Nowe forum :-)

Tutaj znajdziesz regulamin forum oraz wszystkie inne ważne informacje. Zamieszczane są w nim także ogłoszenia o sprawach związanych z forum.
ODPOWIEDZ
Dominik

Nowe forum :-)

Post autor: Dominik » 2016-04-10, 22:49

Jak widzicie mamy nowe forum. Jeśli nie możecie się zalogować to skorzystajcie z funkcji przypomnij hasło.
Jeśli macie problemy piszcie na saper82(małpeczka)gmail.com

Będę w międzyczasie poprawiał literówki itp na forum, ale z grubsza będzie takie jakie jest teraz. Macie propozycje zmian kolorków, itp, też piszcie o tym, ale w tym temacie już.

ShoutBox pojawi się w ciągu kilku dni.

Dominik

Re: Nowe forum :-)

Post autor: Dominik » 2016-04-11, 07:59

Tutaj macie link do resetowania haseł
http://zchrystusem.pl/ucp.php?mode=sendpassword

bez tego się nie obejdzie, Nowe forum nie odczyta starych haseł, gdyż są w inny sposób szyfrowane, więc hasło trzeba zresetować powyższym linkiem.

Awatar użytkownika
Czernin
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 424
Rejestracja: 23 sie 2015
Lokalizacja: Mazowieckie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Re: Nowe forum :-)

Post autor: Czernin » 2016-04-11, 21:51

Meldowac się. Jak Wam sie forum podoba, jakas recenzja, roznica między starym forum a tym?
Poznacie prawdę a prawda was wyzwoli (J 8, 32)

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Nowe forum :-)

Post autor: Dezerter » 2016-04-11, 22:05

Na nowym forum jest coś gorszego niż na starym
po wejściu do wątku na starym forum od razy pojawiał się pierwszy nieprzeczytany post - i tak powinno być!
a teraz wskakuje pierwszy post - bez sensu!
proszę to zmienić bo jest to uciążliwość

Druga sprawa - okrągłe okienka awatarów zniekształcają - lepsze są kwadratowe
Trzecia - za słabo jest widoczne cytowanie zlewa się z tłem, trzeba by bardziej wyróżnić , zróżnicować
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Dominik

Re: Nowe forum :-)

Post autor: Dominik » 2016-04-11, 22:22

Myślę że to forum jest czytelne, wystarczy tylko trochę, niespecjalnie się rozejrzeć, np. gdzie jest przycisk do pisania nowego posta, itp.

Stare forum było oparte na plikach z przed 15 lat, wiele użytych rzeczy w nich od lat nie jest używana w obecnych stronach z różnych względów. Mam tu na myśli rzeczy który zwykły użytkownik nie widzi, a które odpowiadają za bezpieczeństwo i funkcjonalność strony.

Dezerter, powoli wszystko dopracujemy :-)

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Nowe forum :-)

Post autor: Dezerter » 2016-04-11, 22:37

Dzięki za kwadraty
Czemu Konik nie ma widocznego user miesiąca?
zakliknąłem mu, ale nadal nie jest jakoś szczególnie widoczny, wyróżniony?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Dominik

Re: Nowe forum :-)

Post autor: Dominik » 2016-04-11, 22:55

Dobra lecę spać

Dzięki Dezerter za uwagi, cytat ma już ciemniejsze tło, ale avatary nadal są ciut złe. Jutro po pracy będę kontynuował poprawki, np, teraz mamy po kilka rejestracji dziennie botów, więc im utrudnię rejestracje.

Awatar użytkownika
Migdałek
Bywalec
Bywalec
Posty: 130
Rejestracja: 23 sie 2015
Been thanked: 14 times

Re: Nowe forum :-)

Post autor: Migdałek » 2016-04-13, 00:02

Powiększcie czcionkę, zwiększcie kontrast lub ściemnijcie litery, jak się mocno nie przyglądam widzę tylko rozmazane plamy, moje oczy tego nie przetrwają

Aron II

Re: Nowe forum :-)

Post autor: Aron II » 2016-04-13, 06:54

Szczerze mówiąc nie przypadło mi do gustu.

Ps. Już jest ok. Nie wiedziałem że można zmienić sobie skórkę. Zmieniłem na Prosilver II i od biedy może być. :-(

Dominik

Re: Nowe forum :-)

Post autor: Dominik » 2016-04-13, 12:29

Migdałek pisze:Powiększcie czcionkę, zwiększcie kontrast lub ściemnijcie litery, jak się mocno nie przyglądam widzę tylko rozmazane plamy, moje oczy tego nie przetrwają
Sugestia spełniona, czcionka w postach trochę większa i ciemniejsza, w innych miejsca nie, ale jak coś to pisz, myślę że głównie o czytanie postów Ci chodziło.
W sumie dobry pomysł, forum nadal ładnie wygląda, a jak ma to komuś pomóc, to dlaczego nie zrobić drobnej zmiany.

