Opłaty za serwer

Tutaj znajdziesz regulamin forum oraz wszystkie inne ważne informacje. Zamieszczane są w nim także ogłoszenia o sprawach związanych z forum.
Dominik

Re: Opłaty za serwer

Post autor: Dominik » 2019-04-29, 19:26

2019-04-29 Wpłata anonimowa - 50zł, stan skarbonki +300,62
2019-04-29 Opłata za hosting - 244,77zł, stan skarbonki +55,85

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Opłaty za serwer

Post autor: Dezerter » 2019-04-29, 23:45

Dziękujemy darczyńcom - dzięki , którym możemy spokojnie i na dobrym serwerze stabilnie i bezpiecznie funkcjonować.
A temu, który technicznie nad tym czuwa i ogarnia - niech Bóg błogosławi i prostuje jego ścieżki.
A po ludzku dodam, że dzisiaj rozliczyłem się z podatku i 1% na wiadomy cel przekazałem.
szalom
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Dominik

Re: Opłaty za serwer

Post autor: Dominik » 2019-04-30, 10:12

Co do 1% podatku. By móc wypłacić uzbierane pieniądze to muszę pierw przedstawić rachunki, np. za rehabilitację, edukację, itp.
Jeśli ktoś nie chciał by przekazywać 1% na moją rehabilitację, a wolał by przekazać 1% na forum to niech przekaże go mi i powiadomi mnie o tym, podając kwotę 1%.
Ja taki 1% wydam na opłaty za forum,,, np. przekażecie 20zł, ja fundacji wyśle fakturę za domenę 60zł z prośbą o wpłatę 20zł na konto firmy od hostingu. Podobnie możemy zrobić z darowizną.
Po prostu domyślnie całą kwotę przeznaczam na rehabilitację, ale możecie zaznaczyć na co mam ją wydać. Czy to na nowy wózek, na turnus rehabilitacyjny, czy na opłaty związane z zainteresowaniami.

Dodano po 3 minutach 23 sekundach:
Trochę to może wyglądać na kombinowanie,,, ale przecież forum to moje zainteresowanie, pasja za które fundacja wypłaca uzbierane pieniądze,,, i tak to traktujmy :)

Tylko pamiętajcie, jeśli zdecydujecie się na taką formę wsparcia to napiszcie mi PW. Nie wiem czy fundacja przekaże mi wskazany przez Was cel.
Ostatnio zmieniony 2019-04-30, 10:15 przez Dominik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Opłaty za serwer

Post autor: Dezerter » 2019-04-30, 23:00

Trochę za późno te instrukcje.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Dominik

Re: Opłaty za serwer

Post autor: Dominik » 2019-04-30, 23:05

Będzie na przyszły rok, a na ten metoda z darowizną, jak ktoś chce od podatku odliczyć, np. ma firmę i ma taką możliwość.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Opłaty za serwer

Post autor: Andej » 2019-05-02, 13:21

A jak nie ma firmy, tylko emeryturę? Mam nadzieję, że nigdy nie jest za późno.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Dominik

Re: Opłaty za serwer

Post autor: Dominik » 2019-05-02, 13:36

Od emerytury chyba też można coś odpisać, ale dobrze jest. Stan skarbonki do końca tego roku jest wystarczający.
Pojawią się ogłoszenia zbiórki niebawem na FaceBooku głównie, ale z wpłatami niech się wykażą inni, z po za forum ludzie. Będzie to pewna forma reklamy forum.
Zobaczymy też na co można liczyć,,, może znajdzie się jakiś sponsor na nagrody w konkursach forumowych :)

Dominik

Re: Opłaty za serwer

Post autor: Dominik » 2019-05-03, 14:06

2019-05-02 Wpłata anonimowa - 100zł, stan skarbonki +155,85

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Opłaty za serwer

Post autor: Dezerter » 2019-05-03, 22:27

Darczyńcom dziękujemy za wsparcie - prosimy o dalsze wsparcie, bo mamy kilka dobrych pomysłów na wydanie tych pieniędzy. :)
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Dominik

Re: Opłaty za serwer

Post autor: Dominik » 2019-05-05, 20:59

Tak, mamy kilka pomysłów. Żeby nie było, że wydajemy uzbierane pieniądze na co inne, niż na opłaty za hosting i domenę,,, to ustalamy że obecnie uzbierana kwota 155zł jest zarezerwowane na te opłaty.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Opłaty za serwer

