JEZUS na stadionie (Warszawa)

Jeśli nie wiesz gdzie zamieścić swój temat lub nie psuje on nigdzie indzie to napisz go tutaj.
Maggy

JEZUS na stadionie (Warszawa)

Post autor: Maggy » 2016-12-28, 15:08

Czy ktos sie wybiera z Krakowa ( ewentualnie innych miejscowosci), na uwielbienie Jezusa na stadionie w Warszawie prowadzone ks. J. Bashoborem ? Bilet kosztuje 60 zl ale warto, bylam kiedys na podobnym wydarzeniu, niesamowite przezycie.
http://jezusnastadionie.pl/

Awatar użytkownika
ciasteczkowy_potfur
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 16 paź 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 59 times
Been thanked: 112 times

Re: JEZUS na stadionie (Warszawa)

Post autor: ciasteczkowy_potfur » 2016-12-28, 17:27

Cóż, w kosciołąch można uwielbiac Jezusa za darmo :D

wybrana

Re: JEZUS na stadionie (Warszawa)

Post autor: wybrana » 2016-12-28, 19:10

Maggy pisze:Czy ktos sie wybiera z Krakowa ( ewentualnie innych miejscowosci), na uwielbienie Jezusa na stadionie w Warszawie prowadzone ks. J. Bashoborem ? Bilet kosztuje 60 zl ale warto, bylam kiedys na podobnym wydarzeniu, niesamowite przezycie.
http://jezusnastadionie.pl/
Ja byłam na tych uroczystościach w 2013 roku i 2015 roku. W 2017 również pojadę, bo żeby zrozumieć jak piękna jest ta uroczystość, to po prostu trzeba tam być. Gorąco polecam.
Na pewno w Krakowie będą organizowane z Kościołów takie wyjazdy, bo Kościołach w całej Polsce są organizowane.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4119 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: JEZUS na stadionie (Warszawa)

Post autor: Dezerter » 2016-12-28, 19:46

wybrana pisze:
Maggy pisze:Czy ktos sie wybiera z Krakowa ( ewentualnie innych miejscowosci), na uwielbienie Jezusa na stadionie w Warszawie prowadzone ks. J. Bashoborem ? Bilet kosztuje 60 zl ale warto, bylam kiedys na podobnym wydarzeniu, niesamowite przezycie.
http://jezusnastadionie.pl/
Ja byłam na tych uroczystościach w 2013 roku i 2015 roku. W 2017 również pojadę, bo żeby zrozumieć jak piękna jest ta uroczystość, to po prostu trzeba tam być. Gorąco polecam.
Na pewno w Krakowie będą organizowane z Kościołów takie wyjazdy, bo Kościołach w całej Polsce są organizowane.
Całkowicie popieram stanowisko Wybranej, bo mimo, że na stadionie nigdy nie byłem, to byłem na spotkaniu z Bashaborą i wiem, że to Boży człowiek, który prowadzi do Boga. Polecam każdemu, kto ma okazję jechać poznać ten rodzaj duchowości katolickiej.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Maggy

Re: JEZUS na stadionie (Warszawa)

Post autor: Maggy » 2017-01-02, 00:20

wybrana pisze:
Maggy pisze:Czy ktos sie wybiera z Krakowa ( ewentualnie innych miejscowosci), na uwielbienie Jezusa na stadionie w Warszawie prowadzone ks. J. Bashoborem ? Bilet kosztuje 60 zl ale warto, bylam kiedys na podobnym wydarzeniu, niesamowite przezycie.
http://jezusnastadionie.pl/
Ja byłam na tych uroczystościach w 2013 roku i 2015 roku. W 2017 również pojadę, bo żeby zrozumieć jak piękna jest ta uroczystość, to po prostu trzeba tam być. Gorąco polecam.
Na pewno w Krakowie będą organizowane z Kościołów takie wyjazdy, bo Kościołach w całej Polsce są organizowane.
Jakby byl organizowany wyjazd z jakiejs parafii w Krakowie to by mnie urzadzalo. : ) A wiesz moze cos wiecej na ten temat np ktore parafie wczesniej sie tym zajmowaly? Na razie nie znalazlam zadnych informacji na ten temat na necie, ale moze jeszcze za wczesnie.

wybrana

Re: JEZUS na stadionie (Warszawa)

