitwami. Czasem odsłucham kilka, niektóre dodadzą mi energii, siły, jak ich wysycham to modlę się własny,mi słowami. Traktuje je jako inspiracje do modlenia się samemu później.

Magnolia

Re: Strona z modlitwami

Post autor: Magnolia » 2020-10-04, 09:33

apis pisze: 2020-10-03, 17:21 No, to niech zdrowi nagrywają, ale niech nie słuchają i nie modlą się z tym. Z nagrywaniem trzeba mieć jednak umiar. Tzn. można nagrać dużo modlitw, ale lepiej w odstępach czasu, a nie jedna po drugiej. Ja nikomu życia duchowego nie będę dyktować, ale widzę, co się dzieje, że wszędzie tylko te inicjatywy internetowe, a modlitwy coraz mniej.
W pierwszym zdaniu mówisz innym co mają robić, a w czwartym piszesz że nie chcesz dyktować innym życia duchowego... nie widzisz sprzeczności ?

Tak, masz rację każdy powinien się modlić sam, budować swoją relację z Bogiem w ciszy i skupieniu.
Ale zauważyłam, że mało osób wie jak to robić, aby modlitwa skutecznie budowała ta relację. Mało osób wie jak rozmawiać z Bogiem i jak otwierać przed Nim serce. Natomiast jest w nich pragnienie modlenia się i uczenia modlitwy. Dla takich osób nagrywamy i robimy te filmy.
Bo od kogo mamy się uczyć modlitwy skutecznej jesli nie od świętych? Oni zbudowali piękna relację z Bogiem i uczą nas oddawania Bogu swojego życia, serca, umysłu i woli.

Przy tym projekcie pracuje ponad 10 osób głęboko wierzących i rozmodlonych, każde z tych osób zrozumiało i doceniło ideę projektu, w miarę wolnego czasu nagrywają modlitwy, sami je odkrywają, i robią to dla siebie i dla innych.
Sama zauważyłam na sobie jak to wpływa na rozmodlenie, na umiejętność modlitwy osobistej.
Modlitwa w internecie nie ma zastąpić nam modlitwy osobistej, ale może nas jej nauczyć i może nas przybliżyć do Boga.

apis

Re: Strona z modlitwami

Post autor: apis » 2020-10-04, 11:44

Jeśli Wam pomaga, to dobrze. Ja się trzymam od tego z daleka.
Po modlitwach online w czasie pandemii czuję się mniej skupiona niż wcześniej. Nie umiem się modlić własnymi słowami, formułkami też trudniej.
Obawiam się, że innych czeka to samo. Wspomnicie moje słowa.

Pompieri
Gaduła
Gaduła
Posty: 866
Rejestracja: 28 wrz 2020
Has thanked: 419 times
Been thanked: 146 times

Re: Strona z modlitwami

Post autor: Pompieri » 2020-10-04, 22:02

A ja modle sie z mszalu Rzymskiego.
Ostatnio bywam na nabozenstwach baptystow ( jako szofer woze pena osobe w potrzebie do zboru baptystow ). Ona ma swoje nabozenstwo, a ja w tym czasie mam swoja katolicka liturgie z Mszalu.
Czy to ma komus przeszkadzac? Nie rozumiem Twego tonu.

Dominik

Re: Strona z modlitwami

Post autor: Dominik » 2020-11-07, 20:15

Mo że mamy jakiegoś copywritera na forum?

