JEZUS na stadionie (Warszawa)

Jeśli nie wiesz gdzie zamieścić swój temat lub nie psuje on nigdzie indzie to napisz go tutaj.
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: JEZUS na stadionie (Warszawa)

Post autor: Andej » 2017-11-11, 18:06

Działania Boga warto odróżnić od autosugestii. Pod wpływem wydarzeń może nastąpić przełom. Uzdrowienie, też. Ten przełom może też być owocem zbiorowej reakcji na prowadzącego. Sądzę jednak, że efekty bożej interwencji są trwałe. Wsza, jeśli Bóg coś czyni, to doprowadza do finału. Niestety, jestem sceptykiem. Nie odrzucam możliwości. Ale też nie uważam, aby Bóg miał za nas załatwiać nasze sprawy. Może znacznie więcej działa przez "zmuszanie" nas do udzielania innym pomocy?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: JEZUS na stadionie (Warszawa)

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-11-12, 10:30

Dezerter pisze:
Marek_Piotrowski pisze:To wpadła jak śliwka w kompot...
Znam tych ludzi, znam człowieka z sąsiedniej miejscowość, który z luzaka i imprezowicza będącego daleko od Kościoła dzięki KJCh nie tylko się nawrócił, ale i przyjął święcenia kapłańskie i jest dobrym księdzem - oto owoce.
Prowadziliśmy wspólne uwielbienia z KJCH, - ja nie mam zastrzeżeń do nich - chociaż czytałem wiele :(
Generalnie... nie generalizujmy :!:
Wybacz, ale byłem w KJCH dwa lata. Co prawda dawno, ale od czasu do czasu piszą do mnie nowi skrzywdzeni...(mnie nie skrzydzono). Wiem też co mają na stronach.
Jesli ktoś może, niech trzyma się od nich jak najdalej.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: JEZUS na stadionie (Warszawa)

Post autor: Dezerter » 2017-11-12, 18:37

Marek_Piotrowski pisze:
Dezerter pisze:
Marek_Piotrowski pisze:To wpadła jak śliwka w kompot...
Znam tych ludzi, znam człowieka z sąsiedniej miejscowość, który z luzaka i imprezowicza będącego daleko od Kościoła dzięki KJCh nie tylko się nawrócił, ale i przyjął święcenia kapłańskie i jest dobrym księdzem - oto owoce.
Prowadziliśmy wspólne uwielbienia z KJCH, - ja nie mam zastrzeżeń do nich - chociaż czytałem wiele :(
Generalnie... nie generalizujmy :!:
Wybacz, ale byłem w KJCH dwa lata. Co prawda dawno, ale od czasu do czasu piszą do mnie nowi skrzywdzeni...(mnie nie skrzydzono). Wiem też co mają na stronach.
Jesli ktoś może, niech trzyma się od nich jak najdalej.
Marku - tymi samymi słowami odradzał mi mój były proboszcz Odnowę, a dzisiaj jak się spotkaliśmy i mu powiedziałem, że jestem od 3 lat w ODŚw, to sam się przyznał, że on też prowadzi wspólnotę B-) .
Proponuj osobne wątki dla KJCH i neo i rzetelnie przeprowadzony przewód sądowy ;) - myślę, że obrońcy i oskarżyciele się znajdą a osąd wydają czytający.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: JEZUS na stadionie (Warszawa)

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-11-12, 21:50

Nie chcę odkurzać tamtych wspomnień. Nie póki to nie jest konieczne.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe Tematy Chrześcijańskie”