Post autor: wybrana » 2017-01-02, 13:52

Maggy pisze:
wybrana pisze:
Maggy pisze:Czy ktos sie wybiera z Krakowa ( ewentualnie innych miejscowosci), na uwielbienie Jezusa na stadionie w Warszawie prowadzone ks. J. Bashoborem ? Bilet kosztuje 60 zl ale warto, bylam kiedys na podobnym wydarzeniu, niesamowite przezycie.
http://jezusnastadionie.pl/
Ja byłam na tych uroczystościach w 2013 roku i 2015 roku. W 2017 również pojadę, bo żeby zrozumieć jak piękna jest ta uroczystość, to po prostu trzeba tam być. Gorąco polecam.
Na pewno w Krakowie będą organizowane z Kościołów takie wyjazdy, bo Kościołach w całej Polsce są organizowane.
Jakby byl organizowany wyjazd z jakiejs parafii w Krakowie to by mnie urzadzalo. : ) A wiesz moze cos wiecej na ten temat np ktore parafie wczesniej sie tym zajmowaly? Na razie nie znalazlam zadnych informacji na ten temat na necie, ale moze jeszcze za wczesnie.
Myślę, że to zbyt wcześnie na taką organizację. Pewnie w najprędzej ok.marca będą organizować. Nie mieszkam w tym rejonie Polski. Musisz podzwonić po parafiach w twoich okolicach. Aby jechać nie musisz należeć do danej parafii. Z tego co wiem, to nawet w małych miejscowościach były takie wyjazdy organizowane. Może również obserwuj ogłoszenia parafialne w internecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: JEZUS na stadionie (Warszawa)

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-01-02, 16:50

Osobiście jestem bardzo sceptyczny - tego typu imprezy sprowadzają wiarę do przeżycia. Nadto bardzo zniechęciły mnie, towarzyszące pierwszym spotkaniom, nagłaśniane przez organizatorów wieści o rzekomych wskrzeszeniach (macierzysta diecezja o. Bashabory nie potwierdziła tych rewelacji).
Dopuszczam jednak możliwość że była to nadgorliwość organizatorów, nie samego kaznodziei.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4119 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: JEZUS na stadionie (Warszawa)

Post autor: Dezerter » 2017-01-04, 12:45

Marku o wskrzeszeniach Bashabory była na 99% informacja w filmie dokumentalnym "Duch" - kilku katolickich charyzmatyków deklaruje dążenie do wskrzeszeń np Donald Turbitt - potwierdził taki zamiar w rozmowie ze mną.
Pamiętaj o słowach Jezusa - "i większe rzeczy będziecie czynić niż ja"
tak, że ja przeciwwskazań "formalnych" nie widzę
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: JEZUS na stadionie (Warszawa)

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-01-04, 23:32

Ja nie widzę problemu w samej możliwości wskrzeszeń - tylko w rozbieżności pomiędzy wiadomością o wskrzeszeniach w "reklamie" tych spotkań a odpowiedzią kurii diecezjalnej o.Bashabory na zadane pytanie o te wskrzeszenia (kuria stanowczo nie potwierdziła).

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: JEZUS na stadionie (Warszawa)

Post autor: Andej » 2017-01-05, 12:08

Obawa duża zachodzi, że działanie Bashabory uznane za magię zostanie. Ludzie pragną i oczekują cudów. Kolportują informacje. Przychodzą tłumy chorych. Każdy liczy na to, że zostanie uzdrowiony. A to się zdarza, ale regułą nie jest i nie będzie.
Potem ludzie odchodzą. Jedni zachwyceni, inni uzdrowieni, a jeszcze inni oszukani.
Uważam, że należny przywrócić odpowiednią wagę między sensacją a ewangelizacją. Wierzę w to, że Bóg może każdego obdarzyć zdrowiem lub umiejętnością przywracania zdrowia innym. Ale jaki jest tego sens? Przecież Jezus, gdy nauczał, nie musiał uzdrawiać poszczególnych osób. Mógł uzdrowić wszystkich na raz. Czy teraz Bóg nie może jednym słowem unicestwić wszystkie choroby i dolegliwości? Czy Jezus musiał ponosić za nas ofiarę? Przecież wystarczyłoby jedno słowo Stwórcy.
Ale gdzyby tak się stało, czy nie byłoby to zaprzeczeniem darów, które otrzymaliśmy od Boga? Czy nie byłoby to gwałtem na naszej wolnej woli? Czy nie unicestwiłoby to naszej kreatywności?
Nie neguję żadnych dokonań Bashabory, ale uważam, że należny go traktować jako kaznodzieję, a nie lekarze lub magika.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

wybrana

Re: JEZUS na stadionie (Warszawa)

Post autor: wybrana » 2017-01-05, 19:05

Andej pisze:Obawa duża zachodzi, że działanie Bashabory uznane za magię zostanie. Ludzie pragną i oczekują cudów. Kolportują informacje. Przychodzą tłumy chorych. Każdy liczy na to, że zostanie uzdrowiony. A to się zdarza, ale regułą nie jest i nie będzie.
Potem ludzie odchodzą. Jedni zachwyceni, inni uzdrowieni, a jeszcze inni oszukani.
Uważam, że należny przywrócić odpowiednią wagę między sensacją a ewangelizacją. Wierzę w to, że Bóg może każdego obdarzyć zdrowiem lub umiejętnością przywracania zdrowia innym. Ale jaki jest tego sens? Przecież Jezus, gdy nauczał, nie musiał uzdrawiać poszczególnych osób. Mógł uzdrowić wszystkich na raz. Czy teraz Bóg nie może jednym słowem unicestwić wszystkie choroby i dolegliwości? Czy Jezus musiał ponosić za nas ofiarę? Przecież wystarczyłoby jedno słowo Stwórcy.
Ale gdzyby tak się stało, czy nie byłoby to zaprzeczeniem darów, które otrzymaliśmy od Boga? Czy nie byłoby to gwałtem na naszej wolnej woli? Czy nie unicestwiłoby to naszej kreatywności?
Nie neguję żadnych dokonań Bashabory, ale uważam, że należny go traktować jako kaznodzieję, a nie lekarze lub magika.
Bóg może uzdrowić człowieka nie dlatego, że ten człowiek jest kimś wyjątkowym. Bóg uzdrawia człowieka okazując mu swą łaskę i moc, by wspomóc tego człowieka w wierze. Takie uzdrowienie jest świadectwem działania Boga i człowiek, który to doświadczy może się nawrócić, może zrozumieć jak wielka jest moc i łaska Boża.
Teraz przedstawię świadectwo uzdrowienia na rekolekcjach - Jezus na stadionie, których byłam świadkiem w 2013 roku.