Chodzi o zrobienie krótkich, na jakieś 500 - 600 znaków opisów do kategorii modlitw

Droga krzyżowa
Egzorcyzmy
Inne modlitwy Maryjne
Katechizm
Koronki
Krucjata modlitwy
Litania
modlitwa małżeńska
Modlitwy do Aniołów
Modlitwy do Ducha świętego
Modlitwy do świętych
Modlitwy po Komunii świętej
Modlitwy pokutne
Modlitwy poranne
Modlitwy ułożone przez świętych
Modlitwy wieczorne
Modlitwy za kapłanów
Modlitwy za zmarłych
Modlitwy żołnierskie
Nowenny

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Strona z modlitwami

Post autor: Andej » 2020-11-07, 22:07

apis pisze: 2020-10-04, 11:44 Jeśli Wam pomaga, to dobrze. Ja się trzymam od tego z daleka.
Po modlitwach online w czasie pandemii czuję się mniej skupiona niż wcześniej. Nie umiem się modlić własnymi słowami, formułkami też trudniej.
Obawiam się, że innych czeka to samo. Wspomnicie moje słowa.
A ja przeciwnie. Uważam, że modlitwa własnymi słowami jest pełniejsza. A do takich zaliczam rozważania różańcowe. Rozważanie Modlitwy Pańskiej. W rozważaniach wciąż mogę odkrywać nowe treści. Pogłębiać je. Znajdować nowe wskazówki do życia.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13689
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Strona z modlitwami

Post autor: sądzony » 2020-11-08, 12:39

Ja rozróżniam i praktykuję (z różną intensywnością) kilka „rodzajów” modlitwy:
1. Medytacja.
2. Kontemplacja.
3. Rozmowa (podzięka, przeprosiny, prośba).
4. Rozważania.
5. Modlitwa tradycyjna (zwykle Ojcze Nasz).
6. Czasem wydaje mi się, że modlę się czynem:

Kiedyś (w lutym) zacząłem zmywać kubki po koleżance (ona nigdy nie ma czasu i trochę na przekór własnemu ego
– bo nie chciała zmyć po mnie widelca). Przez długi czas o tym nie wiedziała.

Z czasem zacząłem zmywać też już inne kubki spotkane w zlewie. Gdy się koleżanka dowiedziała, że zmywam też inne
straciła poczucie wyjątkowości i zapytała: „dlaczego zmywasz też inne kubki”;
odpowiedziałem: „z miłości”;
a ona: „z miłości do kogo?”;
odpowiedziałem: „nie wiem”.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Dominik

Re: Strona z modlitwami

Post autor: Dominik » 2020-11-24, 22:41

Gdybyście mieli jakieś modlitewniki na wydaniu to chętnie je przygarnę.
Ewentualnie możecie porobić parę zdjęć swoim modlitewnikom, modlitw i mi je wysłać, ja je już przepisze.

Chodzi o ubogacenie strony w mniej znane modlitwy, by nie powielać ich z innych stron. Kilka z jednego modlitewnika, kilka z innego itd.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Strona z modlitwami

Post autor: Jozek » 2020-11-24, 23:13

Dominik pisze: 2020-10-03, 17:45 Przyznam się, że ja nie modlę się tymi modlitwami. Czasem odsłucham kilka, niektóre dodadzą mi energii, siły, jak ich wysycham to modlę się własny,mi słowami. Traktuje je jako inspiracje do modlenia się samemu później.
To chyba najlepsze podejscie, bo prowadzi do samodzielnego myslenia i rozwazania slow.
Czasem trafi sie na taka perelke, ktora akurat pasuje do nas samych i wtedy mozna ja w pewnym sensie kopiowac w swojej modlitwie i rozwazac wlasne zycie w rozmowie z Bogiem.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Dominik

Re: Strona z modlitwami

Post autor: Dominik » 2020-11-24, 23:17

Na takie perełki coraz częściej trafiam na kanale :-)

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Strona z modlitwami

Post autor: Jozek » 2020-11-24, 23:20

Moze trzeba by dodac do tego jakies wskazowki, przyklady, ktore naprowadza kozystajacych z kanalu na wlasciwe rozumienie modlitwy w ogole.
Dla mnie to sa po prostu wzory z ktorych mozna czerpac, a nie powtarzac, jak mantry.
Pamietam taka mysl, nie wiem skad, "kazda rzecz nalezy do tego kto czyni ja lepsza".
Ostatnio zmieniony 2020-11-24, 23:23 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Informacje i ogłoszenia”