//edit
Może teraz jest ona za ciemna :-) troszkę ją rozjaśnię, ale to potem.

Awatar użytkownika
Migdałek
Bywalec
Bywalec
Posty: 130
Rejestracja: 23 sie 2015
Been thanked: 14 times

Re: Nowe forum :-)

Post autor: Migdałek » 2016-04-18, 01:42

Dominik pisze:
Migdałek pisze:Powiększcie czcionkę, zwiększcie kontrast lub ściemnijcie litery, jak się mocno nie przyglądam widzę tylko rozmazane plamy, moje oczy tego nie przetrwają
Sugestia spełniona, czcionka w postach trochę większa i ciemniejsza, w innych miejsca nie, ale jak coś to pisz, myślę że głównie o czytanie postów Ci chodziło.
W sumie dobry pomysł, forum nadal ładnie wygląda, a jak ma to komuś pomóc, to dlaczego nie zrobić drobnej zmiany.

//edit
Może teraz jest ona za ciemna :-) troszkę ją rozjaśnię, ale to potem.
dziękuje, same posty wyglądają już dużo lepiej choć zmieniając hasło musiałam mrużyć oczy by odczytać punkty panelu i jak piszę post wciąż jest jasna czcionka.

Awatar użytkownika
Migdałek
Bywalec
Bywalec
Posty: 130
Rejestracja: 23 sie 2015
Been thanked: 14 times

Re: Nowe forum :-)

Post autor: Migdałek » 2016-04-18, 02:04

Przejrzałam zmiany stylu, ale pozostałe wydały mi się bardziej chaotyczne i w dodatku tam był problem z SB a tu jest fajne wyświetlanie profili, podział postów na nieprzeczytanie, nowe i itp. oraz powiadomienia. Kombinuje czy sama sobie nie mogę strony/czcionki powiększyć/podrubić ale chyba nie. W każdym razie posty widzę bez problemu więc jest szansa (dogonić szympansa :-D ), damy radę

Dominik

Re: Nowe forum :-)

Post autor: Dominik » 2016-04-18, 20:06

Piszecie, męczcie mnie. Powiększę i ściemnię czcionkę w edycji posta :-)

Szukałem dodatku do forum, taki dla osób słabowidzących, co w prosty sposób zmienia się wielkość czcionki i kontrast. Oczywiście, takie coś można dostosować dla nas wszystkich, ktoś np. dobrze widzi, ale nie pasuje mu kolorystyka, robi jeden klik i kolory się zmieniają na forum.

//edit
czcionka powiększona i ściemniona w edycji posta, jeszcze kilka tygodni i wspólnie dopracujemy forum :-)

Obecnie chyba nie ma dodatkowych styli kompatybilnych z shoutboxem. Będę chciał zmienić shoutboxa, dograć kilka styli, one powinny być już dobre.

Awatar użytkownika
Migdałek
Bywalec
Bywalec
Posty: 130
Rejestracja: 23 sie 2015
Been thanked: 14 times

Re: Nowe forum :-)

Post autor: Migdałek » 2016-04-19, 02:41

[quote="Dominik"]Piszecie, męczcie mnie. Powiększę i ściemnię czcionkę w edycji posta :-)

Szukałem dodatku do forum, taki dla osób słabowidzących, co w prosty sposób zmienia się wielkość czcionki i kontrast. Oczywiście, takie coś można dostosować dla nas wszystkich, ktoś np. dobrze widzi, ale nie pasuje mu kolorystyka, robi jeden klik i kolory się zmieniają na forum.


czcionka powiększona i ściemniona w edycji posta, jeszcze kilka tygodni i wspólnie dopracujemy forum :-)

Obecnie chyba nie ma dodatkowych styli kompatybilnych z shoutboxem. Będę chciał zmienić shoutboxa, dograć kilka styli, one powinny być już dobre. [/quote]

Dziękuję :-D jest super :-D mam sporą wadę choć całkiem nieźle skorygowaną i na co dzień widzę dobrze jednak w niektórych warunkach mimo wszystko wzrok mi szwankuje

A stronę główną ruszałeś?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Informacje i ogłoszenia”