Post autor: Dezerter » 2019-05-05, 22:42

Dominik pisze: 2019-05-05, 20:59 Tak, mamy kilka pomysłów. Żeby nie było, że wydajemy uzbierane pieniądze na co inne, niż na opłaty za hosting i domenę,,, to ustalamy że obecnie uzbierana kwota 155zł jest zarezerwowane na te opłaty.
Oczywiście - rozpędziłem się z komentarzem i pomieszałem zbiórkę aktualną z przyszłą planowaną.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Dominik

Re: Opłaty za serwer

Post autor: Dominik » 2019-05-06, 07:55

To też moja wina, niedopowiedzielismy sobie wszystkiego wcześniej.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Opłaty za serwer

Post autor: Andej » 2019-05-06, 11:17

Czy myślałeś Dominku,
o założeniu sklepiku?
Kiedyś chciałem, ale nikt nie poprowadził mnie za rączkę. Ale może Ty chciałbyś i dąłbyś radę. Wprawdzie teraz wszystkiego wszędzie pełno, ale sądzę, że znaleźlibyśmy lukę. Towar by się znalazł. Mam także maluteńki pomyślik na malutki przedmiot, który kiedyś (ok. 40 lat temu) był w wielu miejscach, a obecnie nigdzie go nie ma. Taki malutki krzyżyk do wpinania w klapę marynarki, czy garsonki. Ale wiele innych też możliwych.
Oprócz problemu technicznego, problem prawny i dotyczący też rozliczeń finansowych. Oraz początkowy kapitał. Niestety, nie prowadzę firmy, nie znam księgowości, nie ma kapitału ... tylko durne pomysły.
Gdyby była możliwość prowadzenia sklepiku, to powyszukiwałbym dostawców taniutkich przedmiotów. Ale nawet na takie drobiazgi trzeba więcej niż kilka stówek.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Dominik

Re: Opłaty za serwer

Post autor: Dominik » 2019-05-06, 13:43

Jest coś takiego jak działalność niezarejestrowana, pod warunkiem, że przychód nie przekroczy 50% minimalnego wynagrodzenia w ciągu miesiąca.
Trzeba by się zapoznać z przepisami, z tego co czytałem to ZUSu się nie płaci. Księgowości skarbówka ponoć nie zdefiniowała co trzeba dokładnie robić ale warto notować np.
sprzedaż nr 009, 5/kwiecień/2019, Krzyżyk/Jan Kowalski 15zł.
i wydruk wpłaty z banku

Na allibabie są krzyżyki do przypinania
https://www.alibaba.com/product-detail/ ... 3395u8brrd
https://www.alibaba.com/product-detail/ ... 3395u8brrd
od 20 do 90 centów za sztukę.
Alibaba to taki chiński sklep do hurtowych zakupów
Tylko to już kupowanie w ciemno, nie wiadomo jaka jakość.

Na pewno jakiś pomysł to jest ze sklepikiem.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Opłaty za serwer

Post autor: Andej » 2019-05-06, 17:33

Syn wiele razy kupował w Aleexpress. I u jakichś innych Chińczyków. Bez problemów. Ale czasem towar szedł 4 miesiące.
Za sto baksów można kupić kilkaset krzyżyków. A potem zrobić małe okienko na stronie głównej. I jeszcze różańce. Ta, aby mieć ze 3 - 4 pozycje w granicach jakiegoś tysiąc. Chyba tyle byśmy byli w stanie uciułać.
W razie kłopotów nawet w postaci pożyczek, które byłyby warunkowo zwracane dopiero po osiągnięciu przychodu.
Ale dobrze byłoby pogadać z kimś, kto prowadzi firmę lub pracuje w firmie, w której jest księgowa, jakiś prawnik. Wtedy można lepiej poznać koncepcję prawną i ocenić ryzyko z tym związane.

Można pomarzyć. Gdyby się rozkręciło, to można by było pomyśleć o personalizacji takich krzyżyków czy innych pinsów.

A wtedy, gdy już powstanie wielka fabryka, to zamówić wlepki do wprasowywania na t-shirty. I kolejnym towarem zalać rynek. Obawiam się jednak, że na rozważaniach się skończy.

Gdybym się jednak mylił i udało się:
- rozeznać prowadzenie "interesu",
- zebrać deklaracje wpłat wystarczających na rozruch,
to byłoby miło.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Zablokowany

Wróć do „Informacje i ogłoszenia”