W 2013 roku jechaliśmy jednym autobusem z naszej miejcowości na Uwielbienie Jezusa na Stadionie Narodowym z pewnymi znajomymi. Znajomy ten był małej wiary, ale jego żona była bardzo wierząca. Miał on kilka lat temu , poważny wypadek samochodowy i po tym wypadku przez kilka lat kulał na jedną nogę, bo miał sztywne kolano. Facet, niecałe 40 lat skazany na kalectwo do końca życia. Twierdził, że będąc na stadionie, udzieliła mu się ta atmosfera i skorzystał ze spowiedzi i Komunii Świętej. Muszę dodać, że uroczystość ta była niesamowita i wspaniała. W 2015 roku również tam byłam. Z uroczystości tej wróciliśmy nad ranem. Znajomy położył się spać i gdy rano wstał, to zobaczył, że ma zdrową nogę - nie jest sztywna, nie kuleje. Oszalał z radości. Rozdzwoniły się telefony. Za jego życzeniem,w podziękowaniu mają teraz trzecie dziecko. Biega, gra w piłkę. Stał się bardzo religijnym człowiekiem. Bardzo często wyjeżdza na różne rekolekcje.
Ja oraz wszyscy ludzie, którzy go znają są świadkami tego cudu.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: JEZUS na stadionie (Warszawa)

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-01-05, 20:50

Nie neguję uzdrowień o których piszesz... ale też tego typu relacja (nie wątpię, że przekazana w dobrej wierze) mało mnie przekonuje.
z dwu powodów:
po pierwsze - ze względu na moje własne doświadczenia. Jak kiedyś już pisałem, byłem kiedyś tzw. charyzmatykiem (dziś, pod wpływem Pisma i dociekań zanegowałem większość z tych wystąpień "charyzmatów"). Modliłem się "językami" nad ludźmi, bywało że padali pod moimi rękoma podczas modlitwy wstawienniczej. Było też raz, że jeden ze znajomych doznał "uzdrowienia" (też nogi zresztą). I tak był uzdrowiony przez jakiś czas... a potem przeszło.

po drugie - ładnych kilka lat temu, na "Apologetyce" ogłosiliśmy zbieranie świadectw uzdrowień wśród "charyzmatyków". Z tym że postawiliśmy warunek - muszą być swiadectwa lekarskie przed i po. Dostaliśmy ich w sumie.... niech policzę... ZERO. Ani jednego,
Z "szybkim" ogłaszaniem cudów (nierzadko wprost po modlitwie "uzdrowieni niech podniosą ręce") u "charyzmatyków" kontrastuje rozeznanie cudów w Kościele. Wystarczy przypomnieć na przykład, że na 6772 przypadki uzdrowień stwierdzonych w latach 1858-2004 w Lourdes tylko 68 biskupi miejsca miejsca zamieszkania osób uzdrowionych proklamowali jako cudowne, co stanowi mniej niż 1%.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4119 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: JEZUS na stadionie (Warszawa)

Post autor: Dezerter » 2017-11-10, 22:23

Co do ilości uzdrowień muszę Markowi uczciwie przyznać rację - ja znam jednego uzdrowionego fizycznie spektakularnie i trwale, które odbyło się w moim kościele parafialnym podczas Eucharystii bez modlitwy o uzdrowienie. Ta osoba jest teraz charyzmatykiem i z gitarą w ręku prowadzi modlitwy uwielbienia w kościołach wraz z Koinonią Jan Chrzciciel.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: JEZUS na stadionie (Warszawa)

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-11-11, 13:00

To wpadła jak śliwka w kompot...

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4119 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: JEZUS na stadionie (Warszawa)

Post autor: Dezerter » 2017-11-11, 15:26

Marek_Piotrowski pisze:To wpadła jak śliwka w kompot...
Znam tych ludzi, znam człowieka z sąsiedniej miejscowość, który z luzaka i imprezowicza będącego daleko od Kościoła dzięki KJCh nie tylko się nawrócił, ale i przyjął święcenia kapłańskie i jest dobrym księdzem - oto owoce.
Prowadziliśmy wspólne uwielbienia z KJCH, - ja nie mam zastrzeżeń do nich - chociaż czytałem wiele :(
Generalnie... nie generalizujmy :!:
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe Tematy Chrześcijańskie”